If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 16 από 16

Προεπιλογή Astra H: CD30 MP3 και ξεκλείδωμα

Καλησπέρα κύριοι,

Πρόσφατα αγόρασα μια οθόνη ΟΕΜ της EONON. Προσπαθησα να ξεκλειδωσω την εργοστασιακή πηγή με το OP-COM αλλα μάλλον δεν τα καταφερα γιατι μου εβγαζε στην οθόνη το μύνημα "DISPLAY SAFE" και συμπεραίνω οτι ξεκλείδωσα την οθόνη. Επειδη δεν μπορουσα να λύσω το θεμα με τη νεα πηγη πανω στο αυτοκίνητο, αναγκάστηκα να ξανατοποθετησω την εργοστασιακή πήγη, να κλειδώσω παλι την οθόνη και επειτα να τοποθετησω τη νεα πηγη. Η εργοστασιακή ομως ειναι κλειδωμενη.

Πώς ξεκλειδώνει η πηγή ωστε να μπορει να μπεί σε αλλο αυτοκίνητο? Υποθέτω οτι μετα το ξεκλείδωμα η οθόνη του αυτοκινητού πρεπει να βγαζει μύνημα "RADIO SAFE" αλλα πώς? Καποιο βίντεο στο Youtube ή τις εντολές που ακολουθούμε στο OpCom?
    Opel Astra 1.6 Twinport 2004 (Z16XEP-L48)

Προεπιλογή

και εγω πριν απο 2 χρονια αλλαξα την εργοστασιακη με μια android της A-SURE,αγορασμενη απο ALIEXPRESS.Κατα την αφαιρεση της εργοστασιακης δεν εκανα καποια ενεργεια ξεκλειδωματος.Προσφατα βρεθηκε καποιος και θελει να την αγορασει.Εχω και εγω την απορια αν ταιριαξει στο opel του.

Senior Member Το avatar του χρήστη manik
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fisakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα κύριοι,

Πρόσφατα αγόρασα μια οθόνη ΟΕΜ της EONON. Προσπαθησα να ξεκλειδωσω την εργοστασιακή πηγή με το OP-COM αλλα μάλλον δεν τα καταφερα γιατι μου εβγαζε στην οθόνη το μύνημα "DISPLAY SAFE" και συμπεραίνω οτι ξεκλείδωσα την οθόνη. Επειδη δεν μπορουσα να λύσω το θεμα με τη νεα πηγη πανω στο αυτοκίνητο, αναγκάστηκα να ξανατοποθετησω την εργοστασιακή πήγη, να κλειδώσω παλι την οθόνη και επειτα να τοποθετησω τη νεα πηγη. Η εργοστασιακή ομως ειναι κλειδωμενη.

Πώς ξεκλειδώνει η πηγή ωστε να μπορει να μπεί σε αλλο αυτοκίνητο? Υποθέτω οτι μετα το ξεκλείδωμα η οθόνη του αυτοκινητού πρεπει να βγαζει μύνημα "RADIO SAFE" αλλα πώς? Καποιο βίντεο στο Youtube ή τις εντολές που ακολουθούμε στο OpCom?
    Με το DISPLAY SAFE σημαίνει ότι πηγή και οθόνη είναι μηδενισμένα δηλαδή έγινε σωστά η διαδικασία. Με τις EONON όμως δεν χρειάζεσαι ξεκλείδωμα - αν θυμάμαι καλά - εκτός κι αν θες να πουλήσεις την πηγή.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο atithasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω πριν απο 2 χρονια αλλαξα την εργοστασιακη με μια android της A-SURE,αγορασμενη απο ALIEXPRESS.Κατα την αφαιρεση της εργοστασιακης δεν εκανα καποια ενεργεια ξεκλειδωματος.Προσφατα βρεθηκε καποιος και θελει να την αγορασει.Εχω και εγω την απορια αν ταιριαξει στο opel του.
    Πρέπει να την μηδενίσεις με opcom ή TECH2 πριν την δώσεις.
    Corsa D Sport 3d 1.4 Silver Lighting Opc Line Pack 1 + 17άρες.
    Wish list: Πίσω δισκόφρενα (υπάρχουν κομμάτια), καθίσματα Recaro.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το DISPLAY SAFE σημαίνει ότι πηγή και οθόνη είναι μηδενισμένα δηλαδή έγινε σωστά η διαδικασία. Με τις EONON όμως δεν χρειάζεσαι ξεκλείδωμα - αν θυμάμαι καλά - εκτός κι αν θες να πουλήσεις την πηγή.
    και το radio safe τί ειναι?
    και αν η διαδικασία εγινε σωστα, γιατι δεν μπορουσα να αφαιρέσω το μύνημα display safe οταν είχα τη πηγή eonon επάνω?

Προεπιλογή

Για να αφαιρεσεις το μυνημα display safe με την eonon πανω, ξανακλειδωσε την οθονη μονο με το καρπας μεσα απο το μενου της οθονης και θα φυγει το μυνημα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να αφαιρεσεις το μυνημα display safe με την eonon πανω, ξανακλειδωσε την οθονη μονο με το καρπας μεσα απο το μενου της οθονης και θα φυγει το μυνημα.
    και πώς γίνεται αυτό?

Προεπιλογή

Μέσα από το μενού της οθόνης, βάζοντας το κωδικό από το carpass κληδωνεις μόνο την οθόνη.

Προεπιλογή

Επίσης, στη προσπάθεια μου να προγραμματίσω την οθόνη, μπήκα εδω που μπαίνει ο τύπος στο ΒΙΝΤΕΟ και λεει οτι προγραμματίζει τον υπολογιστή ταξιδιού και απο τοτε δεν μετράει την στάθμη του καυσίμου και μου δείχνει το μύνημα Range 0Km. Το οργανο της βενζίνης δειχνει κανονικά.

Προεπιλογή

Μέσα από το μενού της οθόνης, βάζοντας το κωδικό από το carpass κληδωνεις μόνο την οθόνη.
    Κατάλαβα τί εννοεις αλλα δεν βρίσκω το καταλληλο μενού για να το κάνω. Μήπως γνωρίζεις τα βήματα?

Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fisakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, στη προσπάθεια μου να προγραμματίσω την οθόνη, μπήκα εδω που μπαίνει ο τύπος στο ΒΙΝΤΕΟ και λεει οτι προγραμματίζει τον υπολογιστή ταξιδιού και απο τοτε δεν μετράει την στάθμη του καυσίμου και μου δείχνει το μύνημα Range 0Km. Το οργανο της βενζίνης δειχνει κανονικά.
    Βάλε ξανά το code index που είχες. Δεν έχει σχέση αυτό με το ταίριασμα-ξεταίριασμα της οθόνης.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε ξανά το code index που είχες. Δεν έχει σχέση αυτό με το ταίριασμα-ξεταίριασμα της οθόνης.
    Μια κουβέντα ειναι αυτό. Δεν θυμαμαι πιο ειχα! Μπορώ να το δω καπου?

Γνωρίζει κανείς τις επιλογές στο μενου της νεας πηγής ΕΟΝΟΝ ωστε να κλειδώσει και πάλει η οθόνη του αυτοκινήτου?

Προεπιλογή

Στο μενου της gid θα πας και θα την κλειδωσεις μονης της, η ΕΟΝΟΝ δεν τεροιαζει με τα εργοστασιακα του αυτοκινητου, ειναι αφτερμαρκετ.

Προεπιλογή

Στο μενου της gid θα πας και θα την κλειδωσεις μονης της, η ΕΟΝΟΝ δεν τεροιαζει με τα εργοστασιακα του αυτοκινητου, ειναι αφτερμαρκετ.
    Aν εννοεις με το OpCom, δεν γίνεται. Δεν μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω προγραμματισμό όσο εχω την ΕΟΝΟΝ επάνω. Μόνο αν βάλω τη μαμα πηγη πάλι μπορω.

Προεπιλογή

Ναι με opcom, εσυ τωρα την ξεκλειδωσες μεσα απο το μενου του ραδιοφωνου. Αν μπεις μεσα στο μενου της Gid, δηλαδη δεν σου εμφανιζει το κουμπι δεξια programming ποιο σκουρο??

Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Δεν γνωρίζω αν στο Astra H μπορείς να προγραμματίσεις ξεχωριστά οθόνη και πηγή πάντως αν είναι σαν το corsa D, πάνε πακέτο στο κλείδωμα-ξεκλείδωμα.

Προεπιλογή

Δεν πανε πακετο οι οθονες με τα cd, για να μην εχεις το μυνημα safe display, οταν ξεκλειδωνεις την οθονη με την πηγη, και βαζεις aftermarket πηγη, πρεπει να ξανακλειδωσεις την οθονη μονη της. Εγω που εβαλα το touch & connect, το οποιο δεν παντρευετε με την οθονη, κλειδωσα μονο την οθονη μονη της, παρακατω στην φωτογραφια ειναι το μενου της GID, μεσα απο το programming, οπως φενεται τερμα κατω εχει επιλογες για κλειδωμα-ξεκλειδωμα χωρις ραδιο, δηλαδη μονη της. Τωρα αν δεν τις εμφανιζει αυτες τις επιλογες, ειναι θεμα εκδοσης opcom, δοκιμαζεις να μπεις μεσα στην GID μεσω αλλου μοντελου, μηπως σου βγαλει τις επιλογες. Αλλιως ξανακλειδωνεις την οθονη με την εργοστασιακη πηγη, και δεν εχεις το safe display στην οθονη, και αν θες να πουλησεις την εργοστασιακη πηγη, δινεις μαζι και τον κωδικο ωστε να μπορει να την τεροιαξει αυτος που θα την αγορασει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 1 Εβδομάδα Πριν στις 09:09

Παρόμοια Θέματα

1. ASTRA H CD30 MP3
    Από τον/την philip στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-15, 13:35
  2. Κατέβασμα παραθύρου με το Ξεκλείδωμα ASTRA H
    Από τον/την haribo στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-14, 07:46
  3. Ξεκλείδωμα CD30 MP3 opel astra H 2008
    Από τον/την Dimis_viper στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-12, 09:18
  4. Astra J Cosmo - Επιλογή για αυτόματα άναμα φώτων με το ξεκλείδωμα
    Από τον/την pixel1225 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-12, 20:56
  5. Ξεκλείδωμα οθόνης GID
    Από τον/την Millslord στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-11, 14:59

Δικαιώματα - Επιλογές