If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 70 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 206068697071 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.381 έως 1.400 από 1401

Προεπιλογή

Χρειαζεται να κάνεις κάποιο προγραμματισμό για τα νεα??? ή δουλευουν άμεσα?
    Κάποια στιγμή είχα ρωτησει και εγώ να αλλάξω τα δικά μου στο astra και μου είχαν πει ότι θέλει προγραμματισμό.

Προεπιλογή

Οχι, δουλευουν απευθειας, διακοπτες ειναι. Αυτες ειναι παπατζες της αντιπρωσοποιας και λοιπων λαμογιων για να διακαιολογισουν το κοστος αλλαγης. Εδω ο αλλος που ρωτησα που δεν μου δουλευει η κορνα ωρες ωρες και πατοντας ανεβαζει ενταση το ραδιο, μου ειπε οτι φταιει η φυσιερα στο τιμονι και θελει και κωδηκοποιηση λεει, να βαλουμε το VIN του αυτοκινητου, που η φυσιερα στο τιμονι δεν ειναι εγγεφαλος στο corsa, οπως στο astra H, πχ.
    Και προγραμματισμο να θελει στο astra, που δεν θελει, μπορεις να τα ανοιξεις, να αλλαξεις μονο τα πληκτρα και να αφησεις ακομα και τις πλακετες.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ Νίκο. Αυτό υποψιαζόμουνα και εγώ. Θα προσπαθήσω να βρω μεταχειρισμένα....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι, δουλευουν απευθειας, διακοπτες ειναι. Αυτες ειναι παπατζες της αντιπρωσοποιας και λοιπων λαμογιων για να διακαιολογισουν το κοστος αλλαγης. Εδω ο αλλος που ρωτησα που δεν μου δουλευει η κορνα ωρες ωρες και πατοντας ανεβαζει ενταση το ραδιο, μου ειπε οτι φταιει η φυσιερα στο τιμονι και θελει και κωδηκοποιηση λεει, να βαλουμε το VIN του αυτοκινητου, που η φυσιερα στο τιμονι δεν ειναι εγγεφαλος στο corsa, οπως στο astra H, πχ.
    Και προγραμματισμο να θελει στο astra, που δεν θελει, μπορεις να τα ανοιξεις, να αλλαξεις μονο τα πληκτρα και να αφησεις ακομα και τις πλακετες.
    Αυτες ειναι παπατζες της αντιπρωσοποιας και λοιπων λαμογιων για να διακαιολογισουν το κοστος αλλαγης

Τι λες τώρα Νίκο ... κάνουν τέτοια

Προεπιλογή

Ηρθε το εργαλειο σημερα, και εχουμε....πολυυυυ συμαζεμα!!!
    Το αμαξι οπως εγραψα σε αλλο θεμα, δεν το ξεψιρισα καθολου,
    το εκανα μια βολτα ανοιξα λιγο ειδα μηχανη, εσκιψα λιγο απο κατω, εχει self lubricated sashi!!!!!! οποιος κοιταζει βιντεακια στο ιντερνετ θα ξερει... και τελος.
    Το ποιο σοβαρο που και να το εβλεπα παλι δεν θα ηταν λογος να μην το παρω, θελει εναλλακτη καλοριφερ, δηλαδη να κατεβει το ταμπλο, δεν εχει θεμα τωρα, αλλα το εχουν βανδαλισει.

Προεπιλογή

Πάντα ζηλεύω αυτά τα επαγγελματικά... Μεταφέρεις τα πάντα!!!

Καλά χιλιόμετρα Νίκο!
    Αναμένουμε αναλυτική παρουσίαση!

Προεπιλογή

Ευχαριστω Κωσταντινε, πρεπει να ανοιξω θεμα, θα γραφτει πολυ υλικο....

Παντα υπηρχε επαγκελματικο στην οικογενεια, μεχρι το 2014 που εδωσα στο transit και πηρα το Corsa C, μπωρω να πω μου ελειπε, οχι τοσο στην δουλεια, οσο το να θες να κουβαλησεις κατι. Πλεον εχει καποια χρονια που εχει αλλαξει η νομοθεσια και μπορουν να τα παρουν και ιδωτες σαν ΙΧ, αλλα με φορολογια και τελη κυκλοφοριας σαν επιβατικο. Οποτε φορτωνεις και κουβαλας οτι θες...

Προεπιλογή

Καλορίζικο και καλά χλμ να εχεις
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Καλά χλμ Νίκο….
    Γιάννης

Προεπιλογή

Καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα!!!

Προεπιλογή

Καλόριζικο , και καλοδουλευτο . Η νομοθεσία τώρα τα τελευταία χρόνια άλλαξε . Αναμένουμε τη αναλυτική παρουσίαση- εργασίες .
    Τελικά τι ιπποδύναμη έχει ;

Προεπιλογή

Σας ευχαριστω ολους σας,

Αγοραστηκαν και τα αναλωσιμα σημερα και μερικα πραγματα για συμαζεμα, το κουμπωσα και στο opcom, εχει μια καμμενη προθερμανση οπως μου ειπε ο πωλητης, αλλα δεν βγαζει σε ποιον κυληνδρο, οποτε με πολυμετρο την βρηκα αν θυμαμαι καλα στον 2ο. Και μια βλαβη για Egr κολλημενη παροδικη, οποτε καποια στιγμη θα βγει για καθαρησμα μαζι με την εισαγωγη.

Στο χαρτι που πηρα απο το συγκοινωνιων, γιατι δεν εχω ακομα αδεια και πινακιδες, γραφει Z13DT 51kw, ενω με το opcom στον εγγεφαλο κινητηρα γραφει Y13DT, στον κινητηρα πανω δεν ειδα.

Προεπιλογή

καλορίζικο, καλά χιλιόμετρα και καλές δουλειες Νικο....
    Αναμένουμε DIY ...
    Το αμαξάκι θα γίνει ποιο καλό από καινουργιο στο χερια σου....

Προεπιλογή

Καλά συμμαζέματα ...

Προεπιλογή

Καλησπερα.Η προθερμανση απο ποσα ΩΜ και πανω ειναι εκτος γιατι στο δικο μου εχει 2 ΩΜ [1-2] 14 ΩΜ [3-4] μετρημενα με icarsoft απο obd2

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο a6848 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα.Η προθερμανση απο ποσα ΩΜ και πανω ειναι εκτος γιατι στο δικο μου εχει 2 ΩΜ [1-2] 14 ΩΜ [3-4] μετρημενα με icarsoft απο obd2
    Οι καλες που μετρησα, οι οποιες ειναι 12v ειχαν αντισταση 0,7 αλλα δεν προσεξα αν ειναι ΩΜ ή ΚΩΜ πχ, και η καμμενη ηταν 0.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα ζηλεύω αυτά τα επαγγελματικά... Μεταφέρεις τα πάντα!!!

Καλά χιλιόμετρα Νίκο!
    Αναμένουμε αναλυτική παρουσίαση!
    Ο μεγαλος χωρος φορτωσης που μας δινει την αισθηση οτι μεταφερει τα παντα κανει ευκολα τη ζημια. Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο του combo να εχει πισω ελατηρια ενω το αντιστοιχο vw caddy εχει σουστες . Η διαφορα στο μεγιστο φορτιο επισημα μεταξυ τους ειναι περιπου 100kg αλλα στην πραξη η διαφορα (ελατηρια - σουστες ) ειναι μεγαλη κυριως στην αντοχη απο οτι εχω δει σε αντιστοιχα επαγγελματικα φιλων .

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μεγαλος χωρος φορτωσης που μας δινει την αισθηση οτι μεταφερει τα παντα κανει ευκολα τη ζημια. Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο του combo να εχει πισω ελατηρια ενω το αντιστοιχο vw caddy εχει σουστες . Η διαφορα στο μεγιστο φορτιο επισημα μεταξυ τους ειναι περιπου 100kg αλλα στην πραξη η διαφορα (ελατηρια - σουστες ) ειναι μεγαλη κυριως στην αντοχη απο οτι εχω δει σε αντιστοιχα επαγγελματικα φιλων .
    Οντως, οι σουστες δεν παθαινουν τιποτα, και το caddy mk2 και το transit connect που ειχα τα ειχα φωρτωσει καργα κανα 2-3 φορες, τα ελατηρια δεν ειναι για φορτωμα, δεν ξες ποτε θα σπασουνε...

Προεπιλογή

Αχ... Το ξέχασες το corsaki... Όλο με το άλλο ασχολείσαι!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχ... Το ξέχασες το corsaki... Όλο με το άλλο ασχολείσαι!
    Καινουριο κοσκινο που να σε κρεμασω...

Ηταν προμελετημενο το εγκλημα Κωσταντινε, Μ.Βδομαδα και δεν δουλευω, με τι θα ασχοληθω...ααααα το βρηκα!!!

Σελίδα 70 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 206068697071 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 706
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-21, 22:45
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 00:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 03:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 17:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 20:17

Δικαιώματα - Επιλογές