If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 38 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 283637383940 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 741 έως 760 από 855

Προεπιλογή

Να τον αλλαξω λες??? Αυτος φταει ή ειναι αλλου το θεμα. Ειναι να παρω κατι πραγματα απο autodoc, λεω να παρω σε NGK, τον βρησκω στα 60€, τον Bosch τον βρησκω ποιο φτηνα Ελλαδα, ωστε να τον βαλω πανω να δω πως θα παει. Αλλαγη στην λειτουργια του κινητηρα δεν εχω παρατηρισει, παει μια χαρα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Ναι Νικο να τον αλλαξεις , παρε αυτον απο Ελλαδα .

Προεπιλογή

Πηρα τελικα της Ngk, ας κανουμε μια αλλαγη!!! ...και λιγο οικονομια στην τσεπη μου!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηρα τελικα της Ngk, ας κανουμε μια αλλαγη!!! ...και λιγο οικονομια στην τσεπη μου!!!

Άμα είχες Fiesta...

Προεπιλογή

Στο θεμα με τον λαμδα μου, δεν τον αλλαξα με τον καινουριο της Ngk που πηρα, εδω και 1300km περιπου, εχω βγαλει το racechip και δεν εχει πεταξει βλαβη. Οποτε το ξανακουμπωνω παλι το racechip, και αν βγαλει βλαβη, τον αλλαζω...

Προεπιλογή

Με το racechip πανω εδω και 1500km, μηδεν βλαβη λαμδα, αναγεννησεις 500-650km
    Σημερα για 1η φορα ειδα να αναβοσβηνει το λαμπακι της αντιστασης και να αρχιζει αναγεννηση, αφου του ειχα κοψει την αναγεννηση, στο επομενο ξεκινημα αρχισε αμεσως με το λαμπακι να αναβοσβηνει, και ερχομενος απο 2 μερες εντος πολης, μπηκα να δω το ποσοστο πληρωσης, ειχε φτασει στο 106%! Μολις τελειωσε εσβησε και η αντισταση.
    Τελικα εχω καταληξει οτι η καλυτερη αναγεννηση εκτος εθνικης γινεται με 4η ταχυτητα στις 2000-2200 στροφες, χωρις ζωρισμα, με 3η ταχυτητα σε αυτες τις στροφες μου ριχνει την θερμοκρασια καυσαερειων κατω απο 550 βαθμους και κανει παυση η αναγεννηση, δηλαδη δεν ανεβενει το ποσοστο τελειωματος. Αν το πλακωνω, το ιδιο, πεφτει παλι η θερμοκρασια και κανει παυση η αναγεννηση ξεκολαει μετα τους 580 βαθμους, και αν υπερβει τους 710 βαθμους σταματαει τελειως.

Προεπιλογή

καλησπερα εγω εχω το ιδιο αυτοκινητο μοντελο του 12 και δεν εχω δει ποτε τοσα να αναβει το λαμπακι της αντιστασης

και πως γινεται να δειχνει 106% ποσοστο πληρωσης;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη geoliol : 26-10-19 στις 19:22

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geoliol Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα εγω εχω το ιδιο αυτοκινητο μοντελο του 12 και δεν εχω δει ποτε τοσα να αναβει το λαμπακι της αντιστασης

και πως γινεται να δειχνει 106% ποσοστο πληρωσης;;;
    Το λαμπακι θα το δεις να αναβοσβηνει αν ειναι η ωρα να κανει αναγεννηση και δεν μπορει να ξεκινησει γιατι πχ κανεις μικρες διαδρομες ή κοβεις τις αναγεννησεις, αναγκαστικα θα σου αναβοσβηνει για να συνεχισεις να οδηγεις μεχρι να τελειωσει η αναγεννηση, οπου και θα σβησει το λαμπακι. Αμα γεμιζει το φιλτρο και δεν γινεται αναγεννηση, λογικο ειναι να ξεπερασει το 100% που του εχει ορισει ο κατασκεταστης, το οποιο ειναι υπολογισιμο μεσω αλγοριθμου, δεν μπορει να γνωριζει ο εγγεφαλος ποσο καπνα εχει μεσα στο φιλτρο.

Προεπιλογή

ευχαριστω για την απαντηση ισως να ειμαι αφελης αλλα μια φορα πηρα ενα obd δεν συνδεοταν και δεν εχω αχοληθει ποτε να κοιταξω ποτε κανει αναγεννηση τοσα χρονια και το ποσες εχω κοψει... μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο θεμα με το φιλτρο ισως να παιζει ρολο και οτι δεν οδηγω συντηρητικα δεν ξερω...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το racechip πανω εδω και 1500km, μηδεν βλαβη λαμδα, αναγεννησεις 500-650km
    Σημερα για 1η φορα ειδα να αναβοσβηνει το λαμπακι της αντιστασης και να αρχιζει αναγεννηση, αφου του ειχα κοψει την αναγεννηση, στο επομενο ξεκινημα αρχισε αμεσως με το λαμπακι να αναβοσβηνει, και ερχομενος απο 2 μερες εντος πολης, μπηκα να δω το ποσοστο πληρωσης, ειχε φτασει στο 106%! Μολις τελειωσε εσβησε και η αντισταση.
    Τελικα εχω καταληξει οτι η καλυτερη αναγεννηση εκτος εθνικης γινεται με 4η ταχυτητα στις 2000-2200 στροφες, χωρις ζωρισμα, με 3η ταχυτητα σε αυτες τις στροφες μου ριχνει την θερμοκρασια καυσαερειων κατω απο 550 βαθμους και κανει παυση η αναγεννηση, δηλαδη δεν ανεβενει το ποσοστο τελειωματος. Αν το πλακωνω, το ιδιο, πεφτει παλι η θερμοκρασια και κανει παυση η αναγεννηση ξεκολαει μετα τους 580 βαθμους, και αν υπερβει τους 710 βαθμους σταματαει τελειως.
    Μπράβο Νίκο, και ήθελα να ρωτήσω γιατί πολλοί γράφουν να το πατάμε πάνω απο 3000 στροφές με 3-4 ταχύτητα, και εγώ στο δικό μου παρατήρησα αυτό που έγραψες και είχα προβληματιστεί,

Προεπιλογή

Ετσι ειναι θες σταθερες στροφες και σταθερο γκαζι, οσο ποιο πολυ το πατας/ζοριζεις, παραγεις καυσαερεια, τα οποια κρυωνουν το φιλτρο. Εθνικη παλι η καταληλη ταχυτητα ειναι τα 110-120km, με 5η, το ιδιο ισχυει και εδω, αν το πατας ριχνεις την θερμοκρασια και δεν κανεις καλο καθαρισμο, και αν το πας τελικες, ασχετα οτι ναι, εχεις ανοδο θερμοκρασιας, αλλα παραγεις και καπνα.

Προεπιλογή

Μπηκανε και τα χιονολαστιχα, ξαναπροτιμισα τα δοκιμασμενα ultragrip 9, τα οποια τα αναβαθμισανε σε 9+ και αλλαξανε ελαφρως το πελμα...καλο χειμωνα να εχουμε με χιονια!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 03-11-19 στις 16:25

Προεπιλογή

Καλό χειμώνα Νίκο, τώρα αναμένουμε το χιόνι εεε; καλά χλμ

Προεπιλογή

Καλοφόρετα! Οι 17αρες πάνε για ξεκούραση μέχρι την άνοιξη...

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καλορίζικα καλοπατητα και καλοχιονισμενα τα νέα του παπουτσάκια ! Άντε να χιονίσει λίγο γιατί μόνο έτσι θα δούμε ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ .......
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Προεπιλογή

Καλοφόρετα Νίκο!!! Με το καλό και τα χιόνια!!!

Προεπιλογή

Καλοπατητα Νικο! Εξαιρετικη επιλογη!
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Δοκιμασμενη λυση τα ultragrip, τα 9αρια που φορουσα στο C, δεν με αφησαν πουθενα, ανηφορα με χιονι στρωμενο της στιγμης, ξεκινουσε με την μια.
    Πρωτες εντυπωσεις μου φαινονται ποιο αθορυβα απο τα 9αρια, αλλα σαν να ειναι ποιο σκληρα. Δηλαδη, δεν δειχνουν ανετα για 65αρι προφιλ... τα εχω 34 μπροστα 32 πισω, ισως τα ριξω λιγο ακομα.

Σελίδα 38 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 283637383940 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 699
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-19, 21:27
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 01:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 03:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 17:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 20:17

Δικαιώματα - Επιλογές