If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 45

Προεπιλογή

Τώρα αν έχεις κάτι αλλο Ν μ προτείνεις να δω ευχαρίστως φιλε

Προεπιλογή

https://youtu.be/rYb2AG1QtQk

Δεν είναι πολύ καλό το βίντεο γιατί εβαλα το κινητό μόνο του πάνω στο καπάκι και πήγα να πατήσω γκάζι τέρμα δεξιά πάνω φαινεται Ότι το δουλεύει η πατέντα(χαχα)

Προεπιλογή

Αθάνατη Ελληνική πατέντα!
    Μπράβο αφού το έφτιαξες έστω και προσωρινά.
    Αυτό έκανε θόρυβο τελικά ή είναι καινούργιο πρόβλημα;
    Ρωτησες ποσο έχει μια μεταχειρισμένη γιατί για καινούργια δε νομίζω να πας Ε;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αθάνατη Ελληνική πατέντα!
    Μπράβο αφού το έφτιαξες έστω και προσωρινά.
    Αυτό έκανε θόρυβο τελικά ή είναι καινούργιο πρόβλημα;
    Ρωτησες ποσο έχει μια μεταχειρισμένη γιατί για καινούργια δε νομίζω να πας Ε;
    Ο θόρυβος είναι από την εξατμιση η οποία έχει βρεθεί Μεταχειρισμένη στα 75 ευρω απο μπροστά μέχρι πίσω μαζί με το καζανάκι το τελικό..

Αυτό είναι το σκορτσαρισμα λογικά πάντα το έκανα έτσι γιατί θέλω να δω αν είναι από αυτό η έχουμε άλλο πρόβλημα..ΟΠΕΛ χαχα

Περιμένω και ειμαι στην αναμονή για και πολλαπλη από Γερμανία ebay στα 80 ευρω μετά από bid την ειχε 100..έχει και ποιο φθηνές χωρίς την ραγα..

Η Οπελ εδώ ζητάει για καινούργια 1192 ευρω 1192 να είναι οι ώρες του.. Εντομεταξυ αν βρισκόταν ένα κοκορακι θα είχε λυθεί το ζήτημα..μιλάμε για 10 ευρω το πολύ πλαστικό..Η Μεταχειρισμένη και φυσικά δεν θα μπει. Θα βγάλω μόνος την ραγα και θα βάλω το καινούργιο πλαστικό..χωρίς να πειράξω κάτι αλλο είναι καμία 10αρια βίδες αλλά υπάρχει χώρος, η πολλαπλη είναι μανικι

Προεπιλογή

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο twinport με τα Xep μοτέρ...δεν φαίνεται Καλά στο βιντεάκι.
    Να το επισκευάσεις με άλλο ποιο μόνιμο τρόπο κοιταξες;
    Των μεταχειρισμένων καλά είναι τα χρήματα αν είναι σε καλή κατάσταση βέβαια!

Προεπιλογή

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο twinport με τα Xep μοτέρ...δεν φαίνεται Καλά στο βιντεάκι.
    Να το επισκευάσεις με άλλο ποιο μόνιμο τρόπο κοιταξες;
    Των μεταχειρισμένων καλά είναι τα χρήματα αν είναι σε καλή κατάσταση βέβαια!
    Εγώ βασικά δεν ξέρω αν είναι twinport ο α14χερ twinport δεν ειναι; άρα θα είναι και αυτός..για να επισκευαστεί θέλει μόνο εκείνο το κοκορακι. Μόνο του δεν πουλιέται οπότε αναγκάζομαι και περνώ πολλαπλη κομπλέ και θα έχω 4 να αλλάζω χαχαχ

Προεπιλογή

Εαν μπορεις να βρεις ενα ατοφιο πλαστικο (κοκορακι) , στα χερια σου στειλτο στον τορνο να σου φτιαξει απο αλουμινιο , και τελος .

Ευκολο ειναι για το τορνο , αρκει να το εχεις στα χερια σου ατοφιο .

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν μπορεις να βρεις ενα ατοφιο πλαστικο (κοκορακι) , στα χερια σου στειλτο στον τορνο να σου φτιαξει απο αλουμινιο , και τελος .

Ευκολο ειναι για το τορνο , αρκει να το εχεις στα χερια σου ατοφιο .

τορνο δεν ξερω αν θα βρω εδω παντως τελεια ιδεα γιατι ετσι δεν θα ξανασπασουν

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AggelosS Εμφάνιση μηνυμάτων
    τορνο δεν ξερω αν θα βρω εδω παντως τελεια ιδεα γιατι ετσι δεν θα ξανασπασουν
    Ανέβασε, αν μπορείς, καμία φωτογραφία να δούμε καλύτερα.
    Αυτό το σύστημα εισαγωγής που έχεις twinport λέγεται.

Προεπιλογή

Ανέβασε, αν μπορείς, καμία φωτογραφία να δούμε καλύτερα.
    Αυτό το σύστημα εισαγωγής που έχεις twinport λέγεται.
    Είχα πει Και παλιότερα ότι έχει ένα μήνυμα στον εγκέφαλο για το τιμόνι..κάτι με σήμα είχε σχέση.. εβαλα σήμερα όπως και μια άλλη φορά vpower και π πετάξε το ABS και το μήνυμα είναι steering wheel agle sensor c0460 χάλασε ο αισθητήρας; έψαξα και διάβασα ότι μπορεί να ειναι ο wheel speed sensor για να πετάει abs.. αλλιώς θα πετούσε το ESP.. ξέρεις κάτι πάνω σε αυτο; το άλλο θέμα με την πατέντα δουλεύει πολύ καλά οπότε θα παραγγείλω την πολλαπλη στα 89 ευρω.. στον τορνο από ότι ρώτησα τόσο μικρό κομμάτι θα μ βγει παραπάνω από μια πολλαπλη..

Προεπιλογή

Οντως, Ελλαδα θα σου εβγενε στον τορνο φτηνα, στο Βελγιο, ισως μια μικρη περιουσια!!!!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως, Ελλαδα θα σου εβγενε στον τορνο φτηνα, στο Βελγιο, ισως μια μικρη περιουσια!!!!
    Φίλε μήπως ξέρεις αυτό π με πετάει εντελώς τυχαία κάθε φορά π βάζω παουερ στο βενζινάδικο..μετά από 4 γεμισματα κανονικά είπα να βάλω λίγο βπαουερ.. Και σαν την άλλη φορά μόλις εβαλα μπρος και ξεκίνησα τσουπ abs.. διαβάσω στο obd.. c0460 steering wheel angle sensor.. Το τιμόνι ελαφρυ στο δρόμο μια χαρα στρίβει..Τι φαση;

Προεπιλογή

Μπορει να ειναι τυχαιο, λογικα για να σου πεταει αυτη την βλαβη, κατι γινεται με αυτον τον αισθητηρα. Μηπως σου αναβει το eps και οχι το abs??
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει να ειναι τυχαιο, λογικα για να σου πεταει αυτη την βλαβη, κατι γινεται με αυτον τον αισθητηρα. Μηπως σου αναβει το eps και οχι το abs??
    Ναι αλλά είναι περίεργο π με πετάει abs..διάβασα ότι αυτό π συνδέεται με το τιμόνι είναι ο wheel speed sensor.. που είναι ένα καλώδιο..τώρα το angle sensor άστα βραστά αν χαλασε

Προεπιλογή

Όχι το abs ανάβει και το σφάλμα το βλέπω με 2 προγράμματα scanmyopel και με opel dtc reader.. στο 2 σε 2σεκτιον..steering και brakes.. στο 1 στο abs section

Προεπιλογή

Να μην αρχίσω καινούργιο θέμα... θα γράψω εδώ

Έκανα μια πατέντα και έφτιαξα το κοκορακι από το twinport μέχρι να έρθει η πολλαπλη που παράγγειλα από ebay για να το αλλάξω..

Έχει καιρό π το εβαλα και δούλευε μέχρι που πετάξε την ροδέλα που εβαλα για να γυρνάει δεξιά αριστερά και ξανά έκανα το ίδιο..

Το θέμα είναι ότι τώρα πατάω γκάζι από χαμηλά απότομα και με 2 3 και 4 και 5 ακόμα κόβει δίνει κόβει δίνει.. είναι από το twinport και το κομμάτακι που πρέπει να αλλάξω η είναι κάτι αλλο; ας πουμε από μπουζι γίνεται..γιατί δεν νομίζω να αλλαχτηκαν ποτέ.. πάντως με την πατέντα που έχω κάνει το κοκορακι πάει δεξιά αριστερά ανοίγοντας την πόρτα της πολλαπλής αλλά σίγουρα δεν δουλεύει στα 100%

Προεπιλογή

Με τοσα χιλιομετρα που εχει αν δεν εχεις αλλαξει ποτε μπουζι λογικο να κανει ολα αυτα! Προσεχε μη παρεις κανα μοτερ στο χερι!
    Φυσικα αν το twinport δουλευει σωστα στους 3 απο τους 4 κυλίνδρους παλι παρατραγουδα εχεις!

Προεπιλογή

Με τοσα χιλιομετρα που εχει αν δεν εχεις αλλαξει ποτε μπουζι λογικο να κανει ολα αυτα! Προσεχε μη παρεις κανα μοτερ στο χερι!
    Φυσικα αν το twinport δουλευει σωστα στους 3 απο τους 4 κυλίνδρους παλι παρατραγουδα εχεις!
    Μέχρι τα 86 000 χλμ που το πήρα τα σέρβις την στην Οπελ φυσικά στο βιβλιαράκι έχει τις στάμπες και υπογραφές αλλά τι άλλαξαν κάνεις δεν ξέρει.. οπότε δεν ξέρω για τα μπουζι αν είναι καλά η οχι.. λες το τρίξιμο να είναι από κει; στις 3000στροφες;; δλδ να δουλεύει με χάλια μίγμα καιρο; και ένα παραπάνω με το τουινπορτ;; περιμένω την πολλαπλη για να το αλλάξω το πλαστικό..μέχρι της 17 Μαΐου θα την εχω

Προεπιλογή

Το κομμάτι τελικα το άλλαξα με ένα "καινούργιο" από την πολλαπλη που ήρθε εχθές.. πολύς μπελάς όμως έβγαλα μπεκ για να έχω χώρο να δουλέψω πάνω στην πολλαπλη..τουλάχιστον στο μάτι είδα και τα μπεκ που είναι σε πολύ καλή κατάσταση..

Το θέμα είναι άλλο.. Η πατέντα που είχα κάνει δούλευε τελικά..άλλο ήταν το πρόβλημα που το έφτιαξα την Δευτέρα..

Τα μπουζι ήταν μην πω πως ειδικά στο πρώτο κύλινδρο το μπουζι ήταν σκουριασμένο.. αμφιβάλω αν ζεσταινονταν καν.. Για 15 ευρω που έδωσα και τα εβαλα εγώ.. ηταν τόσο Γελειο αλλά και τόσο σημαντικό.. άλλο αμάξι ξαφνικά..

Μαζί με το καινούργιο πλαστικό κατέβηκε και η κατανάλωση σχεδόν 2 λιτρα κάτω..είχε ανέβει κοντά στα 8+

Τα μπουζι ήταν το κυριότερο θέμα και μετά το twinport

Προεπιλογή

Ωραία δουλειά άγγελε. Μπράβο
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. 'Ανοιγμα πορτ μπαγκάζ αυτόματαή από μέσα από την καμπίνα με κοντρόλ ή κουμπί (ντίζα)
    Από τον/την Λιανός Βασίλειος στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-14, 11:20
  2. σκορτσαρισμα κινητηρα
    Από τον/την JOHNY65 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-11, 22:49
  3. ΠΕΤΑΕΙ η ομάδα!!!
    Από τον/την ASCONAN στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-10, 12:36
  4. σκορτσαρισμα!!
    Από τον/την alkazar στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-10, 10:46
  5. ΠΕΤΑΕΙ Ο ΓΑΙΔΑΡΟΣ ??? ΧΑΛΑΡΑ..............
    Από τον/την lampros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-07, 15:18

Δικαιώματα - Επιλογές