Χαιρετώ.
Παρατηρώ το εξής πρόβλημα στο αμάξι μου corsa c eazytronic 1.3 cdti.
Στο σημείο που το όχημα έχει φτάσει στην 4η ταχύτητα και είναι να βάλει την πέμπτη, κάνει την αλλαγή όπως προβλέπεται, δηλαδή βάζει την 5η, αλλά εκείνη την στιγμή ακριβώς, το αμάξι παθαίνει μία ανακοπή, όπως ακριβώς όταν ενώ οδηγάμε και αφήνουμε το γκάζι και το αμάξει κρεμάει και δεν επιταχύνει,αυτό παθαίνει και το δικό μου, παρ όλο που εγώ συνεχίζω να πατάω το γκάζι κανονικά.

Μετά απο αυτήν την ''ανακοπή'' ,επανέρχεται και δουλεύει κανονικά στην πέμπτη ταχύτητα
Το σύμπτωμα δεν το κάνει ούτε σε αλλαγή άλλης ταχύτητας (παρα μόνο απο την 4 στην 5) ,ούτε εν κινήσει, δηλ αφού έχει βάλει όλες τις ταχύτητες και ταξιδεύει

Το σύμπτωμα εντείνεται πλέον σε κάθε βόλτα ,και εμφανίζεται τουλάχιστον μία φορά σε κάθε χρήση του οχήματος.
Επειδή είμαι εκ φύσεως παρατηρητικό άτομο, το πρόβλημα εμφανίζεται περισσότερο καλοκαίρι που έχει σχόνη, και όχι χειμώνα, με τις βροχές, και το λέω αυτό μήπως και είναι θέμα κάποιας φύσσας που δίνει εντολές για τις αλλαγές ταχυτήτων, να έχει χάσει την στεγανότητα της και να αρπάζει απ έξω απ το περιβάλλον σχόνη, ενώ το χειμώνα λόγω των βροχών και πιο γενικά πιό καθαρής ατμόσφαιρας, να γιατρεύεται ας πούμε, μόνο του (Υπόθεση κάνω στο τελευταίο)