If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 19 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 91718192021 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 361 έως 380 από 404

Προεπιλογή

Σήμερα πήγα παιδιά στον μάστορα εκανα σέρβις και μου έβγαλε το σωληνάκι επιστροφής αναθυμιασεων εκτός. Το είδα είχε και λάδι και αυτά λεει τα γυρνάει μέσα στο φίλτρο.το έχει κάνει και αλλού και σε εναν γνωστό μου και είδε μεγάλη βελτίωση.μου είπε να το περπατήσω να κανω καποια χιλιόμετρα να δω πως τα πάει και μετά να παω για μπεκ καθαρισμό η αλλαγή ακροφυσια. Το εκανε βόλτα και είδε ότι δεν τραβάει καλά και ότι κροταλιζει λίγο, ότι δεν τραβάει το εχω καταλάβει και εγώ εδώ και καιρό! Κάνω χιλιόμετρα και ενημερώνω πως θα πάει!

Προεπιλογή

Καλημέρα. Αν μείνεις ευχαριστημένος να μας πείς και σε ποιόν μάστορα πήγες.

Προεπιλογή

Ρε παιδες, γνωστος μου εβγαλε το dpf, σε 13αρι κινητηρα χωρις να κανει delete, και ουτε λαμπακι εχει αναψει, ουτε βλαβη εχει βγαλει, ουτε μαυριλες απο πισω πεταει και το αμαξι παει σφαιρα!!!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Καραμαν σε αυτον τον μάστορα που πήγα αυτο μου είπε το έχουν κάνει και σε αυτοκίνητο να βγαλουν μόνο το φίλτρο και όντως δεν άναψε τίποτα, ισχύει αυτό!

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Ενδιαφέρον... αλλά ας περπατήσει κάποια αρκετά χιλιόμετρα και να δούμε!!!

Προεπιλογή

Ειμαστε σε καλο δρομο...

Προεπιλογή

Νίκο 3300 χιλιόμετρα πλάκα κάνεις; τι εχεις κάνει ρε φίλε και τετοια διαφορά; τι λάδια φοράς στο αυτοκίνητο; κατι θα έχεις κάνει δεν γίνεται;

Προεπιλογή

Και ομως, σημερα ειμαι καπου 3800km, λαδια LΜ 4600, την επομενη φορα παραμενω σε LM, αλλα σε Molygen.

Προεπιλογή

Νίκο έβαλες αυτά εδώ;
    Liqui Moly Molygen New Generation 5w-30 DPF
    Εδω και πόσο καιρό; είδες διαφορά σε τίποτα άλλο κροταλισμα κτλ;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kikonec Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο έβαλες αυτά εδώ;
    Liqui Moly Molygen New Generation 5w-30 DPF
    Εδω και πόσο καιρό; είδες διαφορά σε τίποτα άλλο κροταλισμα κτλ;
    Την επομενη φορα σου γραφω θα τα βαλω, δηλαδη σε 3000km. Στο C, τα φορουσα, λαδαρα!!

Προεπιλογή

Μετα απο περίπου 2000km και καπου στις 10 αναζωογόνησεις μετά την πατέντα που καναμε με το σωληνάκι της επιστροφής των αναθυμιάσεων που τελικά δεν έκανε και τίποτα. Θα παω να δω τα μπεκ το πρωί στην Δράμα στον παζβαντη μήπως χρειάζομαι καθαρισμό! Θα ενημερώσω σε λίγες μέρες.

Προεπιλογή

Λοιπον παιδιά σήμερα γύρισα απο δράμα άπο το συνεργείο μου είδε τα μπεκ και ήθελε αλλαγή τα 4 ακροφυσια δούλευε το αυτοκίνητο 15% με κάτω την απόδοση, και με αυξημένη την κατανάλωση 0.5 λιτ έδειξε το μηχάνημα. Όλα μαζί με μαστορικα και παξιμάδια και τα 4 ακροφυσια 370€. Τα μπεκ ο κορμός μου είπε ότι ήταν άριστος και τα ακροφυσια χαλασαν λόγο φυσιολογικής φθοράς στα 170.000.
    Με ειπε θα δω βελτίωση στα χαμηλα πιο πολύ στις αναζωογόνησεις και στην κατανάλωση.
    Απο Κομοτηνή όταν ξεκίνησα εβαλα πετρέλαιο και μηδενισα το boarding computer πήγα με 130κμ σταθερα και εκαψα 6.2 λίτρα και γυρίσα με 131κμ σταθερά και εκαψε 5.0 λίτρα αποσταση 135km γκάζια μου έδωσε λίγο χαμηλά πιο πολύ και μου εριξε την κατανάλωση στο ρελαντί και ησύχασε λίγο το μοτέρ
    https://photos.app.goo.gl/Sni3axeQThc12U7R9
    0.1 δεν είχα δει ποτέ και τώρα δουλεύει εκει σταθερα με 0.2. Το φίλτρο σωματιδίων ξεκίνησα με 65% πληρότητα εκανα 135 χιλ και πήγε 75% και όταν γύρισα με πήγε απο 75% σε 77% στα αλλα 135 χιλ περίμενα να με κανει αναζωογόνηση αλλα δεν έκανε πολύ καλά θα δω τι επομενες μέρες και θα ενημερωσω αλλαν πιστεύω θα ηρεμησω επιτέλους!

Προεπιλογή

Μακαρι να τελειωσες με τα προβληματα σου, εγω δεν εχω δει ποτε καταναλωση στο ρελαντι κατω απο 0,3lt.

Προεπιλογή

Νίκο άστο και του πατέρα μου δουλεύει με 0.2-0.3 αλλα το δικό μου τώρα έγινε καλύτερο και απο καινούριο. Τώρα βγήκα έξω μια βόλτα να κανει και αναζωογόνηση γιατί είχε φτάσει 85% και μετά ερχοντας μηδενισα το trip και ειδα νούμερα που δεν τα είχα ξανα δει χαλάλι τα 370€ εαν κάναμε δουλειά! Τώρα θα παρακολουθήσω την πρώτη αναζωογόνηση εάν έχω αποτέλεσμα! Παντως το κόλπο με το σωληνάκι των αναθυμιασεων που είχα βγάλει σε έναν τεχνικό για καλύτερα στο θεμα αναζωογόνηση δεν έκανε και τίποτα λες να το ξανα βαλω στη θέση του; η να το αφήσω έτσι;

Προεπιλογή

Εγω θα το ξαναεβαζα στην θεση του, γιατι οι αναθυμιασεις λυπαινουν (αν και βρωμιζουν) με αυτο το λιγο λαδι τις βαλβιδες.

Προεπιλογή

Μιά ερώτηση το φίλτρο dpf έχει μπροστά η πίσω κάποιον άλλον καταλύτη; επειδή κάνει θόρυβο (συντονίζει σαν να έχει ένα παξιμάδι μέσα) από τότε που το έβγαλα και το καθάρισα φοβάμαι μην το έκανα ζημιά και έσπαζε τίποτα μέσα;

Προεπιλογή

Πριν το dpf υπαρχει καταλυτης, στον καταλυτη αναφλεγεται το πετρελαιο και ανεβαζει θερμοκρασια το dpf κατα την αναγεννηση. Δεν μηπως δεν εσφηξες, δεν πατησε σωστα το dpf καλα πανω στην τουρμπινα, και εμενα την 1η φορα που το ειχα βγαλει, οχι για το καθαρησμα, δεν το ειχα βαλει καλα πανω στην τουρμπινα και μου εβγαζε ενα περιεργο θορυβο σαν κουδουνισμα. Πρωτα θα σφιξεις στην τουρμπινα και μετα τις αλλες βιδες.

Προεπιλογή

37000km και 15 μηνες μετα το πλυσιμο....

Προεπιλογή

Ενα χρονο καθαρισμενα μπεκ κ αλλαγη ακροφυσιου 4ου μπεκ και η κατανάλωση στο ρελαντί σταθερα 0.3..πριν εγραφε 0.7-0.6...μιλάμε παντα ζεστο...

Προεπιλογή

8282km από την τελευταία αναζωογόνηση πλάκα μας κάνεις;;;

Ριζαντ εγώ άλλαξα ακροφίσια και έχει πέσει το ρελαντί 0.1-0.2 όταν ζεσταίνεται παλιά είχα 0.4-0.3. Πάντα ζεστό όπως λες.Επίσης μου έδωσε λίγα γκάζια και έπεσε η κατανάλωση κάπου 0.5 λίτρα στα 100κμ

Σελίδα 19 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 91718192021 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Corsa D A13DTE καθαρησμα πολλαπλης εισαγωγης, EGR.
    Από τον/την Karaman στο forum Corsa & Tigra
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-19, 23:43
  2. Ταιριάζει σασμάν από Corsa d A13DTE σε Astra j 1.3?
    Από τον/την koratokva στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-18, 19:04
  3. Θερμοστάτης Α13DTE
    Από τον/την SotosKon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-15, 14:07
  4. Απορία για A13DTE
    Από τον/την referravag στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-14, 17:22
  5. Αλλαγη - καθαρισμος φιλτρου βενζινης σε Corsa C 2004
    Από τον/την Xenophon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-13, 00:03

Δικαιώματα - Επιλογές