If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 13 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 260 από 298

Προεπιλογή

Θα συμφωνησω με τον Γιωργο οτι 330 ειναι πολλα για κατι που απλα στο εβγαλε και τελος...
    Και για 1 χρονο θα μπορει να στο βαλει και χαζα... Τουλαχιστον ας σου εδινε τα μισα πισω.
    Αν εχει κανενα φιλαρακι σου με corsa σαν το δικο σου που θελει να κανει προγραμμα,
    πηγαινετε περαστε το ζητα και του φιλου ενα ποσο να βγειτε κερδισμενοι και οι 2.

Προεπιλογή

Το έργο με τα ευρο να μην επιστρέφονται το έχουμε δει
    πολλές φορές .

Άποψη μου να απαιτήσεις επιστροφή επειδή δεν σου αρέσει ο τρόπος λειτουργίας του , δλδ δεν έμεινες ευχαριστημένος .

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο με το ψαξιμο και εμενα με τρελαινει,εχεις δικιο. Απο την άλλη 330€ για κατι που οχι μονο δεν λειτουργησε αλλα δημιουργησε προβλημα στο αμαξι το οποίο λύθηκε με την αφαιρεσή του με ξενίζει. Θα θεωρουσα ποιο φυσιολογικο μια χρεωση για το βαλε-βγαλε του προγραμματος πχ.100€ παρα χρεωσγ εξολοκληρου του ποσού.Αν υπαρχει τετοια βλαβη και αν τα υπολοιπα corsa κανουν αναγεννησεις συμφωνα με τον προγραμματιστη απο 500κμ και πανω. Το δικο σου πριν τον καθαρισμό στα ποσα κμ εκανε αναγγενησεις;
    Το προγραμμα μια χαρα δουλεψε, χωρις λαμπακια, και χωρις προβληματα, παρα μονο με συχνες αναγεννησεις, και ανεβασμενη καταναλωση. Μετα το βγαλσιμο οι συχνοτητα αναγεννησεων μειωθηκε, η καταναλωση επεσε μισο λιτρο, πλεον εχω κανει περιπου 1600km, με 2 αναγεννησεις και με την 3η να την περιμενω και να εχω φτασει 500km και η πιεση στο φιλτρο ειναι χαμηλη. Πριν το πλυσιμο του φιλτρου, εκανε απο 100-200km βαρια, μετα το πλυσιμο ησυχασα.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιασε το αυγο και κουρευτο και καντου και χωριστρα ... με λιγα λογια Νικο .

Δηλαδη πρεπει εσυ να τρεξεις να βρεις την βλαβη , και εαν εχει βλαβη καπου το αμαξι σου !!!

Δεν ειναι μονο τα χρηματα Νικο , αλλα και κουραση να βρεις μια βλαβη που δεν εμφανιζει το αμαξι σου .
    Δηλαδη αμα βρεις την ορεξη και τσεκαρης το αμαξι σου και ειναι ολα ok , θα σου γυρισει πισω τα 330 ευρω????????

Σε πιο πανω post ειχα γραψει οτι ενα παιδι ειχε βαλει προγραμμα σε ενα j cdti και δεν του αρεσε , και το εβγαλε και δεν πληρωσε το προγραμμα εδω στην Αθηνα .

Νομιζω οτι δεν πρεπει να πληρωθει το προγραμμα εξ ολοκληρου Νικο .
    Ειναι πολλα τα λεφτα .
    Σωστα τα λες, τα λεφτα αυτα μπορει να τα εβγαλα ευκολα, αλλα τα πεταξα ακομα ποιο ευκολα!! Δεν περιμενα και δεν ζητησα ολο το ποσο πισω, αλλα βλεποντας μη καλη θεληση, το εκοψα γιατι θα επρεπε να ανεβασω τονους και να μαλωσω, τουλαχιστον το βραδυ θα κοιμηθω ησυχος, αν και ελαφρυτερος κατα μερικα €€€. Το θεμα ειναι οτι ειναι η 2η φορα που την παταω ετσι, το εχω ξαναζησει το εργο πριν χρονια, και σαν να πηγα αδιαβαστος, ακουγοντας καλα λογια, αλλα δεν κανω το ιδιο λαθος να κατσω να ψαχνω φαντασματα οπως εκανα στο παρελθον. Το να κατσω να ψαξω το αμαξι για καποιο υποτιθεμενο σφαλμα, δεν το συζητω, φιλος που ρωτησε για μια τιμη για να βγαλω τα μπεκ για ελενχο, μου ελεγε θες να πεταξεις και αλλα λεφτα γελοντας...δεν ειναι τοσο απλα βγαζω τα μπεκ και τα μετραω, ο αλλος ζηταει λεφτα γιατι ενα μπεκ μπορει να κανει μια ωρα να το βγαλει, κτλ.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mariosbusa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνησω με τον Γιωργο οτι 330 ειναι πολλα για κατι που απλα στο εβγαλε και τελος...
    Και για 1 χρονο θα μπορει να στο βαλει και χαζα... Τουλαχιστον ας σου εδινε τα μισα πισω.
    Αν εχει κανενα φιλαρακι σου με corsa σαν το δικο σου που θελει να κανει προγραμμα,
    πηγαινετε περαστε το ζητα και του φιλου ενα ποσο να βγειτε κερδισμενοι και οι 2.
    Πας καποιον και προτεινεις καποιον οταν εισαι ευχαριστημενος, εγω αυτη την στιγμη, ασχετα που μου ειπε ελα να το ψαξουμε, να το κανουμε ποιο λαιτ κτλ, (και στο τελος να ανεβει το κουστουμι) δεν νιωθω ευχαριστημενος, οποτε δεν προκειτε να προτεινω καποιον να παει, ουτε για να βγω εγω κερδισμενος...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έργο με τα ευρο να μην επιστρέφονται το έχουμε δει
    πολλές φορές .

Άποψη μου να απαιτήσεις επιστροφή επειδή δεν σου αρέσει ο τρόπος λειτουργίας του , δλδ δεν έμεινες ευχαριστημένος .
    Αφου ριχνει το σφαλμα στο αμαξι, οτι φταει το αμαξι, τραβα και πληρωσε ενα καρο λεφτα για να βρεις ενα σφαλμα που δεν υπαρχει, σαν να πηγαινεις στον γιατρο και να λες, βρες μου που μπορει να ποναω...
    Το καλο ειναι οτι, ολοι οι κοινοι γνωστοι και φιλοι μου ερχονται απο πισω μου, δηλαδη ρωτανε και κανουν, οποτε και εγω χαμενος και ισως και ο αλλος χαμενος...ισως.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 1 Εβδομάδα Πριν στις 16:26
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ευτυχώς που δεν έχεις αμάξι με αέριο. Η ατάκα θα ήταν φταίει το αέριο.
    Στον άλλο εδώ με τη μπαταρία ο μπαταριάς του έλεγε ότι έχει διαρροή 0,006Αh αν θυμάμαι καλά και δεν του την άλλαξε. Έβαλε άλλη και ησύχασε.
    Αφού δεν φταίει ο οδηγός πάλι καλά.
    Σαν πολλοί αεριτζήδες μαζευτήκανε πάλι!!!!
    Σε ενα πράγμα έχεις δίκιο πάντως. θα κοιμηθείς ήσυχος αν και ελαφρύτερος.

Προεπιλογή

Να ξες, αυτος που θα σου πει, θα στο κανω να πεταει, θα γινει παρα πολυ καλο κτλ, δηλαδη φανφαρες!!!! 99 στα 100, θα στην φορεσει!!!

Απλα ωραια ειναι λεγονται τα καλα λογια, αλλα να λεμε και τα αναποδα/στραβα...

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Απαράδεκτη συμπεριφορά.....ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ τα 330Ε ή χειρότερα τα 150Ε ώστε να αρχίσει να "λερώνεται" το όνομα του (!!!))...τέτοιες σκέψεις έχει δλδ.
    Να πας να ψάξεις ένα αμάξι που δεν έχει βλάβη (???), να δώσεις ένα 150Ε επιπλέον για τα μπεκ (οπως είπες θέλει ώρα και σε πρόγραμμα για check νίκο) σύνολο
    ενα 500αρι...για 20άλογα. Ρε δεν πάνε καλά.

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

ΑΝ έπαιρνες απόδειξη, πιστεύω κατα 90% δεν θα τα έλεγε αυτά. Έχεις άλλες μεθόδους, προστ.καταναλωτη, εντυπα υπαναχωρησεις προς υπουργειο εμπορίου, εμπορικό σύλλογο..
    (Δοκιμασμένα)

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Νικο, ασχετο αλλα να ρωτησω κατι. Θερμιστορ αισθητηρας κλιματιστικου σε εσωτερική μοναδα το πλαστικό μου δινει 0,41 και το μεταλλικο 0,22 με πολυμετρο στα 200Κ. Λογικα το μεραλλικο τα εχει παιξει ή κανω λαθος; και τα 2 πρεπει να ειναι 5κ σε τετραπινη φυσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billnick05 : 1 Εβδομάδα Πριν στις 18:23

Προεπιλογή

Νικο, ασχετο αλλα να ρωτησω κατι. Θερμιστορ αισθητηρας κλιματιστικου σε εσωτερική μοναδα το πλαστικό μου δινει 0,41 και το μεταλλικο 0,22 με πολυμετρο στα 200Κ. Λογικα το μεραλλικο τα εχει παιξει ή κανω λαθος; και τα 2 πρεπει να ειναι 5κ σε τετραπινη φυσα.
    Το θερμίστορ μεταβάλει την αντίσταση του ανάλογος της θερμοκρασίας.
    Πρέπει να ξέρεις σε τι θερμοκρασία θα σου δείξει ποια αντίσταση σε ohm.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαράδεκτη συμπεριφορά.....ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ τα 330Ε ή χειρότερα τα 150Ε ώστε να αρχίσει να "λερώνεται" το όνομα του (!!!))...τέτοιες σκέψεις έχει δλδ.
    Να πας να ψάξεις ένα αμάξι που δεν έχει βλάβη (???), να δώσεις ένα 150Ε επιπλέον για τα μπεκ (οπως είπες θέλει ώρα και σε πρόγραμμα για check νίκο) σύνολο
    ενα 500αρι...για 20άλογα. Ρε δεν πάνε καλά.
    Χορτασμενοι απο καλη φημη μαλλον Θεμη....

ΑΝ έπαιρνες απόδειξη, πιστεύω κατα 90% δεν θα τα έλεγε αυτά. Έχεις άλλες μεθόδους, προστ.καταναλωτη, εντυπα υπαναχωρησεις προς υπουργειο εμπορίου, εμπορικό σύλλογο..
    (Δοκιμασμένα)
    Πληρωσα κοπανιστο αερα με μπολικο οξυγονο!!!!!!! δεν αναφερθηκε πουθενα αν θα κοπει αποδειξη, τουλαχιστον εγω δεν ανεφερα, το αλλο παιδι που ειμασταν μαζι, γιατι γινανε 2 αμαξια, δεν τον ρωτησα, αν εκανε νιξη.

Για το ρετζιστορ το εσωτερικο λες??

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Αυτο το μαραφετι εννοώ. https://www.aliexpress.com/item/Free...7-dbdff16750b3
    Μου εχει σπασει τα νευρα, Ειμαι στα πρόθυρα αγοράς νεου κλιματιστικού ή αν ειναι αυτό να το αλλάξω. Αλλά τί ενδείξεις πρε΄πει να δίνει? Ενας ψυκτικός που ήρθε το Σάββατο είπε μάλλον ειναι αυτό αλλά δεν είχε να το αλλάξει. Απά Τετάρτη και βλέπουμε. Το κλιματιστικό δουλευει άφογα για 20-30 λεπτά. Αφου πιάσει θερμοκρασία χαμηλώνει στροφες ο ανεμιστηρας και καποια στιγμη σταματαει, Αν το βγαλω απο τη μπριζα και το ξανανοιξω δουλευει ξανά απο την αρχη. Σε 20-30 λεπτά πάλι τα ιδια.

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Πάρε τηλ στον Συνήγορο του Καταναλωτή. Μπορεί να σου πουν κάτι, το οποίο δεν το ξέρουμε εμείς. Δεν έχεις να χάσεις κάτι Νίκο.
    Χειρίζονται χιλ.υποθέσεις, μπορεί να έχουν παρόμοιες περιπτώσεις.

Προεπιλογή

Δυστυχώς στην Ελλάδα στο θέμα diesel έχουμε πλήρη μεσάνυχτα.
    Ο άλλος τσεπωσε τα φράγκα και τώρα κάνει τον Κινέζο.
    Γνώμη μου είναι να ξαναπας να σου φτιάξει ενα λίγο ποιο lite πρόγραμμα τουλάχιστον να μην χάσεις τα λεφτά σου.
    Και φυσικά ότι πειράξει από το μισό γκάζι και απάνω.

Προεπιλογή

Πάρε τηλ στον Συνήγορο του Καταναλωτή. Μπορεί να σου πουν κάτι, το οποίο δεν το ξέρουμε εμείς. Δεν έχεις να χάσεις κάτι Νίκο.
    Χειρίζονται χιλ.υποθέσεις, μπορεί να έχουν παρόμοιες περιπτώσεις.
    Δεν κάθομαι να αναλονομαι, από το πόσο ολόκληρο και 200 να μου έλεγε, θα το δεχόμουν, οπότε για 200€ χαλάλι του να τα πιει σε μπύρες όπως και ο προηγούμενος που τα έφαγε, και του είπα την περίπτωση με το golf, όταν ήμασταν στα '' μέλια '' και μου είχε πει κακώς δεν σου τα επέστρεψε...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς στην Ελλάδα στο θέμα diesel έχουμε πλήρη μεσάνυχτα.
    Ο άλλος τσεπωσε τα φράγκα και τώρα κάνει τον Κινέζο.
    Γνώμη μου είναι να ξαναπας να σου φτιάξει ενα λίγο ποιο lite πρόγραμμα τουλάχιστον να μην χάσεις τα λεφτά σου.
    Και φυσικά ότι πειράξει από το μισό γκάζι και απάνω.
    Δεν ξαναπάω, ούτε βίδα να πειράξει.

Και ένα καινούργιο, μαζί πήγαμε 2 αμάξια ένα mercedes cla καινούριο με λίγα km, για να δούμε τι θα του πει και αυτού τώρα που άρχισε να κάνει αναγεννησεις και αυτού στα 130-200km, φταίνε τα μπεκ??? Αντλία??? Ο Ερμής που είναι στην σελήνη???

Προεπιλογή

Αυτο το μαραφετι εννοώ. https://www.aliexpress.com/item/Free...7-dbdff16750b3
    Μου εχει σπασει τα νευρα, Ειμαι στα πρόθυρα αγοράς νεου κλιματιστικού ή αν ειναι αυτό να το αλλάξω. Αλλά τί ενδείξεις πρε΄πει να δίνει? Ενας ψυκτικός που ήρθε το Σάββατο είπε μάλλον ειναι αυτό αλλά δεν είχε να το αλλάξει. Απά Τετάρτη και βλέπουμε. Το κλιματιστικό δουλευει άφογα για 20-30 λεπτά. Αφου πιάσει θερμοκρασία χαμηλώνει στροφες ο ανεμιστηρας και καποια στιγμη σταματαει, Αν το βγαλω απο τη μπριζα και το ξανανοιξω δουλευει ξανά απο την αρχη. Σε 20-30 λεπτά πάλι τα ιδια.
    Δεν γνωρίζω να σου πω την αλήθεια. Αλλά αφού είναι φτηνό το ανταλλακτικό δοκιμάζεις πριν αλλάξεις κλιματιστικό. Δοκίμασες να το βάλεις τέρμα, δηλαδή να μην ποιανει θερμοκρασία να δεις θα στο κάνει στο 30 λεπτό πάλι???

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ωραίος ο τύπος. Τσέπωσε 600+ ευρώπουλα για αέρα κοπανιστό που δεν δουλεύει σωστά και σίγουρα μόνο κακό κάνει στα αυτοκίνητα. Ο ανάδρομος ερμής φταίει.

Φίλος πριν 2 χρόνια πήρε από lidl τροχό με μπαταρία. Πριν 2 εβδομάδες ο τροχός κάηκε. Πήρε το service και μάντεψε τι του είπε....
    ΟΧΙ δεν είναι αυτό που σκέφτηκες.
    Του ζητήσανε κάποιους κωδικούς από την απόδειξη αγοράς και να πάει να ρίξει τον τροχό σε κάδο για ανακύκλωση ηλεκτρικών συσκευών.. Χτές ο φίλος παρέλαβε έναν τροχό ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μαζί με καινούρια μπαταρία.
    Τα συμπεράσματα δικά σας.

Προεπιλογή

Ωραίος ο τύπος. Τσέπωσε 600+ ευρώπουλα για αέρα κοπανιστό που δεν δουλεύει σωστά και σίγουρα μόνο κακό κάνει στα αυτοκίνητα. Ο ανάδρομος ερμής φταίει.

Φίλος πριν 2 χρόνια πήρε από lidl τροχό με μπαταρία. Πριν 2 εβδομάδες ο τροχός κάηκε. Πήρε το service και μάντεψε τι του είπε....
    ΟΧΙ δεν είναι αυτό που σκέφτηκες.
    Του ζητήσανε κάποιους κωδικούς από την απόδειξη αγοράς και να πάει να ρίξει τον τροχό σε κάδο για ανακύκλωση ηλεκτρικών συσκευών.. Χτές ο φίλος παρέλαβε έναν τροχό ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μαζί με καινούρια μπαταρία.
    Τα συμπεράσματα δικά σας.
    Για αυτόν ακριβώς τον λόγο ειμαι γερμανόφιλος.
    Karaman και μια καταγγελία στο ΣΔΟΕ για μη έκδοση παραστατικου φτάνει.
    Κυνηγά τον όμως τον π@@στη μην τον αφήσεις ετσι.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

ΣΥΜΦΩΝΩ,αλλα πως θα αποδειξει οτι οντως του εβαλε προγραμμα;
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παιδιά να κάνω λίγο τον συνήγορο του διαβόλου.
    Το πρόγραμμα ο άνθρωπος το έβαλε. Και λειτουργούσε σωστά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι έκανε συχνές αναγέννησεις. Κάποιος που δεν θα είχε τις γνώσεις του Νίκου να το ελέγξει δεν θα το καταλάβαινε καν. Οπότε ίσως για αυτό σου λέει. Δεν είναι ευθύνη δική μου. Και πρέπει να πληρωθώ.
    Μην παρεξηγηθώ, λέω απλά μια άλλη άποψη. Δεν σημαίνει αυτό ότι ο Νίκος δεν έχασε στην ουσία τα χρήματα του.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά να κάνω λίγο τον συνήγορο του διαβόλου.
    Το πρόγραμμα ο άνθρωπος το έβαλε. Και λειτουργούσε σωστά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι έκανε συχνές αναγέννησεις. Κάποιος που δεν θα είχε τις γνώσεις του Νίκου να το ελέγξει δεν θα το καταλάβαινε καν. Οπότε ίσως για αυτό σου λέει. Δεν είναι ευθύνη δική μου. Και πρέπει να πληρωθώ.
    Μην παρεξηγηθώ, λέω απλά μια άλλη άποψη. Δεν σημαίνει αυτό ότι ο Νίκος δεν έχασε στην ουσία τα χρήματα του.
    Εχείς δίκιο σε όλα.
    Το θέμα είναι ο προγραμματιστής τον ενημέρωσε πριν του βάλει πρόγραμμα ότι θα ανοίξει τα πετρέλαια και θα βουλώνει πιο γρήγορα το dpf?
    Εμένα μου το είχε πει και εις γνώσιν μου προχώρησα.
    Τώρα αν κάνει κάθε 300χλμ αναγέννηση δεν είναι και τόσο τρομερό η δουλειά του αυτή είναι.
    Φυσικά παίζει τεράστιο ρόλο σε τι κατάσταση είναι το αμάξι,πόσα χλμ έχει και αλλα.

Σελίδα 13 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Corsa D A13DTE καθαρησμα πολλαπλης εισαγωγης, EGR.
    Από τον/την Karaman στο forum Corsa & Tigra
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-19, 22:43
  2. Ταιριάζει σασμάν από Corsa d A13DTE σε Astra j 1.3?
    Από τον/την koratokva στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-18, 18:04
  3. Θερμοστάτης Α13DTE
    Από τον/την SotosKon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-15, 13:07
  4. Απορία για A13DTE
    Από τον/την referravag στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-14, 16:22
  5. Αλλαγη - καθαρισμος φιλτρου βενζινης σε Corsa C 2004
    Από τον/την Xenophon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-13, 23:03

Δικαιώματα - Επιλογές