If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 88

Προεπιλογή

Ευχαριστω πολυ Γιωργο! Οντως το μαυρο αυτοκινητο πλυμενο ειναι ολα τα λεφτα αλλα δυστυχως κραταει λιγο...
    Οσο για το φιλτρο πετρελαιου οταν ερθει η ωρα του...
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Και συνεχιζουμε με μικροαλλαγες και μαζεματακια.
    Το αυτοκινητο το παρελαβα με κατι διαφημιστικα πατακια εμπρος και καθολου πισω οποτε εγινε παραγγελια για μαρκε φτιαχτα πατακια με την καλη ποιοτητα μοκετας,γκρι ρελι γυρω γυρω,λογοτυπο και αλουμινιο για του οδηγου

Και εδω φορεμενα

Εβαλα και 2 πλατοκαθισματα εμπρος που πηρα απο κατι ποντους που ειχα μαζεψει απο καυσιμο

Προεπιλογή

Ωραίες πινελιές Αντρέα. Κουκλί το αυτοκίνητο και μεγάλη ευκαιρία. Μπράβο.
    Καλά χιλιόμετρα να έχεις
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Κουκλί! Μπράβο Ανδρέα!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίες πινελιές Αντρέα. Κουκλί το αυτοκίνητο και μεγάλη ευκαιρία. Μπράβο.
    Καλά χιλιόμετρα να έχεις
    Ευχαριστω πολυ Γιαννη!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κουκλί! Μπράβο Ανδρέα!!!
    Ευχαριστω πολυ Κωνσταντινε!

Προεπιλογή

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες και σε ολους τους Ελληνες!
    Και συνεχιζουμε την παρουσιαση με μερικα μαζεματακια που εκανα μολις πηρα το chevrolet.
    Μπαρακι ζαμφορ συνοδηγου τα ειχε παιξει οποτε παραγγειλα καινουργιο

Και εδω μια το παλιο με το καινουργιο μαζι

Αμεσως μετα αλλαγη φιλτρο λαδιου και λαδια στις 40.951 χλμ.Λαδια εβαλα LM Toptec 4600 οπως και στο combo

Φιλτρο αερα και καμπινας ειχαν αλλαχθει πριν 10.000 χλμ (28.900 χλμ) και μετα απο ελεγχο αποφασισα να τα αφησω μεχρι τις 50.000 χλμ οπου θα αλλαχθουν μαζι με λαδια και φιλτρο πετρελαιου το οποιο ειχε αλλαχθει και αυτο στις 28.900 χλμ.
    Και τελος ειχα κατι led και αλλαξα τις λαμπες στην πινακιδα και πορτ-παγκαζ.Στις φωτο φαινονται σαν να πρασινιζουν αλλα στην πραγματικοτητα εχουν λευκο φως.
    Στην πινακιδα

Και στο πορτ-παγκαζ

Στην πινακιδα βγαζουν σφαλμα τα led παρολο που γραφουν οτι ειναι can bus.Aν καποιος εχει δοκιμασει καποια χωρις σφαλμα (Τ20) ας μου πει η αν μπορει να στειλει ενα link γιατι εχουν σπασει τα νευρα μου!

Προεπιλογή

Όπως όλα δείχνουν το αυτοκίνητο ήταν σε καλά χέρια και τώρα πήγε σε ακόμη καλύτερα! Μπράβο Ανδρέα!

Προεπιλογή

Όπως όλα δείχνουν το αυτοκίνητο ήταν σε καλά χέρια και τώρα πήγε σε ακόμη καλύτερα! Μπράβο Ανδρέα!

Αν δεν ειχα και τις δοσεις θα ειχα κανει πολλα αλλα δεν πειραζει... Σιγα σιγα θα γινουν ολα...

Προεπιλογή

Να το χαρείς φίλε το αμάξι είναι πολύ ωραίο και δεν του λείπει τίποτα. Καλές βολτίτσες.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPAMPIS.1.7D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το χαρείς φίλε το αμάξι είναι πολύ ωραίο και δεν του λείπει τίποτα. Καλές βολτίτσες.
    Ευχαριστω πολυ Μπαμπη!

Προεπιλογή

Καλημερα στην παρεα!
    Ηρθε η ωρα να γραψω και μερικες εντυπωσεις μετα απο 2 μηνες και 7000 χλμ με το chevrolet...
    Γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος! Απο αποψη κινητηρα παραπονο δεν εχω,τραβαει παρα πολυ καλα. Τα 21 κιλα ροπης κανουν καλη δουλεια και το aveo παει σφαιρα παρολο που το εχει το βαρος του... Σχετικα αθορυβος,ακουγεται μονο στην επιταχυνση λιγο παραπανω χωρις ομως να γινεται ενοχλητικος ο θορυβος,μην πω οτι μου αρεσει κιολας...
    Το κιβωτιο ταχυτητων ειναι ολα τα λεφτα! Σαφες και ωραιο κουμπωμα ταχυτητων,χαιρεσαι να το χρησιμοποιεις. Καμια σχεση με του combo που ειχα πριν.
    Απο αποψη αναρτησης τωρα ειναι ανετο...πολυ ανετο... Παραπανω απο οτι θα ηθελα! Παρολο που τα αμορτισερ τα μετρησαν στο κτεο 77% θεωρω οτι δεν εχουν πολυ ψωμι ακομα. Στα βυθισματα που κανουν οι Ελληνικοι δρομοι το αυτοκινητο χοροπηδαει πανω κατω υπερβολικα... Επαναφορα στο μηδεν! Εννοειται οτι γερνει υπερβολικα αλλα αυτο ειναι κατι φυσιολογικο για μαλακα αμορτισερ,η επαναφορα ομως στον κατακορυφο αξονα στις ανωμαλιες μου δειχνει οτι ειναι στα τελευταια τους. Δυστυχως φετος οικονομικα δεν αντεχω για αλλαγη αλλα με το νεο χρονο θα παρουν ποδι... Ισως και μαζι με τα ελατηρια αν και φοβαμαι οτι σε συνδυασμο με τις 17αρες που φοραει θα γινει υπερβολικα σκληρο αν χαμηλωσω... Αυτο θα το δω οταν ερθει η ωρα. Παντως τωρα παρολο τις 17αρες ειναι μαγικο χαλι...
    Τα ελαστικα τωρα ειναι kormoran gamma b2, παραγωγης 40ης εβδομαδας του 2016 με διασταση 205/50/17 (πανακριβη διασταση!!!!). Δεν εχουν πολλα χλμ και ειναι σε καλη κατασταση αλλα οπως και να το κανουμε ειναι low budget ελαστικα και οι επιδοσεις τους πανε πακετο με την τιμη τους... Εχουν θορυβο κυλησης αρκετο,στο στεγνο μετρια και στο βρεγμενο κατω του μετριου! Οταν βρεχει το αντισπιν δουλευει υπερωριες ακομα και σε καποια πεταλα του δρομου χωρις ιδιαιτερη πιεση! Κανονικα θα τα αλλαζα φετος αλλα επειδη απο Σεπτεμβρη παιρνω μεταθεση τα χλμ θα πεσουν στο ενα τριτο οποτε ισως καθηστερησω λιγο την αλλαγη τους.
    Και παμε στα φρενα. Σε νορμαλ ρυθμους ειναι μια χαρα παρολο που εχει ταμπουρα πισω. Δεν τα εχω δοκιμασει σε πιεση τι κανουν και κατα ποσο ανταποκρινονται π.χ. σε γρηγορη καταβαση αλλα δεν προκειται πιστευω να τυχει να κανω τετοιο πραγμα ειδικα τωρα που οι αποστασεις θα ειναι μικροτερες. Η αισθηση απο το πεταλ του φρενου ειναι μια χαρα και μπροστα εχει καινουργια τακακια

Προεπιλογή

Καλημερα στην παρεα!
    Ηρθε η ωρα να γραψω και μερικες εντυπωσεις μετα απο 2 μηνες και 7000 χλμ με το chevrolet...
    Γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος! Απο αποψη κινητηρα παραπονο δεν εχω,τραβαει παρα πολυ καλα. Τα 21 κιλα ροπης κανουν καλη δουλεια και το aveo παει σφαιρα παρολο που το εχει το βαρος του... Σχετικα αθορυβος,ακουγεται μονο στην επιταχυνση λιγο παραπανω χωρις ομως να γινεται ενοχλητικος ο θορυβος,μην πω οτι μου αρεσει κιολας...
    Το κιβωτιο ταχυτητων ειναι ολα τα λεφτα! Σαφες και ωραιο κουμπωμα ταχυτητων,χαιρεσαι να το χρησιμοποιεις. Καμια σχεση με του combo που ειχα πριν.
    Απο αποψη αναρτησης τωρα ειναι ανετο...πολυ ανετο... Παραπανω απο οτι θα ηθελα! Παρολο που τα αμορτισερ τα μετρησαν στο κτεο 77% θεωρω οτι δεν εχουν πολυ ψωμι ακομα. Στα βυθισματα που κανουν οι Ελληνικοι δρομοι το αυτοκινητο χοροπηδαει πανω κατω υπερβολικα... Επαναφορα στο μηδεν! Εννοειται οτι γερνει υπερβολικα αλλα αυτο ειναι κατι φυσιολογικο για μαλακα αμορτισερ,η επαναφορα ομως στον κατακορυφο αξονα στις ανωμαλιες μου δειχνει οτι ειναι στα τελευταια τους. Δυστυχως φετος οικονομικα δεν αντεχω για αλλαγη αλλα με το νεο χρονο θα παρουν ποδι... Ισως και μαζι με τα ελατηρια αν και φοβαμαι οτι σε συνδυασμο με τις 17αρες που φοραει θα γινει υπερβολικα σκληρο αν χαμηλωσω... Αυτο θα το δω οταν ερθει η ωρα. Παντως τωρα παρολο τις 17αρες ειναι μαγικο χαλι...
    Τα ελαστικα τωρα ειναι kormoran gamma b2, παραγωγης 40ης εβδομαδας του 2016 με διασταση 205/50/17 (πανακριβη διασταση!!!!). Δεν εχουν πολλα χλμ και ειναι σε καλη κατασταση αλλα οπως και να το κανουμε ειναι low budget ελαστικα και οι επιδοσεις τους πανε πακετο με την τιμη τους... Εχουν θορυβο κυλησης αρκετο,στο στεγνο μετρια και στο βρεγμενο κατω του μετριου! Οταν βρεχει το αντισπιν δουλευει υπερωριες ακομα και σε καποια πεταλα του δρομου χωρις ιδιαιτερη πιεση! Κανονικα θα τα αλλαζα φετος αλλα επειδη απο Σεπτεμβρη παιρνω μεταθεση τα χλμ θα πεσουν στο ενα τριτο οποτε ισως καθηστερησω λιγο την αλλαγη τους.
    Και παμε στα φρενα. Σε νορμαλ ρυθμους ειναι μια χαρα παρολο που εχει ταμπουρα πισω. Δεν τα εχω δοκιμασει σε πιεση τι κανουν και κατα ποσο ανταποκρινονται π.χ. σε γρηγορη καταβαση αλλα δεν προκειται πιστευω να τυχει να κανω τετοιο πραγμα ειδικα τωρα που οι αποστασεις θα ειναι μικροτερες. Η αισθηση απο το πεταλ του φρενου ειναι μια χαρα και μπροστα εχει καινουργια τακακια

Προεπιλογή

Και παμε τωρα και σε καποια αρνητικα...
    Ενας θορυβος που ακουγα απο το μπροστινο μερος του αυτοκινητου τελικα ειναι απο τις δαγκανες των φρενων. Εχουν μποσικα και σε πλακοστρωτο δρομο η λακουβες ακουγεται αρκετα... Δεν εχω προλαβει να ασχοληθω αλλα μαλλον εχουν φαγωθει τα λαστιχακια των πυρων η εχουν φαγωθει οι πυροι που βιδωνουν την δαγκανα πανω στην βαση της. Περιμενω την αδεια αρχες του αλλου μηνα για να το λυσω.
    Ενα αλλο αρνητικο το οποιο δεν προσεξα οταν το αγορασα ειναι η εργαλειοθηκη. Υπαρχει η ρεζερβα,ο γρυλλος,ο αποσπωμενος γαντζος σε περιπτωση που χρειαστει φορτωμα σε οδικη αλλα δεν υπαρχει πουθενα μπουλονοκλειδο και η βαση των εργαλειων....
    Δυο ειναι τα ενδεχομενα. Η σε καποιον ελειπε η εργαλειοθηκη και το μπουλονοκλειδο και βολευτικε η το πιθανοτερο το αυτοκινητο ειχε κιτ επισκευης ελαστικου και ο προηγουμενος ιδιοκτητης το πεταξε και εβαλε την ρεζερβα... Και λεω πιθανοτερο γιατι η ρεζερβα ειναι 16αρα και δεν καθεται καλα στην βαση της. Ειναι λιγο μεγαλυτερη απο οτι θα επρεπε... Οποτε ειμαι σε αναζητηση εργαλειοθηκης που μπαινει μεσα στην ρεζερβα. Νομιζω πρεπει να κανει απο astra j η corsa d με 16αρα ρεζερβα. Αν καποιος εχει κατι υποψην του ας μου πει γιατι οσο εψαξα δεν εχω βρει κατι.
    Αυτα σε γενικες γραμμες. Περισσοτερες εντυπωσεις οσο γραφουμε χλμ μαζι και περναει ο καιρος ελπιζω θετικες...

Προεπιλογή

Απο D δεν θα τεροιαξει, γιατι το D την εργαλειοθηκη την εχει στο πλαι πανω στο φτερο μεσα στην επενδυση, και οχι μεσα στην ζαντα, εχω βγαλει φωτογραφια στο θεμα μου, στην 1η σελιδα. Στο C δεν ειχε ουτε εκει, παρα ενα τζαντακι που τα ειχε ολα μεσα. Στο J δεν ξερω πως ειναι, αλλα μπορει να τεροιαζει και απο αλλα αμαξια, εσυ ψαχνεις το αφρολεξ που μπενει μεσα στην ζαντα, και εκει μεσα μπενουν τα παντα, ετσι δεν ειναι?? Στα μεταχειρησμενα θα βρεις πιστευω, πχ το ibiza που εχεις πρεπει να ειναι σαν του golf που εχει το αφρολεξ μεσα στην ζαντα αναποδα. Την ζαντα σου την εχει βιδωμενη τουλαχιστων με το παξιμαδι της ή ειναι χυμα. Το ποιο πιθανον ή επαθε λαστιχο καποια στιγμη ο προηγουμενος και δεν τα ξανατοποθετησε οπως πρεπει, ή καποιος καλοθελητης τα σουφρωσε, ή ειχε αναγκης ρεζερβα και την αλλαξανε με κανονικη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 18-08-18 στις 14:08
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Το j αν θυμάμαι καλά μέσα στο αφρολεξ κατω από τη ρεζέρβα έχει γρύλο, το μαρκουτσι για τον γρύλο, έναν ιμάντα για στερέωση του χαλασμένου ελαστικού και ένα κατσαβίδι. Το μπουλονοκλειδο και ο γατζος είναι μέσα σε μια μικρή θήκη ,χυμα, δίπλα από την ρεζέρβα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο D δεν θα τεροιαξει, γιατι το D την εργαλειοθηκη την εχει στο πλαι πανω στο φτερο μεσα στην επενδυση, και οχι μεσα στην ζαντα, εχω βγαλει φωτογραφια στο θεμα μου, στην 1η σελιδα. Στο C δεν ειχε ουτε εκει, παρα ενα τζαντακι που τα ειχε ολα μεσα. Στο J δεν ξερω πως ειναι, αλλα μπορει να τεροιαζει και απο αλλα αμαξια, εσυ ψαχνεις το αφρολεξ που μπενει μεσα στην ζαντα, και εκει μεσα μπενουν τα παντα, ετσι δεν ειναι?? Στα μεταχειρησμενα θα βρεις πιστευω, πχ το ibiza που εχεις πρεπει να ειναι σαν του golf που εχει το αφρολεξ μεσα στην ζαντα αναποδα. Την ζαντα σου την εχει βιδωμενη τουλαχιστων με το παξιμαδι της ή ειναι χυμα. Το ποιο πιθανον ή επαθε λαστιχο καποια στιγμη ο προηγουμενος και δεν τα ξανατοποθετησε οπως πρεπει, ή καποιος καλοθελητης τα σουφρωσε, ή ειχε αναγκης ρεζερβα και την αλλαξανε με κανονικη.
    Ναι Νικο το αφρολεξ η πλαστικο που μπαινουν τα εργαλεια ψαχνω. Εστω απο καποιο αλλο μοντελο που να ταιριαζει.
    Εχεις δικιο για το d τα εχει στο πλαι. Η ρεζερβα ειναι κανονικα βιδωμενη με το παξιμαδι της ευτυχως. Τωρα τι εχει παιξει δεν θα μαθουμε ποτε... Για μπουλονοκλειδο εχεις κατι καλο να προτεινεις?
    Το j αν θυμάμαι καλά μέσα στο αφρολεξ κατω από τη ρεζέρβα έχει γρύλο, το μαρκουτσι για τον γρύλο, έναν ιμάντα για στερέωση του χαλασμένου ελαστικού και ένα κατσαβίδι. Το μπουλονοκλειδο και ο γατζος είναι μέσα σε μια μικρή θήκη ,χυμα, δίπλα από την ρεζέρβα.
    Ευχαριστω πολυ Κωνσταντινε! Αυτο ψαχνω. Η ρεζερβα ειναι αναγκης η κανονικη και τι διασταση?

Προεπιλογή

Η ρεζερβα ειναι κανονικα και το αφρολεξ απο κατω της? Γιατι στο δικο μου ειναι αναποδα και το αφρολεξ μπαινει απο πανω.

Προεπιλογή

Στα οπελ εχουν το αφρολεξ και απο πανω ειναι η ρεζερβα, εστι ειναι στο H, που τα εχει ολα πανω στο αφρολεξ. Τωρα για κλειδι, ή περνεις εναν σταυρο τον κλασικο, ή εχει και κλειδια πτυσομενα, αυτα τα εχω δει στο πρακτικερ που τα πουλανε, αλλιως πας σε μεταχειρησμενα και ψαχνεις να βρεις, σιγουρα θα εχουν. Αλλη λυση ειναι η αντιπροσωποια, αλλα και απο ebay αν ασχολησαι, τωρα που κοιταζω μπορεις να παρεις ολο το σετ με τα εργαλεια μαζι με το αφρολεξ κανα 50€ θα βγει

απο golf που μπενει απο πανω
    https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...acat=0&_sop=15

απο astra h που μπενει απο κατω
    https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?MM...&_sacat=179443
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Ανδρέα το j έχει ρεζέρβα εξοικονόμησης χώρου, δηλαδή μικρή. Ρώτα αντιπροσωπεία να πάρεις μια εικόνα για την τιμή, αλλά δεν νομίζω να συμφέρει. Αλλιώς δες στο car.gr να βρεις κανένα τρακαρισμένο, ώστε να το πάρεις σχετικά τζάμπα...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ρεζερβα ειναι κανονικα και το αφρολεξ απο κατω της? Γιατι στο δικο μου ειναι αναποδα και το αφρολεξ μπαινει απο πανω.
    Δεν ξέρω ακριβώς πώς είναι στο δικό σου (στο j είναι κάτω το αφρολεξ και πάνω η ρεζέρβα), αλλά μήπως γίνεται να την γυρίσεις ανάποδα? Για δες το....

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-12, 22:47
  2. Chevrolet Cruze WTCC C20XE
    Από τον/την clutchmaster στο forum Γενικά
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-11, 22:38
  3. chevrolet-opel astra
    Από τον/την hartinos στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-10, 10:47
  4. Chevrolet Aveo RS (η αλλιως ενα μικροτερο Corsa opc??)
    Από τον/την tnsOPC7 στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-10, 03:43
  5. Κωλοφάναρα από την Chevrolet για το Kadett C σας :)
    Από τον/την ASCONAN στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-09, 18:51

Δικαιώματα - Επιλογές