If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Προεπιλογή Γενικές Απορίες για βελτίωση

Καλημέρα παιδες. Μολις αγόρασα το πρώτο μου αυτοκίνητο (σχετικα αργα γι τη ηλικία μου) ενα Opel Asta J essential 1.4 t 120 hp.
    Έχω μερικές απορίες.
    Το αμάξι μεχρι τις 2000 στρωφες που πιανει περιπου το τουρμπο ειναι αρκετα υποτονικο ή ειναι ιδεα μου?
    Πώς γίνεται να ανεβάσω την ιπποδύναμη?
    Πάντα ήθελα χειριστηρια στο τιμόνι. Η έκδοση που αγόρασα δεν εχει. Μπορώ να βάλω με καποιο τροπο? Πχ βρήκα τιμόνια σε αγγελίες που είχαν πάνω χειριστήρια. Αλλα πως μπαινει? αν αλλάξω τιμόνι πιάνουν τα χειριστηρια απευθειας? ή θέλει καλοδίωση?
    Επίσης στο trip computer μου δείχνει μονο λάδια και χιλιόμετρα. Βρήκα προφανώς βίντεο με το op com να προσθέσω καταναλωσεις ταχυτητα κτλ αλλα απο τη μια δεν εχω το op com ακομα κι αφετερου φοβάμαι να βαλω χέρι. Μπορούν να ο κάνουν και στην αντιπρωσοπια υποθέτω ετσι?
    Κατι τελευταιο προς το παρον. Πόσο safe είναι να βάλω μια OEM οθόνη με android? (ιδανικά να ήθελα την τυπου tesla αλλα και η 7 ιντση δε με χαλάει)

Προεπιλογή

Αφού τα ήθελες όλα αυτά γιατί δεν πήρες ένα έτοιμο με 140 hp , χειριστήρια στο τιμόνι και trip computer .

Senior Member Το avatar του χρήστη Mokka
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

Καινούργιο ?

Η αντιπροσωπία δεν βάζει κάτι μη γνήσιο και επίσης όλα τα extra δεν μπαίνουν (μόνο αν τα είχες παραγγείλει αρχικά)
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Προεπιλογή

Το πήρα μεταχειρισμένο και ήταν στα λεφτά που μπορούσα να δώσω η καλύτερη επιλογη όσον αφορά τη κατάσταση του αυτοκινήτου και τα χιλιόμετρα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mokka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καινούργιο ?

Η αντιπροσωπία δεν βάζει κάτι μη γνήσιο και επίσης όλα τα extra δεν μπαίνουν (μόνο αν τα είχες παραγγείλει αρχικά)
    Μεταχειρισμένο.. Δεν είπα για κάτι μη γνήσιο πέραν της οθόνης..

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikko_j Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πήρα μεταχειρισμένο και ήταν στα λεφτά που μπορούσα να δώσω η καλύτερη επιλογη όσον αφορά τη κατάσταση του αυτοκινήτου και τα χιλιόμετρα.
    Αφου σου περισσεύουν για "βελτίωση " γιατι δεν τα εδινες από την αρχή να τελειώνεις

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NikkoJ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδες. Μολις αγόρασα το πρώτο μου αυτοκίνητο (σχετικα αργα γι τη ηλικία μου) ενα Opel Asta J essential 1.4 t 120 hp.
    Έχω μερικές απορίες.
    Το αμάξι μεχρι τις 2000 στρωφες που πιανει περιπου το τουρμπο ειναι αρκετα υποτονικο ή ειναι ιδεα μου?
    Πώς γίνεται να ανεβάσω την ιπποδύναμη?
    Πάντα ήθελα χειριστηρια στο τιμόνι. Η έκδοση που αγόρασα δεν εχει. Μπορώ να βάλω με καποιο τροπο? Πχ βρήκα τιμόνια σε αγγελίες που είχαν πάνω χειριστήρια. Αλλα πως μπαινει? αν αλλάξω τιμόνι πιάνουν τα χειριστηρια απευθειας? ή θέλει καλοδίωση?
    Επίσης στο trip computer μου δείχνει μονο λάδια και χιλιόμετρα. Βρήκα προφανώς βίντεο με το op com να προσθέσω καταναλωσεις ταχυτητα κτλ αλλα απο τη μια δεν εχω το op com ακομα κι αφετερου φοβάμαι να βαλω χέρι. Μπορούν να ο κάνουν και στην αντιπρωσοπια υποθέτω ετσι?
    Κατι τελευταιο προς το παρον. Πόσο safe είναι να βάλω μια OEM οθόνη με android? (ιδανικά να ήθελα την τυπου tesla αλλα και η 7 ιντση δε με χαλάει)
    Απο την στιγμη που ειναι τουρμπο, η καλυτερη βελτιωση αν δεν εχεις πολες απαιτισεις, ειναι ενα λαιτ προγραμματακι, και το αμαξι θα μεταμορφωθει, θα σου φευγει απο τα χερια!!!
    Για τα χειριστηρια, αν βρεις τιμονι με χειριστιρια, το ποιο πιθανον η αλλαγη να ειναι plug n play, αν δεν το εχει κανει καποιο παιδι να σου πει αν οντως ειναι ετσι, πρεπει να ψαξεις αν γινεται στο ιντερνετ απο ξενα φορουμ.
    Το τριπ, λογικα ειναι καποια κωδικοποιηση, η αντιπροσωποια μπορει να το κανει, αν γνωριζει. Το opcom ειναι ενα εργαλειο, που πρεπει να το εχεις γιατι σου λυνει τα χερια και σε γλυτωνει απο εξοδα διαγνωσης, το βρησκεις απο 20-40€ απο ebay, αγορασε το αξιζει, δεν κανεις ζημια στο αμαξι.
    Οθονη android να βαλεις δεν ειναι κατι δυσκολο ουτε επιρεαζει καπου στην λειτουργια του αυτοκινητου, το τι θα βαλεις πρεπει να το ψαξεις να ειναι αξιοπιστη και πρακτικη.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Δεν μου περισσεύουν. Από απορία ρώτησα γιατι θεώρησα ότι ο κινητήρας είναι ίδιος με αυτόν των 140 ίππων. Αυτά μπορούσα να δώσω αυτά έδωσα. Περισσότερο με ενδιέφερε η καλή κατάσταση σαν μεταχειρισμένο. Αν μαζέψω κάτι ίσως κάνω αλλά αυτό που είπε ο φίλος παρακατω. Κανένα πρόγραμμα. Δε βλέπω για παραπάνω.

Προεπιλογή

Άψογος. Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το κοιτάξω κι ότι βρω θα το γράψω για βοήθεια άλλων.

Παρόμοια Θέματα

1. Γενικές Ερωτήσεις περι μπαταριών αυτοκινήτου.
    Από τον/την Stilskin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-15, 18:11
  2. DBilas και απορίες..
    Από τον/την kyriospiperhs στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-11, 20:34
  3. Γενικές ερωτήσεις για opel astra bertone cabrio
    Από τον/την arhs21 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-10, 18:52
  4. Γενικές απορίες
    Από τον/την xristospatra στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-08, 08:53
  5. Γενικές αλλαγές σε Corsa-sport
    Από τον/την pipinos1976 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-06, 09:15

Δικαιώματα - Επιλογές