If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 16 από 16

Προεπιλογή Αλλαγή ηχείων σε Corsa d 3door

Καλησπέρα στην ομάδα. Αγόρασα πρόσφατα ένα corsa d 3θυρο και θέλω να αλλάξω τα ηχεία ειδικά τα πίσω.
    Δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με watt και τα λοιπά και θα ήθελα την βοήθεια σας ως προς τι μάρκα να επιλέξω ποσο περιπου θα ειναι το κόστος και όπως προείπα τι παίζει με τα watt.

Προεπιλογή

Καλησπέρα Δέσποινα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Τα ηχεία μπροστά είναι 165mm και τα πίσω 130mm.
    Τώρα όσο αφορά τα watt μη σε απασχολούν (εκτός αν θες ένταση) καθώς αν έχεις την εργοστασιακή πηγή / ράδιο είναι το λιγότερο που πρέπει να σε απασχολεί μιας και βγάζει μόλις 20-25 watt ανά κανάλι.

Από ηχεία κοίταξε σε Hertz, Focal, Pioneer κλπ, ανάλογα και τα χρήματα που διαθέτεις και να κοιτάς να έχουν υψηλή ευαισθησία για να μπορεί να τα "οδηγήσει" πιο εύκολα η εργοστασιακή πηγή.

Προεπιλογή

Το μόνο πρόβλημα είναι πως τα πίσω πλαστικά πρέπει να βγουν όλα για να γίνει η αλλαγή των ηχείων.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πάρα πολύ γα την απάντηση σου .Για pioneer κοιτούσα απλά σκέφτομαι να αλλάξω το Ραδιόφωνο με οθόνη θα αλλάξει μετά κάτι στα watt?

Προεπιλογή

Γνωρίζουμε καθόλου το κόστος για να το πάω κάπου να μου τα αλλάξουν?

Προεπιλογή

Γνωρίζουμε καθόλου το κόστος για να το πάω κάπου να μου τα αλλάξουν?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DespoinaV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πάρα πολύ γα την απάντηση σου .Για pioneer κοιτούσα απλά σκέφτομαι να αλλάξω το Ραδιόφωνο με οθόνη θα αλλάξει μετά κάτι στα watt?
    Προφανώς, θα δεις αρκετά αισθητή διαφορά αν επιλέξεις κάποιο επώνυμο ραδιόφωνο, τόσο σε ένταση, όσο και σε ποιότητα.
    Προσωπικά πάντως θα κοιτούσα σε Focal ή Hertz όσο αφορά τα ηχεία που είναι δοκιμασμένα στα Corsaκια και ακούγονται πολύ καλά λόγια.

Οι τιμές εξαρτώνται από την τσέπη σου και φυσικά ανάλογα τα ηχεία, ραδιόφωνο κλπ που θα επιλέξεις, συν τις ώρες εργασίας του καταστήματος.

Περιμένουμε εντυπώσεις πάντως όταν με το καλό κάνεις τις αλλαγές

Προεπιλογή

Προς το παρόν θα αλλάξω μόνο τα ηχεία γιατί έχουν θέμα και δεν έχω ακόμα το ποσό για οθόνη.
    Εγώ βρει σε ένα κατάστημα pioneer σετ μπρος πίσω μαζί με την τοποθέτηση γύρω στα 170€.
    Απλά σκέφτομαι ότι ίσως μου πουν άλλη τιμή για την τοποθέτηση τον πίσω ηχείων λόγο του ότι πρέπει να το γδυσουν ουσιαστικά για να τα βάλουν για αυτό ρώτησα αν κάποιος το έχει κάνει και ξέρει πάνω κάτω ένα κοστολόγιο.
    https://www.pancarshop.gr/exeia-auto...w-temaxia-dyo/
    Αυτά σκέφτομαι να βάλω.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DespoinaV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν θα αλλάξω μόνο τα ηχεία γιατί έχουν θέμα και δεν έχω ακόμα το ποσό για οθόνη.
    Εγώ βρει σε ένα κατάστημα pioneer σετ μπρος πίσω μαζί με την τοποθέτηση γύρω στα 170€.
    Απλά σκέφτομαι ότι ίσως μου πουν άλλη τιμή για την τοποθέτηση τον πίσω ηχείων λόγο του ότι πρέπει να το γδυσουν ουσιαστικά για να τα βάλουν για αυτό ρώτησα αν κάποιος το έχει κάνει και ξέρει πάνω κάτω ένα κοστολόγιο.
    Αυτά σκέφτομαι να βάλω.
    Καλησπερα.
    Κανε ερευνα αγορας πρωτα να παρεις απο 2-3 καταστηματα τιμες.
    Εσυ πες τους τι αμαξι εχεις και οτι ειναι 3θυρο, χωρις λεπτομεριες διοτι δεν ειναι δουλειά σου και απο εκει και περα ειναι δικο τους θεμα πως θα τα βαλουν!
    Αν σου πουν ''τοσα'' λεφτα μαζι με τοποθετηση και συμφωνήσετε, μετα δε μπορει να σου πει κατι!

Προεπιλογή

Σίγουρα θα κάνω έρευνα αγοράς πρώτα. Ευχαριστώ πολύ ��

Προεπιλογή

Για τα εμπρός να ξέρεις ότι θέλεις διαιρουμενα. Έτσι θα αλλάξεις και τα τουίτερ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα εμπρός να ξέρεις ότι θέλεις διαιρουμενα. Έτσι θα αλλάξεις και τα τουίτερ
    Γιάννη δεν είναι απαραίτητο να αλλάξει και τα tweeter που ήδη υπάρχουν,συνήθως δεν παθαίνουν κάτι αυτά.
    Εμένα π.χ. ήταν εντάξει και δεν τα άλλαξα, έβαλα ηχεία 3ον δρόμων και τέλος.

Προεπιλογή

Κινέζικα μου ακούγονται όλα αυτά παιδιά συγγνώμη είμαι λίγο άσχετη με τα ηχοσυστήματα αν και αυτα που κοιταω αν δεν κάνω λάθος είναι 3ον δρόμων.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο πρόβλημα είναι πως τα πίσω πλαστικά πρέπει να βγουν όλα για να γίνει η αλλαγή των ηχείων.
    Μια ερώτηση να κάνω και εγώ πάνω στην αλλαγή ηχείων Γιάννη.. τι εννοείς πίσω πρέπει να βγει όλο το πλαστικό γιατί μπροστα;; θέλω να αλλάξω και εγώ να βάλω κάτι jbl harman kardon που πήρα για το ντίζελ αλλά δεν τα εβαλα και καλά έκανα Αφού το πούλησα .. Τώρα θα τα βάλω σε αυτό.. πρέπει να βγάλω όλο το πλαστικό όμως οχι; το έχεις κανει; όχι την εργοστασιακή πηγή αλλά δεν την χρησιμοποιώ καθαυτό χρησιμοποιώ το αυχ

Προεπιλογή

Στο 3θύρο πρέπει να βγει το πίσω κάθισμα καθώς και όλα τα πλαστικά των πίσω επιβατών. Στα 5 θύρα πρέπει να βγει μόνο το πλαστικό κάθε πόρτας

Προεπιλογή

Παίδες μία ερώτηση σχετική, για να αλλάξω από το μανήσιο υπάρχων ηχοσύστημα σε 2 din ποιο ακριβώς Πλαίσιο πρέπει να αγοράσω χωρίς να χρειαστεί περαιτέρω βάσεις για στήριξη;;

Παρόμοια Θέματα

1. Αλλαγή Ηχείων Σε Corsa D
    Από τον/την A8liths στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-18, 00:17
  2. Αλλαγή πίσω ηχείων σε corsa d τρίθυρο
    Από τον/την Geof στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-18, 21:00
  3. Βοήθεια για αλλαγή ηχείων σε corsa b
    Από τον/την lascetic στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-16, 03:24
  4. Αλλαγή ηχείων
    Από τον/την A8liths στο forum Opel
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-10, 05:32
  5. Vectra C (My 2007) - Αλλαγή ηχείων
    Από τον/την SimonD στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-10, 17:22

Δικαιώματα - Επιλογές