If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 20 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 10181920212230 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 381 έως 400 από 683

Προεπιλογή

Πολύχρονος Νίκο. Με υγεία
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vacross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρονια πολλα να χαιρεσαι τη γιορτη σου!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χρόνια πολλά νίκο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύχρονος Νίκο. Με υγεία
    Ευχαριστω ολους σας!!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Αν και καθυστερημένα... Χρόνια πολλά Νίκο!

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Χρόνια πολλά και καλά Νίκο. Πολυχρονος και ότι επιθυμείς. Πάντα με υγεία εύχομαι. Έγραψα χρόνια πολλά στο θέμα καλημερα-καλησπερα για όλους σας (τους νικολαδες εννοω) αλλά μάλλον δεν το διαβάζουν πλεον και δεν γράφουν εκεί πια απ' ότι είδα.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και καθυστερημένα... Χρόνια πολλά Νίκο!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πολλά και καλά Νίκο. Πολυχρονος και ότι επιθυμείς. Πάντα με υγεία εύχομαι. Έγραψα χρόνια πολλά στο θέμα καλημερα-καλησπερα για όλους σας (τους νικολαδες εννοω) αλλά μάλλον δεν το διαβάζουν πλεον και δεν γράφουν εκεί πια απ' ότι είδα.
    Ευχαριστω, να εισται καλα...

Προεπιλογή

Σημερα μετα απο καθησιο 3 μερες, βρηκα ορεξη!! και λεω δεν δοκιμαζω το racechip απο το C, να δω αν θα δουλεψει στο D. Το εβαλα στην ρυθμιση 2-1, οπως διαβασα στο θεμα του racechip, το κουμπωσα και βγηκα βολτα. Και το αποτελεσμα, δουλευει!! Το μοτερ πηρε αλλο αερα, αρπαζει με το αγγιγμα του πενταλ, η διαφορα η μεγαλη ειναι στην πεθαμενη πριν 4η που πλεον οργωνει και το νιωθω στο ασε πατα και στην κινηση του σωματος μου, πλεον το μοτερ τωρα διχνει οτι ειναι 16βαλβιδο, δεν χρειαζεται να πατησω τερμα γκαζι για να μου δωσει.
    Και τελος το καλο?? Ποτε μου απο τοτε που το πηρα δεν σπινιαρησε καμια φορα, οσο και αν το ζορισα και ποτε δεν ειδα το λαμπακι του esp να αναβοσβηνει, εεεε σημερα αυτο ειναι παρελθον! Σε ενα κομματι ψιλο-ανηφορικο, οπου και πριν το ειχα δοκιμασει και δεν σπινιαριζε, σημερα, για 200-300 μετρα πηγαινε σπινιαριστη η 2α παιζοντας με το γκαζι. Το πηγα μεχρι κοφτες, λαμπακι δεν αναψε...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 26-12-18 στις 18:10

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Ωραίος.... Αφού ταίριαξε είσαι μια χαρά τώρα και πήρε και "αέρα" το αμάξι.Πιο ευχάριστη η οδήγηση τώρα...
    Σε βλέπω όμως, να μετράς τώρα νέα δεδομένα για το πόσο πιο γρήγορα θα γίνονται πλέον η αναγεννήσεις με το racechip πάνω σε σχέση με πρίν

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος.... Αφού ταίριαξε είσαι μια χαρά τώρα και πήρε και "αέρα" το αμάξι.Πιο ευχάριστη η οδήγηση τώρα...
    Σε βλέπω όμως, να μετράς τώρα νέα δεδομένα για το πόσο πιο γρήγορα θα γίνονται πλέον η αναγεννήσεις με το racechip πάνω σε σχέση με πρίν
    20km το οδηγησα, απο αυτο το λιγο εκανε μεγαλη διαφορα σε σχεση με το τι εκανε στο C.

Αναγεννηση??? Τι ειναι αυτο???

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Έλα ρε Νίκο, πλάκα κάνεις....διαβάζω σωστά οτι 4248km χωρίς αναγέννηση?η λάθος?

Προεπιλογή

Καλα διαβαζεις!! Για αυτο εβαλα το chip, μπας και γεμισει και κανει καμια αναγεννηση!!

Στο τελος θα νομιζετε οτι κανω photoshop!!!

Αυριο περιμενω και τον....Αη Βασιλη νωριτερα απο την προτωχρονια!!!!!!!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 27-12-18 στις 18:28

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Δεν μπορώ να το εξηγήσω, μου φαίνεται υπερβολικό-τατο τόσα χλμ χωρίς αναγέννηση.Είτε με το chip είτε όχι θα έπρεπε να είχε κάνει.
    Τόσα χλμ δεν έχεις αισθανθεί, πέρα απο το τι γράφει το torque (ας πουμε οτι μπάγκαρε, λέμε τώρα), να κάνει κάποια προσπάθεια
    αναγέννησης??

Προεπιλογή

Τιποτα, μετα το καθαρησμα που εκανα στο dpf, δεν ξαναεκανε αναγεννηση, εκτος της 1ης αμεσως μετα το καθαρησμα, στο περπατημα καμια διαφορα στην αποδοση, δηλαδη να εχει πεσει, τα γραφω και στο θεμα του dpf. Παιζει ρολο οτι κανω τα μισα km εθνικη ισως.

Προεπιλογή

Τι ειναι το μηχανηματακι που δινει τις τιμες ρε παιδια? Ισα που προλαβαινω να ζητησω δώρο απο το Α.Βασιλη χαχαχαχα πως περνεις μετρησεις για το dpf?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hks300 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ειναι το μηχανηματακι που δινει τις τιμες ρε παιδια? Ισα που προλαβαινω να ζητησω δώρο απο το Α.Βασιλη χαχαχαχα πως περνεις μετρησεις για το dpf?
    obd reader bluetooth, και με εφαρμογη στο κινητο, torque pro, εχω εγω συγγεκριμενα, κανεις καποιες προσθηκες μεσα στο προγραμμα και τα βλεπεις. Το παρακατω εχω εγω, το ειχα παρει κανα 5€ απο ebay.

https://i.ebayimg.com/images/g/YuEAA...XEE/s-l640.jpg

Προεπιλογή

Ο σαντα κλαους ηρθε 3 μερες νωριτερα!!!!!!!!!!!!

Ελεγα να παω σε 16αρια, μετα απο πολυ ''διαλογισμο'', και μιας και 16αρα γνησια της opel δεν μου αρεσε καμια, για αφτερμαρκετ κανα 2 σχεδια που ειδα σε 16αρα ηταν φαρμακειο, και λιγο φυτιλιασμα απο το κοληταρι, χτυπησα τα 17αρια που τοσο μου αρεσουν και θα διξει στην πορεια...ενα φρεσκαρησμα θελουν και μια 4αδα καινουρια λαστιχα, για καλοκαιρινα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 28-12-18 στις 15:53

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

Στειλε μήνυμα στη racechip κ ρωτα αν εκανες καλα.εγω απο τογιοτα γιαρις το εριξα σε smart cdi .τους το ρωτησα κ αυτοι κραζανε!
    opel corsa c from 2002 to 2015.
    ο μικρός μου ήρωας!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στειλε μήνυμα στη racechip κ ρωτα αν εκανες καλα.εγω απο τογιοτα γιαρις το εριξα σε smart cdi .τους το ρωτησα κ αυτοι κραζανε!
    Κλασικα θα σου πουνε οτι δεν κανει, και πρεπει να γινει προγραμματισμος σε νεα δεδομενα ή να αγορασεις αλλο. Μεχρι στιγμης εκανα καμια 400km, ολα καλα, εχει διαφορα στο πατημα του γκαζιου, αλλα εχει μονο αυτο το ξεσπασμα, σαν να εχεις βαλει φυσα στο ηλεκτροκαζο ενα πραγμα. Ο υπολογιστης ταξιδιου εχει τρελαθει, διχνεις καταναλωσεις οτι να ναι, 1 λιτρο και κατω, δεν ισχυουν. Στο smart οταν το εβαλες, δουλεψε καλα χωρις λαμπακια?? Γιατι εγω βλεπω οτι εδω στο D, δινει πολα παραπανω απο οτι εδεινε στο C, και δουλευει χωρις προβληματα, και χωρις λαμπακια οπως δεν δουλεψε στο C, στο δικο μου τουλαχιστον, γιατι το ειχα δωσει σε εναν φιλο δοκιμαστικα, και ελεγε οτι το ειχε κανει να δουλευει.

Προεπιλογή

Πολύ ωραίες οι ζάντες σου Νίκο. Καλορίζικες
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραίες οι ζάντες σου Νίκο. Καλορίζικες
    Ευχαριστω Γιαννης, με την αναλογη περιποιηση θα γινουν ακομα ποιο ωραιες.

Βρηκα και το παρακατω σχεδιο σε 17αρες, σε αριστη κατασταση δεν χρειαζοντουσαν καν βαψιμο, ημουν στο τσακ να παω να τις παρω, αλλα προτιμισα τις παραπανω, γιατι το εχω ξαναπει, λες και ειναι φτιαγμενες για το corsa, και αν εβαζα τις αλλες θα το μετανιωνα και θα εψαχνα παλι ζαντες. Το θεμα ειναι τωρα πως θα συμπεριφερθουν στους ελληνικους δρομους, θελω ανεση, και χαμηλο προφιλ δεν πανε μαζι, η κανονικη διασταση ειναι 215/45, και λεω αν παιρνει να βαλω 205/55. Θα τις βαλω δοκιμαστικα να δω πως περπαταει στις λακουβες.

Προεπιλογή

Καλοριζικες!! Συναδελφε!! Το αποτελεσμα θα ειναι στανταρ!! Αλλο αυτοκινητο!!
    1.7D opc line

Σελίδα 20 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 10181920212230 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 695
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-18, 04:46
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 00:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 02:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 16:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 19:17

Δικαιώματα - Επιλογές