If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 89 από 89
    Senior Member Το avatar του χρήστη corsadi
    Περιοχή
    Χαλκίδα,Θεσ/νίκη κ ακόμα παραπέρα...
    Αυτοκίνητο
    Kadett D

Προεπιλογή

Πολύ σπαστικά τα μικρά βιδάκια που συγκρατούν τους δίσκους...όλο κόβονται. Μέχρι στιγμής πάντως κάθε φορά καταφέρνω να τα βγάλω, είτε με χτύπημα με σφυρί είτε με ξετρύπημα. Το abs τι λέει, δε μπαίνει πολύ πιο εύκολα πλέον;
    Opel: Αυτοκίνητα με νεανική εμφάνιση αλλά γέρικη ψυχή...

Προεπιλογή

Μεχρι στιγμης οχι, δεν μπενει το abs, τα τακακια εχουν πατησει και θα στρωσουν ακομα καλυτερα με το καιρο, δεν εχω κανει φρεναρισμα πανικου να τα δοκιμασω, αλλα ποιανουν πολυ καλα σε σημειο να ακουω τα πραγματα να κουνιουνται προς τα εμπρος κατα το φρεναρισμα μεσα στο αμαξι!!!!
    Το μονο μειον θα ελεγα, ειναι οτι το πενταλ αρχιζει να ποιανει απο ψιλα, με το πρωτο αγγιγμα και μεχρι την μεση εχει το μεγαλυτερο ποσοστο φρεναρισματος και μετα απο εκει γινεται καπως αποτομο, κολας στο παρμπριζ!! Abs οπως ειπα δεν το εχω βαλει ακομα. Γενικα δεν θελει κοπο το πενταλ για να φρεναρεις, δεν το εχω συνηθισει ακομα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Moderator Το avatar του χρήστη Asroc
    Περιοχή
    Αθήνα / Δ.Π.
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

δεν εχεις πια το νεκρο σημειο απο τα ταμπουρα!
    αμα βαλεις και σωληνακια υψηλης το πενταλ θα γινει ακομα πιο κοφτερο.

βεβαια το D νομιζω εχει πολυ πιο αποτομο πενταλ απο το C οποτε μην βαλεις σωληνακια...

Προεπιλογή

Ναι πριν ειχε αυτο το κενο, τωρα δεν το εχει ειναι ποιο αμεσω, δηλαδη αν μπει γυναικα με τακουνι μεσα και φρεναρει εχει αφησει το κραγιον παπριζ χαλαρα!!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άγκυρες!
    Κυριολεκτικα!!! Ειχαμε και το 1ο φρεναρισμα οπου ανταποκριθηκαν αριστα, απο τα 120km στα 0, το abs ισως μπηκε 2 φορες, μιας και τα λαστιχα τσιριξανε 2 φορες πριν ακινητοποιηθω, σταματησα σε καλη αποσταση απο τον μπροστινο, αν και κοιταξα δεξια για διοδο ''διαφυγης''!!! μιας και ημουν αριστερα λωριδα. Συμαντικο ρολο παιξαν και τα λαστιχα που ηταν ζεστα απο εθνικη.

Προεπιλογή

Uniroyal! Χα χα χα
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυριολεκτικα!!! Ειχαμε και το 1ο φρεναρισμα οπου ανταποκριθηκαν αριστα, απο τα 120km στα 0, το abs ισως μπηκε 2 φορες, μιας και τα λαστιχα τσιριξανε 2 φορες πριν ακινητοποιηθω, σταματησα σε καλη αποσταση απο τον μπροστινο, αν και κοιταξα δεξια για διοδο ''διαφυγης''!!! μιας και ημουν αριστερα λωριδα. Συμαντικο ρολο παιξαν και τα λαστιχα που ηταν ζεστα απο εθνικη.
    Αν καταλαβα καλά σε φρενάρισμα πανικου απο τα 120χλμ το ABS μπηκε μονο 2 φορες; ΕΙναι λιγο περιεργο αυτο εκτος κι αν δεν ηταν φρενάρισμα πανικου, αλλά απλως έντονο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Uniroyal! Χα χα χα
    Αυτα Γιαννη, δεν πατανε πανω στην ασφαλτο, σε γραναζια πανω πατανε!!!!!!!!! Αν τα ειχα βαλει εγω, γιατι τα ειχε πανω το corsa, θα ελεγα οτι καλυτερο εχω βαλει στην ζωη μου. Μακαρι να ειναι ισαξια και τα efficiency που επελεξα για τις 17αρες...

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

1. ΕΜΠΡΟΣΘΙΑ ΦΡΕΝΑ CORSA D 284mm
    Από τον/την GTC25 στο forum Ζητείται
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-16, 18:33
  2. αλλαγη τακακια εμπρος
    Από τον/την giorgis81 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-12, 18:45
  3. φρενα αλλαγη????
    Από τον/την petros.naxos στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-11, 16:42
  4. Αλλαγη εμπρος προβολακιου ομιχλης
    Από τον/την Vassilis στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-06, 13:53
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-06, 15:32

Δικαιώματα - Επιλογές