If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 77 από 77

Προεπιλογή

Καλορίζικο φίλε και καλά χιλιόμετρα.... Πολύ ωραίο το χρώμα!!
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Καλημέρα!
    Στα δύο τελευταία γεμίσματα έχω αυξημένη κατανάλωση (όλα τα γεμίσματα VPower diesel, δρομολόγια εντός πόλης με μέσο όρο ταχύτητας 29-35χλμ). Χθές που γέμισα, είχα κάνει 260χλμ και πήρε 18.5 lt, κατανάλωση 7,1 lt/100km. Στο ρελεντί έβλεπα στιγμιαία κατανάλωση 1.6-1.7, υποθέτω έκανε αναγένηση. Δεν έχω τελευταία χρόνο να ασχοληθώ με torque και να βλέπω τι παίζει. Θεωρώ πως δεν είναι φυσιολογική η κατανάλωση αυτή. Τι λέτε;

Επίσης όταν είναι κρύο το μοτέρ και βάζω μπροστά, μου κάνει μικρορεταρίσματα. Δεν παίζει η βελώνα του στροφόμετρου, αλλά αντιλαμβάνεσαι τους μικροκραδασμούς σαν να είναι αχρόνιστο... Για βοηθήστε ρε παιδιά.

Προεπιλογή

Καλημερα , να ξερεις οτι το VPower βγαζει πιο πολυ κροταλισμα απο ολα τα αλλα καυσιμα , το οποιο εμενα δεν μου αρεσει και δεν το βαζω .
    Τι περιμενες να δεις οταν το αμαξι το δουλευεις εντος πολης ??? Χαμηλη καταναλωση ?
    Σιγουρα σου εκανε αναγεννηση την συγκεκριμενη στιγμη το αμαξι σου .

Ριξε και κανενα καθαριστικο μεσα στο καυσιμο & καντου και καμια βολτα μεχρι τον Αγιο Στεφανο & επιστροφη (βραδακι) μην το λυπηθεις ...και δες το πρωι που θα το βαλεις μπρος εαν κανει τα ιδια .

Προεπιλογή

Καλημέρα. Όπως είπε ο Γιώργος! Ρίξε ένα καθαριστικό και δώστου ένα καλό "ξεμπούκωμα".

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Μακριά από shell γενικός tommy. Το έχω αποχωριστεί εδώ και 1 χρόνο... κατέληξα σε bp, elin kai eko avio.

Προεπιλογή

Εγώ το συνειδητοποίησα εδώ και λίγες μέρες για την shell... Φουλ πειρακια το corsaki 1.2...

Προεπιλογή

Μεγαλύτερη σαβούρα από τη shell δεν υπάρχει. Απ τη στιγμη οου δεν την χρησιμοποιούν πια οι επαγγελματίες ενώ παλιά πίνανε νερό στο όνομα της καταλαβαίνεις.
    Με φίλους ταξιτζήδες που μιλάω πάντως και με ακριβά ταξί, καινούρια μερσέντες, όλοι για BP και Ελιν μιλάνε.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Για Έκο? Ίδια με bp δεν είναι?

Προεπιλογή

Δεν βάζω, δεν γνωρίζω.
    Avin καμια φορα που βαζω επειδη ειναι διπλα στο σπιτι γιατι βαριεμαι να παω στη BP που ειναι 4χλμ καταλαβαινω στο πρωτο 10λεπτο τη διαφορα.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παλικάρια ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!
    Είμαι στο χωριό για τις ελιές και τώρα είδα τις απαντήσεις σας. Στο ταξίδι, μου έγραψε το trip 5,8 με 120-140.
    Μόλις γυρίσω, θα πάω να πάρω ένα καθαριστικό (lm από όσο είδα βάζετε οι περισσότεροι) και βλέπουμε...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMMY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλικάρια ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!
    Είμαι στο χωριό για τις ελιές και τώρα είδα τις απαντήσεις σας. Στο ταξίδι, μου έγραψε το trip 5,8 με 120-140.
    Μόλις γυρίσω, θα πάω να πάρω ένα καθαριστικό (lm από όσο είδα βάζετε οι περισσότεροι) και βλέπουμε...
    Καλο θα ηταν να το εριχνες πριν γυρισεις Αθηνα , να κανει το αμαξι το ταξιδακι του με το καθαριστικο μεσα .
    Βρες ενα Redex -LM - Wurth , και ριξε μεσα .

Προεπιλογή

Τα πειρακια συνεχίζουν σε υπερβολικό βαθμό. Πότε να βάλω νεα βενζινη? Μόλις φτάσει στην μέση? Ή τώρα που έχει πέσει λίγο η στάθμη? Πρώτη φορά το παθαίνω αυτό!

Προεπιλογή

Συγνώμη που χαλάω το θέμα του φίλου...

Προεπιλογή

Και τώρα να του βάλεις κάτι θα κάνεις. Καλύτερα όμως να γίνει όταν πας στην μέση για να πάρει μεγαλύτερη ποσότητα καινούριας βενζίνης
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο θα ηταν να το εριχνες πριν γυρισεις Αθηνα , να κανει το αμαξι το ταξιδακι του με το καθαριστικο μεσα .
    Βρες ενα Redex -LM - Wurth , και ριξε μεσα .
    Γιώργο, κάτι τέτοιο: LIQUI MOLY Anti - Bacterial Αντιβακτηριδιακό Πρόσθετο Πετρελαίου 1L

Προεπιλογή

REDEX ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ONE SHOT 90ML

LIQUI MOLY SUPER DIESEL ADDITIVE
    250ML

Και τα 2 τα εχω δουλεψει και ειναι αρκετα καλα . Και τα 2 ειναι για ενα γεμισμα καυσιμου .

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    REDEX ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ONE SHOT 90ML

LIQUI MOLY SUPER DIESEL ADDITIVE
    250ML

Και τα 2 τα εχω δουλεψει και ειναι αρκετα καλα . Και τα 2 ειναι για ενα γεμισμα καυσιμου .

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

1. ΖΗΤΕΙΤΑΙ ASTRA GTC
    Από τον/την kickerakoc στο forum Ζητείται
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-15, 19:31
  2. Ζητειται πισω προφυλακτηρας astra g opc
    Από τον/την plixouras στο forum Ζητείται
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-15, 17:45
  3. Ζητειται κοτσαδορος Astra H
    Από τον/την maz στο forum ΖΗΤΕΙΤΑΙ
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-14, 22:49
  4. ζητειται αεροτομη απο astra g
    Από τον/την Billis21 στο forum Ζητείται
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-13, 18:16
  5. Ζητειται Haynes Astra H
    Από τον/την pxal στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-12, 19:23

Δικαιώματα - Επιλογές