If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 40 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 3038394041 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 781 έως 800 από 811
    Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Που σημαίνει αλλαγή μόνο η μία ή και οι τέσσερις? Απ' τα λίγα που ξέρω σετ 4τραδα πρέπει να αλλαζονται. Σωστα ?
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Προεπιλογή

Θα την μετρησω να σιγουρευτω σιγουρα οτι ειναι καμμενη, μονο μια θα αλλαξω, ευτηχως ειναι του 4ου κυληνδρου που εχει ευκολη προσβαση.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Την μετρησα τελικα, καμμενη του 4ου κυληνδρου που νωμιζα οτι ειναι και ευκολη!! Αντε βγαλτην απο εκει μεσα...

Προεπιλογή

Εντάξει προθέρμανση δεν ειναι τίποτα. Διάρκεια ζωής έχουν περίπου 80.000-100.000 km πρώτα άλλαξα την πρώτη στα 100.000 και μετά απο 10.000 όταν κάηκε και δεύτερη τις άλλαξα και τους υπόλοιπες!

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Μικρή καστάνια (1/4)
    Καρυδάκι Σωληνωτό 9mm
    Σπαστή προέκταση
    Προέκταση μακριά ή κατσαβίδι

Μ' αυτά μπορείς να την λύσεις στα πλάγια (δεξιά από το downpipe-καταλύτη-dpf) χωρίς να λύσεις κάτι άλλο. Έλυσα μια προχτές αλλά ήταν σχεδόν λάσκα η συγκεκριμένη προθέρμανση. Στο σφίξιμο δεν καταλαβαίνεις και πολλά με το σπαστό. Οπότε γύρνα να πατήσει πατήσει και λίγο ακόμα.

Εάν δεις ότι είναι κολλημένη μην την ζορίσεις και σε πάρω στο λαιμό μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ceedboy : 1 Εβδομάδα Πριν στις 21:21

Προεπιλογή

Κολλημενη δεν ειναι καργα, γιατι πηγα παλαιοτερα να την βγαλω οταν ειχα ξυλωσει το dpf, και πηρε μιση στροφη και φρακαρε, και δεν την ζοριζα να την βγαλω παρα την ξαναεσφιξα. Διαβασα οτι αν ειναι κολλημενες, ριχνεις λιγο λαδι συνθετικο, αφηνει 2-3 μερες και ξαναπροσπαθεις.
    Αν ηταν καλοκαιρι θα τις αλλαζα ολες, θα κατεβαζα την τουρμπινα και θα εκανα ανετα την δουλεια, αλλα ο καιρος δεν θα βοηθησει, οποτε θα προσπαθησω να αλλαξω χωρις να ξυλωσω τιποτα την μια και καλοκαιρι, θα τις αλλαξω ολες, κατεβαζοντας τουρμπινα.

Προεπιλογή

Δεν σε φοβαμαι εσενα!Παιχνιδακι....
    Μια αλλαξε Νικο,στο combo η πρωτη καηκε στις 95.000 χλμ και αλλες 2 στις 155.000 χλμ.Τι μαρκα ειναι? Beru θα προτεινα να βαλεις.
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Bosch πρεπει να φοραει, Beru θα βαλω, τα διπλα λεφτα απο οτι εχει η bosch, αλλα καμια σχεση η μια με την αλλη.

Προεπιλογή

O bosch 16,20€ o beru 17,20€.

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Beru φοράνε.

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Αν δίνει part number και για beru ναι βάλε αυτές. Στο 500αράκι αν δεν έβλεπε την μαμά (beru) δεν πειράκτωνε καν.......ήθελε να διαβάσει η ecu μόνο beru.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kikonec Εμφάνιση μηνυμάτων
    O bosch 16,20€ o beru 17,20€.
    bosch 12,26€ beru 19,69€ απο autotec, οι τιμες που δινεις απο allcar, καλες, εχω αγορασει, αλλα θελω και αλλα πραγματα που δεν τα εχει, + οτι εχει μεταφορικα, και χωρια οτι παραγκελνεις φιλτρο πχ valeo και σου στελνει ashika χωρις ενημερωση, μου το εκανε 1 φορα, μου το εκανε 2η φορα 3η φορα δεν εχει....

Προεπιλογή

Χαχα ναι Νίκο απο allcar πριν μια βδομάδα που έλαβα το σέρβις τους ακύρωσα παραγγελία επειδή ενω μίλησα τηλεφωνικά τι να με.στείλουν και εαν το έχουν άμεσα. Πέρασε η μέρα τους δεν ήρθαν τα προϊόντα τους ξανά πήρα τηλέφωνο και τελικά δεν είχαν λάδια προϊόντα και τα περίμεναν με αποτέλεσμα να κανω το σέρβις το προγραμματισμένο και να αγορασω τα προϊόντα απο έμπορο στην πόλη μου!

Προεπιλογή

allcar εχω παει 5-6 φορες στην εδρα τους . δεν στοκαρει τιποτα απολυτως . μονο παραγγελια και τα συγκεντρωνει απο τους προμηθευτες . απο τιμες εχει αρκετα καλες .
    τα παλικαρια εκει κομπλε στην συννενοηση και κανουν και τηλεφωνικη επικοινωνια για επιβεβαιωση κτλ
    εχω κανει κ επιστροφη προιον χωρις κανενα προβλημα , πηρα τα χρηματα πισω κανονικα.

Προεπιλογή

Αρα για αυτο κανει 10 μερες να τα παρεις, ενω autotec και onparts το πολυ σε 2 μερες τα εχεις στα χερια σου.

Προεπιλογή

Tammy τηλεφωνικά μίλησα και εγω μαζι τους ειχα μαρκάρει απο 3 προϊόντα σε κάθε είδος ώστε να μου ότι φίλε αυτό θα καθυστερήσει το επόμενο που λες το έχουμε άμεσα κτλ αυτοί μου είπαν αμέσως ότι όλα τα έχουν και θα τα στειλουν το μεσημέρι. Την επόμενη μέρα τζάμπα περίμενα....τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ανα περιμενουμε ένα φίλτρο λογικά σήμερα θα το έχουμε διαθέσιμο κτλ.ακύρωσα όλη την παραγγελία και με επέστρεψαν τα χρήματα.

Προεπιλογή

Αυτο που γραφουν αμεσα διαθεσιμο, και κανουν μερες να στο στειλουν γιατι τα παραγκελνουν εκεινη την στιγμη, με συφιλιαζει απιστευτα!! Εχω παραγκειλει απο το eshop, κατι πραγματακια που λεγανε 3-7 εργασιμες μερες, οκ φερτα, και εχουνε περασει 14 μερες...τωρα θα τα κανεις εισαγωγη???

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που γραφουν αμεσα διαθεσιμο, και κανουν μερες να στο στειλουν γιατι τα παραγκελνουν εκεινη την στιγμη, με συφιλιαζει απιστευτα!! Εχω παραγκειλει απο το eshop, κατι πραγματακια που λεγανε 3-7 εργασιμες μερες, οκ φερτα, και εχουνε περασει 14 μερες...τωρα θα τα κανεις εισαγωγη???
    Εγω παρήγγειλα 2 καθαριστικά οθόνης που είχανε 3-7 μέρες παράδοση, από πλαίσιο στις 3 Νοέμβρη..... Μάλλον θα τα φέρει ο Άη Βασίλης με τους ταράνδους.

Προεπιλογή

Καλημερα Νικο & Χρονια πολλα για την γιορτη σου , παντα με υγεια και οτι επιθυμεις να το βρεις στην αγκαλια σου ...

Προεπιλογή

Νίκο χρόνια πολλά με υγεία σε εσένα και την οικογένειά σου
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Σελίδα 40 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 3038394041 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 699
    Τελευταίο Μήνυμα: 3 Εβδομάδες πρίν, 21:27
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 01:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 03:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 17:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 20:17

Δικαιώματα - Επιλογές