If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 123 από 123

Θέμα: VASILIS ASTRA H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τί θερμοκρασίες σου δείχνει?
    Η θερμοκρασία εξαρτάται. Τα τελευταία πρωινά πολύ πρωί δεν ξεπερνά τους 89, το μεσημέρι που γυρνάω όλα καλά .
    Ομως με 12 βαθμούς που είχε εχθές το πρωί δεν ανέβηκε πάνω από 83 γιατί βγαίνω και κάνω πορεία 22 χιλιόμετρα σε ευθεία.
    Το κρησιμο σημείο του είναι 80-83, αν εκείνη τη στιγμή με πιάσει κίνηση, κάποιο φανάρι, ανηφόρα, προσπέρασμα ανεβαίνει κανονικά μέχρι τους 90- 92.
    Απλα τώρα το χειμώνα που θα πέσει στους 0 και ίσως λιγότερο, το πρωί δε νομίζω να ξεπερνάει τους 80κατι.
    Αν το δουλεύα έστω και λίγο πόλη δεν θα τον άλλαζα με τίποτα!
    Το καλοκαίρι ή σε θερμοκρασίες 22-25 και πάνω δουλευει πολύ καλύτερα από τον μαμά που είχα πριν !

Δε μπορώ να καταλάβω αν τον έχουν "βελτιώσει" σαν θερμοστάτη με τον δικού μου που ήταν 13 χρόνων ή είναι αστοχία!
    Σε μαγαζί με ανταλλακτικά opel που ρώτησα, δεν ξέρουν ούτε τους έχει παραπονεθεί κανένας. Απλά, ότι είναι ο 3 κωδικός που βγάζουν για θερμοστάτη για αυτά τα μοτέρ.
    Είμαι μπερδεμένος είναι η αλήθεια !

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Εγω άλλαξα σε διαστημα 6 μηνών 2 γνήσιους. Δεν θυμάμαι κωδικούς να σου πω. Και σε εμένα είχαν πει ότι ετσι δουλεύει ο θερμοστάτης, λες και είχα πάρει χθες το αυτοκίνητο. Ειδικά ο πρώτος στο τρίμηνο σε ταξίδι η θερμοκρασία ήταν 76 βαθμοί. Ο calorstat πάντως για την ωρα δουλεύει καλά.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω άλλαξα σε διαστημα 6 μηνών 2 γνήσιους. Δεν θυμάμαι κωδικούς να σου πω. Και σε εμένα είχαν πει ότι ετσι δουλεύει ο θερμοστάτης, λες και είχα πάρει χθες το αυτοκίνητο. Ειδικά ο πρώτος στο τρίμηνο σε ταξίδι η θερμοκρασία ήταν 76 βαθμοί. Ο calorstat πάντως για την ωρα δουλεύει καλά.
    Προφανως ναι στη δικη σου περιπτωση οντως εκανε μπαμ οτι δεν δουλευε σωστα!
    Δε μπορω να το καταλαβω ομως, ενας απλο μηχανισμος ειναι, δεν τον ελεγχαν πριν το παραγουν ;;;

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Δικαιώματα - Επιλογές