If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 29

Προεπιλογή Καταναλωση Astra K Cdti 136HP

Για κουβεντα ανοιγω το νημα, δεν ψαχνω κατι συγκεκριμένο.
    Εσεις που εχετε το συγκεκριμενο αμαξι, τι καταναλωση βλεπετε και τι μετράτε;
    Εγω μετα απο 43.000χλμ χρησης έχω μια καταναλωση 5,4lt/100km πραγματική, οχι απο τον υπολογιστη του αυτοκινητου.
    Δεν εβαλα ποτε καποιο καθαριστικό και συνηθως το πετρελαιο που βαζω ειναι καλης ποιότητας (το ακριβο απο της εταιριας καυσιμων).
    Προσφατα εβαλα ενα προσθετο καυσιμου αυτό:

Δεν εκανα ακομα εναν κυκλο χιλιομετρων για να μετρησω κατανάλωση, θα δουμε αν αλλαξει κάτι.

Προεπιλογή

Γιαννη αυτο το βαζω απο τοτε που πειρα το αμαξι μου .
    Αυτο που εχω δει εγω στον δικο μου κινητηρα ειναι : Πιο οικονομια , πιο ωραιο δουλεμα του κινητηρα , πιο σπιρτο το μοτερ .
    Ειναι στα 3 πρωτα στην κατηγορια του σαν καθαριστικο -βελτιωτικο .

Προεπιλογή

Εγώ βάζω σταθερά Shell VPower, χωρίς κανένα πρόσθετο.
    Το trip computer κλέβει σταθερά, μου δείχνει π.χ. 5.5 όταν η πραγματική είναι 6.3
    Τα νούμερα δεν είναι ακριβή, είναι απ'ότι θυμάμαι, αλλά γενικά κάπως έτσι κλέβει.

Προεπιλογή

Εγώ έχω opel astra j 1.3 cdti 2011 και τώρα που καλοκαίριασε σχεδόν έχω μεγάλη διαφορά στη κατανάλωση. Το χειμώνα έχω δει και 6.8 αλλά τώρα πάνω από 5.5 δεν έχω περάσει. Στο ίδιο δρομολόγιο πάντα. Τώρα έχω 5.2 μέσο όρο. Πάντα φουλάρισμα βεβαια

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαννη αυτο το βαζω απο τοτε που πειρα το αμαξι μου .
    Αυτο που εχω δει εγω στον δικο μου κινητηρα ειναι : Πιο οικονομια , πιο ωραιο δουλεμα του κινητηρα , πιο σπιρτο το μοτερ .
    Ειναι στα 3 πρωτα στην κατηγορια του σαν καθαριστικο -βελτιωτικο .
    To ειχε παρει το ματι μου καποια στιγμη διαβαζα για τα βελτιωτικά, οτι το χρησιμοποιείς.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βάζω σταθερά Shell VPower, χωρίς κανένα πρόσθετο.
    Το trip computer κλέβει σταθερά, μου δείχνει π.χ. 5.5 όταν η πραγματική είναι 6.3
    Τα νούμερα δεν είναι ακριβή, είναι απ'ότι θυμάμαι, αλλά γενικά κάπως έτσι κλέβει.
    Προφανως κανεις αρκετα χλμ μεσα σε πολη έτσι;

Προεπιλογή

Απο το trip computer σταθερά μου δείχνει 5,2

Απο τη μηνιαια αναφορά του onstar η τελευταία ενημέρωση ειναι αυτή

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως κανεις αρκετα χλμ μεσα σε πολη έτσι;
    Τη χειμερινή περίοδο, ναι. Ισως είναι λίγο τσιμπημένα τα νούμερα που έγραψα, δεν θυμάμαι ακριβώς. Στο επόμενο γέμισμα θα ποστάρω τα ακριβή.

Προεπιλογή

Καλημερα παιδες. Σε Astra J 1.6 cdti (136) εχω περιπου 6.8 στην αντλια. Στο τριπ ειναι σταθερα στο 6.2 αλλα δε δινω σημασια μιας και παντα υπολογιζω με φουλαρισμα. Εχω βαλει στο κινητο το Drivvo και καταγραφω ολα τα γεμισματα, χμ κλπ. Αυτο με το βοηθητικο καυσιμου για να ειμαι ειλικρινης δεν το εχω δοκιμασει. Κανει δουλεια οντως? Το βρισκω μεσω σκρουτζ μονο σε ενα καταστημα και με τα μεταφορικα παει 12 ευρα σχεδον... Εχει κανεις καμια αλλη προταση?

Προεπιλογή

Εμενα ρε παιδια παλι το αυτοκινητο εχει προγραμμα (astra j 1,7 cdti) και δεν εχει ανεβει πανω απο 5,6-5,7 λιτρα πραγματικη καταναλωση...στο τριπ δειχνει σχεδον ενα λιτρο κατω.
    Με κανονικη οδηγηση και πατηματακια κλπ. Η πολη που μενω δεν ειναι μεγαλη. Ουτε εχει πολλα φαναρια και πολλα σταματα ξεκινα.
    Ashaman μου φαινεται περιεργο 6,8 με τι οδηγηση σου βγαζει? Με τι στροφες το δουλευεις?

Προεπιλογή

Για κουβεντα ανοιγω το νημα, δεν ψαχνω κατι συγκεκριμένο.
    Εσεις που εχετε το συγκεκριμενο αμαξι, τι καταναλωση βλεπετε και τι μετράτε;
    Εγω μετα απο 43.000χλμ χρησης έχω μια καταναλωση 5,4lt/100km πραγματική, οχι απο τον υπολογιστη του αυτοκινητου.
    Δεν εβαλα ποτε καποιο καθαριστικό και συνηθως το πετρελαιο που βαζω ειναι καλης ποιότητας (το ακριβο απο της εταιριας καυσιμων).
    Προσφατα εβαλα ενα προσθετο καυσιμου αυτό:

Δεν εκανα ακομα εναν κυκλο χιλιομετρων για να μετρησω κατανάλωση, θα δουμε αν αλλαξει κάτι.
    1o κυκλος γεμίσματος, 680χλμ, με περιπου 34lt, δηλαδη 5lt/100χλμ μεση κατανάλωση. Θα περιμενω και το επομενο γεμισμα...

Προεπιλογή

Εχω το sedan που ειναι μεγαλυτερο και πιο βαρυ αρχικα και κινουμαι αναγκαστικα με μπολικα σταματα ξεκινα απο Αργυρουπολη μεχρι να βγω Αττικη για να παω στη δουλεια μου. Στην Αττικη το παταω καπως αλλα οκ μεχρι 110 μη φανταστεις τρελα νουμερα και οχι αποτομες επιταχυνσεις ιδιαιτερα .

Δε μου απαντησατε που το βρισκετε ρε παιδες για αγορα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ashaman : 31-05-19 στις 12:31

Προεπιλογή

Διπλο μνμ

Προεπιλογή

Αφου εισαι Αθηνα μπορεις να το βρεις στην
    SAFETYENGINEER ΠΡΑΙΔΟΥ 14 Τ.Κ 10445 Αθηνα
    Οπως και Ρετσινά 11-13 Τ.Κ 185-45 Πειραιάς
    Στο ιντερνετ τα βρηκα. Αν θεωρείται διαφημηση ας διαγραφει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mariosbusa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου εισαι Αθηνα μπορεις να το βρεις στην
    SAFETYENGINEER ΠΡΑΙΔΟΥ 14 Τ.Κ 10445 Αθηνα
    Οπως και Ρετσινά 11-13 Τ.Κ 185-45 Πειραιάς
    Στο ιντερνετ τα βρηκα. Αν θεωρείται διαφημηση ας διαγραφει.
    Σ'ευχαριστω φιλε μου. Ελεγα μηπως τα βρω πουθενα σε κατι πιο πρακτικο γιατι ειναι πολυ μακρια αυτο και δε λεει να δωσεις 11-12 ευρω απο τα οποια τα 7-8 για το προιον και τα υπολοιπα για μεταφορικα.
    Θα το ψαξω να δω.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ashaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω το sedan που ειναι μεγαλυτερο και πιο βαρυ αρχικα και κινουμαι αναγκαστικα με μπολικα σταματα ξεκινα απο Αργυρουπολη μεχρι να βγω Αττικη για να παω στη δουλεια μου. Στην Αττικη το παταω καπως αλλα οκ μεχρι 110 μη φανταστεις τρελα νουμερα και οχι αποτομες επιταχυνσεις ιδιαιτερα .

Δε μου απαντησατε που το βρισκετε ρε παιδες για αγορα.
    https://www.peak.gr/

Προεπιλογή

1o κυκλος γεμίσματος, 680χλμ, με περιπου 34lt, δηλαδη 5lt/100χλμ μεση κατανάλωση. Θα περιμενω και το επομενο γεμισμα...
    Γιάννη εκτος απο κατανάλωση , είδες κάτι άλλο ???

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη εκτος απο κατανάλωση , είδες κάτι άλλο ???
    Οχι δεν καταλαβα τιποτα στην συμπεριφορα του αυτοκινητου. Και αυτο με την καταναλωση μου φαινεται πολύ περιεργο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη χειμερινή περίοδο, ναι. Ισως είναι λίγο τσιμπημένα τα νούμερα που έγραψα, δεν θυμάμαι ακριβώς. Στο επόμενο γέμισμα θα ποστάρω τα ακριβή.
    Λοιπόν, νούμερα στο τελευταίο γέμισμα: κατανάλωση trip computer 5.0L/100Km, πραγματική 6.16L/100Km!!! Κλέβει ασύστολα!

Προεπιλογή

Ναι και σε εμενα κλεβει τουλαχιστον 1 λιτρο!

Προεπιλογή

Ζήλεψαν τη δόξα της VAG με τους ρύπους

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορά opel Astra 1.6 136hp 2014
    Από τον/την tasosdimas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-19, 22:22
  2. Αγορα νέο Astra 2018 1.6 diesel 136Hp με χειροκινητο ή αυτοματο σασμάν;
    Από τον/την Giannis20vt στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-17, 23:25
  3. ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ASTRA G
    Από τον/την TORO στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 241
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-12, 17:53
  4. ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ASTRA H GTC 1.6
    Από τον/την MikeeDee στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-12, 09:16
  5. ASTRA SW 1,3 CDTI 95HP ή 1.7 CDTI 80HP
    Από τον/την gregkn73 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-11, 20:27

Δικαιώματα - Επιλογές