If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 100 από 106

Προεπιλογή

Ta reset με πιο πρόγραμμα τα έκανες χρειάζεται να παμε στην opel η γίνεται και με απλό διαγνωστικό?

Προεπιλογή

νικο...το ρεσετ εγινε κανονικα ..δηλωθηκε σα νεο pdf ...ο αισθητηρας διαφορικης πιεσης εδειχνε παλι υψηλη πιεση, γεγονος που σημαινει οτι ο καθαρισμος δεν απεδωσε...με το που τοποθετηθηκε το μεταλλικο φιλτρο εσβησε το λαμπακι και το αμαξι τραβουσε δυνατα οπως επρεπε

Προεπιλογή

Με απλό μ διαγνωστικο από συνεργειο. Τα περισσότερα συνεργεία το κάνουν. Παρατηρώ ότι μου κάνει αναγεννηση αλλά όχι με λαμπάκι. Απλά βλέπω καταναλωση και το καταλαβαίνω πλέον!!

Προεπιλογή

Το μεταλλικό φίλτρο πόσο σου στοιχισε?

Προεπιλογή

Σε man 330 ευρω μαζι με εργασια και την πλεξούδα από κάτω στον καταλύτη... Και αυτή την αλλαξαμε

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rizand1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε man 330 ευρω μαζι με εργασια και την πλεξούδα από κάτω στον καταλύτη... Και αυτή την αλλαξαμε
    Το 1,7 έχεις ή το 1,3;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPAMPIS.1.7D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 1,7 έχεις ή το 1,3;
    1.7 131ps. 2012 μοντέλο με αριθμό κινητήρα A17DTS

Προεπιλογή

Το 1.3...

Προεπιλογή

Καλημέρα! Σήμερα το πρωί μετα μοκις έφτασε η θερμοκρασία 67 βαθμούς κατέβαινα ρολαριστος από Μακρινίτσα για Βόλο και μου λέει "particulate filter is full Continue driving". Δρόμο να το κάνω δεν είχα και σταμάτησα σε ένα σημείο και το έκανα. Πολύ καπνό λευκό σε σημείο που σταματούσαν τα αυτοκίνητα να δουν το έγινε. Και ερωτώ. Μετά από 400+ χιλιόμετρα που έκανα από Κεφαλονιά και εθνική με 150 χ.α.ω είναι λογικό καθαρισμένο φίλτρο πριν 700 χλμ να μου το κάνει πάλι? Που βρίσκουμε καινούριο μεταλλικό?

Προεπιλογή

Δεν πετυχε ο καθαρισμος που σου κανανε πολυ απλα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Με 120 ευρώ τι καθαρισμό θα μου έκαναν������

Να βάλω έναν καινούριο πάνω να τελειώνω? Με 330 μια χαρά είναι. Ρωτουσα αλλού για καθαρισμό κ μου έλεγαν από 250 μέχρι 350. Οπότε καινούριο καλά είναι αλλά από που???

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick Moor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 120 ευρώ τι καθαρισμό θα μου έκανανοΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½

Να βάλω έναν καινούριο πάνω να τελειώνω? Με 330 μια χαρά είναι. Ρωτουσα αλλού για καθαρισμό κ μου έλεγαν από 250 μέχρι 350. Οπότε καινούριο καλά είναι αλλά από που???
    Δεν υπάρχει καινούργιο dpf.
    Το μόνο που κάνουν οι εξατμισαδες είναι να σφάζουν το παλιό να το βγάζουν έξω και να τοποθετούν δικό τους εσωτερικά και να το ξανακλεινουν.

Προεπιλογή

Θα έχω κάποιο πρόβλημα αν το κάνω αυτό?

Προεπιλογή

Υπαρχει καινουργιο , αλλα ειναι λιγο ακριβο 700-800 .

Κανε , οτι εκανε και ο karaman με το corsa , αλλα θελει χρονο και λιγο χερια .

Κοστος κοντα στα 100-150 .

http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...E7%EC%E9%EA%E1

Πρεπει να μπει αναβατοριο το δικο σου , γιατι το DPF ειναι απο κατω και οχι μπροστα οπως ειναι στο corsa .

Προεπιλογή

Καλημέρα. 700 με 800 έχει καινούριο όλο το dpf μονοκόμματο fix με τη σωλήνωση. Τι διαφορά έχει με το να το ανοίξει εξατμησας και να βάλει δικό του?

Ό καθαρισμός σε μένα έγινε σε συνεργείο με το μηχάνημα dcs16. Οπότε αν δε καθάρισε με αυτό σιγά μη καθαρίσει αλλιώς.

Προεπιλογή

Βλεποντα βιντεακι καθαρισμου dpf με dcs16 στο οποιο σου καθαρισαν το φιλτρο, και βλεποντας ποση πιεση νερου μπενει μεσα στο φιλτρο, θα ρωτουσα... με τι καθαριζει καλυτερα το dpf??? με το μηχανημα αυτο που βαζει πιεση νερου 4-5bar???? ή με ενα πιεστικο που ριχνεις πιεση νερου χλιαρου ή καυτου με 150-200bar??? (στην δικη μου περιπτωση)
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Συμφωνώ αλλά εγώ δεν έχω τη δυνατότητα με πληστικο γιατί έχω εμπρός και πίσω σωλήνα. Είναι μονοκόμματο. Αλλιώς πρέπει να την κόψω.

Προεπιλογή

Πρέπει να την κόψεις εμπρός και πίσω, αλλιώς πως θα κάνεις δουλεία???????
    Και όταν την βάλεις πάλι θα βάλεις πλακάκια συνδέσεις εμπρός και πίσω από το DPF.

Για το μέλλον.
    Δεν είναι κάτι το δύσκολο, απλά θέλεις ράμπα και κόλληση.

Προεπιλογή

Κατάλαβα. Τι είχα σκεφτεί και εγώ αλλά βρήκα τότε καθαρισμό με 120 και λέω μη μπλέξω.

Αν βάλω ένα καινούριο παράδειγμα, μέρη χρήση που του κάνω δλδ μικρή ταχύτητα και κοντινές αποστάσεις. Στα ποσά χιλιόμετρα θα γεμίσει το dpf και θα αρχίσει αναγεννήσεις?

Προεπιλογή

παιδιά καινούριος στο κλαμπ αν κάνω κάποιο λάθος δειχτε κατάνοηση.εχω ένα meriva του 2008z17dtr ένα χρόνο και κάτι είχα μικροδιαφορές στις 1800-2000 και μετά τις 3500 δεν ανέβαζε σωστά και μου ειχε ανάψει και το ελικόπτερα κι και το κλειδί στην αρχή που το έβαλα εγκεφάλο έβγαλε τον αισθητήρα μάζας αέρα αλλάχτηκε βελτιώθηκε αλλά όχι πλήρως αρχισα να διαβάζω διάφορα φόρουμ για κατάργηση egr και φίλτρου και μίλησα με τον μηχανικό μου.αποφασισαμε να ανοίξουμε εισαγωγή για καθαρισμό και βλέπουμε τι θα γίνει.το φίλτρο είχε 90% κορεσμό.λοιπον η εισαγωγη είχε μέσα μισό κουτί από παπούτσια πίσσα οι πεταλούδες ξεκόλλησαν την τρίτη μέρα μέσα στο φάρμακο.εγινε αναγέννηση έπεσε στο 30.αλλαγη λάδιων και φίλτρου λαδιού.εντυπωσεις το αμάξι πετάει μέχρι τέρμα.ουτε διακοπές ούτε λαμπάκια τίποτα περιμένω να μετρήσω την κατανάλωση είχα 6.6-6.8 . κόστος καθαρισμού 250ευρω όλα μαζί.ευχαριστω για τον χρόνο και υπομονή σας έγραψα εδώ γιατί δε ξέρω καλά το κλαμπ ακόμη

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ειναι εφικτη η καταργηση της egr
    Από τον/την hightmare στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 11:13
  2. αλλαγη απο 1.400 σε 1.600
    Από τον/την Dennis777 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-13, 17:24
  3. ΑΛΛΑΓΗ ΡΑΔΙΟCD
    Από τον/την dtakis80 στο forum Astra, Astra Coupe & Astra Cabrio
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-13, 21:31
  4. Aλλαγη ψυγειου
    Από τον/την bourboulia στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-13, 02:57
  5. καταργηση mp3 ?
    Από τον/την Xenophon στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-10, 13:15

Δικαιώματα - Επιλογές