If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Προεπιλογή Opel Corsa E enjoy 1.4 Android auto

Καλησπέρα παιδιά,
    Είμαι νέος στο Forum και μίας και αγόρασα οπελ είπα να μπω στην παρέα σάς,

Εχω κάποιες ερωτήσεις μίας και δεν είμαι πολύ σχετικός με τα αμάξια και τα κόλπα τούς.
    Για αρχή το πρώτο θέμα που αντιμετώπισα είναι ο μετρητής βενζίνης που από οτι διαπίστωσα δεν έχει η έχει και δεν τον βρίσκω.Περα από τα 8 κουτάκια δεν μπορώ να δω το υπολειπόμενο καύσιμο που έχει ακόμα και σε αμάξια πρίν τού 2000...
    Το δεύτερο που είδα έχει να κάνει ποιό πολύ με τα οπτικά,κατα το ξεκλείδωμα σε άλλα corsa e έχω δει ότι ανάβουν τα φώτα.Ένας γνωστός μού ειπε οτι με έναν κώδικα και κάποια p1,p2 κ.λ.π μπορεί να ενεργοποιηθεί.
    Και το τρίτο που εντόπισα και μετα απο μεγάλη προσπάθεια δεν κατάφερα να κάνω είναι το Android auto,στο οποίο μού λέει ότι δεν υποστηρίζετε στην Ελλάδα.
    Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα τού ήμουν ευγνώμων !

Προεπιλογή

Για την βενζίνη: Προφανώς εννοείς πόσα km μπορείς να κάνεις ακόμη με το καύσιμο που εχεις. Λόγω μικρής έκδοσης εξοπλισμου πιθανόν δεν το έχει. Πιθανότατα με κατάλληλο διαγνωστικό το ενεργοποιείς. Σε πιο παλιά μοντέλα γινόταν πανεύκολα. Ίσως και σε αυτό.

Για τα φώτα: Για να λειτουργεί το σύστημα που λες προϋποθέτει αισθητήρα φωτός. Οπότε λογικά δεν γίνεται...

Για το Android, μόνο με χακαρισμα. Δεν έχει έρθει ακόμη Ελλάδα επίσημα.

Προεπιλογή

Και καλώς όρισες στο club!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την βενζίνη: Προφανώς εννοείς πόσα km μπορείς να κάνεις ακόμη με το καύσιμο που εχεις. Λόγω μικρής έκδοσης εξοπλισμου πιθανόν δεν το έχει. Πιθανότατα με κατάλληλο διαγνωστικό το ενεργοποιείς. Σε πιο παλιά μοντέλα γινόταν πανεύκολα. Ίσως και σε αυτό.

Για τα φώτα: Για να λειτουργεί το σύστημα που λες προϋποθέτει αισθητήρα φωτός. Οπότε λογικά δεν γίνεται...

Για το Android, μόνο με χακαρισμα. Δεν έχει έρθει ακόμη Ελλάδα επίσημα.
    Ναι εννοώ για Βενζίνη..Εχω δει κάτι με διαγνωστικά που το ενεργοποιούν άλλα δεν γνωρίζω εάν μπορώ να κάνω κάτι μόνος η εάν υπάρχει κάποιος στην πόλη μου πού να κάνει τέτοια δουλειά.
    Σε ότι αναφορά τα φώτα ξέρω οτι κανονικά θέλει αισθητήρα φωτός άλλα δεν υπάρχει τρόπος με το ξεκλείδωμα να είναι ανοιχτά?
    Σε ότι αναφορά το Android auto ψάχνω οποιαδήποτε λύση υπάρχει ακόμα και αν είναι το hack οποιαδήποτε πληροφορία από κάποιον γνώστη τού θέματος θα μού ήταν χρήσιμη!

Προεπιλογή

Για Θεσσαλονίκη πας στον Ζάχο. Στο club έχει όνομα s5zax

Για το Android auto υπάρχει ήδη θέμα στο club. Ψάξε λίγο και θα το βρεις.

Παρόμοια Θέματα

1. Android auto
    Από τον/την John Rambo στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-18, 18:24
  2. Astra K και Android Auto
    Από τον/την klekle στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-18, 14:08
  3. Android Auto
    Από τον/την dimkar121 στο forum Ανακοινωσεις / Νεα
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-18, 23:53
  4. Opel Corsa D 1.4 5d enjoy - Κρυφές Ρυθμίσεις;
    Από τον/την CHRISTOS_360 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-18, 17:50
  5. Astra K και Android Auto
    Από τον/την klekle στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-17, 04:46

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές