If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 18 από 18

Angry προβληματα με opel mokka βενζινη

καλημερα σε ολους.
    θελω λιγο την βοηθεια σας.
    εχω ενα opel mokka βενζινη αγορασμενο καινουργιο τον 5/2016.τα service του ειναι πολύ τυπικα, ισως και πριν απο αυτο που πρεπει και γενικα ειναι πολυ καλα συντηρημενο.
    εχει 50.000 και απο περσυ δεν σταματαει να βγαζει προβληματα.περσυ μου ειπαν πωσ ραγισε η δαγγανα(δεν το ειχα ξαναακουσει)την αλλαξα.πολλα λεφτα...
    τωρα απο τον ιουνιο εχει αναψει 4 φορεσ το check.το εχω παει 4 φορεσ συνεργειο και καθε φορα κατι αλλαζουν.μετα απο 2-3 ημερεσ παλι τα ιδια.
    τωρα ομωσ μου μιλησαν για καπακι μηχανησ(το πλαστικο) η για εισαγωγη κινητηρα.
    γινεται???ααα...η εγγυηση φυσικα δεν ισχυει πια..εχω κουραστει.εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια?η κατι να μου προτινει?
    ευχαριστω.

Προεπιλογή

Καλημέρα Ιωάννα, και καλώς όρισες στο club!

Αρχικά, πες μας τι κινητήρα έχεις, αν έχεις αυτόματο ή χειροκίνητο, το στυλ οδήγησής σου κλπ
    Επίσης, το πας στην αντιπροσωπία, σωστά?

Προεπιλογή

ειναι 1.4 χειροκινητο.ναι οτι εχω κανει και οτι εχω αλλαξει ειναι μονο στην αντιπροσωπεια.οσο για το στυλ οδηγησης ειναι εντος αττικης τα 45.000χλμ οποτε ολοι καταλαβαινουμε πωσ ειναι ηρεμο..οπως επισης εχω και 2 μωρα οποτε...και να θελω δεν υπαρχει δυνατοτητα να τρεξω και να το φτασω στα ορια του.

Προεπιλογή

ευχαριστω για το καλωσορισμα...

Moderator Το avatar του χρήστη Asroc
    Περιοχή
    Αθήνα / Δ.Π.
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

καλημερα, τα 1,4τ ειχαν ενα θεμα αντοχης μιας βαλβιδας στην εισαγωγη
    τωρα δεν ξερω αν πεφτεις κι εσυ στην ιδια κατηγορια ή αν εχεις αλλη παρτιδα

καλυτερα να σου πουν παιδια με το ιδιο μοτερ

Προεπιλογή

ευχαριστω για την απαντηση.παρολα αυτα εγω οπως δειχνει εχω πεσει σε ολα στην περιπτωση...
    εαω καποιος εχει αντιστοιχη εμπειρια θα με βοηθουσε.

Προεπιλογή

Καλημερα .

Το αμαξι εχει παει στην ιδια αντιπροσωπεια ολε τις φορες ???
    Αυτο που σου αναφεραν την πρωτη φορα για την ΔΑΓΚΑΝΑ φρενων , καταλαβες κατι εσυ ?? ή το βρηκαν αυτοι ? Σου εδειξαν το ανταλλακτικο που ειχε το προβλημα ???
    Ειχαν καποια αμαξια προβλημα με την πολλαπλη εισαγωγης .
    Αυτες τις (4 φορες ) που σου αναψε check , τι αλλαξαν ? Ξερεις ???
    Το οτι πηγες στην αντιπροσωπεια δεν παει να πει κατι αυτο , ειναι για την εγγυηση .
    Μαλλον σε βλεπουν και ΓΥΝΑΙΚΑ και ...

Προεπιλογή

για την δαγκανα δεν ειχα καταλαβει τπτ στην λειτουργια του οχηματος...μονο ετρεχαν υγρα διπλα στην ροδα...μου αλλαξαν ενα σωληνακι και μετα μου ειπαν πως τελικα ειναι η δαγκανα και οχι το σωληνακι...απο χαζομαρα και σαστισμα δεν ζητησα να δω τπτ...την πληρωσα σαν χαζη.
    αυτο εγινε σε ενα αλλο εξουσιοδοτημενο opel.
    οι 4 τελευταιες με το check πηγα σε αλλο.πρωτη φορα...καθαρισμα πεταλουδας, δευτερη φορα εναι κομμενο σωληνακι, τριτη φορα μια βαλβιδα...τπτ απο ολα αυτα δεν εδωσαν λυση, τωρα αναμαινω πορισμα...το εχω μεσα...μου ειπαν εισαγωγη η καπακι...

Προεπιλογή

για πες μας για τι ποσα μιλαμε για να εχουμε ενα μπουσουλα.

η εγγυηση οσο υπηρχε καλυψε καποιες ζημιες?

απο την στιγμη που εισαι εκτος εγγυησης δεν βλεπω τον λογο να πηγαινεις αντιπροσωπεια.

Προεπιλογή

η δαγκανα ηταν κοντα στα 500...το ιδιο ειναι και το καπακι...εαν ειναι αυτο τελικα...οσο για την εισαγωγη μιλανε για 1000...στην αντιπροσωπια το παω για να μην εχει κανεισ να μου προσαψει οτιδηποτε...τωρα δλδ σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κινηθω νομικα...θεωρω απαραδεκτο αμαξι 3ετιας να εχει βγαλει τοσες πολλες και μεγαλες ζημιες.το οποιο εχει επισκευαστει απο την αρχη εωσ τωρα μονο σε opel.

Προεπιλογή

Καλημέρα Ιωάννα. Εφόσων έχει λήξει η εγγύηση σου γνώμη μου είναι να μην ξαναπάς εκεί πέρα. Από ότι έχουμε καταλάβει οι αντιπροσωπειες μόνο φούμαρα είναι και κοιτάνε να μας αρμέγουν με εξωφρενικά ποσά ανταλλακτικών. Ειδικά όταν βλέπουν γυναίκα τρίβουν τα χέρια τους... Βρές έναν καλό μάστορα στην περιοχή σου να βρείς την υγειά σου.

Προεπιλογή

Το μονο που θα σου προσαψουμε ειναι οτι εχεις δωσει πολλα ΕΥΡΩ , και ακομα δεν εχεις τελειωσει ...
    Αφου μπηκες στο χορο θα χορεψεις λενε .

Βρες εναν ΑΝΘΡΩΠΟ - ΜΗΧΑΝΙΚΟ εμπιστοσύνης , για το καλύτερο μέλλον σου .

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο IOANNA81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η δαγκανα ηταν κοντα στα 500...το ιδιο ειναι και το καπακι...εαν ειναι αυτο τελικα...οσο για την εισαγωγη μιλανε για 1000...στην αντιπροσωπια το παω για να μην εχει κανεισ να μου προσαψει οτιδηποτε...τωρα δλδ σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κινηθω νομικα...θεωρω απαραδεκτο αμαξι 3ετιας να εχει βγαλει τοσες πολλες και μεγαλες ζημιες.το οποιο εχει επισκευαστει απο την αρχη εωσ τωρα μονο σε opel.
    Εαν είσαι κοντά, πήγαινε στον Σοφρωνά στην Λ.Αμφιθέας. Ζήτα τον Μάκη. Είμαι σίγουρος όπως θα επιβεβαιώσει και ο φίλος i.karampelas ότι στην κυριολεξία θα...... βρεις τον μάστορά σου....

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο IOANNA81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα είδα τις τιμές. Η δαγκάνα ΑΝ είχε πρόβλημα και ΑΝ άλλαξε σίγουρα ΔΕΝ στοιχιζει 500€. Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρίσκεις στο ιντερνετ σετ γνησιες με 100-150€.
    https://www.sourceoneautoparts.com/1...ruze-volt.html

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν είσαι κοντά, πήγαινε στον Σοφρωνά στην Λ.Αμφιθέας. Ζήτα τον Μάκη. Είμαι σίγουρος όπως θα επιβεβαιώσει και ο φίλος i.karampelas ότι στην κυριολεξία θα...... βρεις τον μάστορά σου....
    Συμφωνώ απόλυτα. Αν είσαι κοντά αξίζει να τον επισκεφτείς.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Ειναι το γνωστο προβλημα των 1.4t. Πολλαπλη εισαγωγης και καπακι μηχανης. Αν εχεις εναλλακτικο μεταφορικο μεσο, παραγγειλε αυτα τα δυο ανταλλακτικα απο καποιο site του εξωτερικου (π.χ ebay Γερμανιας) στο 1/3 της τιμης που σου ειπαν στην αντιπροσωπεια και οταν με το καλο φτασουν Ελλαδα, τους πας τα ανταλλακτικα και σε χρεωνουν μονο εργασια.

Διαφορετικα ζητα να σου κανουν μεγαλη εκπτωση. Απ οτι θυμαμαι για το καπακι μηχανης μου ζητουσαν 350 ευρω στην αντιπροσωπεια και οχι 500 που σου λενε.
    Όταν ο άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτ/του στη σύζυγό του,2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:ή είναι καινούρια η σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Το γνωστο προβλημα με το ψευτοκαπακο .... βρες κωδικο και ψαξε απο ιντερνετ εξωτερικο οπως προτεινει ο κωστας επανω
    Δεν τρέχει κάστανο.

Senior Member Το avatar του χρήστη Mokka
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

εγώ με τον ίδιο κινητήρα δεν είχα κάποιο θέμα παρόμοιο (4/2014 - 80.000χμλ)
    Σίγουρα όμως οι προλαλίσαντες έχουν δίκιο από την εμπειρία τους για τα προβλήματα.

Δεν έχεις εγγύηση 2+4 ? (τα 4 πιάνουν κινητήρα)
    Εμένα με το +4 μου άλλαξαν τζάπα τουρμπίνα.
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Παρόμοια Θέματα

1. OPEL MOKKA
    Από τον/την iatrou2008 στο forum Παράπονα Μελών / Προτάσεις Βελτίωσης του Club/Forum
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-17, 08:21
  2. Opel mokka. 1,7 diesel 2015 full of damages
    Από τον/την Οδυσσεύς Συσίφου στο forum Opel
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-15, 23:06
  3. ΦΡΕΝΑ OPEL MOKKA 1.7 CDTI 2014 MODEL
    Από τον/την SWING στο forum Opel
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-14, 19:56
  4. NEO OPEL MOKKA
    Από τον/την GTC25 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-12, 22:47
  5. OPEL ASTRA GTC 1.6 βενζινη η 2.0 πετρελαιο??
    Από τον/την tonyotis στο forum Opel
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-12, 23:23

Δικαιώματα - Επιλογές