If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 97 από 97

Θέμα: VASILIS ASTRA H

Προεπιλογή

Βασίλη πολύ καλή δουλειά. Και αυτό με το top mount επίσης φοβερό αρκεί να κρατήσει. Που πιστεύω θα το κάνει. Όσο για τα koni νομίζω είναι χρυσή επιλογή για όποιον θέλει να σφίξει λίγο παραπάνω το αμαξι από ότι ήταν μαμά,χωρίς να το κάνει κούτσουρο και να μπορεί να συνεργάζεται καλά με τα μαμά ελατήρια.
    Όσο για την ποιότητα των koni νομίζω δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα.
    Καλορίζικα και καλά και ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις.
    Και η διαφορά με τα τελειωμένα τα παλιά προφανώς χαοτική.
    Well done.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Καλοφορετα, τα αξιζουν τα λεφτα τους, τα βαλαμε και στου κολητου μου το punto evo, ειναι χαμηλομενο απο το εργοστασιο και ειναι οπως τα εργοστασιακα που φορουσε καμια διαφορα, με την λεπτομερια οτι περναει ποιο γλυκα απο λακουβες.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ. Πράγματι αξιζουν. Λειτουργούν πολύ καλύτερα από ότι περίμενα, το αυτοκίνητο έχει γίνει ποιο στιβαρο, όχι κούτσουρο, τόσο όσο πρέπει. Έπρεπε να τα είχα βάλει πολύ καιρό πιο πριν

Προεπιλογή

Καλα χιλιόμετρα ...

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Μπραβο Βασιλη,καλα χιλιομετρα και καλά στροφιλίκια...
    Γιάννης

Προεπιλογή

Καλοριζικα και καλα στριψιματα!
    Φοβερα αμορτισερ. Τα εχω στο ibiza και πραγματικα αξιζουν μεχρι και το τελευταιο ευρω!!!
    Driving is my escape ! ! !

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Βασίλη καλορίζικα και από εμένα. Καλα χλμ να έχεις ! Αναμένω εντυπώσεις μετά από κάνα 6μηνο χρήσης θα έχεις πολλά να μας πεις. Στα 200.000 χλμ είναι η σειρά μου να τ αλλάξω....
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Εννοείται ότι θα γράψω για εντυπώσεις σε λίγο καιρό. Προς το παρόν κινούμαι εντός Αττικής. Εδώ είναι λίγο ποιο σκληρά από τα μαμα αλλά όχι ενοχλητικά. Σε ταξίδι θα δοκιμαστούν σύντομα. Πάντως σε στροφές και σαμαράκια είναι εξαιρετικά. Στα 195000ΚΜ τα άλλαξα. Επρεπε να τα ειχα αλλάξει νωριτερα.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Service κλιματιστικού σήμερα πρωί πρωί.
    Είχε χάσει 120γρ σε σχέση με πέρυσι. Υπαίτιος ένα oring το σωλήνα που βγαίνει πανω αριστερά απο το κομπρεσέρ. Το έβλεπα 2-3 χρόνια τώρα ότι χάνει λίγο λαδάκι από εκεί. Αλλάχτηκε και όλα αρχικά Οκ.

Το oring που φαίνεται η φθορά που είχε. Είχα ρωτήσει και παλιότερα για αλλαγή(όχι σε αυτό το συνεργειο) αλλά μου είχαν πει ότι έπρεπε να αντικατασταθεί ολόκληρο το μαρκούτσι που είναι φιξ με κόστος 150-200€ οπότε το είχα αφήσει. Μπαρούφες ένα oring 10-20 λεπτά κόστος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 3 Εβδομάδες πρίν στις 16:05

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Στη διαδρομή λοιπών της επιστροφής ξαφνικά το κλιματιστικό σταμάτησε να δουλεύει. Πίσω πάλι στο service με διάγνωση καμμένο πηνίο συμπιεστή. 2 ώρες για να βγεί το κομπρεσσερ να αλλαχτεί το πηνίο και να ξαναμπούν όλα στη θέση τους.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Συνολικό κόστος 100€ όλα..... service (φίλτρο δικό μου) συμπλήρωση φρέον 120γρ επισκευή διαρροής και αλλαγη πηνίου στο κομπρεσέρ.
    Προχτες φίλος πήγε σε αντιπροσωπεία citroen και του ζητησανε 1500€ για αλλαγη κομπρεσερ σε ένα c4 διότι δεν δούλευε.
    Τον εστειλα εκεί που πάω και εγώ και κάνανε γενικο sevice στο κομπρεσερ με αλλαγή όλα τα τσιμουχάκια- φλαντζες και γέμισμα φρεον που δεν ειχε καθόλου. Σύνολικό κόστος 135€.

Προεπιλογή

Δεν κάθονται να ασχοληθούνε φίλε μου, ότι χαλάει για αυτούς είναι για πέταμα.
    Έτσι δουλεύουν.

Τώρα σου χρωστάει κέρασμα ο φίλο σου...

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Διαφωνώ με αυτή τη λογική τους, όπως και εσύ φαντάζομαι, και οι περισσότεροι που γράφουμε εδώ.
    Ότι χαλάει έχει φθαρεί, πολλές φορές πρόκειται για φυσιολογική φθορά που επισκευάζετε σχετικά οικονομικά.
    Μπορώ να δεχτώ μόνο ότι οι περισσότεροι είναι άσχετοι και ούτε αλλαγή λαδιών δεν θα έπρεπε να τους αφήνουν να κάνουνε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 3 Εβδομάδες πρίν στις 23:53

Προεπιλογή

Και πως θα ζήσουν αυτοί???
    .

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Από τα 135€ έως τα 1500€ υπάρχει τεράστια απόκλιση.

Να ζήσουν όπως ζούμε και οι υπόλοιποι. Και σίγουρα όχι κοροϊδεύοντας τον κόσμο.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ με αυτή τη λογική τους, όπως και εσύ φαντάζομαι, και οι περισσότεροι που γράφουμε εδώ.
    Ότι χαλάει έχει φθαρεί, πολλές φορές πρόκειται για φυσιολογική φθορά που επισκευάζετε σχετικά οικονομικά.
    Μπορώ να δεχτώ μόνο ότι οι περισσότεροι είναι άσχετοι και ούτε αλλαγή λαδιών δεν θα έπρεπε να τους αφήνουν να κάνουνε.
    Το θεμα ειναι οτι δεν γνωριζουν οτι επισκευαζεται....Αλλα οι περισσοτεροι ''μηχανικοί'' που δουλευουν στις αντιπροσωπειες.εχουν βγαλει ενα τεχνικο λυκειο και επισκευαζαν παπακια δυστυχως,γι αυτο τους λενε και εφαρμοστές,δηλαδή βγαζουν το χαλασμένο και βαζουν το καινουριο εξαρτημα και τέλος...
    Γιάννης

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές