If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 20

Προεπιλογή Πρόβλημα εγκεφαλος!!!SOS

Καλησπέρα!
    Δυστυχώς έχω έναν καμμένο εγκέφαλο και ψάχνω άλλον.
    Έμαθα ότι οι εγκέφαλοι πρέπει να έχουν ξεκλειδωθει πάνω στο παλιό αμάξι.
    Ο μάστορας μου λέει ότι όλοι οι εγκέφαλοι είναι από μαντραδες από κομμένα αυτοκίνητα.
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώσει ο εγκέφαλος εκ των υστέρων η τέλος πάντων να λειτουργήσει;
    Γιατί στην Όπελ λένε πρέπει να είναι ξεκλειδωτος αλλιώς δεν δουλεύει.

Προεπιλογή

Αν θες πες μας τι αμάξι έχεις τι εγκέφαλο και πως συνέβη αυτό?

Προεπιλογή

Corsa d 1.3 2011 diesel εγκέφαλο Bosch

Προεπιλογή

Με πρόβληματιζει το γεγονός ότι ο μάστορας λέει λίγο δύσκολο να βρεις ξεκλειδωτο εγκέφαλο έως απίθανο.

Προεπιλογή

Moυ φαίνεται πολύ κουλό αυτό.
    Το μόνο που θα χρειαστεί είναι προγραμματισμός κλειδιών κτλ.

Προεπιλογή

Να έχω και τα 2 κλειδιά μαζί μου δηλαδή;;

Προεπιλογή

Φυσικά

Προεπιλογή

Δεν ειναι απλα να προγραμματιστουν τα κλειδια...αν δεν εχει γινει λευκος στο αυτοκινητο που βγηκε τοτε πρεπει να παει σε επισκευαστη εγκεφαλων να τον κανει λευκο σε προγραμματιστικο eeprom και μετα να προγραμματισετε τα κλειδια
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Βρήκα έναν ίδιο ακριβώς και τώρα πάω στην Όπελ να δούμε αν θα καταφέρουν να τον προγραμματίσουν

Προεπιλογή

είναι σίγουρα θέμα ecu? Για δες αν το ψάξανε καλά ότι πάει ρεύμα αλλά αυτός δεν, και πρώτον ότι οι λοιποί αισθητήρες του αυτοκινήτου δίνουν σωστό σήμα

Προεπιλογή

Κατ αρχην ποιο ειναι το προβλημα του οχηματος?
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Φτιάχτηκε παιδιά στην οπελ. Βρήκαμε μεταχειρισμένο έναν ολόιδιο και τον προγραμμάτισαν.

Προεπιλογή

Επειδή έγραψα και στο άλλο θέμα καλό είναι το γράψω και εδώ.
    Ο εγκέφαλος πήρε νερά από υπαίτιοτητα γνωστού Αθηναίου προγραμματιστή που δεν είχε βάλει καθόλου κόλλα όταν τον έκλεισε.
    Να πω ότι έμμεσα (δεν μου είπε "φταίω εγώ") το παραδέχθηκε και μου βρήκε ο ίδιος μεταχειρισμένο εγκέφαλο αν και με ταλαιπώρησε 2 μέρες προσπαθώντας να "αναστήσει" τον νεκρό εγκέφαλο. Βέβαια τα έξοδα του προγραμματισμού του "καινούργιου" εγκεφάλου στην Όπελ (170€) δεν μου τα κάλυψε.
    Σκέφτηκα να κινηθώ και νομικά αλλά πολύ ταλαιπωρία και αν αποδειχθεί στο τέλος.
    Έπαθα και έμαθα.

Προεπιλογή

Κατι παρομοιο ειχαμε παθει σε caddy '97 sdi, το 1999 πιτσιρικας τοτε, το ειχα βουλιαξει μεσα 1 μετρο νερο, και μετα που το στεγνωσαμε δεν επερνε μπρος, το ειχαμε βαλει με πατεντα παρεμβαλοντας το ιμμομπιλαιζερ, για 1 χρονο κανενα μαστορι δεν μπορεσε να βγαλει ακρη, χωρια οτι του κανανε και ζημια στην αντλια ψεκασμου, και ο τελευταιος που ξεκουμπωσε την φυσα του εγγεφαλου, χαλασε και την τσιμουχα της φυσας. Οποτε ο εγγεφαλος πηρε νερο και μια μερα εμεινε τελειως, εν ετη 2001 ο πατερας μου εσκασε καπου 800.000 δραχμες, για καινουριο εγγεφαλο στην ετεα τοτε, με κατι ψιλολογια επιδιωρθωσεις.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Καλησπερα σας! νεος στο φορουμ θελω να κανω μια ερωτηση,στο αμαξι του πατερα μου opel vectra c 2004 μοντελο ο εγκεφαλος το ειπε το ποιημα,ξαφνικα αναψε το check engine και αρχισε να τρεμει ολο το αμαξι.Στο συνεργειο ειπαν ειναι εγκεφαλος και θελει επισκευη να σταλει εξωτερικο το κοστος αυτου γυρω στα 4-5 κατοσταρικα.Εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος τετοια θεμα; υπαρχει καποιος μαστορας αξιος εμπιστοσυνης εντος αττικης;Ευχαριστω εκ των προτερων!

Προεπιλογή

+306936411233

Τάσος να πας με κλειστά μάτια
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AUQ : 3 Εβδομάδες πρίν στις 19:32

Προεπιλογή

Καποιες παραπανω πληροφοριες για το καταστημα; που βρισκεται κλπ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antaras Εμφάνιση μηνυμάτων

Προεπιλογή

Σας ευχαριστω ολους για την ανταποκριση!

Παρόμοια Θέματα

1. εγκεφαλος
    Από τον/την giorgis81 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-12, 20:45
  2. εγκεφαλος?
    Από τον/την teogreece4 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-10, 18:59
  3. ΠΡόβλημα εγκεφαλου λογο αλλαγης πηγης
    Από τον/την DjHoya στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-09, 22:05
  4. εγκεφαλος?
    Από τον/την fjannis στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-08, 02:12
  5. Ανάβει το Λαμπάκι Service!Πρόβλημα ρελέ?ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ τελικά
    Από τον/την Corsa-GR στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-07, 23:51

Δικαιώματα - Επιλογές