If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 39 από 39

Προεπιλογή

Αν και νωρίς καλό θα του κάνεις.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hliasss Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα γιωργο...απλα σκεφτομουν μηπως αυτο το λαδι λιγο λιγο που εισερχεται στην εισαγωγη καιγεται κιωλας και μπουκωνει και το dpf και αφηνει καταλοιπα στον κινητηρα...εγω μεσα στην εβδομαδα θα παω για ενα σερβις τουρμπινας παντως...να ειμαστε οκ...να μου πει τι γινεται και με την τουρμπινα..
    Τσαμπα λεφτα θα δωσεις ... αλλου πρεπει να τα δωσεις φιλε μου.

Προεπιλογή

ε οχι και τσαμπα λεφτα..θα σου πω αυριο που θα την παρω αν ηταν τσαμπα...μην εισαι τοσο απολυτος...κανονικα ολες οι τουρμπινες κοντα στα 150,000 θελουν σερβις

Προεπιλογή

εσυ δηλαδη που θα τα εδινες?

Προεπιλογή

150.000 είναι πολύ λίγα χλμ παντος για σέρβις τούρμπο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisd Εμφάνιση μηνυμάτων
    150.000 είναι πολύ λίγα χλμ παντος για σέρβις τούρμπο.
    +1

Να ηταν γραμμενα 250-300000km, να κανεις σερβις, στις 150, μονο καπνες θα βρεις μεσα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Απολυτος δεν ειμαι , αλλα ξερω οτι αυτες οι τουρμπινες VTG βγαζουν αρκετα χιλ , δεν ειναι σαν τις παλιες .

Αφου λες οτι την εβγαλες την τουρμπινα δεν ειδατε τις ανοχες στα πτερυγια της ???
    Ευχομαι να ρυθμιστη και σωστα και το actuator .
    Και μια ερωτηση , στην εξοδο αερα τις τουρμπινας ειχες διαρροη προς το i/c , εαν Ναι πρεπει να μπει στο τορνο η τουρμπινα και αυτο το κομματι σωληνα για να πατηση σωστα η φλαντζα που εχει ενδιαμεσα

Απολυτος δεν ειμαι , αλλα ξερω οτι αυτες οι τουρμπινες VTG βγαζουν αρκετα χιλ , δεν ειναι σαν τις παλιες .

Αφου λες οτι την εβγαλες την τουρμπινα δεν ειδατε τις ανοχες στα πτερυγια της ???
    Ευχομαι να ρυθμιστη και σωστα και το actuator .
    Και μια ερωτηση , στην εξοδο αερα τις τουρμπινας ειχες διαρροη προς το i/c , εαν Ναι πρεπει να μπει στο τορνο η τουρμπινα και αυτο το κομματι σωληνα για να πατηση σωστα η φλαντζα που εχει ενδιαμεσα

Εγω θα εφτιαχνα τις διαρροες και θα εβλεπα και το DPF οπως αναγραφης και στο αρχικο σου post .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AUQ : 06-02-19 στις 08:48

Προεπιλογή

Τελικα πιο ηταν το αποτελεσμα ????????????????????????

Προεπιλογή

Καλησπερα παιδια...καθυστερησα λιγο με το service τουρμπινας αλλα ηθελα να δω πως θα συμπεριφερθει το αμαξι...λοιπον οι διαφορες φιλε γιωργο ηταν αισθητες...πολυ λιγοτερη καπνα πρωτον...δευτερον οι αναγεννηση που εκανε καθε 150 τελευταια παει και αυτη...δεν κανει τοσο συχνα δηλαδη...και τριτον ενα πιο ωραιο τραβηγμα απο τις χαμηλες..αυτα

Προεπιλογή

Καλησπερα παιδια...καθυστερησα λιγο μετα το service τουρμπινας αλλα ηθελα να δω πως θα συμπεριφερθει το αμαξι...λοιπον οι διαφορες φιλε γιωργο ηταν αισθητες...πολυ λιγοτερη καπνα πρωτον...δευτερον η αναγεννηση που εκανε καθε 150 τελευταια παει και αυτη...δεν κανει τοσο συχνα δηλαδη...και τριτον ενα πιο ωραιο τραβηγμα απο τις χαμηλες..αυτα

Προεπιλογή

ο μαστορας μου ειπε επισης οτι το σερβις χρειαζοταν φουλ

Προεπιλογή

Ωραια , τι σου εκανε καθαρισμα ή επισκευη του τουρμπο ???

Που ηταν η βλαβη σου ειπε ?

Το κοστος ?

Περιμενε λιγο με τις αναγεννησης και θα δεις πως θα παει !!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι.
    Ξηλωμα προφυλακτηρας για να φτασω στα κολαρα i/c , το ιδιο κολπο με την πεταλουδα στα κολαρα του i/c με ταινια και ελαφρος λιγο δεσιμο στα κλιπς τον κολαρων

1 210 677 0065

fallout vault 77

και αλλαξα και αυτο το κολαρο που ηταν για πεταμα ... απο το τουρμπο προς i/c .
    Τα o-ring που εχουν μεσα τα κολαρα δεν τα πουλανε στην opel μονα τους , πανε μαζι με τις σωληνωσης , αμα σου πουν τιμη στην opel θα σου πεσουν τα μαλλια ... αμα εχεις.

απο τοτε τερμα οι διαρροες .
    Βγαινει ευκολα ο προφυλακτηρας?

Προεπιλογή

Ναι : https://www.youtube.com/watch?v=Myhbp6KKlJc

Απο την πλευρα του οδηγου εχει μια μεγαλη φισα και την ξεσυνδεεις και τιποτα αλλο απο φισα .

Στο βιντεο στο (7 λεπτο) θα δεις απο την κατω μερια του προφυλακτηρα εχει 2 βιδες torx , με καρυδακι απλα τις λασκαρεις , δεν τις βγαζεις .
    Και κατω απο το προφυλακτηρα εχει 4 πλαστικα κλιπς , τα βγαζεις προσεχτικα με ενα ισιο κατσαβιδι πρωτα , προσεξε μην τα σπασεις .

Εγω το μονο που δεν εκανα αφου εφτασα εκει , δεν επλυνα το i/c και το μετανιωσα .

Προεπιλογή

Σε ευχαριστω πολυ!με την πρωτη ευκαιρια θα το κανω!!!
    Πως μπορουμε να το πλυνουμε?με καθαριστικο φρενων η κατι τετοιο?

Προεπιλογή

Το πιο οικονομικο ειναι η βενζινα , κουνημα - ξεπλημα - στεγνωμα .

Προεπιλογή

Πόσο σε κόστισε το καθάρισμα της τουρμπινας;
    Στην κατανάλωση είδες διαφορά;

Προεπιλογή

Σημερα βρηκα χρονο και το εκανα οπως ειπες!!!3 στρωσεις και εχει τελεια εφαρμογη!!
    Ειχε και σε εμενα λαδι...ειναι λογικο?απο που προερχεται αυτο το λαδι???
    Επι τις ευκαιριας εβγαλα και τον αισθητηρα MAP και τον καθαρισα με σπρει επαφων...
    Ηταν παρα πολυ βρωμικος γεματος "καρβουνιλα"
    Μολις τον συνδεσα και τον εβαλα στην θεση του μου εβγαλε σφαλμα...το εσβησα μεσω OBD και μεχρι στιγμης δεν ξαναεμφανιστηκε
    Λετε να εγινε καμια βλακεια?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mariosbusa : 24-03-19 στις 21:10

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. ειναι εφικτη η καταργηση της egr
    Από τον/την hightmare στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 11:13
  2. αλλαγη απο 1.400 σε 1.600
    Από τον/την Dennis777 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-13, 17:24
  3. ΑΛΛΑΓΗ ΡΑΔΙΟCD
    Από τον/την dtakis80 στο forum Astra, Astra Coupe & Astra Cabrio
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-13, 20:31
  4. Aλλαγη ψυγειου
    Από τον/την bourboulia στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-13, 01:57
  5. καταργηση mp3 ?
    Από τον/την Xenophon στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-10, 13:15

Δικαιώματα - Επιλογές