If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13

Προεπιλογή Astra K cdti service

Καλημέρα παίδες.
    Έρχεται το σέρβις τον 30.000 χλμ και θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος σε ποιο μαγαζί υπάρχουν αναλώσιμα για το Κ σε after market καλής ποιότητας?
    Μιλάω γενικά για ανταλλακτικά τακακια,φιλτρα καμπίνας αέρος, λαδιού και πετρελαίου κτλ.

Προεπιλογή

Ξέρω εγώ ένα στην Αθήνα. Οπελκαρ λέγεται. Αν το ψάξεις στο Google θα το βρεις. Ρώτα τιμές και πες πως είσαι από το Club . Ότι καλύτερο μπορούν θα στο κάνουν
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πολύ

Προεπιλογή

Πήγα σήμερα από την opelcar.
    Πράγματι πολύ καλές τιμες.
    Φίλτρο αέρος καμπίνας,φίλτρο αέρος,φίλτρο πετρελαίου,φίλτρο λαδιού, και πίσω μάκτρο 100ευρω.
    Όλα γνήσια εκτός από το φίλτρο καμπίνας που ήταν γερμανικό after market ενεργού άνθρακα.
    Πέρασα και από τον Λαμπριανίδη πήρα και ενα liqui moly 4600 40 ευρώ και έκλεισε το σέρβις.

Προεπιλογή

Γενικά Chris μέχρι τώρα του βάζεις liqui moly στις αλαγές? ευχαριστημένος?

Προεπιλογή

Όταν τα πετάς κάθε 10.000 χλμ όλα καλά ειναι.
    Σαν λάδι είναι κορυφή βέβαια.

Προεπιλογή

Καθε 10 ε? Μεχρι τώρα τα αλλάζω καθε 15. Αλλά με τα dexos 1 ή 2 ακούω όταν είναι κρύος ο κινητήρας περίεργους θορύβους που δε μ αρέσουν....σαν να κοπανάνε μεταξύ τους πετρες ενας τετοιος θόρυβος ακούγεται, και έλεγα μήπως αυτη τη φορά έβαζα τα liqui.

Προεπιλογή

Με τα λαδια των diesel εχω μπερδευτεί. Το πρωτο μου diesel ηταν το Corsa E 1.3cdti. Ενα service του εκανα στα 30.000 βαση του βιβλιου service του (leasing το αμαξι) και οταν τα ελεγξα μετα απο 2-3 ημερες ηταν ηδη μαυρα (πολύ μαυρα), σε βαθμο που αρχισα να αμφιβάλλω αν αλλαχθηκαν.
    Τωρα στο ASTRA K 1.6cdti εκανα το 1ο service (παλι στα 30.000χλμ) και ελεγξα τα λάδια, παλι πολυ σκουρα, σχεδον μαυρα στις πρώτες ημερες.
    Δεν ειχα συνηθησει έτσι με τα αμαξια μου και τα δικά μου λαδια που εβαζα. Ειναι δυνατόν να μαυριζουν τοσο γρήγορα;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα λαδια των diesel εχω μπερδευτεί. Το πρωτο μου diesel ηταν το Corsa E 1.3cdti. Ενα service του εκανα στα 30.000 βαση του βιβλιου service του (leasing το αμαξι) και οταν τα ελεγξα μετα απο 2-3 ημερες ηταν ηδη μαυρα (πολύ μαυρα), σε βαθμο που αρχισα να αμφιβάλλω αν αλλαχθηκαν.
    Τωρα στο ASTRA K 1.6cdti εκανα το 1ο service (παλι στα 30.000χλμ) και ελεγξα τα λάδια, παλι πολυ σκουρα, σχεδον μαυρα στις πρώτες ημερες.
    Δεν ειχα συνηθησει έτσι με τα αμαξια μου και τα δικά μου λαδια που εβαζα. Ειναι δυνατόν να μαυριζουν τοσο γρήγορα;
    Έτσι είναι τα ντίζελ,μη στεναχωριέσαι.Ένας φίλος μου ρώτησε στο συνεργείο γιατί μαύρισαν τόσο γρήγορα τα λάδια και του είπαν "δεν είχες ξανά αμάξι ντίζελ,πρώτη φορά παίρνεις;έτσι είναι αυτά"Στο δικό μου καινούριο άστρα 1.6 136hp μαύρισαν πολύ γρήγορα,εγώ όμως δεν ανησύχησα γιατί ήξερα από τον γνωστό μου.

Προεπιλογή

Έτσι είναι Γιάννη,βάζεις καινούργια λάδια και μετά από 500 Χιλ μαύρα είναι.

Προεπιλογή

στο diesel τι λαδι βαζετε μαγκες?

πανω απο 10 το ντεξος νομιζω δεν αντεχει , ειδικα σε χρηση πολης.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι είναι Γιάννη,βάζεις καινούργια λάδια και μετά από 500 Χιλ μαύρα είναι.
    Thanks

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimitrisastra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι είναι τα ντίζελ,μη στεναχωριέσαι.Ένας φίλος μου ρώτησε στο συνεργείο γιατί μαύρισαν τόσο γρήγορα τα λάδια και του είπαν "δεν είχες ξανά αμάξι ντίζελ,πρώτη φορά παίρνεις;έτσι είναι αυτά"Στο δικό μου καινούριο άστρα 1.6 136hp μαύρισαν πολύ γρήγορα,εγώ όμως δεν ανησύχησα γιατί ήξερα από τον γνωστό μου.
    Ευχαριστώ

Παρόμοια Θέματα

1. Προβλημα σε Diesel 1.7 CDTI Meriva B 2012- Service Soon...... My @ss
    Από τον/την Vi_R_us στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-16, 21:47
  2. Κόστος service σε Οpel Astra CDTI 136
    Από τον/την akis71 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-15, 09:23
  3. Opel Corsa D 1,3 cdti Ecoflex - Insp Mode Service
    Από τον/την nikkarv στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-15, 13:33
  4. ASTRA SW 1,3 CDTI 95HP ή 1.7 CDTI 80HP
    Από τον/την gregkn73 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-11, 20:27
  5. SERVICE ΣΕ ASTRA 1,3 CDTI ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ
    Από τον/την sinoriakos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-06, 12:40

Δικαιώματα - Επιλογές