If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13

Προεπιλογή Γάτες στο πάρκινγκ...

ΟΚ, μπορεί να είναι εκτός θεματολογίας...δεν ξέρω. Αν δεν είναι, θα ήθελα κάποια γνώμη σχετικά με το πρόβλημα των γατών σε κλειστούς χώρους. Δεν έχω τίποτα με τα ζωντανά, ίσα-ίσα τα συμπαθώ πολύ αλλά κάθε μέρα βρίσκω πατημασιές και γδαρσίματα στο καπό από τα νύχια τους. Κάθε φορά που βάζω το αυτοκίνητο στο πάρκινγκ, βλέπω μια-δυο γάτες αραχτές σε άλλα αυτοκίνητα. Περιμένουν να φύγω για να πάνε και στο δικό μου....

Βλέπω κάποια spray που κυκλοφορούν στην αγορά, αλλά δεν ξέρω αν η χρήση τους έχει αποτέλεσμα. Γνωρίζει κανείς να μου προτείνει μια λύση;
    Citroen Saxo 1.4
    Peugeot 307 XT 1.4
    Opel Insignia Cosmo 1.8
    Mercedes-Benz A150 Elegance
    Opel Astra J Edition 1.4

Προεπιλογή

Άκρη δε θα βγει. Εμένα το σιτροεν της γυναικας που μπαινει σε γκαραζ κ ειναι μ****τω εχει γινει άχρηστο απο τις νυχιες. Εχω δοκιμασει τα παντα. Μονο μια συσκευη με υπερυχους που τα διωχνει δε δοκιμασα ακομα.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

εγω παντως που ειχα τετοιες επισκεψεις στην μηχανη,εδεσα ενα σακουλακι με μπιλιες καμφορας και δεν ξανανεβηκαν στη σελα γιατι απωθουνται με την μυρωδιά.
    Το κακο ειναι βεβαια οτι ανεβαινουν παντα στη σελα του γειτονα ο οποιος το παρκαρει λιγο πιο μακρια...

Προσπαθησα να βρω το πιο ανωδυνο τροπο για να μην προξενησω βλαβη στα ζωα.
    Γιάννης

Προεπιλογή

To πρόβλημα είναι, το πάρκινγκ δεν είναι δικό μου και πέρα από spray δεν βρίσκω κάτι άλλο που θα μπορούσα να δοκιμάσω..... Μπίλιες καμφοράς, που να τις βάλω;;;; (Ακούγεται κάπως η ερώτηση.....)
    Citroen Saxo 1.4
    Peugeot 307 XT 1.4
    Opel Insignia Cosmo 1.8
    Mercedes-Benz A150 Elegance
    Opel Astra J Edition 1.4

Προεπιλογή

Σακουλάκι υφασμάτινο πανω στους υαλοκαθαριστηρες
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Strangfroot Εμφάνιση μηνυμάτων
    To πρόβλημα είναι, το πάρκινγκ δεν είναι δικό μου και πέρα από spray δεν βρίσκω κάτι άλλο που θα μπορούσα να δοκιμάσω..... Μπίλιες καμφοράς, που να τις βάλω;;;; (Ακούγεται κάπως η ερώτηση.....)
    Εγω ειχα βαλει 4-5 μπιλιες σε ενα τουλι απο μπομπονιερα ,και όταν γυρνούσα σπιτι τις κρεμουσα απο το καθρεπτη στη μηχανή.
    Αν εχεις σταθερη θεση παρκινγκ,βαλε το τουλι σε ενα ταπερακι που κλεινει για να μην εισπνεεις την μυρωδιά,και οταν φτανεις βγαλε το τουλι και πιαστο απο τους υαλοκαθαριστηρες.Το ξερω οτι ιεναι μανουρα αλλα μετα απο λιγο καιρο γινεται μηχανικά η κίνηση.Εγω οδευω στον 3ο χρονο που κανω την διαδικασια αυτη.Πληρωσα την πρωτη φορα την επισκευη στη σελα που εσκισαν,και εκτοτε ηρεμησα με τις μπιλιες.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παντως που ειχα τετοιες επισκεψεις στην μηχανη,εδεσα ενα σακουλακι με μπιλιες καμφορας και δεν ξανανεβηκαν στη σελα γιατι απωθουνται με την μυρωδιά.
    Το κακο ειναι βεβαια οτι ανεβαινουν παντα στη σελα του γειτονα ο οποιος το παρκαρει λιγο πιο μακρια...

Προσπαθησα να βρω το πιο ανωδυνο τροπο για να μην προξενησω βλαβη στα ζωα.
    Το εχω δοκιμάσει και εγω και δουλευει! Τις ενοχλει η μυρωδια και δεν ξαναπανε.
    Υπαρχουν και ετοιμες καψουλες με μπιλιες καμφορας μεσα που δεν μπορει να τις φαει καποιο ζωο!

Προεπιλογή

Και εγώ έχω πρόβλημα με τις γάτες. Δεν σκαρφαλώνουν στο χρώμα, αλλά αν αφήνω το αυτοκίνητο παρκαρισμένο στην αυλή για πολύ ώρα πολύ πιθανόν να πάνε στον κινητήρα...Συνήθως πάνε το χειμώνα για ζέστη. Συνεχώς τις διώχνω για να μην "συνηθίζουν" το αυτοκίνητο ως προστασία. Δηλαδή οταν πάνε αποκατω τις κυνηγώ να φύγουν απο εκεί.

Και εγώ αγαπάω πολύ τις γάτες, και γενικά τα ζώα, μιας και ζω σε εξοχή. Απλά προσπαθούμε να συμβιωνουμε μαζί τους όσο το δυνατόν πιο καλά.

Προεπιλογή

Αν είναι ανοιχτό το πάρκινγκ τότε θα πρέπει να ανανεώνεται σύντομα η ναφθαλίνη γιατί εξατμίζεται και τα γατόνια επιστρέφουν σύντομα!!!Θέλει υπομονή μεγάλη πραγματικά και είναι απίστευτο πρόβλημα!!!

Προεπιλογή

Σκύλος;

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο papalas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι ανοιχτό το πάρκινγκ τότε θα πρέπει να ανανεώνεται σύντομα η ναφθαλίνη γιατί εξατμίζεται και τα γατόνια επιστρέφουν σύντομα!!!Θέλει υπομονή μεγάλη πραγματικά και είναι απίστευτο πρόβλημα!!!
    το σακουλακι απο jumbo εχει καμια 100αρια μπιλιες.μια φορα το μηνα που το πλενω αλλαζω τις μπιλιες και ολα καλα.
    Σε πυλωτη πολυκατοικιας ανοικτη περιμετρικα
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκύλος;
    μπα κατουραει τις ζαντες

Δικαιώματα - Επιλογές