If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 26

Προεπιλογή Service vechicle soon opel astra j 1.3diesel

Παιδια εγινε το σερβις πριν βγει η ενδειξη στο καντραν και μετα απο 3 μερες το εβγαλε!η ενδειξη σβηνει χωρις να μπει το αμαξι σε διαγνωστικο;
    Το τονιζω δεν εννοω του λαδιου την ενδειξη αλλα του σερβις!λαμπακι check engine και τετοια δεν εχουν αναψει!

Προεπιλογή

Καποιος η εστω καποια απαντηση στο θεμα μου;

Προεπιλογή

Κοίτα, κατά 89% είναι προθερμαντηρας.
    Με obd απλό δεν θα σου βγάλει κωδικό σφάλματος.... Αν έχεις opcom θα στο δείξει...
    Εμένα μου το έβγαλε πριν 1 βδομάδα και έβγαλε θέμα στον προθερμαντηρα 2ου κυλίνδρου... Έσβησα το σφάλμα με το opcom και περιμένω να δω αν ήταν στιγμιαίο σφάλμα του αισθητήρα αλλιώς αν ξανά ανάψει πάω για αλλαγη.
    Αν είναι προθερμαντηρας και σε εσένα να ξέρεις 1ος και 4ος πάνε κάνα 100αρι ο ένας αγορά... Οι άλλοι είναι φθηνοί...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Krasdimi : 25-02-19 στις 14:57

Προεπιλογή

Το service vehicle soon δεν έχει να κάνει με τον αν έχεις κάνει σέρβις ή όχι πάντως...από το καντράν σβήνει μόνο το oil life... Για το service vehicle soon θες opcom.... Αλλά μυρίζει προθερμαντηρας

Προεπιλογή

Κσι γιατι ο ενα και ο τεσσερα πιο ακριβοι,δεν ειναι και οι τεσσερις το ιδιον
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη berretas84 : 25-02-19 στις 00:23

Προεπιλογή

Παντως ο προηγουμενος ειχε αλλαξει τον 2 και τον 4,στα 96000 και τωρα εχω 106000!

Προεπιλογή

Όχι ο ένα και ο τέσσερα έχουν έναν αισθητήρα πίεσης απάνω τουλάχιστον στο δικό μου μοτέρ a13dte...

Προεπιλογή

Το ιδιο μοτερ φοραμε φιλε μου,μαλιστα καταλαβα!

Προεπιλογή

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F142804667211
    Αυτο ειναι το opcom που λετε;με αυτο αν το παρω τι θα μπορω να βλεπω,τα παντα ας πουμε;και αυτο συνδεεται μονο σε υπολογιστη,σε κινητο οχι;

Προεπιλογή

Ναι αυτό, εγώ από Aliexpress το είχα τσιμπήσει...
    Θα μπορείς να βλέπεις και να σβήνεις όλους του κωδικούς σφαλμάτων, να προγραμματίσεις τι να δείχνει στην οθονίτσα στο καντράν, real time ενδείξεις κινητήρα , dpf, αισθητήρων, να ρυθμισεις καινούργιο κλειδί γενικά είναι πολύ χρήσιμο για 15 ευρώ.

Προεπιλογή

Με λάπτοπ μόνο συνδέετε και winXP αν έχει 7αρια ή 10αρια μερικά βιντεάκια στο YouTube θα σε βοηθήσουν για τον τρόπο εγκατάστασης των drivers της συσκευής.

Προεπιλογή

Οκ παιδια ευχαριστω πολυ!παρεπιπτωντος πηγα στο συνεργειο ημερα,το φυσωσαμε κσι εβγαλε p0673,αρα παω για προθερμαντηρα στον 3ο!!παντως το opcom θα το τσιμπησω σιγουρα!!σαν εγκατασταση για το λαπτοπ ειναι βαρια γιατι το δικο μου ειναι 6τιας και αγκομαχαει λιγο!

Προεπιλογή

Όχι συνήθως έχει τρία .exe το CD που το συνοδεύει, και δεν θέλουν καν εγκατάσταση... Δεν θα έχεις θέμα...
    Στο έσβησε το σφάλμα να το ελέγξεις μήπως άναψε από στιγμιαίο σφαλμα, γιατί εγώ που το έσβησα έχω δύο βδομάδες δεν άναψε...

Προεπιλογή

Ναι μου το εσβησε και με το που το εβαλα μπροστα το ξανα εβγαλε!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο berretas84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μου το εσβησε και με το που το εβαλα μπροστα το ξανα εβγαλε!

Τελικά τον άλλαξες;
    Ρώτησες αν ο 1 και ο 4 είναι διαφορετικοί;

Προεπιλογή

Παιδες καλησπερα...ειδα λιγο λαδι στο καρτερ κ λαδι κατω αριστερα στο σωλινα του ιντερκουλερ σπο οτι μ ειπαν..εχω astra j 1.3 dizel

Προεπιλογή

Ναι φιλε τον αλλαξα,στον 3ο ηταν τελικα και ναι ο 1ος με τον 4ο ειναι διαφορετικοι απο τον 2ο και 3ο καθως και πιο ακριβοι αφου εχουν επανω τους ρυθμιστη πιεσης μου ειπαν!

Προεπιλογή

Γιατί εγώ τελικά που τους ξεβιδωσα και τους άλλαξα μόνος μου είναι όλοι ίδιοι και ας μου λέγανε από το συνεργείο ότι έχουν αισθητήρα...

Προεπιλογή

Αληθεια φιλε μου;τον ιδιο κινητηρα φορας κι εσυ,13dte;

Προεπιλογή

Ναι και από ότι διάβασα είναι λαχείο αν θα έχεις τους διαφορετικούς γιατί κάποια a13dte τους έχουν ενώ άλλα όχι

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. SERVICE OPEL ASTRA H
    Από τον/την BouFoS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 221
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-16, 08:27
  2. Υποψηφιος για αγορα corsa d 1.3diesel
    Από τον/την panfou στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-15, 14:27
  3. Service opel astra g
    Από τον/την spirus14 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 16:25
  4. *** Service 50.000 χλμ σε Opel Astra G ***
    Από τον/την g_kor στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 15:35
  5. Service Opel Astra G
    Από τον/την g_kor στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-07, 16:31

Δικαιώματα - Επιλογές