If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 65 από 65

Προεπιλογή

Εγώ γελάω με τα 0,06mah καταναλωση ενώ το φυσιολογικό είναι 0,02
    Ρε για πόσο μ@λακες μας περνάνε?
    Μια μπαταρία 50ah δινει 50ampere για μια ωρα.
    Στα 0,06 mah κατανάλωση κρατάει 833 ωρες.
    Κυνηγά τους όσο δεν πάει οι τύποι είναι για τον π@υτσο καβάλα
    Προτιμηστε επώνυμες μπαταρίες και όχι ότι εισάγει ο κάθε κατσαπλιας.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ γελάω με τα 0,06mah καταναλωση ενώ το φυσιολογικό είναι 0,02
    Ρε για πόσο μ@λακες μας περνάνε?
    Μια μπαταρία 50ah δινει 50ampere για μια ωρα.
    Στα 0,06 mah κατανάλωση κρατάει 833 ωρες.
    Κυνηγά τους όσο δεν πάει οι τύποι είναι για τον π@υτσο καβάλα
    Προτιμηστε επώνυμες μπαταρίες και όχι ότι εισάγει ο κάθε κατσαπλιας.

Δηλαδη 833/24ωρες===34,7 ημέρες. Η δε εξηνταρα πρεπει να φτανει τον εναμιση μηνα. Ηταν φως φαναρι απο την αρχη η ανεπαρκειατου πωλητη. Γιατι μάστορας ή μηχανικός ή επαγγελματίας δεν πρεπει να λέγεται. Ξ

Προεπιλογή

Υπολόγισε ότι όλες οι μπαταρίες χάνουν ανά μήνα περίπου 5% της χωριτικοτητας τους λόγο αυτοεκφορτισης αν είναι εκτός αυτοκινήτου.
    Αν η κατανάλωση ρεύματος που έχεις είναι 0.06mah όντως και όχι 0.6 τότε αυτός που σου πούλησε την μπαταρία είναι για φαπες.

Προεπιλογή

Όπως και να έχει ακόμη και η επίσημη αντιπροσωπεία της μπαταρίας Europrear δεν απάντησε σε διπλό επώνυμο email διαμαρτυρίας για τον εν λόγω μάστορα. Και είναι και μέλος του ομίλου Συγγελίδη. Αυτό που έχω συμπεράνει είναι ότι ο εν λόγω μάστορας είχε περισσευάμενη αυτή την μπαταρία η οποία ΔΕΝ είχε εγγύηση γιατί θα την είχε βγάλει από κάποιο άλλο αυτοκίνητο και ήξερε ότι θα βγάλει πρόβλημα και πούλησε αυτή. Και όταν μετά ήρθα εγώ μετά από τον ηλεκτρολογικό διαγνωστικό έλεγχο της Opel και έκανε ότι δεν καταλάβαινε ήταν δικαιολογία για να μην αλλάξει την μπαταρία γιατί δεν ήταν στην εγγύηση. Δυστυχώς είναι τυχερός γιατί και απόδειξη αγοράς δεν έχω και την μπαταρία την άφησα στο μαγαζί που την άλλαξα και έβαλα την Bosch. Διαφορετικά, τώρα που το σκέφτομαι, θα του έστελνε ο δικηγόρος ένα εξώδικο για απάτη και θα πλήρωνε πολύ περισσότερο. Δυστυχώς για μένα ευτυχώς γι αυτόν. Αλλά όσοι διάβασαν την απάντηση στην κριτική μου καταλαβαίνουν περί τίνος πρόκειται. Ευτυχώς τέτοια λαμόγια με τη βοήθεια της τεχνολογίας βγαίνουν στην επιφάνεια και τα μαθαίνει ο κόσμος να φυλάγεται.

Προεπιλογή

Σήμερα δέησαν και τηλεφώνησαν απο τη Eurorepar και μου είπαν ότι ο Κουστουμπής δεν είναι συνεργάτης τους και ότι την μπαταρία μπορεί να την έχει προμηθευτεί από άλλο εισαγωγέα. Υπάρχουν δύο τρεις εισαγωγείς. Τώρα που έκλεισε το θέμα τους είπα δεν έχει νόημα πια. Αφού ούτε την μπαταρία έχω ούτε την απόδειξη αγοράς. Δεν πειράζει. Αφού έφαγε κριτική να τη φυσάει και να μην κρυώνει, που μας το έπαιξε και έξυπνος.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

1. Πολλαπλασιαστής ASTRA J
    Από τον/την PASTOS CHRISTOS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-18, 21:03
  2. Πολλαπλασιαστής σε Insignia
    Από τον/την pavlos01 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-13, 14:18
  3. Πολλαπλασιαστής: Τί και πώς;
    Από τον/την ASCONAN στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-11, 02:08
  4. GPS Tracker στο αμάξι και η ηλεκτρολογική εγκατάσταση του
    Από τον/την LEFTKOYL στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-11, 19:41
  5. Πολλαπλασιαστής problem?
    Από τον/την adekastos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-10, 12:59

Δικαιώματα - Επιλογές