If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
    Senior Member Το avatar του χρήστη Solkatsi
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Exclamation Πρόβλημα με opel corsa d (κοψίματα)

Καλησπέρα σας παιδιά,
    Πριν κάτι μέρες λόγο ενός ταξιδιού στο εξωτερικό άφησα το αυτοκίνητο στο πάρκινγκ του αεροδρομίου και στην επιστροφή επειδή μου άναψε λαμπάκι για βενζίνη αναγκάστηκα να βάλω στο πρώτο τυχαίο βενζινάδικο που βρέθηκε μπροστά μου(το αναφέρω επειδή προσωπικά βάζω βενζίνη από το ίδιο βενζινάδικο πάντα).Μετά από λίγο δυστυχώς στην διαδρομή μου ξεκίνησαν τα προβλήματα με το αυτοκίνητο,κάθε φορά που πατούσα το γκάζι αυτό έκανε σαν να έχει λόξιγκα και μια πορτοκαλί ένδειξη αναβόσβηνε στο ταμπλό(χωρίς να έχω εμπειρία μου φάνηκε σαν να μην ψεκάζει με βενζίνη σωστά και για αυτό κάνει και τα κοψίματα). Τις πρώτες μέρες το έριξα στην βενζίνη και είπα μόλις τελειώσει να ξαναβάλω αυτήν την φορά από γνωστό μου βενζινάδικο ώστε να λυθεί το πρόβλημα και έτσι έκανα. Δυστυχώς έχω κάνει 40 χιλιόμετρα και το πρόβλημα παραμένει,έχετε ιδέα τι ζημιά μπορεί να είναι και με τι κόστος συνήθως;Ξέρω ότι έπρεπε να το είχα πάει αμέσως στον μηχανικό μου και να μην το χρησιμοποιώ γιατί μπορεί να του κάνω μεγαλύτερη ζημιά αλλά επειδή ακόμα πληρώνω δόσεις για το αυτοκίνητο είπα μήπως την γλίτωνα απλά με αλλαγή βενζίνης.

Προεπιλογή

Μια πιθανότητα είναι να έχει πρόβλημα ο πολλαπλασιαστής . Άλλη πιθανότητα να έχει η βενζίνη ή το ρεζερβουάρ σου σκουπίδια και να βούλωσε κάποιο μπεκ. Θέλει ψάξιμο. Πιθανολογώ όμως ότι είναι το πρώτο και είναι τυχαίο γεγονός
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Και εμενα για πολλαπλασιαστης μου φαινεται.

Παρόμοια Θέματα

1. Περίεργα κοψίματα...!!!
    Από τον/την Sotiris_76 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 09:15
  2. Πρόβλημα με κλειδί σε OPEL CORSA D
    Από τον/την opel.corsa_d στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-17, 17:08
  3. Κοψίματα σε χαμηλές στροφες
    Από τον/την Sakis kaparos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-17, 12:47
  4. Πρόβλημα με τη κόρνα σε Opel corsa c...!!
    Από τον/την giaxa3 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-14, 14:32
  5. Πρόβλημα με συμπλέκτη σε Opel Corsa?
    Από τον/την bilisg στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-11, 12:47

Δικαιώματα - Επιλογές