If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 11 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 220 από 298
    Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Δηλαδή βρε Νίκο...ΔΕΝ θα μπορείς να βάλεις ένα πρόγραμμα?? Περίεργο όμως, να έχει τόσο διαφορετική συμπεριφορά το dpf με και χωρίς το πρόγραμμα. Όσοι βάλανε και ξέρω και όσα παιδιά από εδώ δεν είδαμε, διαβάσαμε κάτι αντίστοιχο. Περίεργο όμως...

Προεπιλογή

τωρα που εγινε παλι μαμα πως σου φαινεται απο επιδοσεις ? αξιζε το προγραμμα?

η διαδικασια τελικα ποια ειναι? επιστροφη χρηματων?

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Εσύ το τώρα θα "τραγουδάς"....ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΑ!! Καλημέρα νίκο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Δηλαδή βρε Νίκο...ΔΕΝ θα μπορείς να βάλεις ένα πρόγραμμα?? Περίεργο όμως, να έχει τόσο διαφορετική συμπεριφορά το dpf με και χωρίς το πρόγραμμα. Όσοι βάλανε και ξέρω και όσα παιδιά από εδώ δεν είδαμε, διαβάσαμε κάτι αντίστοιχο. Περίεργο όμως...
    Ο προγραμματιστης λεει οτι ισως φταιει καποιο μπεκ, κατι στον ψεκασμο και γινεται ολο αυτο, και εγω ρωταω, τι να κανω?? Να αρχισω να ψαχνω το προβλημα,?? που τωρα μαμα δεν εχει θεμα, αλλα και με το προγραμμα εκτος της καπνας σφαλμα μηδεν και τα δεδομενα δεν φωτογραφιζαν καπιο σφαλμα, να μου φυγουν λεφτα απο εδω και απο εκει και στο τελος οπως το κωβω να εχω ξοδεψει ενα σκασμο λεφτα για 25 αλογα??? Δεν αξιζει ουτε για τα 25 αλογα ουτε για την ταλαιπωρια που θα φαω.
    Προτιμω να βαλω ενα παραλληλο να παρει λιγο αερα, γιατι το παλιο racechip απο το C, το ειχα δοκιμασει στο D, για λιγοτερο απο 1000km, πριν το προγραμμα και δεν μου εβγαζε καπνα, γιατι δεν εκανα καμια αναγεννηση ενδιαμεσα σε εκεινο το διαστημα.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα που εγινε παλι μαμα πως σου φαινεται απο επιδοσεις ? αξιζε το προγραμμα?

η διαδικασια τελικα ποια ειναι? επιστροφη χρηματων?
    Χαμηλα ειναι το ιδιο, οσο δεν το ζοριζεις δεν καταλαβαινεις κατι, η διαφορα η μεγαλη ειναι στην 3η και στην 4η ταχυτητα ρεπριζ απο τα 100 και πανω. Και οπως εχω ξαναγραψει, δεν τρελαθηκα απο την αποδοση του με το προγραμμα, δηλαδη δεν ετρωγε και την ασφαλτο, αν και η 2α με τα 17αρια πηγαινε σπιναριστη μεχρι τις 3500.
    Προς στιγμη βγηκε το προγραμμα να δουμε πως θα παει μαμα, και βλεπουμε, δεν σηζυτησα τιποτα ακομα.

Οχι δεν ειναι φτιαγμενο!!!!!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Συγνώμη αλλά αν ήταν μπεκ, τι δλδ είδε κάποιο μπεκ ότι μπήκε πρόγραμμα και είπε από μόνο του θα κατουραω παραπάνω εγώ . Και μετά μόλις βγήκε το μπεκ .... το "βούλωσε"(!!!??))). Δεν νομίζω ότι θα έπαιρνα σοβαρά μια τέτοια απάντηση. Θα δούμε και πως θα πάει, όπως είπες. Εγώ θα επιμείνω στο ότι κάτι, κάπως γινόταν με το πρόγραμμα. Βάλε και τον παράλληλο να δούμε...... Το μπεκ με τον παράλληλο πάλι θα έχει θέμα δλδ(!!!). Μην ψάξεις τπτ Νίκο.

Προεπιλογή

Νίκο γνώμη μου μην πειράξεις τίποτα. Το αμαξι δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Εξάλλου είναι ίσως λογικό με το πρόγραμμα να ψεκάζει περισσότερη καύσιμο οπότε να σου κάνει αναγέννηση πολύ πιο σύντομα. Δεν έχει πρόβλημα το αμαξι. Μην το πειράζεις
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Συγνώμη αλλά αν ήταν μπεκ, τι δλδ είδε κάποιο μπεκ ότι μπήκε πρόγραμμα και είπε από μόνο του θα κατουραω παραπάνω εγώ . Και μετά μόλις βγήκε το μπεκ .... το "βούλωσε"(!!!??))). Δεν νομίζω ότι θα έπαιρνα σοβαρά μια τέτοια απάντηση. Θα δούμε και πως θα πάει, όπως είπες. Εγώ θα επιμείνω στο ότι κάτι, κάπως γινόταν με το πρόγραμμα. Βάλε και τον παράλληλο να δούμε...... Το μπεκ με τον παράλληλο πάλι θα έχει θέμα δλδ(!!!). Μην ψάξεις τπτ Νίκο.
    Επειδη το μπεκ ψεκαζει σε διαφορετικους χρονους, διαφορετικες ποσοτητες, μπορει να μην μπορει να αντεπεξελθει σε καποιους ψεκασμους, ετσι το σκεφτομαι εγω.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο γνώμη μου μην πειράξεις τίποτα. Το αμαξι δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Εξάλλου είναι ίσως λογικό με το πρόγραμμα να ψεκάζει περισσότερη καύσιμο οπότε να σου κάνει αναγέννηση πολύ πιο σύντομα. Δεν έχει πρόβλημα το αμαξι. Μην το πειράζεις
    Δεν προκειτε Γιαννη να μπω σε τετοια διαδικασια, μπωρω να ζηζω και ...Μαμα!!!! Τα εχουμε φαει αυτα τα γ@@@@α χρονια πριν, στο golf που ειχα, για περισοτερα αλλογα, και διαφορα μερα με την νυχτα, δεν, και δεν για 25 αλογα???

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη το μπεκ ψεκαζει σε διαφορετικους χρονους, διαφορετικες ποσοτητες, μπορει να μην μπορει να αντεπεξελθει σε καποιους ψεκασμους, ετσι το σκεφτομαι εγω.
    Το chip το έχεις δοκιμάσει?

Προεπιλογή

Να πω και εγώ μια ιστορία που ειναι πολύ πρόσφατη.
    Πριν μερικές μέρες φιλαράκι με ακριβός το ίδιο αμάξι με το δικό μου έκανε κατάργηση του φίλτρου γιατί είχε αρκετά θέματα, το αμάξι έχει 150.000 χιλ τώρα.
    Δεν θα αναφέρω σε πιο μαγαζί στην Αθήνα.
    Κράτησε το αμάξι έτσι για 2 ημέρες, ούτε κάπνες πίσω, τίποτα.
    Μετά από 3 ημέρες πήγε στο ίδιο μαγαζί για πρόγραμμα, αφού είχαν κανονιση και για remap, τελικά μόλις έβαλε το πρόγραμμα το αμάξι από πίσω στα πατήματα είχε πολύ μαυρίλα (κάπνα), τελικά το πρόγραμμα μέσα σε 3 ώρες το κατάργησε.
    Και ρωτώ τώρα, εάν είχε επάνω το φίλτρο τι θα γινόταν;;;;;;;; με τόση μαυρίλα;;;;

Νίκο μήπως είναι ίδια φάση με το δικό σου;;;;

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Εγω απορω με αυτους τους υποτιθεται μηχανικούς που πάνε και βγαζουνε το φιλτρο...δυστυχως ειμαστε μπανανία...
    Εφ οσον δεν υπαρχουν ελεγχοι ας τα αναπνεουμε εμεις και τα παιδιά μας...
    Γιάννης

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

που να δεις και κατι ταξι που κυκλοφορουνε παλι. Επιταχύνουν μπροστα σου και χάνεις το φως σου από την καπνιλα.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

συμφωνω αλλα...δυστυχως η ανομία πάει συννεφο...
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω και εγώ μια ιστορία που ειναι πολύ πρόσφατη.
    Πριν μερικές μέρες φιλαράκι με ακριβός το ίδιο αμάξι με το δικό μου έκανε κατάργηση του φίλτρου γιατί είχε αρκετά θέματα, το αμάξι έχει 150.000 χιλ τώρα.
    Δεν θα αναφέρω σε πιο μαγαζί στην Αθήνα.
    Κράτησε το αμάξι έτσι για 2 ημέρες, ούτε κάπνες πίσω, τίποτα.
    Μετά από 3 ημέρες πήγε στο ίδιο μαγαζί για πρόγραμμα, αφού είχαν κανονιση και για remap, τελικά μόλις έβαλε το πρόγραμμα το αμάξι από πίσω στα πατήματα είχε πολύ μαυρίλα (κάπνα), τελικά το πρόγραμμα μέσα σε 3 ώρες το κατάργησε.
    Και ρωτώ τώρα, εάν είχε επάνω το φίλτρο τι θα γινόταν;;;;;;;; με τόση μαυρίλα;;;;

Νίκο μήπως είναι ίδια φάση με το δικό σου;;;;
    Το ποιο πιθανον, αν διαβασες ποιο πανω σημερα ανακαλυψα καπνα στην μπουκα πισω στο καζανακι, που σημαινει οτι η καπνα ηταν υπερβολικη και περασε και το φιλτρο, το οτι περασε το φιλτρο μπορει να ωφειλεται και στο πλυσιμο που το εκανα να εχασε καποιες ιδιοτητες φιλτραρισματος, αλλα οσο ημουν πριν χωρις προγραμμα δεν ειχε μαυρισει ποτε.

Προεπιλογή

Το chip το έχεις δοκιμάσει?
    Το ειχα δοκιμασει πριν το προγραμμα, τωρα που εβγαλα το προγραμμα δεν το εβαλα, να δω πως θα παει θελω με τις αναγεννησεις.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω απορω με αυτους τους υποτιθεται μηχανικούς που πάνε και βγαζουνε το φιλτρο...δυστυχως ειμαστε μπανανία...
    Εφ οσον δεν υπαρχουν ελεγχοι ας τα αναπνεουμε εμεις και τα παιδιά μας...
    Γιαννη, δεν ειμαι κατα της κατεργησης του dpf, αν το ταλαιπωρει καπιον ας το αφαιρεσει, απο το να σε τρωει τα σωθικα, ειναι μια ακρη της λυσης.
    Μαλιστα παλια πριν παρω το C, τοτε σκεφτομουν να παρω και το D, αλλα για διαφορους λογους κατεληξα στο C, τοτε ελεγα οτι αν παρω D και εχει φιλτρο, θα το βγαλω την αλλη μερα. Τωρα που βρεθηκα με D και με φιλτρο, βλεποντας τι δουλεια κανει, δεν μου παει η καρδια να το βγαλω, στο βωμο της αποδοσης, αν ειχα προβληματα θα το ειχα βγαλει στη στιγμη, το οτι γραφω εδω μεσα το προβλημα μου, δεν σημαινει οτι ειμαι αγανακτησμενος, απλα κανω καταγραφη, και ανταλασω αποψεις.

Και βλεποντας την παρακατω εικονα της μπουκα μου, ειναι που με κανει να μην θελω να το βγαλω, για να παρω λεμε 25 αλογα...

Προεπιλογή

Νίκο εγώ όταν άρχισα να το ψάχνω με το φίλτρο η πρώτη κουβέντα που μου είπε ο μάστορας ήταν αφαίρεσε το δεν τον άκουσα απο εδώ μέσα πήρα θάρρος και είμαι όλο δοκιμές με το φίλτρο το κατέβασα το καθάρισα δοκιμάζω πετρέλαια καθαριστικά πετρελαίου κτλ το τελευταίο που θα κάνω είναι να καθαρίσω την egr εάν δεν στρώσει υπάρχει περίπτωση όντως να το βγάλω!

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Το dpf υπαρχει για να κραταει τα μικροσωματιδια που εκλυονται κατα την λειτουργια του κινητηρα.Αν το βγαλετε ,ολα αυτα θα εκλυονται στην ατμοσφαιρα και θα κατακαθονται στους πνευμονες μας.....
    Τωρα οσον αφορα τα περι μαστορα,δεν πρεπει να ειναι και πολυ σοβαρος ο μαστορας που προτεινει την αφαιρεση του.Σε περιπτωση που στο εξωτερικο σε πιασουν χωρις dpf,γινεται κατασχεση του αυτοκινητου με τσουχτερο προστιμο και αφαιρεση διπλωματος.Μακαρι καποια στιγμη να ισχυσει το ιδιο και εδω...
    Βλεπω καινουρια ταξι και βγαζουν ντουμανια απο πισω.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Το dpf υπαρχει για να κραταει τα μικροσωματιδια που εκλυονται κατα την λειτουργια του κινητηρα.Αν το βγαλετε ,ολα αυτα θα εκλυονται στην ατμοσφαιρα και θα κατακαθονται στους πνευμονες μας.....
    Τωρα οσον αφορα τα περι μαστορα,δεν πρεπει να ειναι και πολυ σοβαρος ο μαστορας που προτεινει την αφαιρεση του.Σε περιπτωση που στο εξωτερικο σε πιασουν χωρις dpf,γινεται κατασχεση του αυτοκινητου με τσουχτερο προστιμο και αφαιρεση διπλωματος.Μακαρι καποια στιγμη να ισχυσει το ιδιο και εδω...
    +1000 . Ταξι και επαγγελματικα μεγαλη ιστορια γκαζια και ντουμανι.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

+1 και από εμένα. Η αφαίρεση του φίλτρου είναι πολύ ανεύθυνη πράξη, ο κατρασκευαστής που το έβαλε εκεί κάποιο λόγο είχε, δεν το έκανε απλά για να ανεβάζει το κόστος του για πλάκα.

Σελίδα 11 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Corsa D A13DTE καθαρησμα πολλαπλης εισαγωγης, EGR.
    Από τον/την Karaman στο forum Corsa & Tigra
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-19, 22:43
  2. Ταιριάζει σασμάν από Corsa d A13DTE σε Astra j 1.3?
    Από τον/την koratokva στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-18, 18:04
  3. Θερμοστάτης Α13DTE
    Από τον/την SotosKon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-15, 13:07
  4. Απορία για A13DTE
    Από τον/την referravag στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-14, 16:22
  5. Αλλαγη - καθαρισμος φιλτρου βενζινης σε Corsa C 2004
    Από τον/την Xenophon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-13, 23:03

Δικαιώματα - Επιλογές