If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 11 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 220 από 478

Προεπιλογή

Η δισκοπλακα προφανώς και δεν βάφεται.
    Απλά όταν βάψεις τις δαγκάνες μπορεί να πάει λίγο χρώμα και εκεί, αλλά με ένα δύο φρεναρίσματα θα φύγει αμέσως.
    Φιλικά

Προεπιλογή

Ρε Γιάννη?! Τι timing είναι αυτό?!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Γιάννη?! Τι timing είναι αυτό?!
    Απόλυτο! Κωνσταντίνε οπότε έρθεις αθηνα σε περιμένω να βρεθούμε
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Τώρα που είδα τις φωτό, όπως λέει και ο Γιάννης, έβαψε και κάποια μέρη της δισκοπλακας, αλλά προφανώς όχι την επιφάνεια τριβής.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα εκατσα καθαρησα και εβαψα τις εμπρος δαγκανες, ειχα σκοπο να τις κανω μαυρες για αλλαγη, αλλα σπρει δεν πηρα και ενα σπρει που ειχα δεν θα εφτανε, οποτε τις εκανα ασημι κλασικα.

Εγώ γιατί σε αυτές τις φωτογραφίες έχω την εντύπωση ότι έχει βαφτεί όλη η δισκόπλακα? Συγκρίνω το πρίν με το μετά και μου φαίνεται οτι έχει βαφτεί όλη επιφάνεια.

Προεπιλογή

Η δισκοπλακα βαφτηκε γιατι βαφοντας το κεντρο και την περιμετρο, βαφεται και το σημειο που πατανε τα τακακια, με το πρωτο φρεναρισμα αυτη η μπογια φευγει, πλεον οι καινουριοι δισκοι, οπως της ate, textar, bosch ειναι ολοι βαμενοι με χρωμα σε ολη την επιφανει του δισκου, ακομα και στο σημειο που πατανε τα τακακια.

Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Σημερα εγινε και αλλαγη στα υγρα φρενων, ειχανε αλλαχτει πριν 2 χρονια, και ειχε αυτοκολητο πανω στην μπαταρια οτι η επομενη αλλαγη ειναι για τον 8/2018. Το μονο δυσκολο ηταν το παγουρι των υγρων δεν μπορεσα να το αδειασω, και να βαλω απευθειας τα καινουρια υγρα και να ξεκινησω εξαερωση, οποτε ξοδεψα ενα μισολιτρο της trw ακομα που μου ειχε περισεψει απο οταν αλλαξα στο astra, για να ξεπλυνω το παγουρι, και μετα συνεχισα με τα ate που ειχα παρει.

Προεπιλογή

Τα παλια υγρα βγηκανε πεντακαθαρα απο ολες τις μεριες ακομα και απο τον συμπλεκτη.

Πισω

Εμπρος

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απόλυτο! Κωνσταντίνε οπότε έρθεις αθηνα σε περιμένω να βρεθούμε
    Αυτό εννοείται! Θα ενημερώσω από νωρίτερα να κανονίσουμε!

Προεπιλογή

Νίκο, πένα το corsaki! Έτοιμο να γράψει πολλά και απροβληματιστα km!

Προεπιλογή

Εντάξει μάστορα, μας έχεις αφήσει όλους άφωνους με το μεράκι και την σχολαστικότητα που έχεις, χαίρομαι προσωπικά που έχω το ίδιο αυτοκίνητο και θα μάθω πολλά πράγματα από εσένα. Να το χαρείς φίλε μου στο τέρμα, καλή άδεια και καλά χλμ.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPAMPIS.1.7D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει μάστορα, μας έχεις αφήσει όλους άφωνους με το μεράκι και την σχολαστικότητα που έχεις, χαίρομαι προσωπικά που έχω το ίδιο αυτοκίνητο και θα μάθω πολλά πράγματα από εσένα. Να το χαρείς φίλε μου στο τέρμα, καλή άδεια και καλά χλμ.

Τωρα που πηρα και manual επισκευης!!! Δεν με ποιανει τιποτα!! ...οχι οτι δεν μετραει η προυπηρεσια απο το C!!!!!!!

Προεπιλογή

Απο συντηρηση τελος, δεν εμεινε τιποτα αλλο τελειωσα, καποια στιγμη μολις εχω χρονο, ενα καθαρησμα την πολλαπλη και egr, θα κανω, να δω τι γινεται εκει μεσα, αν και βλεπω κατα τον Οκτωβρη βγενει 3ημερο αργια...οποτε με την υσηχια μου, να μαζεψω και τι φλαντζες θα χρειαστει.

Προς το παρον καποιες μικροαναβαθμισεις στο εσωτερικο, καποια στιγμη θα γινει και αλλαγη του χρωματισμου του φωτισμου απο κιτρινο σε κοκκινο ασπρο, αλλα ας το βαρεθω πρωτα και μετα. Ενα τιμονακι εχω στο μυαλο μου, ισως θα αλλαξω αν και δερματινο αυτο που εχει ισως βαλω το δερματινο με τις λαβες ή απο το opc. Εχω και το racechip απο το C να το δοκιμασω, αν και το περπατημα του με ικανοποιει, ο κινητηρας εχει ανοιξει αρκετα σε σχεση με τις πρωτες μερες που ηταν απελπιστικα υποτονικος, η 1η και η 2α εκκινησεις αρπαζουν παρα πολυ καλα...σφεντονα!!! Δεν σπινιαρει μεν καθολου, δεν εχω καταφερει να αναβοσβησω το λαμπακι του esp, εκτος μια φορα σε γρασιδι, φταινε τα καινουρια λαστιχα, για αυτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 17-08-18 στις 00:52

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

Στειλε μειλ αν το race κανει για τον Α13
    opel corsa c from 2002 to 2015.
    ο μικρός μου ήρωας!

Προεπιλογή

Νίκο, καλορίζικο και καλοτάξιδο το νέο εργαλείο!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στειλε μειλ αν το race κανει για τον Α13
    Πρέπει να το δοκιμάσω, θα δουλέψει πιστεύω.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο georges Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο, καλορίζικο και καλοτάξιδο το νέο εργαλείο!

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

Θα δουλέψει,αλλα θα δουλέψει σωστα.το ίδιο εκανα κ εγω.σε smart κουμπωσα race απο d4d Toyota κ οταν μίλησα μαζι τους με κραξανε!
    opel corsa c from 2002 to 2015.
    ο μικρός μου ήρωας!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα δουλέψει,αλλα θα δουλέψει σωστα.το ίδιο εκανα κ εγω.σε smart κουμπωσα race απο d4d Toyota κ οταν μίλησα μαζι τους με κραξανε!
    Εγω το πρωτο που ειχα παρει racechip one, για το C, το οποιο ηταν σε μεταλικη θηκη τοτε, το ειχα δοκιμασει σε punto, σε fiorino και τελικα το ειχα δωσει σε meriva A, ηταν 13αρια ολα ομως, και δουλεψε σε ολα, δηλαδη εκανε διαφορα. Μετεπειτα αυτος που το ειχε στο Meriva το εκανε μπανιο με νερο και αχρηστευτηκε. Αγορασαμε αλλο racechip, το οποιο το πηραμε για meriva, το οποιο απο οτι μου ειχε πει μετα δεν πηγαινε το ιδιο με το παλιο σε αποδοση και ειχε καποια θεματα με λαμπακια και safemode, δεν θυμαμαι ακριβως, μετα το πουλησε το αμαξι και δεν εμαθα περετερω.

Το δικο μου που ειχα παρει τελευταια για το C, το οποιο δεν μπορεσα να το κανω να δουλεψει, το ειχα δωσει σε γνωστο με το ιδιο αμαξι, να πειραματιστει, και λεει το εκανε να δουλευει χωρις να αναβουν λαμπακια, με ρυθμισεις τελειως ασχετες με αυτες που ειχε ερθει, αν το ανοιξω θα δω που το ειχε αφησει και ελεγε οτι δεν επεφτε σε safemode και ειχε μια διαφορα στις ρεπριζ, αλλα στο πατημα καπνιζε απο πισω ελαχιστα, φυσιολογικα πιστευω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 17-08-18 στις 21:06

Προεπιλογή

Απο αποψη συντηρησης εισαι μια χαρα Νικο!
    Ξεκιναει το tuning (μηχανικα,εμφανισιακα,εσωτερκα)?
    Driving is my escape ! ! !

Σελίδα 11 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 695
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-18, 05:46
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 01:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 03:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 17:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 20:17

Δικαιώματα - Επιλογές