If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 67

Προεπιλογή

Επίσης δεν έχω την απόδειξη αγοράς από τη μπαταρία γιατί μάλλον πετάχτηκε από λάθος. Και τώρα άντε να πείσω τον Κουστουμπή να μου την αλλάξει και να βάλει άλλου κατασκευαστή. Αν δεν μου την αλλάξει εννοείται ότι θα φάει χέσιμο κριτική στο skroutz και μετά ας μου πει ότι έχω άδικο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leas : 17-04-19 στις 19:27

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Και πώς θα αποδειξεις την ημερομηνια αγορας;

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Μήπως τον πλήρωσες με κάρτα;

Προεπιλογή

Ναι, με κάρτα έγινε η αγορά.

Εν πάσει περιπτώσει. 258 ευρώ ο λογαριασμός με την αλλαγή του θερμοστάτη. Το κόστος του ηλεκτρολογικού διαγνωστικού στην In Motion ήταν Χρήση Διαγνωστικού 36 ευρώ και χρέωση 0,80 την ώρα και Χρόνος διαγνωστικών ελέγχων (D) 18 ευρώ με κόστος 0,40 την ώρα. Επίσης κόστος αντικατάστασης θερμοστάτη μαζί με λάστιχο συν αντιψυκτικό συν 4 μπουζί 154 ευρω μαζί με την εργασία.

Δεν βρέθηκε καμία διαρροή μου είπαν από την In Motion. Εχει πρόβλημα η μπαταρία που δεν κάνει καλή επαναφόρτιση. Στον Κουστουμπή αμέσως μετά του έδειξα και τον διαγνωστικό έλεγχο και μου έλεγε ότι αυτός δεν είναι διαγνωστικός ηλεκτρολογικός αλλά για βλάβες! Και του λέω ότι αυτός είναι ο ηλεκτρολογικός έλεγχος που μου είπες να πάω να κάνω και δεν έδειξε τίποτα. Τι άλλο να κάνω; Εβγαλε μια άλλη μπαταρία από ένα άλλο αυτοκίνητο και την έβαλε στη θέση της χαλασμένης και μου λέει να έρθω σε δυο μέρες να αφήσει την μπαταρία μόνη της και αν αδειάσει να την αντικαταστήσει. Εγώ πάρκαρα το αυτοκίνητο τώρα και θα το βάλω μπρος την Κυριακή το βράδυ να δω αν αδειάσει με την άλλη μπαταρία. Αν είναι δυνατόν όμως να αδειάσει η μπαταρία αν την αφήσεις μόνη της χωρίς να έχεις συνδέσει τίποτα επάνω της! Δεν το θεωρώ και πολύ καλή επαγγελματική αντιμετώπιση το θέμα.

Εκεί πάντως δεν θα ξαναπάω για μπαταρία. Θα πάω να πάρω μία BOSCH ή Varta πάλι όπως είχα που κοστίζει 60 ευρώ. Καμία προτίμηση σε μάρκα μπαταρίας για τα Astra H;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leas : 18-04-19 στις 11:33

Προεπιλογή

Bosch s5 61 Ah θα παρεις κ καθαρισες
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Καταπληκτική μπαταρία!
    Εγώ την έχω από 9ο του 16, το 2018 να κάνει σχεδόν 0 κμ, και τώρα το 2019 να κάνω καμία 50αρια κμ την εβδομάδα max...
    Μου εμπνέει τεράστια εμπιστοσύνη.

Προεπιλογή

Λοιπόν έχω εξέλιξη στο θέμα. Αυτή τη φορά με τη μπαταρία μόνο. Ολα καλά το αυτοκίνητο πήγαινε και καλύτερα θα έλεγα μετά το service στην Opel In Motion και πρέπει να είχε και λίγο καλύτερη κατανάλωση. Τις μέρες του Πάσχα έκανα πολλά χιλιόμετρα. Μετά το άφησα επίτηδες δύο εβδομάδες παρκαρισμένο έξω από το σπίτι μου και πήγα σήμερα το απόγευμα να το βάλω μπρος. ΤΙΠΟΤΑ! Ούτε ξεκλείδωνε, ούτε άναβε καμία ένδειξη. Ο συναγερμός χτύπησε παραδόξως όταν άνοιξα την πόρτα με το κλειδί και τον αφόπλισα χειροκίνητα αμέσως μετά. Εστριψα το κλειδί δεν άναβε τίποτα στο καντράν.

Παίρνω τηλέφωνο τον Κουστουμπή και του εξηγώ τι είχε γίνει και ότι έγινε ο απαραίτητος ηλεκτρονικός ειδικός έλεγχος από την Opel για ηλεκτρολογική διαρροή και δεν το δεχόταν. Μόνο ότι μέτρησε τη μπαταρία και τη βρήκε καλή αλλά μέτρησε με πολύμετρο και βρήκε ότι υπάρχει διαρροή στο αυτοκίνητο. Δηλαδή και πανάκριβη μπαταρία πήρα του λέω που θα πάει για ανακύκλωση. Και επέμενε ότι φταίει το αυτοκίνητο και ότι δεν έκανε η Opel ηλεκτρολογικό έλεγχο. Μάλιστα απάντησε με ειρωνικό τρόπο. "Τι κάνουμε εδώ, καφέ φτιάχνουμε;" Μπαταρία λοιπόν ΕΝΤΟΣ εγγύησης ΔΕΝ την αλλάζει! Αυτός εντωμεταξύ στο ηλεκτρονικό του κατάστημα πουλάει κυρίως BOSCH. Οταν πήγα εκεί δεν μου έβαλε BOSCH αλλά άλλη που δεν την ξέρει ούτε η μάνα της και ακριβότερη από τη BOSCH. Μία Euro κάτι, το έχω γράψει παραπάνω. Εχω μία υποψία ότι την μπαταρία την είχε από άλλον που του την επέστρεψε γιατί είχε το ίδιο πρόβλημα και δεν ήξερε τι να την κάνει. Ποιος αντιμετώπισε πρόβλημα με αυτόν τον μάστορα; Μάλιστα στο skroutz απαντάει στα σχόλια που του κάνουν με άσχημο τρόπο. Θα φάει κι από μένα ένα ωραίο χεστήριο κι ας λέει ότι θέλει. Ας μάθει να φέρεται σαν ευρωπαίος επαγγελματίας και όχι σαν γυφτοέλληνας επαγγελματίας, που και φταίει και ζητάει και τα ρέστα από πάνω.

Περιοχή
    chothueaidaicuoi205
    Αυτοκίνητο
    Rekord C

Προεπιλογή

Cho thuΓͺ Γ’m thanh – Γ‘nh sΓ‘ng

Tα»• chα»©c lα»… hα»™i, sα»± kiện, ca nhαΊ‘c, Δ‘Γ‘m cΖ°α»›i, Δ‘Γ‘m hỏi

Cho thuΓͺ mΓ*n sao giΓ‘ rαΊ», mΓ*n hΓ¬nh led giΓ‘ rαΊ» … chαΊ₯t lượng tα»‘t

Cho thuΓͺ sΓ’n khαΊ₯u ca nhαΊ‘c, cho thuΓͺ Δ‘Γ¨n led pha, cho thuΓͺ loa kΓ©o

https://violetwedding.net/cho-thue-a...-anh-sang.html

Περιοχή
    chothueaidaicuoi205
    Αυτοκίνητο
    Rekord C

Προεπιλογή

Cho thuΓͺ thiαΊΏt bα»‹ bΓ*n ghαΊΏ Tiffany giΓ‘ rαΊ»

Cho thuΓͺ nhΓ* bαΊ‘t, cα»•ng sα»± kiện

Cho thuΓͺ bΓ*n ghαΊΏ hα»™i nghα»‹ Δ‘Γ‘m cΖ°α»›i/ tα»• chα»©c sinh nhαΊ*t/ sα»± kiện

Cho thuΓͺ bΓ*n trΓ²n, bΓ*n ghαΊΏ bar cΓ‘c loαΊ‘i

Cho thuΓͺ vΓ* nhαΊ*n may khΔƒn bΓ*n theo yΓͺu cαΊ§u

https://violetwedding.net/ghe-tiffany.html

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Μπορεί ο mod να κλειδώσει τον παραπάνω λογαριασμό (chothueaidaicuoi205) που σπαμάρει;
    Ευχαριστώ.

Προεπιλογή

Τελικά, άλλαξα την μπαταρία και έβαλα μία Bosch που πρότειναν παραπάνω οι φίλοι του Opel-club με 67 ευρώ. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα πάλι. 2 χρόνια εγγύηση αυτή τη φορά. Η παλιά μπαταρία μετρήθηκε και βρέθηκε ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΜΕΝΗ. Δεν θα ασχοληθώ με τον Κουστουμπή γιατί κανονικά θα έπρεπε να του κάνω αγωγή και να ζητήσω αποζημίωση. Αλλά λόγω του ότι δεν αξίζει τον κόπο αλλά και γιατί δεν έχω την απόδειξη αγοράς θα φάει κράξιμο στο skroutz και επειδή ξέρω ότι θα απαντήσει θα απαντήσω κι εγώ ανάλογα.
    Για την ιστορία, την Παρασκευή που ήρθε η οδική βοήθεια δεν κατάφερε να το βάλει μπρος. Σήμερα ξαναήρθε η οδική βοήθεια και μπήκε μπρος μόνο με δύο μπαταρίες. Με βοήθεια και δεύτερου αυτοκινήτου με δύο σετ καλώδια! Μόνο έτσι πήρε μπρος η μίζα. Για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται όταν μιλάμε για Europcar μπαταρίες και γυφτομάστορες Ελληνες.

Προεπιλογή

Του έγραψα μια κριτική στο google maps γιατί δεν έχει μαγαζί στο skroutz. Ορίστε η κριτική μου με την απάντησή του από κάτω και ενσωματωμένη την απάντησή μου στην αναιδέστατη απάντηση του εμπόρου, που με έβγαλε και ψεύτη από πάνω λέγοντας πράγματα που δεν έκανα στο service της Opel.
    ---------------------------------

Προσοχή σε όποιον αγοράσει μπαταρία από το κατάστημα να μην πάρει μπαταρία Eurorepar. Παρόλο που στο ηλεκτρονικό του κατάστημα δεν τις πουλάει αν πάτε εκεί μπορεί να σας την προτείνει. Μου βγήκε προβληματική σε 6-7 μήνες και αρνήθηκε να μου την αντικαταστήσει.

Αγόρασα τη μπαταρία 90 ευρώ τον Οκτώβριο του 2018. Πήγα το αυτοκίνητο για έλεγχο και μου είπε ότι έχει ηλεκτρολογική διαρροή. Προγραμμάτισα ραντεβού σε εξουσιοδοτημένο service που έχει τον εξειδικευμένο εξοπλισμό για πλήρη ηλεκτρολογικό έλεγχο και δεν βρήκε κανένα πρόβλημα. Στην επόμενη επίσκεψή μετά το σέρβις μου άλλαξε την μπαταρία με άλλη από άλλο αυτοκίνητο και κράτησε την δική μου offline για 4 ημέρες. Αφησα το αυτοκίνητο για 4 μέρες και δεν είχε πρόβλημα. Αρα του λέω φταίει η μπαταρία. Δεν το δέχθηκε και έβαλε πάλι την μπαταρία μου.

Για τις επόμενες δύο εβδομάδες το αυτοκίνητο πήγαινε μια χαρά. Το άφησα όμως δύο εβδομάδες σε ακινησία για να δω αν βγάλει πάλι πρόβλημα. Και προχθές πήγα να το βάλω μπρος και δεν άναβε ούτε ένα λαμπάκι. Η οδική βοήθεια δεν μπόρεσε να το βάλει μπρος. Σε επικοινωνία μου με το κατάστημα του εξήγησα ότι πάλι έμεινε η μπαταρία και επέμενε ότι η μπαταρία ήταν καλή και το αυτοκίνητο έχει ηλεκτρολογική διαρροή. Παρόλο που του υπενθύμισα ότι πέρασε από εξειδικευμένο ηλεκτρολογικό έλεγχο από την επίσημη αντιπροσωπεία και δεν βρέθηκε ηλεκτρολογική διαρροή δεν δέχθηκε την επίσημη και άρα επιστημονική διάγνωση της αντιπροσωπείας για να μου αλλάξει την μπαταρία, που ήταν στην εγγύηση. Επέμενε ότι το αυτοκίνητο έχει διαρροή και θέλει φτιάξιμο και ότι το χαρτί που έφερα από την αντιπροσωπεία δεν έγραφε ότι ο ηλεκτρολογικός έλεγχος δεν έδειξε πρόβλημα.

Εν πάσει περιπτώσει πήρα πάλι τηλέφωνο την αντιπροσωπεία και αυτή επέμενε ότι κάποιο από τα στοιχεία της μπαταρίας είναι χαλασμένα και μπορεί να δουλέψει μπορεί και όχι. Η μπορεί να πάρει μπρος και να δουλεύει αλλά ήθελε αλλαγή. Την επόμενη εργάσιμη ΄ήρθε πάλι η οδική βοήθεια να βάλει μπρος το αυτοκίνητο και δεν έπαιρνε πάλι με τον starter. Για να πάρει μπρος βοήθησε και ένας κύριος με το αυτοκίνητό του με δεύτερη μπαταρία!

Πήγα λοιπόν και αγόρασα μία Bosch με 67 ευρώ με δύο χρόνια εγγύηση από άλλο κατάστημα και φυσικά αναγκάστηκα να την αφήσω εκεί την παλιά για ανακύκλωση. Ο μάστορας που μου έλεγξε την παλιά 7 μηνών μπαταρία τη βρήκε άδεια και ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΜΕΝΗ. Όμως το κατάστημα που αγόρασα την Eurorepar δεν δέχθηκε να την αλλάξει ρίχνοντας την ευθυνη στην αντιπροσωπεία που αποδείχθηκε τελικά ότι η διάγνωσή της ήταν σωστή και μετά από τον αχρείαστο ηλεκτρολογικό έλεγχο που κόστισε 50 ευρώ συν άλλα 67 για καινούργια μπαταρία.

Και σε απάντηση του κυρίου Κουστουμπή επειδή δεν μπορώ να απαντήσω. Δύο πράγματα μόνο θα πω και δεν θα ασχοληθώ άλλο γιατί πραγματικά είναι να σηκώνει κανείς τα χέρια ψηλά μαζί σας.
    1ον Είναι ντροπή σας να λέτε έναν πελάτη ψεύτη. Δεν ταιριάζει στην επαγγελματική σας ιδιότητα και τα τόσα πολλά χρόνια εμπειρίας που έχετε. Δεν είχα κανένα λόγο να σας πω ψέμματα ότι δεν έκανε τον ηλεκτρολογικό έλεγχο η Opel. Αλλωστε το χαρτί της απόδειξης του συνεργείου έγραφε ηλεκτρολογικός έλεγχος αλλά εσείς το αγνοήσατε. Πάρτε τηλ στην Opel In Motion να σας το επιβεβαιώσουν.
    Επίσης το αυτοκίνητο με την μπαταρία που μου βάλατε ήταν ακινητοποιημένο για 4 ημέρες και όταν το έβαλα μπροστά πήρε. Άρα πάλι σημαίνει ότι η μπαταρία σας είχε πρόβλημα. Δεν θέλετε να το παραδεχθείτε. Εντάξει.
    2ον η νέα μπαταρία που έβαλα έχει δύο χρόνια εγγύηση, είναι οικονομικότερη και έχει τις περισσότερες καλές κριτικές. Η δικιά σας είχε ένα αν θυμάμαι καλά και καμία κριτική. στο skroutz και στο opel-club.gr. Άγνωστη. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά δεν έχει σημασία γιατί δεν δεχθήκατε να την αλλάξετε ΕΝΤΟΣ εγγύησης με διάφορες δικαιολογίες. Οι τεχνικοί της οδικής βοήθειας δεν είχαν να εκφέρουν καλό λόγο γι αυτή την μπαταρία. Χθες που ήρθε η οδική βοήθεια δεν γύριζε τη μίζα η μπαταρία σας παρά μόνο με τη βοήθεια ΔΥΟ μπαταριών πήρε μπροστά. Εν τέλει αν πάλι έχει πρόβλημα ηλεκτρολογικό το αυτοκίνητο, όπως υποστηρίζετε, εγώ θα το αφήσω πάλι για λίγες μέρες αλλά η συμπεριφορά σας κάθε άλλο παρά επαγγελματική ήταν

Απάντηση Κουστουμπή

Καλημέρα κύριε .... η μπαταρία που αγοράσατε είναι από τις καλύτερες της αγοράς και αυτό το έχουμε διαπιστώσει διότι στα 30 χρόνια συνεργασίας με τον αντιπρόσωπο που εισάγει την μπαταρία και εδώ και τέσσερα χρόνια που χρησιμοποιούμε την μπαταρία , και εισάγει ένα κοντέινερ κάθε μήνα πάνω από τρεις χιλιάδες τεμάχια με την συγκεκριμένη μάρκα ,δεν έχει επιστροφές ούτε αυτός, ούτε εγώ σε δύο καταστήματα που έχω ,αλλά ούτε και οι άλλοι έμποροι που την χρησιμοποιούν .
    Όταν φέρατε το αυτοκίνητο μου είπατε ότι αν το αφήσετε δύο ημέρες δεν παίρνει μπρος το αυτοκίνητο διότι αδειάζει η μπαταρία .
    Σας μέτρησα το αυτοκίνητο με πολύμετρο και σας έδειξα ότι έχει διαρροή 0,06 που δεν είναι φυσιολογικό για κανένα όχημα ,και σας ενημέρωσα ότι το φυσιολογικό είναι κάτω από 0,02 μιλιαμπέρ και το πιθανότερο είναι να είναι ο συναγερμός .
    Μου είπατε ότι θα πάτε στην Opel να σας το επισκευάσουν.
    Όταν ξαναήρθατε στο κατάστημα να μου δείξετε τις αποδείξεις της Opel είχατε αλλάξει την τρόμπα νερού και τον ιμάντα του δυναμό .
    Δια λόγου μου είπατε ότι το μετρήσατε στην Opel δεν είχατε καμία απόδειξη και αυτά που λέτε δεν είναι αλήθεια.
    Δεν είναι αλήθεια λοιπόν αυτά που λέτε ότι πληρώσατε 50 ευρώ και αυτά που λέτε δεν αρμόζουν με την ηλικία σας .
    Σας κράτησα την δικιά σας μπαταρία την Τετάρτη που ήρθατε στο μαγαζί πριν το Πάσχα την μέτρησα και είχε 500 ah εκκίνησης ,την φόρτισα και την άφησα 24 ώρες και την άλλη ημέρα είχε 540 ah ,τόσα λέει η μπαταρία στα χαρακτηριστικά της και ήρθατε την επόμενη εβδομάδα Μεγάλη Τρίτη να την τοποθετήσουμε πάλι μετά από επτά ημέρες και στην μέτρηση πριν την βάλουμε έδειχνε 540 ah και σας το έδειξα .
    Γιατί μετά από επτά ημέρες στο κατάστημα η μπαταρία δουλεύει αμέσως και παίρνει μπρος το αυτοκίνητο και όταν μείνει πάνω στο αυτοκίνητο λίγες μέρες ξεφορτίζει ?
    Το αυτοκίνητο το κινούσατε κάθε μέρα από ότι μου είπατε και δεν το αφήσατε ακινησία με την παλιά μπαταρία που σας έβαλα.
    Σας έδειξα ότι η μπαταρία σας με το μηχάνημα της bosch βγάζει 540 ah εκκίνησης και δεν έχει κανένα πρόβλημα ,ότι μπαταρία και να βάλετε αν δεν επισκευάσετε την διαρροή που έχει το αυτοκίνητο δεν θα κρατήσει καμία μπαταρία.

Μην ρίχνετε το φταίξιμο σε εμένα και στην μπαταρία γιατί δεν θέλετε να πληρώσετε να επισκευαστεί το αυτοκίνητο σας .
    Όπως σας είπα εγώ αν έχει πρόβλημα η μπαταρία ο αντιπρόσωπος θα μου την αλλάξει αμέσως διότι συνεργάζομαι μαζί του τριάντα χρόνια και έχουμε πολύ καλές σχέσεις τόσα χρόνια.
    Όταν του στείλω όμως μία μπαταρία που είναι καλή ,την δικιά σας δηλαδή ,θα την ελέγξει και θα την στείλει πάλι πίσω.
    Στο κατάστημα στο Περιστέρι έχω δύο ηλεκτρονικά μηχανήματα της Bosch και αφού έλεγξα την μπαταρία σας,
    έφερα και από το υποκατάστημα που έχω ,το τρίτο ηλεκτρονικό tester της bosch και αυτό έδειξε ότι η μπαταρία είναι καλή .
    Κατά την τοποθέτηση στο αυτοκίνητο σας την μέτρησα με άλλο μηχάνημα της ferve και την ώρα που γυρνάγατε την μίζα έδειχνε με φορτίο 11,50 volt ,ενώ αν είχε χαλάσει θα έπρεπε να δείχνει κάτω από 9 volt και αυτό δεν το λέω εγώ το γράφει απάνω το μηχάνημα.
    Μία μπαταρία βραχυκυκλωμένη δεν παίρνει μπρος σε ένα αυτοκίνητο κάθε ημέρα και όταν το αφήσουμε ακινησία δεν παίρνει ,κάτι τραβάει ρεύμα και την αδειάζει ,δεν θέλει πολύ μυαλό για να το καταλάβετε και ας μην έχετε τεχνικές γνώσεις.
    Προσωπικά εγώ έχω τεχνικές γνώσεις ,πτυχίο μηχανικού και ηλεκτρολόγου αυτοκινήτων,με εμπειρία 35 χρόνια εργασίας και κάποιοι συνάδελφοι μου με καλούν για να τους εντοπίσω κάποιες βλάβες που δεν βρίσκουν.
    Μία άδεια μπαταρία δεν μπορεί να δείχνει και βραχυκυκλωμένη, ''η άδεια θα είναι ,''η βραχυκυκλωμένη.
    Εκεί που πήγατε να ελέγξετε την μπαταρία εφόσον ήταν άδεια έπρεπε να την φορτίσουν ,και μετά από 24 ώρες να την μετρήσουν και να διαπιστώσουν αν κρατάει σωστό ρεύμα εκκίνησης.

Τώρα σε λίγες ημέρες όταν θα αφήσετε σε ακινησία πάλι το αυτοκίνητο , θα κατηγορείτε το κατάστημα που βάλατε την άλλη μπαταρία,γιαυτό πηγαίνετε σε ένα ηλεκτρολόγο να το ψάξει και να σας το επισκευάσει για να λυθεί το πρόβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leas : 21-05-19 στις 20:34

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Μπορεί να εξηγήσει κάποιος φίλος γιατί μια άδεια μπαταρία δεν μπορεί να δείχνει βραχυκυκλωμένη?

Άσχετο αλλά υπήρξαν θέματα στα astra με διαρροή ρεύματος διότι άνοιγε μόνο του το radiocd.
    Τελικά ελπίζω να ήταν η μπαταρία το πρόβλημα και να μην ασχοληθείς ξανά με αυτό.

Προεπιλογή

Απο προσωπικη εμπειρια, ξερω οτι αν μια μπαταρια ειναι βραχυκυκλωμενη, και με 2η μπαταρια αλλα και με μπου στερ, δεν περνει μπροστα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 21-05-19 στις 21:38
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο προσωπικη εμπειρια, ξερω οτι αν μια μπαταρια ειναι βραχυκυκλωμενη, και με 2η μπαταρια αλλα και με μπου στερ, δεν περνει μπροστα.
    αυτο ισχυει Νικο..βεβαια πολλοι αυτοαποκαλουνται πτυχιουχοι μηχανικοι και ηλεκτρολογοι τελειωνοντας ενα απλο τεχνικο λυκειο κατευθυνσης οχηματων...τι να πεις..
    Βεβαια ευθυνεται και ο φιλος που εδωσε 90 ευρω για μαρκα Noname ενω με λιγοτερα αγοραζει μια επωνυμη.
    Επισης οπως σωστα λεει ο billnick καποια astra ειχαν θεμα με το radiocd που ανοιγε μ'όνο του και ειχε καταναλωση ρευματος,οποτε αυτο λυνοταν αν εβαζες καποιο cd Μεσα
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ισχυει Νικο..βεβαια πολλοι αυτοαποκαλουνται πτυχιουχοι μηχανικοι και ηλεκτρολογοι τελειωνοντας ενα απλο τεχνικο λυκειο κατευθυνσης οχηματων...τι να πεις..
    Βεβαια ευθυνεται και ο φιλος που εδωσε 90 ευρω για μαρκα Noname ενω με λιγοτερα αγοραζει μια επωνυμη.
    Επισης οπως σωστα λεει ο billnick καποια astra ειχαν θεμα με το radiocd που ανοιγε μ'όνο του και ειχε καταναλωση ρευματος,οποτε αυτο λυνοταν αν εβαζες καποιο cd Μεσα
    Ναι, φταίω κι εγώ που εμπιστεύθηκα έναν οποιονδήποτε γιατί είχα ανάγκη να ταξιδέψω εκείνη τη μέρα και δεν ήθελα να ρισκάρω να μείνω στο δρόμο από μπαταρία αν χρειαζόταν να σταματήσω κάπου. Αλλά κι ο έμπορος τη στιγμή που εμπορεύεται κυρίως Bosch μπαταρίες γιατί να βάλει μία Noname και μετά να γυρίζει και να σου λέει δεκάδες δικαιολογίες και να μην δέχεται ούτε την τεκμηρίωση της Opel, να βγάζει ψεύτη τον πελάτη βγάζοντας από το μυαλό του πράγματα που δεν έγιναν και έχοντας επιλεκτική μνήμη ό,τι τον συμφέρει;

Τώρα, αν είναι ο συναγερμός, όπως λέει και ο μπαταριάς, θα ρίξει την μπαταρία σε 3 μέρες; Το έχω πάλι σε ακινησία από Δευτέρα απόγευμα με καινούργια μπαταρία και Πέμπτη πρωί θα το βάλω πάλι μπρος. Επίσης μια μπαταρία πώς μπορεί να βραχυκυκλώσει; Προφανώς δεν ήταν καλής ποιότητας ή βγήκε σκάρτη. Συμβαίνουν αυτά με τις μπαταρίες σαν αναλώσιμο είδος. Εγώ δεν μπορώ να δεχθώ ότι άφησε την μπαταρία offline για 4 μέρες και μετά μου την ξανατοποθέτησε και όλα καλά. Μα η λογική λέει ότι μια μπαταρία για να αποφορτιστεί πρέπει να βάλεις κάτι πάνω της να κάνει κύκλωμα. Ή κάνω λάθος; Κι έπειτα, πώς με την μπαταρία από άλλο αυτοκίνητο και σε ακινησία 4 μέρες δεν είχε πρόβλημα ενώ όταν την ξανάβαλε πάνω είχα χειρότερο πρόβλημα μετά από ένα διάστημα ακινησίας; Το να μπουρδουκλώνει κάποιος μάστορας τα πράγματα σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά με τον ίδιο και τις μπαταρίες που πουλάει.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ο μαστορας καπου λεει οτι ουτε αυτος ουτε ο προμηθευτης εχουν επιστροφες απο 3000/μηνα που πουλιουνται. Στατιστικα ΔΕΝ στεκει με τιποτα αυτο. Αλλα επιστροφη δεν εχεις αν δεν την κανεις αποδεκτή.Λογικό. Παντως 90€ καμια no name στα 60ah νομιζω δεν πουλιεται. Απλα σε βρηκε στην αναγκη. Κακώς.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Αυτη η μπαταρια νομιζω ειναι φασον της αλυσιδας συνεργειων euro repar .Λογικα ειναι ο εισαγωγεας. Στη σελιδα τους eurorepar.gr την εχουν στα 75€. Στη θεση σου θα εστελνα ενα ευγενικο mail. Μπορει η μπαταρια σου να γινει διασημη και να την διαφημισουνε ως την μονη μπαταρια, απο τις 36.000 που πουλιουνται ανα ετος, που εχει προβλημα. Εκπληκτικό ποσοστό.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Πολλαπλασιαστής ASTRA J
    Από τον/την PASTOS CHRISTOS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-18, 21:03
  2. Πολλαπλασιαστής σε Insignia
    Από τον/την pavlos01 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-13, 14:18
  3. Πολλαπλασιαστής: Τί και πώς;
    Από τον/την ASCONAN στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-11, 02:08
  4. GPS Tracker στο αμάξι και η ηλεκτρολογική εγκατάσταση του
    Από τον/την LEFTKOYL στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-11, 19:41
  5. Πολλαπλασιαστής problem?
    Από τον/την adekastos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-10, 12:59

Δικαιώματα - Επιλογές