If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 21

Προεπιλογή Υγρασία στα φαναρια

Γεια σας παιδια ηθελα να σας ρωτησω αν σας παρουσιαζουν τα φαναρια υγρασια. Εγω πριν 2 μηνες αγορασα το opel astra k και μια μερα διαπίστωσα στα φαναρια υγρασια, επικοινώνησα με την opel με ειπαν φερτο αλλα δεν τιθεται θεμα αντικατάστασης μεσω εγγύησης, εστειλα email στα κεντρικα και με ειπαν αυτο συμβαίνει λογο αλλαγης θερμοκρασιας και τους λεω πλακα με κανεται ειχα και αλλα αυτοκίνητα πριν δεν μου παρουσίαζαν τετοια προβληματα

https://postimg.cc/JtHvLJdk

https://postimg.cc/CdY0mcKK

Προεπιλογή

Πολυ παραξενο να στο παρουσιαζει και στα εμπρος και στα πισω.
    Για τα εμπρος ελεγξε αν τα καπακια ειναι καλά κλειστά, κλεινουν σχετικά δυσκολα και μπορει μεχρι να το χασεις. Εχει δυο καπακια καθε εμπρος φωτιστικό.
    Για τα πισω δεν γνωριζω, ειναι ευκολο να τα βγάλεις και να δεις αν εχουν καποιο καπακι που δεν εχει κλεισει κτλ.
    Απλως μου κανει εντύπωση γιατι ειναι ολοκαινουργιο το αμαξι και αν δεν πειράχτηκαν απο καποιον, ισως να εχουν προβλημα.
    Εχω το ιδιο αμαξι και δεν ειχα τετοιο προβλημα, παρα μονο στο εμπρος φωτιστικο που δεν ειχε κλεισει καλα το καπακι και ανοιξε.

Προεπιλογή

Βρηκα και παρομοιο θεμα στο Αγγλικο forum...

https://www.astrakforums.co.uk/viewtopic.php?t=2563

Και εκει αναφέρουν οτι η αντιπροσωπια αρνείται να τα αλλαξει και λέει οτι ειναι φυσιολογικο. Εμενα δεν μου φαινεται και τοσο φυσιολογικο, ακομα και για την Αγγλια με τοσες βροχες με τις τόσες βροχές.

Προεπιλογή

Δεν ξερω τι να κανω αν δεν βγαλω ακρη, τραβαω καθε μερα φωτογραφιες και τις εχω στειλει ολες στην opelhellas. Δεν ξερω τι θα γινει σε περιπτωση που δεν μου τα αλλαξουν με την εγγυηση

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

η αληθεια ειναι οτι μπροστα ειναι χαλια η κατασταση.δες τα καπακια που σου λεει ο φιλος απο πάνω,περνάει πολύ υγρασία δεν το βλέπω τοσο φυσιολογικό...
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παιδια τα φαναρια ειναι αεροστεγή?

Προεπιλογή

Οχι...εχουν ενα σωληνακι σε καποια γωνια για να εξατμιζεται η υγρασια...δες αν ειναι βουλωμενα η τσακισμενα
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Αυριο παω αντιπροσωπεία παιδιά θα σας ενημερωσω τι θα με πουν

Προεπιλογή

Μεχρι και στα κεντρικα της γερμανιας εστειλα email

Προεπιλογή

Που το παρκάρεις το αυτοκίνητο?

Moderator Το avatar του χρήστη Asroc
    Περιοχή
    Αθήνα / Δ.Π.
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Εμενα μου φαινεται πως οσο καλο και να εβγαλαν το Κ στην αρχη,
    εχει αρχισει τα γαλλικα προβληματα...

και ετσι θα συνεχισει και ολη η Οπελ μαλλον...

Προεπιλογή

Το αυτοκίνητο τον αφηνω σε πιλωτη απο κατω οσο για τα γαλλικα δεν ξερω αλλα νομιζω το επομενο astra θα εχει πατωμα γαλλικο

Προεπιλογή

Οσο για την αντιπροσωπεία το ειδαν το αμαξι θα ενημερωσουν τα κεντρικα και περιμενουμε απαντηση τι θα κανουν αν τα αλλαξουν η αν θα κανουν κατι αλλο με ειπαν θα προσπαθησουν για αντικατάσταση και τους ειπα μονο αντικατασταση δεχομαι

Προεπιλογή

Ναι τα γαλλικα φταιξανε...τα προβληματα της οπελ λιγοτερα ηταν...ελα κ αυτα θεατρα ειναι απ το 2000 κ μετα

Προεπιλογή

Παιδια καλη χρόνια και παντα με υγεια. Με πηραν απο. Την αντιπροσωπεία και με ενημερωσαν οτι μιλησαν με τα κεντρικα και δεν τιθεται θεμα αντικατάστασηςκαι οτι δεν επιρεαζει πουθενα εγω παλι τους ειπα οτι οταν αγορασα το αμαξι δεν υπέγραψα κανενα χαρτι που να λεει οτι με χαμηλες θερμοκρασιες θα θολωνουν τα φαναρια και θα μειωνεται η ορατότητα στο δρομο. Χωρις να ελέγχει το αυτοκίνητο περα τον αρχικο οπτικο έλεγχο που το πηγα εκριναν μεσω τηλεφωνου οτι δεν επιρεαζει, κοιταζοντας το μελοντικα καποια στιγμη οταν τελειώσει η εγγύηση θα θολωσουν λογο αλατων οι τυποι στην opel απλα λενε δεν τιθεταο θεμα αντικατάστασης. Απευθυνθηκα στο συνήγορο του καταναλωτη με ειπαν θα ασχοληθούν με την περιπτωση αντε να δουμε τι θα γινει

Προεπιλογή

Δυστυχώς θα ταλαιπωρηθείς κ δε νομίζω ότι τελικά θα σου αλλάξουν φανάρια. Αν ειναι να το κάνουν, το κάνουν με την πρώτη. Συνήθως δεν ιδρώνει τ αυτί τους απ τον συνηγορο του καταναλωτή

Προεπιλογή

Παιδια με πηραν απο τα κεντρικα παλι το ίδιο τροπαριο και με λεει στο τελος η κοπελα σας προσφέρουμε δωρεαν ελεγχο λεω πλακα με κανετε σε αμαξι δυο μηνων με υγρασια στα φαναρια. Ασε που εβγαλαν πορισμα οτι στην οδηγηση δεν επιρεαζει χωρις να δουν το αμαξι. Παιδια πρωτη φορα περνω opel εχω δεν περιμενα τέτοια πραγματα

Προεπιλογή

ΦΙλε μου, για να βγαλεις την υγρασια απο μέσα, βαλε φακελακια με απορροφητικό υγρασίας, (silika).
    Μπορεις επισης να ανοιξεις το καπακι και να τα κανεις με σεσουαρ, ωστε η ζεστη να βοηθησει στην εξάτμιση.

Προεπιλογή

Καλα τα λες αλλα σε δυο μηνω αυτοκίνητο να κανω πατεντες πρωτη φορα την παθαίνω δηθεν εχουν εγγυηση αστα φιλε ελεγα opel καλη εταιρία αλλα ολες ιδιες ειναι μέχρι να αγοράσεις το αμαξι μετα ποιος παππάς και ποιος κουμπαρος

Προεπιλογή

Μωρε τ αυτοκινητα καλα ειναι...καποτε οσο ηταν η Ελφινκο αλλαζανε και κινητηρες στην εγγυηση....απο τοτε που βγηκε η GM Hellas χαλασε το πραγμα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-15, 22:50
  2. Υγρασία
    Από τον/την corsa sport 1.7 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-13, 15:15
  3. Δυναμόμετρο και υγρασία...
    Από τον/την thanasis134 στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-10, 16:53
  4. Astra GTC - Υγρασία / Νερό στο Radio-CD (!)
    Από τον/την stark στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-10, 13:59
  5. Υγρασία στα πίσω φανάρια...
    Από τον/την rebel_ml στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-09, 20:02

Δικαιώματα - Επιλογές