If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 25 από 25

Προεπιλογή

Παιδες ήρθε η σειρά μου να το παω μετα απο 1,5+ μήνα. Με ειδοποίησαν ότι η διαδικασία αλλαξε εδω και 2 ημέρες και δεν θα περάσετε το 1ο τεστ....πάει για αλλαγή είτε έχει πρόβλημα είτε όχι.
    Προφανώς τηρούνε σειρά προτεραιότητας ανάλογα με το ποιος πήρε πότε τηλέφωνο για να κλείσει ραντεβού.
    Περιμένω για αυτοκίνητο αντικατάστασης και μόλις μου βρούνε θα σας πω τι ακριβώς θα αλλάξουνε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Corbil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες ήρθε η σειρά μου να το παω μετα απο 1,5+ μήνα. Με ειδοποίησαν ότι η διαδικασία αλλαξε εδω και 2 ημέρες και δεν θα περάσετε το 1ο τεστ....πάει για αλλαγή είτε έχει πρόβλημα είτε όχι.
    Προφανώς τηρούνε σειρά προτεραιότητας ανάλογα με το ποιος πήρε πότε τηλέφωνο για να κλείσει ραντεβού.
    Περιμένω για αυτοκίνητο αντικατάστασης και μόλις μου βρούνε θα σας πω τι ακριβώς θα αλλάξουνε.
    Αυτο καταλαβα κι εγω, οτι το αλλαζουν με την μια χωρις ελεγχο. Γιατι μου ειπαν οτι θα κρατησει κανενα 4ωρο η διαδικασια.

Προεπιλογή

Εμένα μου είχαν πεί ότι το αρχικό τεστ θα κρατούσε κανα 3ωρο....Τώρα για όλα αυτά που πρέπει να αλλάξουν αν έχεις διαβάσει στ Αγγλακια φοβάμαι μήπως το κρατήσουν και μέρα μέσα

Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Εγώ (CDTI 1.6 4/2016) δεν έχω διαπιστώσει πρόβλημα στα φρένα, αλλά στο συμπλέκτη έχω σίγουρα. Εκτός από τις κάποιες φορές που κόλλησε στο πάτωμα ή που δεν απομόνωνε σωστά, έχει μονίμως μια παράξενη, σπογγώδη αίσθηση, από τότε που πρωτοενφανίστηκε. Εχω δε την εντύπωση ότι χειροτερεύει όταν ανεβαίνει η θερμοκρασία (φυσαλίδες αερίου στα υγρά άραγε; ).
    Πάντως τα κολλήματα μου κάνουν για πρόβλημα στους κυλίνδρους, όχι μόνο ακατάλληλο υγρό, οπότε καλό θα είνα να κάνουν με τη μία την αναπόφευκτη επισκευή, να ξεμπερδεύουμε.

Προεπιλογή

φρενα και συμπλέκτης μοιράζονται τον ίδιο κύλινδρο.
    Η που θα σου μείνει κάτω ο συμπλέκτης ή το φρένο....κι αυτό απο μαρτυρίες των Αγγλων.
    ΔΕΝ φταινε τα υγρά.....τα υγρά θα στ αλλάξουνε αναγκαστικά γιατι συνάμα θα σου αλλάξουν τον master & slave cylinder και άλλα πολλά.
    Δες εδώ τι αναφέρει ενα μέλος του Αγγλικού φορουμ γιατι συμβαίνει αυτό

The reason it mainly affects diesels is because the vaccum pump keeps delivering assistance to the brakes meaning you can get the pedal lower causing the seals to get damaged. They deform beyond there designed intention causing a loss of power or efficiency. This could be the brakes or the clutch. In a petrol vehicle there is vaccum from the inlet manifold. This with application decreases and you have to re press the pedal. In a diesel the vaccum is constantly there as it has a pump. The pedal decreases and pushes the seals beyond there designed scope. Thats all this is. Yes all parts will need to be replaced but its not the end of the world. If you take your foot off the brake and re apply it will work unless your seals are damaged. In this case you will require immediate new parts. Same goes for the clutch. If there are any one of the symptoms VX will replace everything as one tiny piece of worn out seal or debris will or can make a seal go. Its just when.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Αρ.Πλαισίου και Ανακλήσεις (και bc-cc)
    Από τον/την kyriospiperhs στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-10, 23:12
  2. Ερώτηση: Ανακλήσεις speedster??
    Από τον/την RotX στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-08, 01:39

Δικαιώματα - Επιλογές