If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 38 από 38

Προεπιλογή

Καλές και οι θερμοκρασίες.. Δεν υπάρχουν διαφορες

Senior Member Το avatar του χρήστη tragos
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

99% ειναι τα λαστιχα που εβαλες. μπορεις να κανεις δοκιμη με αλλα ζαντολαστιχα?
    ASTRA F '95 GL C14SE
    ASCONA C '88 TOURING E16NZ
    ASCONA C '88 EXCLUSIVE C16NZ
    KADETT D '84 E16SE
    KADETT D '84 C20XE

Προεπιλογή

Ευθυγράμμιση έκανε με το αμάξι να πατάει κάτω η στον αερα?
    Σου έδωσε κάποιο χαρτί με τις μετρήσεις για να το ανεβάσεις να το δούμε?
    Αν είναι επαγγελματίας πρέπει να σου έδωσε

Προεπιλογή

Ειπα και πιο πριν πως Δοκίμασα και τα παλιά ζαντολαστιχα που είχα (χιονολαστιχα) και πάλι πήγαινε δεξιά.
    Τον είχε χαλάσει η ευθυγράμμιση με το λέιζερ και με έκανε με ένα άλλο (παλιο) με σχοινιά.. την άλλη εβδομάδα θα κατέβω θεσσ σε ενα συνεργειο .. Κάτω πατούσε το αμάξι.

Προεπιλογή

Πολύ ωραία.
    Όπως το φανταστικα έπεσες σε τσοπάνο.
    Βρίσκεις έναν σωστο μάστορα να σου κάνει σωστή ευθυγράμμιση με λέιζερ και θα είσαι μια χαρά.
    Να σου τυπώσει και χαρτί με τις μετρήσεις.

Προεπιλογή

Με κορδονια την εκανε? Τι σκατα...στην κωλοπετινιτσα τον βρηκες? Το πιο τελειωμενο βουλκανιζατερ που ασχολειται με αναρτησεις εχει μεχρι 15ετιας ευθυγραμμιση
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Χαχα.. το είχε για να κάνει στα κάτσουν μάλλον...χαχαχαχα

Προεπιλογή

Γιώργο και σε μένα είχε συμβεί αυτό όταν έβαλα τα michelin crossclimate, το έκανα ευθυγράμμιση, άλλαξα τα ελαστικά μπρος πίσω αλλά τίποτα, μιλάμε για πολύ λίγο και όχι σε όλους τους δρόμους τελικά τα έχω αφήσει έτσι.

Προεπιλογή

Μπαμπη δεν ηταν απο τα λαστιχα , γτ δοκιμασα και αλλα ζαντολαστιχα (τα χιονολαστιχα μου) και παλι πηγαινε προς την Χρυση αυγη

Εκανα ευθυγραμμιση σημερα.. Ειχαν συγγκλιση προς τα μεσα 1 μοίρα και οι δυο ροδες προς τα μεσα, η αριστερη λιγο παραπανω.. Επρεπε να ειναι το μαξ 0,5. 30€

Αλλαξα και τοπ μαουντ επι της ευκαιριας γτ ειχαν τζογο οι αναρτησεις..
    Ερωτηση ως προς τα τοπ μαουντ.. ΕΙναι ιδια με τα υπολοιπα corsa d?
    80 € με πηρε ο μαστορας στο συνεργειο (μαρκα Febi)

Προεπιλογή

Μια χαρα τιμες σου χρεωσε. Καλοριζικα και απροβληματιστα
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsa sport 1.7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαμπη δεν ηταν απο τα λαστιχα , γτ δοκιμασα και αλλα ζαντολαστιχα (τα χιονολαστιχα μου) και παλι πηγαινε προς την Χρυση αυγη

Εκανα ευθυγραμμιση σημερα.. Ειχαν συγγκλιση προς τα μεσα 1 μοίρα και οι δυο ροδες προς τα μεσα, η αριστερη λιγο παραπανω.. Επρεπε να ειναι το μαξ 0,5. 30€

Αλλαξα και τοπ μαουντ επι της ευκαιριας γτ ειχαν τζογο οι αναρτησεις..
    Ερωτηση ως προς τα τοπ μαουντ.. ΕΙναι ιδια με τα υπολοιπα corsa d?
    80 € με πηρε ο μαστορας στο συνεργειο (μαρκα Febi)
    Τα αμορτισέρ τα άλλαξες; Το δικό μου που το έκανα ευθυγράμμιση πάλη τραβάει λίγο δεξιά.

Προεπιλογή

Πάλι φεύγει και σε εμένα.
    Τελικά το αμάξι έπεσε σε ανωμαλία δρόμου και ζοριστηκε 1 ημέρα πριν γίνει αλλαγή ελαστικών .
    Όταν κρατώ το τιμόνι ευθεία πάει ευθεία. Όταν το αφήνω από τα χέρια μου μετά από 2 sec στρίβει μόνο του πολυ ελάχιστα δεξιά και πάει δεξιά το αμάξι.
    Ο ευθυγραμμισας με ειπε πως πριν 3 χρονια που το χτύπησα σε πεζοδρόμιο (από δεξιά μερια) ,τότε είχα αλλάξει ψαλίδι ,άκρο ακρομπαρο και επί της ευκαιρίας αναρτησεις (κονι), κάτι πήρε ελαχιστα από αυτά που δεν αλλαξα. Και τώρα με την λακκούβα μου το εμφανησε.

Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ άλλο.. με κούρασε. Με διαβεβαίωσε πως δεν τίθεται θέμα ασφάλειας..

Μπάμπη Διάβασε λίγο αυτό το άρθρο για ανάκληση οπελ Κορσα που είχαν θεμα με το τιμόνι.
    http://www.yupiii.gr/cars/news/c7251...Ma8ete_an.html

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsa sport 1.7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι φεύγει και σε εμένα.
    Τελικά το αμάξι έπεσε σε ανωμαλία δρόμου και ζοριστηκε 1 ημέρα πριν γίνει αλλαγή ελαστικών .
    Όταν κρατώ το τιμόνι ευθεία πάει ευθεία. Όταν το αφήνω από τα χέρια μου μετά από 2 sec στρίβει μόνο του πολυ ελάχιστα δεξιά και πάει δεξιά το αμάξι.
    Ο ευθυγραμμισας με ειπε πως πριν 3 χρονια που το χτύπησα σε πεζοδρόμιο (από δεξιά μερια) ,τότε είχα αλλάξει ψαλίδι ,άκρο ακρομπαρο και επί της ευκαιρίας αναρτησεις (κονι), κάτι πήρε ελαχιστα από αυτά που δεν αλλαξα. Και τώρα με την λακκούβα μου το εμφανησε.

Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ άλλο.. με κούρασε. Με διαβεβαίωσε πως δεν τίθεται θέμα ασφάλειας..

Μπάμπη Διάβασε λίγο αυτό το άρθρο για ανάκληση οπελ Κορσα που είχαν θεμα με το τιμόνι.
    http://www.yupiii.gr/cars/news/c7251...Ma8ete_an.html
    Ευχαριστώ Γιώργο, όχι δεν είμαι μέσα στην ανάκληση, εγώ το πήρα το 2011

Προεπιλογή

3 συνεργεία και 2 ευθυγραμμισεις.... Και το πρόβλημα συνεχίζεται..Εδώ και μια εβδομάδα άρχισε κ χτυπουσε οταν εστριβα σε δρομο με πετρες..Μέχρι που σήκωσα το αμάξι με γρύλο. Πιάνω την ρόδα του συνοδηγού να δω αν έχει τζόγο. Ξαπλώνω βλέπω μπαλάκια συνεμπλοκ κτλ και όλα καλά. Σηκώνω από την μεριά του οδηγού.πιανω την ρόδα και έπαιζε. Πιεζα Παρά τέταρτο με και τέταρτο και παρα 5 με και 25 . Εβαλα το κινητο να τραβάει βίντεο και είδα ότι ήταν το μπαλάκι. Παρήγγειλα lemforder

Απορώ τι έβλεπαν στα συνεργεία. Έλεος.

Και επίσης άρχισε να κοπανάει και λίγο από πισω σε λακκούβες και παρήγγειλα τοπμαουντ να αλλάξω μάρκα febi.

Senior Member Το avatar του χρήστη tragos
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

ευθυγραμμιση στον αερα δεν γινεται ποτε και για κανενα λογο.
    ASTRA F '95 GL C14SE
    ASCONA C '88 TOURING E16NZ
    ASCONA C '88 EXCLUSIVE C16NZ
    KADETT D '84 E16SE
    KADETT D '84 C20XE

Προεπιλογή

Και συνηθως πρεπει να μπει βαρος στην θεση του οδηγου, ο δικος μου ευθηγραμμισας εχει τσουβαλακια με αμμο τα οποια βαζει στην θεση του οδυγου, και τελευταιας τεχνολογιας ευθηγραμμιση 3D.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Ή ευθυγράμμιση δεν έγινε στον αέρα.. απλός σηκώθηκε το αμάξι στο αέρα και το έκαναν έλεγχο.. Ο δεύτερος που πήγα για ευθυγράμμιση το έκανε χωρίς χειρόφρενο(είχε 2 τακους πισω για να μην φευγει το αμαξι και εμένα στο τιμόνι....

Προεπιλογή

Εδω σε εμας δεν εχει τετοια...κανενας στο τιμονι...τιποτα...μετα πας του λες ρε συ συνεχιζει να το κανει...
    Και περνεις την γ@μ@τη απαντηση "περπατα το λιγο και θα στρωσει"
    Ξερω και κατι τυπους χωρις μηχανημα χωρις τιποτα κανουν ευθυγραμμιση...ξυλα πετρες.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Αλλαγη ελαστικών σε astra cabrio 1.6T
    Από τον/την Ghost30 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-18, 21:12
  2. ευθυγραμμιση μετα απο αλλαγη ελαστικων
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-17, 21:29
  3. προβλημα μετα απο αλλαγη μπαταριας
    Από τον/την nikol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-17, 20:39
  4. Πρόβλημα με τράβηγμα σε χαμηλές στροφές.
    Από τον/την nikolaou45 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-15, 04:45
  5. Θορυβοι μετα απο αλλαγη αμορτισερ
    Από τον/την xenofonpro στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-09, 23:20

Δικαιώματα - Επιλογές