If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 281 έως 300 από 309

Θέμα: VASILIS ASTRA H

Προεπιλογή

Ωραια δουλεια, και κυριως η ευχαριστηση του οτι το εκανες μονος σου...
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Βασίλη φοβερή δουλεια...
    Και εμενα έχει αρχίσει να πέφτει σιγά σιγά, αλλά δεν το διακινδυνευω, θα πάω σε ταπετσερη...
    Γιάννης

Προεπιλογή

Αρχικό μήνυμα απο Karaman

Έτσι ακριβώς ......

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασίλη φοβερή δουλεια...
    Και εμενα έχει αρχίσει να πέφτει σιγά σιγά, αλλά δεν το διακινδυνευω, θα πάω σε ταπετσερη...
    Δεν είναι τίποτα το extreme.... Απλά εγώ ευχαριστήθηκα την όλη διαδικασία....

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικό μήνυμα απο Karaman

Έτσι ακριβώς ......

Δεν είναι τίποτα το extreme.... Απλά εγώ ευχαριστήθηκα την όλη διαδικασία....
    Εγώ ψιλοφοβαμαι.
    Μπραβο σου όμως.
    Γιάννης

Senior Member
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Ωραίος ο Βασίλης που το κατάφερε!
    Γιάννη θέλει υπομονή και πολύ χώρο να το απλώσεις, Δες σχετικό video (part 1 kai 2) να πάρεις μια ιδέα. https://www.youtube.com/watch?v=flR3...l=retrorestore

Προεπιλογή

Απο χωρο, εγω στο astra το εκανα στο πατωμα της κουζινας του σπιτιου μου!!! Και σε σχεση με αλλο αμαξι, το golf της αδερφης μου, που πηγα σε ταπετζερη και μου το αλλαξε, στο astra το εκανα σαφως καλυτερο και με καλυτερο ποιοτικα πανι, παρομοιο κατα μεγαλο ποσοστο με το μαμα, μιας και το διαλεξα απο καταλογο, ενω ο αλλος μου εβαλε ποιο χοντρο σε παχος, και εχει και διαφορα και στην αποχρωση.

Προεπιλογή

Μπράβο Bill ...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο Bill ...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω να σου πω την αλήθεια δεν περίμενα αυτή την εικόνα μετά από τα χίλια μύρια που λεγόντουσαν για τα λάδια της opel. Επίσης εξαιρετικό είναι και το αντιψυκτικό της opel.
    https://www.skroutz.gr/s/6162739/GM-...iesel-5lt.html

Προεπιλογή

Καλοκαιρινές ατυχίες.....
    Περισυ τον Απρίλιο είχα αλλάξει καδένα και μαζί άλλαξα προληπτικά και αντλία νερού. Είχα βάλει μια KWP. Πάνω στο χρόνο εντόπισα μια μικρή διαρροή από την αντλία και μάλιστα παραμονή ενός ταξιδιού Αθήνα Θεσσαλονίκη. Τότε αλλαχθηκε άμεσα με ίδιας μάρκας και καλύφθηκε από την εγγύηση του κατασκευαστή. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα όλα ΟΚ. Σήμερα όμως εντόπισα και πάλι διαρροή και μάλιστα μεγαλύτερη αυτή. Μεγάλη γκαντεμια -αστοχία υλικού καλοκαιριατικα. 2 στα 2 η KWP ελλατωματικες. Αύριο ξαναπάω για αλλαγή αντλίας νερού. Να βάλω πάλι KWP (που πιθανόν θα καλυφθεί από εγγύηση ) ή να βάλω μια Ina??

Προεπιλογή

Στην θεση σου και να μου την ξαναλαζαν, δεν θα την ξαναεβαζα την ιδια.
    INA και Valeo ειναι πλεον ιδιες, εγω την πατησα περνοντας Valeo που εβαλα και εβγαλε διαρροη απο τον αξονα, εγγυηση απο το καταστημα που την πηρα κουκουρουκου το παιζανε. Μετα πηρα INA και αφου την πηρα ανακαλυψα οτι εχουν συχωνευτει οι δυο τους. Ευτηχως μεχρι στιγμης η ΙΝΑ μου βγηκε καλη, αν και διπλα διπλα οι αντλιες ΙΝΑ-Valeo ηταν ιδιες. Εγω θα προτιμουσα SKF. Εχω βαλει 3 χωρις προβληματα και στου κουμπαρου μου το focus πηρα SKF.

Προεπιλογή

Ποια η διαφορά τιμής μεταξύ της γνήσιας και της skf?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια η διαφορά τιμής μεταξύ της γνήσιας και της skf?
    66€ η skf στον πατρινο, 184€ η γνησια, μη διαθεσiμη στο opelexpert.

Προεπιλογή

Σε 1-2 μαγαζιά που είδα εδώ έχει η skf 60-62€. Θα πρέπει να την αλλάξω άμεσα διότι από Παρασκευή πρέπει να φύγω. Και βασικά δεν ξέρω αν είναι ανοιχτό και το συνεργείο. Διαφορετικά με βλέπω να την αλλάζω στο σπίτι. Δεν έχω μεγάλο γρύλο όμως για να στηρίξω τον κινητήρα και φοβάμαι μη γίνει καμία στραβή.... Μέρες που είναι....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην θεση σου και να μου την ξαναλαζαν, δεν θα την ξαναεβαζα την ιδια.
    INA και Valeo ειναι πλεον ιδιες, εγω την πατησα περνοντας Valeo που εβαλα και εβγαλε διαρροη απο τον αξονα, εγγυηση απο το καταστημα που την πηρα κουκουρουκου το παιζανε. Μετα πηρα INA και αφου την πηρα ανακαλυψα οτι εχουν συχωνευτει οι δυο τους. Ευτηχως μεχρι στιγμης η ΙΝΑ μου βγηκε καλη, αν και διπλα διπλα οι αντλιες ΙΝΑ-Valeo ηταν ιδιες. Εγω θα προτιμουσα SKF. Εχω βαλει 3 χωρις προβληματα και στου κουμπαρου μου το focus πηρα SKF.
    Και εμένα η 1η KWP από τον άξονα έβγαζε. Τώρα η δεύτερη και αυτή λογικά από εκεί είναι αλλά δεν μπορώ μνα το διακρίνω καθαρά από πάνω. Έτσι την είχα πατήσει και με το θερμοστάτη προπερσι που άλλαξα 2 γνήσιους σε ένα εξάμηνο. Σκατα φασον τα έχουν κάνει όλα. Μεγάλη υποβάθμιση ποιότητας...

Προεπιλογή

Ποιον κινητήρα έχεις; Εγώ στον Z16xer έβαλα SKF και μεχρι ώρας ~10.000Km ειναι κομπλε...
    skf.jpg

Προεπιλογή

Z14xep. Η πρώτη KWP κράτησε 20000km ένα χρόνο. Η δεύτερη 3-4000km από το Μάιο φέτος. Τώρα μεθαύριο θα βάλω την καινούργια. Για να δούμε.... Η πλάκα είναι ότι η πρώτη η εργοστασιακή κράτησε 200.000κμ και την άλλαξα προληπτικά χωρίς να έχει κάποιο θέμα..
    ..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 1 Ημέρα Πριν στις 21:13

Προεπιλογή

Σε τετοιου ειδους ανταλλακτικα/επισκευες μεγαλυτερο ρολο παιζει η εγκατασταση (π.χ. αν εβαλε σιλικονη, αν εσφιξε όσο επρεπε, αν το καθαρισε σωστα) και το ποσο "φρεσκες" ειναι οι τσιμουχες .... Αν δεις δλδ το ανταλακτικο μια φτερωτη ειναι τπτ ουσιαστικο....

Προεπιλογή

Ναι αλλά μιλάμε για διαρροή από τον άξονα της αντλίας....

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές