If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 52

Προεπιλογή

Βαφτηκαν και οι δαγκανες αφου τριφτηκαν με συρματοβουρτσα να φυγουν οτι δεν εφυγε απο το κεζαπ και μπηκανε στον...φουρνο!!!

Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Οτι και να πω ειναι λιγο! Πολλα μπραβο Νικο για το μερακι σου και την τρελλα σου!!!
    Ποιος επαγγελματιας του χωρου θα εκανε τετοια δουλεια? Ολα καθαρα και περιποιημενα!
    Σε ζηλευω φιλε!
    Driving is my escape ! ! !

Senior Member Το avatar του χρήστη manik
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Ωραίος!! Βάλε σε παρακαλώ και τους κωδικούς όλων των ανταλλακτικών που θα μπουν για να έχουμε ένα μπούσουλα.
    Λέω να το προχωρήσω κι εγώ το θέμα μιας και είχα πάρει παλαιότερα από μέλος εδώ μέσα την μετατροπή αυτή (χωρίς άξονα) και αν και λείπουν μερικά ανταλλακτικά πιστεύω να κάνω κι εγώ δουλειά.
    Corsa D Sport 3d 1.4 Silver Lighting Opc Line Pack 1
    Wish list: 17άρες, πίσω δισκόφρενα (υπάρχουν), καθίσματα Recaro.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων

Οτι και να πω ειναι λιγο! Πολλα μπραβο Νικο για το μερακι σου και την τρελλα σου!!!
    Ποιος επαγγελματιας του χωρου θα εκανε τετοια δουλεια? Ολα καθαρα και περιποιημενα!
    Σε ζηλευω φιλε!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος!! Βάλε σε παρακαλώ και τους κωδικούς όλων των ανταλλακτικών που θα μπουν για να έχουμε ένα μπούσουλα.
    Λέω να το προχωρήσω κι εγώ το θέμα μιας και είχα πάρει παλαιότερα από μέλος εδώ μέσα την μετατροπή αυτή (χωρίς άξονα) και αν και λείπουν μερικά ανταλλακτικά πιστεύω να κάνω κι εγώ δουλειά.

Τους εχω τους κωδικους ολους γραμμενους, θα τους ανεβασω καποια στιγμη στην 1η σελιδα.

Προεπιλογή

Σημερα τελειωσα με τα βαψιματα, εβαψα και τις κιθαρες/θερμοπροστασιες, αφου τις ειχα ισιωσει, ενα απλο τριψιμο τις εριξα να φυγουν τα χοντρα και τις περασα 2 χερια χρωμα.

Προεπιλογή

Πηρα και τα αναλωσιμα που χρειαζομαι, δισκους και τακακια Textar, ντιζες οι οποιες ειναι σετ αριστερα-δεξια, υγρα φρενων, σετ επισκευης για της δαγκανες της Frenkit , και πειρους δαγκανας της TRW, ολα απο autodoc 115€, αρα μεχρι στιγμης το κουστουμι φτανει στα 265€.

Προεπιλογή

Επισης με τους αισθητηρες του ABS, αν δεν εχουν διαφορα στο αισθητιριο, η μονη διαφορα που βλεπω ειναι στο μηκος του καλωδιου, αυτος για το ταμπουρο εχει μεγαλυτερο καλωδιο ενω ο αλλος για τα δισκοφρενα μικροτερο, οποτε θελω να πιστευω οτι θα δουλεψουν οι δικοι μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 2 Εβδομάδες πρίν στις 01:39

Προεπιλογή

Καταπληκτική δουλειά! Απλα μην βιάζεσαι όταν θα τα μοντάρεις πάνω στο αμάξι.... Θέλει προσοχή. Με άξονες και φρένα δεν παίζουμε! Σιγά σιγά και προσεκτικά!

Προεπιλογή

Μερικες φωτογραφιες κατα το γρασαριζμα-μονταρισμα των ρουλεμαν, μιας και τα ανοιξα και τα καθαρισα.

Προεπιλογή

Και συγχαρητήρια για τον κόπο σου να κάνεις tutorial!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων

Και συγχαρητήρια για τον κόπο σου να κάνεις tutorial!
    Ευχαριστω να εισαι καλα!!

Και μιας και το θεμα παγωνει, μεχρι να ερθουν τα πραγματα, οποιον του αρεσουν οι φωτογραφιες, παρακατω ενα λινκ με μερικες φωτογραφιες που ειχα βαψει τα φρενα απο το golf, περυσι τετοιο καιρο σχεδον τα ειχα τελειωσει...

https://postimg.cc/gallery/fxzdpqcs/

Προεπιλογή

Χτες βραδυ ψαχνοντας, βρηκα εναν ρωσο ο οποιος εχει κανει την μετατροπη με φωτογραφιες, απο τον οποιο εμαθα οτι οι αισθητηρες του abs, απο ταμπουρο σε δισκο δεν τεροιαζουν γιατι εχουν διαφορετικο σχημα στερεωσης, αλλα αν γινει παντεντα στερεωσης με καποιο τροπο δουλευουν, και ο οποιος εχει κανει καμποσες μετατροπες στο corsaki του, αν μπειτε στο Logbook, θα τις δειτε ολες.
    Παραθετω λινκ παρακατω, καντε μεταφραση φυσικα μπορειτε για να το διαβασεται, εκτος και αν ξερεται ρωσικα!! Επισης στην 1η σελιδα εκανα ενα οδηγο με κωδικους για το το χρειαζεται για μια ολοκληρωμενη μετατροπη.

https://www.drive2.ru/l/501849543583727710/
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 2 Εβδομάδες πρίν στις 11:08

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες βραδυ ψαχνοντας, βρηκα εναν ρωσο ο οποιος εχει κανει την μετατροπη με φωτογραφιες, απο τον οποιο εμαθα οτι οι αισθητηρες του abs, απο ταμπουρο σε δισκο δεν τεροιαζουν γιατι εχουν διαφορετικο σχημα στερεωσης, αλλα αν γινει παντεντα στερεωσης με καποιο τροπο δουλευουν, και ο οποιος εχει κανει καμποσες μετατροπες στο corsaki του, αν μπειτε στο Logbook, θα τις δειτε ολες.
    Παραθετω λινκ παρακατω, καντε μεταφραση φυσικα μπορειτε για να το διαβασεται, εκτος και αν ξερεται ρωσικα!! Επισης στην 1η σελιδα εκανα ενα οδηγο με κωδικους για το το χρειαζεται για μια ολοκληρωμενη μετατροπη.

https://www.drive2.ru/l/501849543583727710/
    Βλέπουμε πως δεν χρειάστηκε να αλλάξει όλο τον άξονα παρά μόνο τα άκρα του, λεω μήπως έτσι συμφέρει περισσότερο απο οικονομικής πλευράς

Προεπιλογή

Και εγω δεν θα αλλαξω αξονα, στον δικο μου πανω θα τα βαλω, αλλα συνηθως μαζι με τον αξονα τα δινουν, δεν ρωτησα για χωρια αν τα δινουν να πω την αληθεια, αλλα και χωρια ποσο να τα διναν?? στο 100€?? Δυσκολα, απο κανα 150αρι και πανω πιστευω. Εγω ηθελα αξονα κομπλε για να εχει τα περισοτερα πανω, στο C, τα πηρα χωρια, και εδωσα αλλα τοσα και παραπανω απο οσα τα πηρα για να τα τεροιαξω.

Senior Member Το avatar του χρήστη manik
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Παλαιότερα πάντως είχα ρωτήσει ένα παιδί από βόρεια που είχε ένα μαύρο Corsa D και είχε κάνει κι αυτός την μετατροπή σχετικά με τις ντίζες του χειρόφρενου και μου είχε πει ότι δεν τις είχε αλλάξει.
    Απλά είχε κολλήσει το πλακάκι ή το σημείο - δεν θυμάμαι ακριβώς - που διακλαδώνονται, πιο πίσω με αντίστοιχο ρεγουλάρισμα του χειρόφρενου.
    Corsa D Sport 3d 1.4 Silver Lighting Opc Line Pack 1
    Wish list: 17άρες, πίσω δισκόφρενα (υπάρχουν), καθίσματα Recaro.

Προεπιλογή

Ηρθαν σημερα τα πραγματα απο autodoc, Σαββατο κυριακο θα ετοιμασω τις δαγκανες, και με το καλο το παραλλο ΣΚ, θα τα περασω.

Προεπιλογή

Τέλεια!

Και εγώ το ΣΚ ξεκιναω ένα τρελό project μοτοσυκλέτας...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλεια!

Και εγώ το ΣΚ ξεκιναω ένα τρελό project μοτοσυκλέτας...
    Βγαλε φωτο και ανοιξε θεμα να γουσταρουμε!!!!!1

Προεπιλογή

Το απογευμα περασα μονο τους πειρους στις βασεις απο τις δαγκανες, απο το σετακι της trw πηρα μονο τους πειρους, οι φυσουνες και το λαστιχακι που μπενει στον πειρο, μου φανηκαν καλυτερης ποιοτητας της frenkit απο τα trw, τα οποια ειναι ακριβες αντιγραφη σε σχεση με τα γνησια της bosch, απλα ποιο μαλακα σε σκληροτητα.

Οι δισκοι μεσα δεν ειχανε τις φρεζατες βιδες στερεωσεις πανω στα μουαγιε, και τα τακακια αν και ειχαν ολα τα λαμακια που μπενουν στις βασεις για τα τακακια, δεν ειχαν καινουριες βιδες μεσα, ενω ελεγαν οτι ειχανε μεσα, το κουτι ηταν σφραγισμενο. Λεπτομεριες που ξινιζουν... πχ τα ate και τα bosch εχουν τις 2-4 νεες βιδες μεσα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 5 Μέρες πρίν στις 21:55

Προεπιλογή

Νταξει, τρομερός, δεν έχω λόγια!
    Περιμένω πως και πως τις εντυπώσεις σου και αν άξιζαν τα χρήματα εν τέλη (εννοώ σε διαφορά στο φρενάρισμα).

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. δισκοφρενα πισω απο opel corsa c gsi
    Από τον/την Nickdarda στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-16, 17:11
  2. πισω δισκοφρενα απο astra g για corsa c
    Από τον/την corsa6881 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-10, 19:58
  3. Δισκοφρενα πισω και offset για corsa d 1.4 enjoy
    Από τον/την leonidas1882 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-09, 04:54
  4. Πισω δισκοφρενα για CORSA B
    Από τον/την Adronikos στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-08, 09:43
  5. δισκοφρενα πισω για corsa c
    Από τον/την corsar7 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 21:11

Δικαιώματα - Επιλογές