If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 42

Προεπιλογή

Μπηκε και η πεταλουδα, με πεδεψε κανα 40λεπτο να την κουμπωσω!!!!!!! γιατι εχει μια βαση μεταλικη για ενυσχηση της στιρηξης της, η οποια για να βαλεις τις βιδες, κλασικα πρεπει να εισαι ο τιραμολας!!
    Αντιψυκτικο εχασα περιπου 2 λιτρα, αν και εχει τσουνι και μια βιδα για βανακι στο ψυγειο, το συστημα του ειναι τελειως αχρηστο και δεν μπορεις να μαζεψεις ευκολα το αντιψυκτικο, αν δεν βγαλεις τελειως την βιδα/ταπα/βανα, στο astra αλλα και στο C, εχει μια μισοστροφη βανα και απο το τσουνι συλλεγεις ολο το αντιψυκτικο, εδω στο D??? π@@@@να ολα γινονται!!!

Το μοτερ πηρε μπροστα με την μια χωρις παρατραγουδα, και μου φανηκε οτι μιζαρισε πολυ ομαλα και πηρε μπροστα, στο δρομο αν δεν ξεγελιεμε με 3η που το εδωσα, σαν να αρπαξε καλυτερα, ή ειναι μεχρι να γραψει ο εγγεφαλος τα νεα δεδομενα, ή απλα μου φανηκε. Το start stop παλι δεν δουλευει, οπως και την προηγουμενη φορα που ειχα βγαλει την μπαταρια, εκανε 1-2 μερες να αρχισει να δουλευει, περισοτερες εντυπωσεις στην πορεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 16-10-18 στις 13:02
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMMY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με tech2 σίγουρα γίνεται. Εμένα μετά από καθάρισμα πεταλούδας ήθελε "εκμάθηση" γιατί μου έκανε ρεταρίσματα στο ρελαντί. Δούλεψέ το και αν δεν σου κάνει μικρορεταρίσματα ή κομπιάσματα, άστο.

Πάντως ρε φίλε δεν παίζεσαι!!! Αδικείσαι!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι , και με Delphi , Auto-com ...

Καλο θα ηταν οταν μπορεσεις να κανεις ενα σεταρισμα .
    Θα ρωτησω στην opel αν μπορουν και ξερουν να μου το κανουν, αν και νωμιζω οταν τους πω θα με κοιτανε λιγο περιεργα!!!!

Προεπιλογή

Βασική ρύθμιση πεταλουδας γκαζιου λέγεται και τουλάχιστον στα αμαξια του group VAG που έχω πείρα, ειναι απαραίτητο να γινει μετα απο αφαιρεση της πεταλουδας.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασική ρύθμιση πεταλουδας γκαζιου λέγεται και τουλάχιστον στα αμαξια του group VAG που έχω πείρα, ειναι απαραίτητο να γινει μετα απο αφαιρεση της πεταλουδας.
    Ναι το ξερω και εγω βαγκακιας ημουν μεχρι πριν 3 μηνες, το vagcom ειχε ποιο πολες επιλογες σε σχεση με το opcom. Στα vag βγαζοντας τον πολο της μπαταριας και ξαναβαζοντας τον με το πρωτο ανοιγμα της μιζας χωρις να βαλεις μπροστα εφτιαχνε βασικη ρυθμιση μονο του, το ιδιο κανει και το astra H του πατερα μου. Αλλα εδω επειδη αυτη η πεταλουδα δεν εκτελει την ιδια δουλεια με τα βενζινοκινητα, δεν ξερω αν κανει το ιδιο με την αφαιρεση της μπαταριας, εγω το αφησα κανα 2λεπτο μολις δυνδεσα την μπαταρια, και θα κανω και μια ερωτηση ή στην opel, ή σε ενα συνεργειο που εχει tech 2, να δω τι θα μου πουν, μαλλον στον 2ο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το ξερω και εγω βαγκακιας ημουν μεχρι πριν 3 μηνες, το vagcom ειχε ποιο πολες επιλογες σε σχεση με το opcom. Στα vag βγαζοντας τον πολο της μπαταριας και ξαναβαζοντας τον με το πρωτο ανοιγμα της μιζας χωρις να βαλεις μπροστα εφτιαχνε βασικη ρυθμιση μονο του, το ιδιο κανει και το astra H του πατερα μου. Αλλα εδω επειδη αυτη η πεταλουδα δεν εκτελει την ιδια δουλεια με τα βενζινοκινητα, δεν ξερω αν κανει το ιδιο με την αφαιρεση της μπαταριας, εγω το αφησα κανα 2λεπτο μολις δυνδεσα την μπαταρια, και θα κανω και μια ερωτηση ή στην opel, ή σε ενα συνεργειο που εχει tech 2, να δω τι θα μου πουν, μαλλον στον 2ο.
    Μου λειπουν οι λειτουργιες του VAGCOM, σε αυτο το αυτοκίνητο (ASTRA K)

Προεπιλογή

Το vagcom και ευκολο ειναι και κανει και της παναγιας τα ματια
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

κ εμενα στο vagcom στο j δεν μου εβγαζε ολες τις δυνατοτητες

Προεπιλογή

Το vagcom ειναι κορυφη, κανεις οτι θες, καμια σχεση με το opcom, το οποιο ειναι ποιο λαιτ, σημερα που ''επαιξα'' με το opcom λιγο, ειδα οτι δεν εχει και επιλογη για χειροκινητη αναγενηση του dpf, αλλα δεν μου βγαζει και να κανω τεστ στους αισθητηρες του κινητηρα, μαλλον πρεπει να ψαξω ποιο νεοτερη εκδοση.

Λοιπον το αποτελεσμα, ο κινητηρας εχει γινει ποιο αθορυβος και ποιο στρωτος, ελαστικος θα ελεγα, στο μιζαρισμα εγινε ποιο στρωτη η εκινηση του σε σχεση με πριν, το εβγαλα και εθνικη και με σταθερα στα 130km ο κινητηρας ρολαρει ποιο αθορυβα και εχει εξαφανηστει εκεινο το γουργουρητο που ειχε, και μου εσπαγε τα νευρα, σαφως παλι ακουγετε ο κινητηρας, αλλα οχι τοσο οσο πριν. Εκανα καμια 100αρια χιλιομετρα, αλλα το start stop δεν δουλευει...αναγενηση δεν ξεκινησε να κανει σε αυτα τα km. Καταναλωσεις ιδιες με πριν.

Προεπιλογή

Αψογος οπως παντα ο Νικος!

Εφοσον το αυτοκινητο δουλευει κανονικα και δεν κανει διακοπες η ρεταρισματα μαλλον δεν θελει ρυθμιση η πεταλουδα η εχει κανει βασικη ρυθμιση μονο του αφου εβγαλες την μπαταρια.
    Οσον αφορα το dpf και τις αναγεννησεις και το aveo κανει σχετικα σε λιγα χλμ αναγεννηση (250-300) συνηθως παρολο που εγω το 90% των χλμ τα κανω σε ανοιχτο δρομο. Καποιες φορες μπορει να αργησει να κανει και εχει τυχει να κανει μετα απο 600 χλμ αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Το καυσιμο δεν νομιζω να παιζει τοσο μεγαλο ρολο αφου εγω βαζω παντα απο το ιδιο πρατηριο...
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αψογος οπως παντα ο Νικος!

Εφοσον το αυτοκινητο δουλευει κανονικα και δεν κανει διακοπες η ρεταρισματα μαλλον δεν θελει ρυθμιση η πεταλουδα η εχει κανει βασικη ρυθμιση μονο του αφου εβγαλες την μπαταρια.
    Οσον αφορα το dpf και τις αναγεννησεις και το aveo κανει σχετικα σε λιγα χλμ αναγεννηση (250-300) συνηθως παρολο που εγω το 90% των χλμ τα κανω σε ανοιχτο δρομο. Καποιες φορες μπορει να αργησει να κανει και εχει τυχει να κανει μετα απο 600 χλμ αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Το καυσιμο δεν νομιζω να παιζει τοσο μεγαλο ρολο αφου εγω βαζω παντα απο το ιδιο πρατηριο...
    Ναι Αντρεα καμια παρενεργεια μετα το λυσιμο και δεσιμο, για τις αναγενησεις εχω 2ο 20€ που βαζω, εχω αλλαξει σε ΕΚΟ, να δω πως θα εξελιχθει.

Προεπιλογή

karaman τι εξέλιξη είχες με τις αναγεννήσεις μετά το καθάρισμα, γιατί και το δικό μου συμπεριφέρεται έτσι?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thundercats Εμφάνιση μηνυμάτων
    karaman τι εξέλιξη είχες με τις αναγεννήσεις μετά το καθάρισμα, γιατί και το δικό μου συμπεριφέρεται έτσι?
    Ακομα δεν εχω βγαλει αποτελεσμα με τις αναγενησεις, γιατι πριν το καθαρησμο ειχα αλλαξει και πρατηριο, μεχρι τωρα εχει κανει μια αναγενηση στα 300km, και σημερα θα βαλω το 3ο 20€ απο EKO.
    Γνωμη μου ειναι οτι οι αναγενησεις δεν ηταν απο την βρωμια της πολλαπλης, γιατι δεν ηταν μεγαλη, σε συγγριση παντα με το προηγουμενο C, που ειχα και καπνιζε ντουμανια πριν το καθαρισμο της πολλαπλης, και μετα το καθαρισμο ειχε σταματησει να καπνιζει, αλλα εκεινο ειχε μεσα παρα πολυ βρωμια σχεδον μπουκομενο, ειχα ανοιξει θεμα και για εκεινο.

http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...9%E3%E7%F2-Egr

Senior Member Το avatar του χρήστη corsadi
    Περιοχή
    Χαλκίδα,Θεσ/νίκη κ ακόμα παραπέρα...
    Αυτοκίνητο
    Kadett D

Προεπιλογή

Αφού τα φίλτρα πετρελαίου σου στο C έβγαιναν πεντακάθαρα γιατί άλλαξες πρατήριο;;
    Opel: Αυτοκίνητα με νεανική εμφάνιση αλλά γέρικη ψυχή...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού τα φίλτρα πετρελαίου σου στο C έβγαιναν πεντακάθαρα γιατί άλλαξες πρατήριο;;
    Αλλαξα δοκιμαστικα μηπως φταει το bp που κανει συχνες αναγενησεις, αλλα μπααα, εκανε στα 150km, οποτε ξαναγυρναω στο bp, με το bp το μοτερ ειναι λιγοτερο τραχυ, και αρπαζει καλυτερα, σε σχεδη με το ΕΚΟ.

Προεπιλογή

Εγώ το έστειλα για καθάρισμα. Εκανε κάθε 170 με 200χμ. Μου είπαν ότι βάζουν ζεστό νερό υπό πίεση και χημικά. Θα δω συμπεριφορα αύριο που θα κάνω 500χμ περίπου.

Προεπιλογή

Νικο μιας και καθαρισες την εισαγωγη πρεπει να περιορισης τις αναθυμιασεις ,ελεγξε αν δουλευει σωστα ο διαχωριστης αερα λαδιου,λογω χλμ.Εγω εχω τοποθετηση εναν αυτοσχεδιο διαχωριστη πριν το turbo και μαζευω το λαδι των αναθυμιασεων αρα καθαρη πεταλουδα,εισαγωγη,cooler σου επισηναπτω σχεδιο [διαχωριστης nuber 14] φιλικα Πετρος http://catcar.info/opel/?lang=en&l=b...a2V5PT01MDU%3D

Προεπιλογή

Δεν μου περασε καθολου απο το μυαλο να το βγαλω να το καθαρισω, μεσα δεν εχει τιποτα σπουδαιο, ενα συρματινο πλεγμα, σαν τα συρματινα σφουγγαρια για τα πιατα, εχει μεσα,

Προεπιλογή

Νικο βαλε αυτο το μαραφετι για να εχεις intercoler πεταλουδα εσαγωγη καθαρα χωρις λαδια το εχω στο d απο το 2011 και στο e απο το 2017 https://www.autopro.gr/doxeio-agonis...?sef_rewrite=1

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο a6848 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο βαλε αυτο το μαραφετι για να εχεις intercoler πεταλουδα εσαγωγη καθαρα χωρις λαδια το εχω στο d απο το 2011 και στο e απο το 2017 https://www.autopro.gr/doxeio-agonis...?sef_rewrite=1
    Εχεις δει διαφορά; Κρατάει λάδι μέσα το δοχείο;

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ταιριάζει σασμάν από Corsa d A13DTE σε Astra j 1.3?
    Από τον/την koratokva στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-18, 18:04
  2. 1.3cdti Καθαρισμα πολλαπλης εισαγωγης + Egr
    Από τον/την Karaman στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-18, 18:27
  3. Ραγισμα πολλαπλης astra h gtc 2006
    Από τον/την ktsiares στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-16, 09:19
  4. ΜΟΝΩΣΗ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΞΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΣΕ CORSA D 1.2 ή 1.4
    Από τον/την dimkatz στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-12, 13:23
  5. Πολλαπλης Εισαγωγης
    Από τον/την goalroufas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-09, 09:44

Δικαιώματα - Επιλογές