If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 341 έως 351 από 351
    Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Οκ Νίκο, ήμουνα σχεδόν σίγουρος ότι θα έχεις σκεφτεί και πάρει όλα τα μέτρα για ακριβές μετρήσεις. Την είχα στο μυαλό μου και πιο πριν αυτήν την σκέψη, μήπως... μπορεί να παίζει τίποτα τέτοιο. Μια χαρά, αφού συμβαδίζει και με opcom κομπλέ. Αυτό που μένει για μένα, είναι αν στο πέρασμα του χρόνου σε 1-1,5 χρόνο θα κάνει και τότε αρκετές φορές τόσο μεγάλα διαστήματα αναγεννήσεων ή αν θα κρατά ακόμη και τα τώρα φυσιολογικά (για μένα ανα 600-700km είναι ένα καλό διάστημα μέσου όρου ανάλογα τις διαδρομές) νούμερα. Αν ναι... τότε θα συμπεράνω ότι πέρα από τον πολύ σωστό καθαρισμό που έγινε, συν ότι τα καθαριστικά ήταν τα καταλληλότερα που χρησιμοποίησες για αυτήν την δουλειά. Αναμένουμε...!!!

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Αααα ξέχασα και το καλό καύσιμο που μπαίνει στο αμάξι. Και μετά τα όποια πρόσθετα χρησιμοποιείς ανά διαστήματα.

Προεπιλογή

Το καλό καύσιμο & και ο σωστός τρόπος είναι η χρυσή τομή.
    Μόνο ο Νίκος έχει τέτοιο καύσιμο και ο Αντρέας από την Τρίπολη , εμείς χέσε μέσα... Νίκο δεν στέλνεις κανένα λίτρο εδώ στην Αττική??? Χα χα χα.
    Περίεργο πάντος, τόσο μεγάλη διάφορα ποιότητας καυσίμου.
    Έχεις βρει το σωστό καύσιμο Νίκο.

Προεπιλογή

Και για του λογου το αληθες...

Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ Νίκο, ήμουνα σχεδόν σίγουρος ότι θα έχεις σκεφτεί και πάρει όλα τα μέτρα για ακριβές μετρήσεις. Την είχα στο μυαλό μου και πιο πριν αυτήν την σκέψη, μήπως... μπορεί να παίζει τίποτα τέτοιο. Μια χαρά, αφού συμβαδίζει και με opcom κομπλέ. Αυτό που μένει για μένα, είναι αν στο πέρασμα του χρόνου σε 1-1,5 χρόνο θα κάνει και τότε αρκετές φορές τόσο μεγάλα διαστήματα αναγεννήσεων ή αν θα κρατά ακόμη και τα τώρα φυσιολογικά (για μένα ανα 600-700km είναι ένα καλό διάστημα μέσου όρου ανάλογα τις διαδρομές) νούμερα. Αν ναι... τότε θα συμπεράνω ότι πέρα από τον πολύ σωστό καθαρισμό που έγινε, συν ότι τα καθαριστικά ήταν τα καταλληλότερα που χρησιμοποίησες για αυτήν την δουλειά. Αναμένουμε...!!!
    Θα φανει Θεμη, πως θα παει, εχω σκοπο οπως εγραψα καπου ποιο πριν, του χρονου με το καλο να το ξανακαθαρισω προλυπτικα, αναλογως πως θα παει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο ο Νίκος έχει τέτοιο καύσιμο και ο Αντρέας από την Τρίπολη , εμείς χέσε μέσα... Νίκο δεν στέλνεις κανένα λίτρο εδώ στην Αττική??? Χα χα χα.
    Αυτο να λεγεται, και δεν το αλλαζω, χτυπα ξυλο, πανω απο 10-12 χρονια βαζω απο το συγγεκριμενο πρατηριο, με μεμονομενες περιπτωσεις που βαζω απο αλλου, μιλαμε για 1 στις 30-40 να βαλω απο αλλου, τοσα χρονια, μηδεν προβληματα που να φωτογραφιζουν το καυσιμο.

Προεπιλογή

Δυστυχως ειχα....
    Και τα 2 πρατηρια που ειχαν καλο καυσιμο "πιαστηκαν" να κλεβουν στην ποσοτητα.... Δεν μπορει να πηγαινω με λαμπακι και μια γραμμη αλλα να γραφει ο υπολογιστης οτι εχω καυσιμο για 80 χλμ ακομα και να μου βαζουν σε 46αρι ρεζερβουαρ 45.986 λιτρα!!!!!
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Σιγα-σιγα λιγοστευουν τα καλα πρατηρια Αντρεα ????????????????????????

Αυτο που με τρελαινει ειναι οτι καθε 7.500 χιλ τα αλλαζω ολα και δεν μπορω να βρω καλο καυσιμο σαν του ΝΙΚΟΥ

Το βαζω καθαρο και μετα ειναι ετσι :

Νικο , θα μας στειλεις κανενα βυτιο στην Αττικη ???

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Εγώ λέω Γιώργο να το γυρίσουμε το φύλο.... Εεεε όχι το γενετικό ... να πάμε στα petrol(!!!)
    Αθήνα Γιώργο δύσκολα βρίσκεις ΣΥΝΕΧΌΜΕΝΟ πρατήριο με καθαρό καύσιμο. Μπες στην εφαρμογή και τσεκαρε και από εκεί μήπως βρεις τίποτα.

Προεπιλογή

Σιγα-σιγα λιγοστευουν τα καλα πρατηρια Αντρεα ????????????????????????

Αυτο που με τρελαινει ειναι οτι καθε 7.500 χιλ τα αλλαζω ολα και δεν μπορω να βρω καλο καυσιμο σαν του ΝΙΚΟΥ

Το βαζω καθαρο και μετα ειναι ετσι :

Νικο , θα μας στειλεις κανενα βυτιο στην Αττικη ???
    Σαν ποιοτητα ακομα εχουν αριστη Γιωργο αλλα αν ειναι να με κλεβουν 3+ λιτρα στο γεμισμα αστο..... Κοροιδια!
    Ενταξει το κακο της Αθηνας δεν το εχουμε βεβαια. Εγω φιλτρο πετρελαιου αλλαζω ανα 30.000 χλμ και τοσο χαλια οπως το δικο σου στις 7.500 χλμ δεν βγαινει.....
    Τωρα δοκιμαζω 2 πρατηρια,ενα Αvin που παει συγκεκριμενος ταξιτζης με Merc s300 τουμπανο και ενα shell ιδιωτικο οχι εταιρικο που λενε καλα λογια....
    Θα δειξει.....
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Εγώ παιδιά βάζω avin action σε εταιρικό από το καλοκαίρι και έχω δει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση σε σχέσει και το V - Power βγάζει περισσότερα χλμ. Τώρα το πόσο καθαρό είναι θα δω το φίλτρο και θα σας πω. Δεν έχω ρίξει καθόλου καθαριστικά μέσα γιατί θεωρώ ότι βάζω το καλό πετρέλαιο ειδικά το V - Power που έβαζα τόσα χρόνια. Τώρα θα δείξει ο χρόνος και τα χλμ.

Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718

Παρόμοια Θέματα

1. Corsa D A13DTE καθαρησμα πολλαπλης εισαγωγης, EGR.
    Από τον/την Karaman στο forum Corsa & Tigra
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-19, 23:43
  2. Ταιριάζει σασμάν από Corsa d A13DTE σε Astra j 1.3?
    Από τον/την koratokva στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-18, 19:04
  3. Θερμοστάτης Α13DTE
    Από τον/την SotosKon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-15, 14:07
  4. Απορία για A13DTE
    Από τον/την referravag στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-14, 17:22
  5. Αλλαγη - καθαρισμος φιλτρου βενζινης σε Corsa C 2004
    Από τον/την Xenophon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-13, 00:03

Δικαιώματα - Επιλογές