If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Προεπιλογή Corsa D τζογος στο καθησμα του οδυγου.

Εχει λιγο καιρο που παρατηρω στο σπιτι μου κυριως εκει που το παρκενω, πηγαινοντας με οπισθεν και με το που ανεβω ενα πεζουλακι, ανεβαινοντας οι πισω ροδες, νιωθω ενα κενο στο καθησμα μου. Σημερα αρχισε να κανει και ενα μεταλικο τσακ τσακ στις κλησεις του αμαξωματος εν κινηση και το νιωθω στο καθησμα μου. Κουνοντας το καθησμα βλεπω οτι η μια βαση η αριστερη οπως κοιταμε απο πισω κουνοντας το καθησμα, κανει το τσακ τσακ μεταλικο και φενεται να εχει τζογο, για σπασμενη δεν μου φενεται οσο μπορεσα να δω. Επισης στην μοκετα βλεπω τρυματα απο αφρολεξ....

Εχει κανεις εμπειρια?? Πριν αρχισω και ξυλωνω??
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Μπαααα , μονο σου θα το βρεις.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαααα , μονο σου θα το βρεις.
    Αυτο ξαναπες το!!!

Σημερα εκατσα και ασχοληθηκα με το ''εκνευριστικο'' καθησμα!! Εβγαλα το πλαινο κατω καπακι, οπου φενεται οτι καποιος το εχει ξαναβγαλει, μαλλον για γρασσαρισμα του μηχανισμου, μιας και ειχε πολυ λαδι εκει περα, απο πισω γεματο ολο τριματα απο το πλαινο κατω αφορλεξ. Στα εβρηματα μια βιδα απο τον σιδηροδρομο η μπροστινη λασκα, δεν το δοκιμασα να δω αν εστρωσε, αργοτερα...

Προεπιλογή

Τελος με το καθησμα, κανενας τζογος πλεον!! ...τι μπορει να κανει μια βιδα!!?? Τωρα με το αφρολεξ τι θα κανω που βγαζει τριματα...οι ταπετσεριδες μπορουνε να το αντιγραψουν λετε?? Αλλα για να αλλαχτει πρεπει να ξυλωθει ολο το καθησμα....

Προεπιλογή

Νίκο είναι νωρίς για να μπεις σε τέτοια διαδικασία. Άστο όπως είναι
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Γιατί δεν κάνεις μια πατέντα να βάλεις λεπτο ύφασμα να το ντύσεις? Ώστε να συγκρατεί τα τρίμματα...
    Δεν εχω εικόνα για το πως είναι αυτό που περιγράφεις, απλά λέω μια ιδέα...

Προεπιλογή

Ναι δεν ειναι τοσο τραγικο για να γινει αμεσα, η φθορα ειναι απο το κατω μερος του εξωτερικου μαγουλου να το πω, απο την πανω μερια που εβαλα το χερι μου σηκωνοντας το υφασμα ειναι αθικτο, μετα με το που τα εκλεισα σκεφτηκα να εβαζα ενα ψιλο αφρολεξ εκει που ειναι φθαρμενο, ισως το ανοιξω παλι και βαλω ενα κομματι.

Προεπιλογή

Μην το αφήσεις γιατί τρίβεται κ κάθε φορά που κάθεσαι γίνεται κ χειρότερο .
    Βρίσκεις λίγα κίτρινα μπιλακια κάτω κ αυτό από μέσα γίνεται τραχανάς

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δεν ειναι τοσο τραγικο για να γινει αμεσα, η φθορα ειναι απο το κατω μερος του εξωτερικου μαγουλου να το πω, απο την πανω μερια που εβαλα το χερι μου σηκώνοντας το υφασμα είναι αθικτο, μετα με το που τα εκλεισα σκεφτηκα να εβαζα ενα ψιλο αφρολεξ εκει που ειναι φθαρμενο, ισως το ανοιξω παλι και βαλω ενα κομματι.
    Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το Yaris της γυναίκας μου, τρίβεται το αφρολέξ, και γεμίζει τρίμματα... Εχω ψάξει στο youtube πως μπορεί να γίνει επισκευή, πρακτικά θέλει ψήλωμα απο το ύφασμα, να κοπεί το κομμάτι που τρίβεται και κόλληση νέου αφρολέξ, με ταυτόχρονη διαμόρφωση του.

Παρόμοια Θέματα

1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΕΡΜΕΝΟΜΕΝΟ ΚΑΘΗΣΜΑ ΟΔΗΓΟΥ ASTRA J
    Από τον/την AUQ στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-18, 11:27
  2. Καθησμα RECARO CORSA OPC
    Από τον/την black opc στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-13, 16:57
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-12, 03:36
  4. ΤΖΟΓΟΣ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ASTRA J
    Από τον/την ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΥΣΤΟΣ στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-11, 18:45
  5. ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΠΙΣΩ ΘΟΛΩΝ
    Από τον/την tuning club στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-09, 00:44

Δικαιώματα - Επιλογές