If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Προεπιλογή Ελαστικά για Opel Corsa D

Καλησπέρα παιδιά! Έχω το corsa d την sport edition του 2007. Έχει ζάντες αλουμινίου και λάστιχα 195/55/16. Μου είπανε ότι το νούμερο από τα λάστιχα μου δεν είναι "κινήσιμο" και ότι θα ήταν καλύτερα να βάλω 205 για να γλυτώσω 100€ περίπου με το ίδιο καλά ελαστικά. Τα τελευταία λάστιχα που έβαλα michelin τα πλήρωσα 400€. Θέλω να σας ρωτήσω, αξίζει ή όχι. Επειδή μένω Μέτσοβο δεν θα ήταν καλύτερα 185 αντι για 205; Θέλω την γνώμη σας, ευχαριστώ!

Προεπιλογή

Αρχικά δες τι διάστασεις προτείνει το manual.

Προεπιλογή

Συμφωνώ με τον Κωνσταντίνο. Δες πρώτα το manual τι διαστάσεις προτείνει ο κατασκευαστής ως εναλλακτική πρόταση για την ζάντα σου. Κατά την γνώμη μου σε αυτές θα μπορούσες να κινηθείς με ασφάλεια
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Καλησπέρα και πάλι! Κοίταξα το manual και σας ανεβάζω την σελίδα με τα ελαστικά! Από ότι καταλαβαίνω στις ζάντες μου που είναι 16 ιντσών δεν προτείνει άλλο λάστιχο από το 195/55 σωστά; Το αυτοκίνητο είναι το Ζ14ΧΕΡ. Πρέπει να αλλάξω και ζάντες, κάτι που μάλλον δεν με συμφέρει! Σωστά;;;

elastika.jpg

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lionheart Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και πάλι! Κοίταξα το manual και σας ανεβάζω την σελίδα με τα ελαστικά! Από ότι καταλαβαίνω στις ζάντες μου που είναι 16 ιντσών δεν προτείνει άλλο λάστιχο από το 195/55 σωστά; Το αυτοκίνητο είναι το Ζ14ΧΕΡ. Πρέπει να αλλάξω και ζάντες, κάτι που μάλλον δεν με συμφέρει! Σωστά;;;

elastika.jpg
    Σαν ζαντα ειναι ''στενή'' 16αρα.
    Το μεγιστο πλατος που παίρνει ειναι 205 αλλα στη διασταση που σου προτεινουν οι λαστιχαδες ως οικονομικη λυση, λογικα 205/55/16, δεν ειναι σωστή με βαση τη διασταση που φοραει τωρα!
    Εχω δει αυτη τη ζαντα με 205 και ειναι λες και ειναι λιγο ξεφουσκωτα τα λαστιχα, μπαλονιαζουν στα πλαγια. Τωρα αν σου εγγυουνται οτι δεν θα εχεις θεμα, στο χερι σου ειναι!
    Και εμενα φοραει αυτη τη διασταση και ξερω ειναι ακριβα αλλα διαφορετικη λυση δε βρηκα οταν ειχα αλλαξει εγω!

Προεπιλογή

Μάλιστα! Κατάλαβα! Θα μείνω σε αυτή τη διάσταση, εφόσον δεν γίνεται αλλιώς! Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας!

Προεπιλογή

Μπορείς να στραφεις και σε εταιρίες πιο "φτηνές", αλλά εξίσου ποιοτικές.

Παρόμοια Θέματα

1. Ελαστικά για opel corsa d 1.3 CDTI 75 hp
    Από τον/την xristosk στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-16, 21:11
  2. "Καρουμπαλάκι" σε ελαστικό opel corsa d
    Από τον/την opel.corsa_d στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-16, 00:16
  3. Ελαστικά για Opel Astra G.
    Από τον/την Stilskin στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-15, 10:58
  4. Ελαστικά opel corsa d 1,4 (2011)
    Από τον/την th.kolonelos στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-15, 22:01
  5. Ελαστικά 195/50-15 για corsa-c '06
    Από τον/την thodoris09 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-15, 18:03

Δικαιώματα - Επιλογές