If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 77

Προεπιλογή ΖΗΤΕΙΤΑΙ ASTRA J 1.4T SPORT ή ...

Είμαι σε αναζήτηση οχήματος, μιας και το δικό μου το κατέστρεψε ένας μεθυσμένος...
    Το budget κημαίνεται στα 10.000€

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη.

Είμαι ανάμεσα στα εξής:
    α) Astra J 1.4t 140hp sport ή cosmo με afl (Ελληνικό).
    β) Astra J 1.4t 140hp LPG cosmo με afl (εισαγωγής).
    γ) Astra J 1.6cdti 136hp sport ή cosmo με afl.
    δ) Golf 7 1.6tdi 110hp. Αυτό με τα 105hp έχω διαβάσει για πολλά προβλήματα και δαπανηρά...

Εννοείται ότι μιλάμε για ατρακάριστο/άβαφο, από 2011+, μέχρι 120.000 γνήσια χλμ, 5πορτο. Κατά προτίμηση Ελληνικό.
    Αν υπάρχει κάποιος από το forum που να πουλάει το δικό του με τα παραπάνω χαρακτηριστικά ας μου στείλει p.m.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Προεπιλογή

Κρίμα πολύ κρίμα. Ελπίζω σωματικά να μην είχες κάποιο πρόβλημα
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Πραγματικά κρίμα. Καλή επιτυχία στην αναζήτηση.

Προεπιλογή

Εσύ να είσαι καλά, και από αμάξι θα βρεθεί με λίγο ψάξιμο και υπομονή.

Προεπιλογή

Ευχαριστώ παιδιά!

Το 1.6 cdti 110hp eur6 αξίζει ή είναι μονόδρομος με τα 136hp;

Προεπιλογή

Η μόνη διαφορά (μοτερικά) είναι η χαρτογράφιση απο όσο ξέρω. Αλλά πιστέυω με τα 136 αξίζει περισσότερο.

Προεπιλογή

TOMMY μια γνωμη λεω , γιατι δεν βλεπεις λιγο GOLF ή LEON 2.000 DIESEL με τα 170 αλογακια ??? Μοντελα του 2011 και μετα .
    Ειναι πολυ καλα αμαξια , δεν καινε , και πανε και πολυ καλα στο δρομο .
    Αμα μπεις στο mobile.de θα βρεις , αρκει να υπαρχει ατομο να τσεκαρει το αμαξι .

Απλως μια γνωμη ειπα.

Προεπιλογή

Γιώργη σε ευχαριστώ καταρχάς για την γνώμη σου και χρειάζομαι γνώμες & βοήθεια...

Για 2.0 δεν το σκέφτομαι λόγω φορολογίας και σήματος. Για diesel max σε 1.6-1.7. Ξέρω ότι το diesel θέλει κυβικά, αλλά δεν φτάνω - οπότε και δεν απλώνω...
    Να πω την αλήθεια, τα diesel τα φοβάμαι με όλα όσα ακούω και διαβάζω - πόσο μάλλον σε μεταχειρισμένο. Δυστυχώς όσα αυτοκίνητα έχω δει μέχρι στιγμής, είναι είτε με εμφανώς γυρισμένα χλμ, είτε ατρακάριστα που τελικά ήταν τρακαρισμένα.
    Αν γνωρίζει κάποιος κόστος για εισαγωγή από mobile de, ας γράψει.

Βλέπω τα εξής σε diesel καθώς σε 1.4Τ δεν βρίσκω κάτι που να αξίζει, αν και παραπάνω από τα χρήματα που θέλω να διαθέσω:
    https://www.car.gr/22128455-audi-a3-...-tdi-1-6-110hp
    https://www.car.gr/23794027-opel-ast...-dte-selection
    https://www.car.gr/23807739-opel-ast...mos-full-extra
    &
    https://www.autotriti.gr/data/usedca...016_395226.asp

Προεπιλογή

Φιλε μου TOMMY , δεν θελω να σου αλλαξω την γνωμη που εχεις στο μυαλο σου , αλλα στο 2litro Diesel το σηματακι ειναι 110 ευρω λογο ρυπων εαν δεν κανω λαθος & για την φορολογια εσυ με τα δεδομενα τις τσεπης σου ξερεις !!!

Το εαν ενα αμαξι ειναι βαμμενος ενας προφυλακτηρας ή ενα φτερο ή μια πορτα , αυτο δεν παει να πει οτι το αμαξι ειναι για (πεταμα) .

Τωρα για τα γυρισμενα χλμ , αυτο ειναι μια πικρη ιστορια για την Ελλαδα , αλλα οχι πως δεν γινονται και εξω .

Τωρα δες 2 ιδια αμαξια , το ενα Ελλαδα και το αλλο Γερμανια .

https://www.car.gr/22163386-seat-leo...di-184hp#modal

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...7-00599d78cc7b

Το κοστος για να ερθει απο Γερμανια ειναι κοντα στα 2.500-3.000 χιλ ευρω (τελωνεια κτλ ) .

Πρεπει ομως να υπαρχει ανθρωπος για να τσεκαρει το αμαξι εκει στα ΞΕΝΑ .

Θελει ψαξιμο και υπομονη .

Προεπιλογή

Καλημέρα!
    Φίλε Γιώργο, δεν μου αρέσει να δογματίζω, ούτε τα ξέρω όλα. Αυτό με το σήμα στα 2.0 να σου πω την αλήθεια δεν το είχα προσέξει. Σε ευχαριστώ!

Σχετικά με τα τρακαρισμένα, ασφαλώς δεν είναι το ίδιο να έχει ένα τοπικό βάψιμο και αλλιώς να είναι βαμμένο το μισό ή και ολόκληρο το αυτοκίνητο. Επίσης παίζει ρόλο και που έχει χτυπήσει. Σε αυτό τον τομέα οι πωλητές κάνουν πάρτι, θεωρώντας του ανθρώπους εκτός του κλάδου τους ανόητους και άσχετους. Άλλα σου λένε στο τηλέφωνο και άλλα βλέπεις από κοντά. Τέλος πάντων είναι μεγάλη συζήτηση...

Για τα τα οχήματα που παραθέτεις, είναι εξαιρετικά σε όλους του τομείς, αλλά δεν φτάνω τόσο ψηλά. Είμαι στο 10ρικο και ίσως λίγο παραπάνω αν βρω κάτι που να αξίζει.
    Έχω μιλήσει με κάποιους γνωστούς μου μάντρατζήδες και το κοιτάζουν. Αν και έχει δυσκολέψει αρκετά το εισαγώμενο με την χαρτούρα. Ίσως κάπους να τους ξέρεις...

Ο κουνιάδος μου που εργάζεται σε εταιρία εξοπλισμού συνεργείων, όλοι του λένε μακριά από Opel σε diesel. Το αναφέρω γιατί, βλέπω πως και εσύ μου προτείνεις VAG όπως και πολλοί άλλοι. Ισχύει;

Προεπιλογή

Ε τι να παρεις οπελ ντιζελ...αφου τα μισα χαλασανε με ακριβες ζημιες...καδενες, dpf, μπεκ,αντλιες, τουρμπο...
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Χρήστο και εσύ VAG προτείνεις;

Τι μπορώ να κοιτάξω στο budget μου; Συγκεκριμένες προτάσεις...

Προεπιλογή

Πριν 1 χρόνο ακριβώς ψάχναμε αυτοκίνητο για τον ανιψιό μου με σκοπό να ανεβοκατεβαίνει Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Astra j δεν θέλαμε το Κ ήταν ακριβό και τελικά πήραμε Golf 1.6 tdi generation 105 άλογα. Το αυτοκίνητο αγοράστηκε απο εταιρεία leasing της οποίας είμαι καλός πελάτης. Είχε 75000 χλμ βιβλίο service αντιπροσωπείας (έγινε έλεγχος), ΚΤΕΟ ΚΕΚ παραδόθηκε με το service των 75.000 χλμ, λάστιχα λίγων μηνών, εγγύηση 1χρόνου (δεν χρειάστηκε τίποτε πέραν μιας λάμπας stop 3e) και με δικαίωμα σε 14 ημέρες ή 200 χλμ επιστροφής αν υπήρχε σοβαρός λόγος. Τα βαμμένα κομμάτια που είχε τα είδα σε φωτογραφίες (έχουν πλήρες αρχείο) και ανάλογα κρίνεις. Να ξέρεις ότι στις μάντρες τα αυτοκίνητα είναι στην συντριπτική τους πλειοψηφία leasing στην καλύτερη. Rent a car στην χειρότερη ή εισαγωγής. Η διαδικασία αγοράς αυτοκινήτου ενώ θα έπρεπε να είσαι μέσα στην χαρά εντούτοις με αυτά που βλέπεις απογοητεύεσαι. Όλα τα αυτοκίνητα ακόμη και 2-3 ετών που είδα έχουν βαμμένα κομμάτια, ιδιώτες που ζουν το υπαρξιακό τους Βατερλό και παρόλο που έχουν βάλει αγγελία δεν ξέρουν αν θέλουν να πουλήσουν ή δεν έρχονται στα ραντεβού, μαντράδες που σου δείχνουν κελεπούρια που μέσα στο σαλόνι πάλευαν καρχαρίες και ότι μπορείς να φανταστείς. Εμείς τέλος δεν είχαμε συγκεκριμένες μάρκες στο μυαλό, το golf ξεκίνησε σαν αουτσάιντερ και τελικά εκεί καταλήξαμε.

Προεπιλογή

3 φορές το χρόνο ανεβαίνω με το αυτοκίνητο Λονδίνο λόγω δουλειάς. Πολλές φορές στην επιστροφή χαζεύω μάντρες στην Γερμανία αν έχω χρόνο. Δυστυχώς από τις φωτογραφίες δεν βγαίνει άκρη. Κοίταζα σε μάντρες που ήταν στο δρόμο μου αυτοκίνητα στο Mobile, και πήγαινα από εκεί και έβλεπες κάτι τύπους από τα ανατολικά ή Τούρκους. Έχε υπόψιν σου ότι από Γερμανία ψωνίζει η μισή Ευρώπη οπότε λιγοστεύουν οι πιθανότητες. Φυσικά εάν υπάρχει άνθρωπος γνώστης εκεί αλλάζει το πράγμα και φυσικά οι ευκαιρίες, όπως και εδώ, δεν προλαβαίνουν να βγουν στο internet

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMMY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήστο και εσύ VAG προτείνεις;

Τι μπορώ να κοιτάξω στο budget μου; Συγκεκριμένες προτάσεις...
    Εγώ σε μικρομεσαίο αυτή τη στιγμή θα έπαιρνα leon ή golf 1.6tdi με τα 110 αλογα ή 1.5 tsi, αλλιώς το megane 3 1.5 dci gt line.

Προεπιλογή

Καλημέρα!
    Φίλε Αντρέα έχεις δίκιο για τα όσα αναφέρεις σχετικά με τις μάντρες. Υπάρχουν ελάχιστα αυτοκίνητα που είναι πραγματικά ιδιωτών και αυτό ίσως γιατί πλέον οι περισσότεροι όταν θέλουν να αλλάξουν όχημα πάνε για ευκολία σε ανταλλαγή. Από το Golf ευχαριστημένος;

Χρήστο κάθε μέρα κοιτάω, αλλά παίζουν αρκετά ψηλά. Από τα τρία μου αρέσει το Golf και λιγότερο το Leon, αλλά όσα έχω δει παίζουν πάνω από 12.000€ και είναι οι πιο φτηνές εκδόσεις (μάλλον leasing).

Είμαι ανάμεσα σε Astra K 136hp & Golf 110hp. Συγκριτικά το Astra έχει - για τα δικά μου γούστα - πολύ πιο όμορφο εσωτερικό σε σχέση με το αρκετά συντηρητικό Golf και καλύ πιο πλούσιο εξοπλισμό. Επίσης το Astra έχει πιο σύγχρονο και πιο σβέλτο κινητήρα σε σχέση με το Golf το οποίο νομίζω στην συγκεκριμένη έκδοση έχει 5αρι σασμάν. Ωστόσο τίθεται το ζήτημα της αξιοπιστίας...
    Για πείτε γνώμες...

Προεπιλογή

Το 136αρι και 160αρι αστρα δεν εχει δειξει ακομα προβληματα αλλα ποσα να χουν περασει τις 100000χλμ;

Προεπιλογή

Η τιμή πάντως μπορεί να πέσει αρκετά...

Προεπιλογή

Πολλα λεφτα για μεταχειρησμενο....
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΖΗΤΕΙΤΑΙ ASTRA GTC
    Από τον/την kickerakoc στο forum Ζητείται
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-15, 19:31
  2. Ζητειται πισω προφυλακτηρας astra g opc
    Από τον/την plixouras στο forum Ζητείται
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-15, 17:45
  3. Ζητειται κοτσαδορος Astra H
    Από τον/την maz στο forum ΖΗΤΕΙΤΑΙ
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-14, 22:49
  4. ζητειται αεροτομη απο astra g
    Από τον/την Billis21 στο forum Ζητείται
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-13, 18:16
  5. Ζητειται Haynes Astra H
    Από τον/την pxal στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-12, 19:23

Δικαιώματα - Επιλογές