If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 18 από 18

Προεπιλογή BILSTEIN PSS B14 για ΑSTRA H

Καλησπέρα σε όλους.
    Είμαι έτοιμος να βάλω αυτά τα αμορτισέρ, αν και έχω το Ζ16ΧΕP με τα 105 άλογα σκέφτομαι να το μετατρέψω σε OPC (μοτέρ-σασμάν-κλπ).
    Τα έχει βάλει κάποιος άλλος να μου πει την γνώμη του?
    Ευχαριστώ!

Προεπιλογή

Ρε μάγκες συγγνώμη κιόλας μπορεί να μου κάποιος την γνώμη του?
    Σίγουρα κάποιοι από εσάς έχετε βελτιωμένα OPEL ASTRA και ξέρετε πέντε πράγματα παραπάνω.
    Το OPEL-CLUB είναι για να μοιραζόμαστε γνώσεις και να βοηθάμε ο ένας τον άλλο.
    Δηλαδή τι πρέπει να κάνω για να βρω το δίκιο μου;
    Να περιμένω 5 μήνες για μια απάντηση?
    Πείτε μου εσείς, εγώ να συνεργαστούμε θέλω.
    Άμα δεν γνωρίζεται πείτε μου ρισκάριστέ το.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanosgolemis : 12-08-18 στις 02:48

Προεπιλογή

Άμα απαντήσετε γράψτε μου Αραμαϊκα

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Φιλε καλημερα. Δεν ξερω να απαντήσω στις απορίες σου. Ξέρω όμως ότι όταν γράφουμε στο φόρουμ και ζητάμε βοήθεια σε κάτι ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ.
    ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ να απαντησει σε κανέναν και για τίποτα εάν δεν ξερει δεν θέλει ή δεν γουστάρει βρε αδερφέ. Εξάλλου είσαι πολύ νεος στο φόρουμ για να έχεις τόσες πολλες αποιτήσεις. Είναι περίοδος καλοκαιρινή και οι περισσότεροι φαντάζομαι είναι σε διακοπές..
    ΥΓ. Για να βρεις το δίκιο σου, όπως λες ποιο πάνω πήγαινε και ρώτα σε βελτιωτή ή σε κάποια opel. Σίγουρα θα ξέρουν να σε κατευθύνουν...

Δυστυχώς ΔΕΝ γνωριζω Αραμαϊκά.

Προεπιλογή

Πήγαινε παρε ενα ετοιμο opc να τελειώνεις , δεν αξίζει καν να μπαίνεις σε τετοια διαδικασία μετατροπής

Προεπιλογή

Ποιος κάνει ακόμα τέτοιες μετατροπές για καθημερινή χρήση εν έτει 2018 προς 19?
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Θα σου πω και εγώ πως ο περισσότερος κόσμος αυτή την περίοδο λείπει σε διακοπές. Επίσης μπορεί να μην ξέρει κάποιος από προσωπική εμπειρία να σου απάντηση οπότε δεν θέλει να σου πει ανακρίβειες. Όπως και να έχει όπως σου είπαν και άλλοι εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα έτοιμο. Διαφορετικά θα πρέπει να αλλάξεις πολλά περισσότερα από αυτά που αναφέρεις ,Και χωρίς να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα με ένα γνήσιο.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Εντάξει μπορεί να ήμουνα λίγο υπερβολικός αλλά όταν ρωτάω κάτι εδώ και 5 μέρες και δεν απαντάει κανείς έστω να πει δεν μπορώ να σε βοηθήσω , κάπου η υπομονή έχει και τα όριά της.
    Τέλος πάντων όλα καλά.
    Φίλε amyntas αν μπορούσα να πάρω δίλιτρο στα χαρτιά θα έπαιρνα Ηonda s2000, γιατί έχω ταλαιπωρηθεί με πολλές βλάβες από αυτό το αμάξι και ακόμα τρέχω.

Προεπιλογή

Για να κανεις τη μετατροπη που θες και να γινει σωστη, με τα πάντα, παίρνεις το s2000 facelift με abs και τα ρεστα για μεταβιβάσεις και ασφάλειες
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Tόσο ακριβά θα πάει;
    Τέλος πάντων μην σας κουράζω και ευχαριστώ για τις συμβουλές θα το ψάξω και θα δω τι θα κάνω, πάντως τα bilstein τα πήρα αλλά δεν τα έχω φορέσει ακόμα.

Προεπιλογή

Σου περισσεύουν τα λεφτα για να κανεις την μετατροπή και δεν σουν φτανουν τα 400 ευρω που εχει παραπανω τελη κυκλοφορίας

Προεπιλογή

Για να εχουν τα μισα λεφτα σχεδον απο οτι η pss9, η οποια ειναι τοπ αναρτηση, τα μισα να κανει η pss b14 αξιζει πιστευω, ασε που για να δινεις 700+ ευρω δεν νωμιζω να ειναι μαπα το καρπουζι. Το καλο ειναι οτι οταν παραδοσουν πνευμα με τα μισα λεφτα την επισκευαζεις και γινεται ξανα καινουρια, αφου ειναι 100% επισκευασιμη. Αν θες πες μας ποσο την αγορασες, και οταν με το καλο την βαλεις πανω γραψε εντυπωσεις, πατημα, κραδασμους κτλ.

Οσο για την μετατροπη, συμφωνω με τους παραπανω...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 12-08-18 στις 19:06
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Φίλε τέτοιες μετατροπές δεν αξίζουν! Έχεις βάλει κάτω να δείς πόσο θα στοιχίσει?!
    Πάρε ένα μεταχειρισμένο astra opc ή αν δεν θες 2λιτρο πάρε corsa 16αρι opc. Ή κάτι παρόμοιο...

Επίσης, λες για 5 μήνες και έχεις μόνο 5 μέρες που έβαλες το θέμα... Οι περισσότερες από τις οποίες καθημερινές και σε περίοδο διακοπών... Αν δεν έχεις το χρόνο και την υπομονή για μια απάντηση, τότε μην περιμένεις να βγάλεις άκρη μια μια τέτοια τεράστια μετατροπή.

Απολύτως φιλικά!

Προεπιλογή

Δεν προσεξα οτι ειναι για αστρα, για αυτο εγραψα για 16αρι opc, το διωρθωσα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Στο Ρέλλα την αγόρασα 775 μαζί με τα μεταφορικά. Από τους καλύτερους εμπόρους σε ότι αφορά αμορτισέρ και δίσκο πλατό. Σε μία μέρα την έστειλε.
    Τώρα ότι έχει να κάνει με μετατροπές κλπ είπα να το φτιάξω να στρίβει τουλάχιστον και από γκάζι θα το σκεφτώ γιατί προτιμώ πίσω κίνηση και δεν μου αρέσει η υποστροφή από γκάζι, καλύτερα να φεύγει το πίσω μέρος.
    Δεν ήθελα να παρεξηγηθεί κανένας απλώς αγανάκτησα.

Προεπιλογή

Εαν θελεις OPC εχω γνωστο που το δινει 8.500.
    Πεντακαθαρο.
    Μην κανεις την μαλακια τις μετατροπης...

Προεπιλογή

Όχι φίλε μου σε ευχαριστώ! Θα κοιτάξω για πισωκίνητο.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

και γιατι δεν βαζεις επανω το z16let και να το κανεις 1ο σταδιο και θα βρεις και ανετα μοτερ,θα εχεις πανω απο 210 αλογα και δεν θα ειναι 2λιτρο;
    Γιάννης

Παρόμοια Θέματα

1. ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ BILSTEIN B8 για ASTRA G
    Από τον/την kostisfg στο forum Πωλείται
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-14, 22:55
  2. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-13, 18:35
  3. BILSTEIN B14 η KW VARIANT 2 για astra gtc
    Από τον/την andreasst30 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-12, 18:23