If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 361 έως 380 από 385

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως συγχαρητήρια και πάλι Νίκο για τα αναλυτικά tutorials που κάνεις!
    Οποίως έχει Corsa d σώθηκε!

Θα ακολουθησει και στο μελλον και ολικη αλλαγη φωτισμου, οποτε υπαρχει συνεχεια ακομα....
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Καλημερα Νικο , τι φοραει τωρα μπροστα (δισκους σε mm) το corsa ?

Τωρα θα ειναι ευκαιρια που θα κανεις αναβαθμιση φρενων εμπρος - πισω να τα βαλεις μαζι τα φρενα για να δεις το ολικο αποτελεσμα μαζι .

Που ΝΟΜΙΖΖΖΖΩ οτι δεν θα εχει καμια σχεση με πριν στα φρενα .
    Απο corsa θα ειναι τα φρενα ?

Καποια στιγμη παλια , που αλλαξα και εγω εμπρος δισκους σκεφτηκα να βαλω και εγω εμπρος πιο μεγαλους δισκους 321mm και δαγκανες , τωρα εχει 300mm εμπρος αλλα μου ζηταγαν μεταφορικα 60 ευρω για τις 2 δαγκανες εμπρος απο μαγαζι στην Αγγλια και εμεινε σαν ιδεα μονο .
    Και η δαγκανες κοστιζαν 70 ευρω ...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα Νικο , τι φοραει τωρα μπροστα (δισκους σε mm) το corsa ?

Τωρα θα ειναι ευκαιρια που θα κανεις αναβαθμιση φρενων εμπρος - πισω να τα βαλεις μαζι τα φρενα για να δεις το ολικο αποτελεσμα μαζι .

Που ΝΟΜΙΖΖΖΖΩ οτι δεν θα εχει καμια σχεση με πριν στα φρενα .
    Απο corsa θα ειναι τα φρενα ?

Καποια στιγμη παλια , που αλλαξα και εγω εμπρος δισκους σκεφτηκα να βαλω και εγω εμπρος πιο μεγαλους δισκους 321mm και δαγκανες , τωρα εχει 300mm εμπρος αλλα μου ζηταγαν μεταφορικα 60 ευρω για τις 2 δαγκανες εμπρος απο μαγαζι στην Αγγλια και εμεινε σαν ιδεα μονο .
    Και η δαγκανες κοστιζαν 70 ευρω ...
    257 φοραει μπροστα, και τα πισω που θα μπουνε ειναι 264.
    Τις πισω τις εχω ετοιμες, αν το ΣΚ εχει καλο καιρο θα τις περασω, γιατι χαλαει ο καιρος λενε, για τα μπροστα μεχρι να ερθουν και να παραγκειλω και δισκους, να τις καθαρισω/βαψω τις δαγκανες, θα αργισω, εκτος και αν με παει ο καιρος πισω και τα βαλω μαζι μπρος πισω. Σε σχεση με το C, το D εχει 1-2 κλικ ποιο κατωτερα φρενα, αλλα ποιο καλο σε αισθηση πενταλ, με το C, το γονατιζα εκει που ηθελα, και για αυτο δεν πηγα σε ποιο μεγαλα φρενα εκει, γιατι τα φρενα του ηταν αγκυρες.
    Δεν ξερω αν τις πηρα καλα σε σχεση αν τις επερνα απο Ελλαδα, δεν ρωτησα, λιγο που κοιταξα στο car, γιατι δεν βαζουν και τιμες, τις δινουν μαζι με ακρο και αμορτισερ, και ενας αλλος τις ειχε 40€ το κομματι. Απο ebay πιστευω τις πηρα καλα, γιατι οταν κοιτουσα για το C δαγκανες 280, τις εβρησκα καπου στα 30€ + 30€ μεταφορικα το τεμαχιο. Για το D, τωρα που κοιτουσα, βρηκα και με 15 λιρες, αλλα ηταν μεσα στην σαπιλα και στην σκουρια, Και εβρησκα πολες στα ιδια λεφτα, απο το ocp 308, αλλα σιγουρα ισως δεν θα μπενανε οι 15αρες μου.

Προεπιλογή

RESPECT φιλε Νικο!
    Οτι και να πω ειναι λιγο...Πολλα μπραβο για το μερακι σου!
    Πενα θα γινει και αυτο το corsa!
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Ανδρέα σε χάσαμε ρε φίλε!
    Μας φάγανε οι δουλείες και οι υποχρεώσεις...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    RESPECT φιλε Νικο!
    Οτι και να πω ειναι λιγο...Πολλα μπραβο για το μερακι σου!
    Πενα θα γινει και αυτο το corsa!
    Να εισαι καλα Αντρεα, δεν μπωρω να κατσω ησυχος, τι να κανω??? ...μετα το χειμωνα θα εχω αλλη ασχολια, θα γυμνωσω τελειως της αδερφης μου το golf, ταμπλο, πορτες, ολο το εσωτερικο, να διωρθωσω τους τριγμους και κατι μονωτικα που φυγανε απο τους αεραγωγους, οποτε ανοιξιατικα θα εχω ''ψυχαναλυση''!!...

Προεπιλογή

Νικο δεν κανεις και μια αιτηση εδω : http://roadstershop.com/ , ακουσα οτι ψαχνουν για υπαλληλο
    ποτε δεν ξερεις ??????????????

https://www.youtube.com/watch?v=SPBQnTfIw6U

Προεπιλογή

Νικο δεν κανεις και μια αιτηση εδω : http://roadstershop.com/ , ακουσα οτι ψαχνουν για υπαλληλο

Αυτα ειναι...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανδρέα σε χάσαμε ρε φίλε!
    Μας φάγανε οι δουλείες και οι υποχρεώσεις...
    Αστα Κωνσταντινε... Πολυ τρεξιμο τωρα τελευταια,δεν παιρνω ανασα.....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να εισαι καλα Αντρεα, δεν μπωρω να κατσω ησυχος, τι να κανω??? ...μετα το χειμωνα θα εχω αλλη ασχολια, θα γυμνωσω τελειως της αδερφης μου το golf, ταμπλο, πορτες, ολο το εσωτερικο, να διωρθωσω τους τριγμους και κατι μονωτικα που φυγανε απο τους αεραγωγους, οποτε ανοιξιατικα θα εχω ''ψυχαναλυση''!!...

Το εχει ανετα Γιωργο... Γεννημενος για τετοιες δουλειες ειναι,το εχει αποδειξει πολλες φορες....

Προεπιλογή

Ηρθαν και τα εμπρος φρενα...τερατακια!!! μου φαινονται!!

Προεπιλογή

Καλοφορετα Νικο! Εννοειται μτα την αναλογη περιποηση που θα τος κανεις...

Προεπιλογή

Καλοφορετα Νικο! Εννοειται μτα την αναλογη περιποηση που θα τος κανεις...
    Ευχαριστω Αντρεα, σιγα σιγα, θα μπουνε και αυτα πανω, μονο ο καιρος μου τα χαλαει και δεν μπωρω να βαλω τα πισω πανω που τα εχω ετοιμα...

Σημερα 10450Km απο την 1η αλλαγη λαδιων και σημερα λαδια, και φιλτρο λαδιου αλλαγη, συνεχιζω με τα LM 4600, μεχρι στιγμης δεν εχω κατι αρνητικο, σε αυτα τα km, το μοτερακι δεν εκαψε σταγονα λαδιου, αλλα ουτε ειδα να ανεβαινει η σταθμη, ουτε να μυριζουν πετρελαιο, λογω των συχνων αναγεννησεων που ειχα με το dpf.

Προεπιλογή

Μετα απο 10000++km, η ολικη εντυπωση που μου εχει αφησει το D, ειναι υπερανω θετικες μετα τα πρωτα ξυνισματα που ειχα σε σχεση με τον πρωχατοχο του. Το αμαξι χαιρομαι να το οδηγαω καθε μερα, το κλεισιμο απο τις πορτες που ειναι τοσο ησυχο και ''απαλο'', θυμιζει μεγαλυτερης κατηγοριας αμαξι. Εθνικη ειναι παρα πολυ σταθερο και ταξιδευει ανετα ακομα και στα 180km, που στο C δεν τα εποιανε, αλλα εκει στα 150-160km ηταν κουραστικο.
    Η συναρμογη των πλαστικων μεσα στην καμπινα, μεχρι στιγμης εχει αποδηχθει πολυ καλη, δεν εχω κανεναν τριγμο, θορυβους απο λακουβες, παρα μονο τωρα που ποιασανε τα κρυα, στο πρωτο πρωινο μιζαρισμα εχω ενα συντονισμο απο το καλυμα του καντραν, το οποιο μολις αναιβει η θερμοκρασια της καμπινας, εξαφανιζεται, και εναν ακομα θορυβο απο το τιμονο παλι στο πρωτο στριψιμο μετα απο ωρες ακινησιας ενα τακ, σαν πλαστικος ηχος, που κανει μονο προς την δεξια περιστροφη, μετα δεν το ξανακανει, ισως ειναι καμια βιδα θελει σφιξιμο. Απο φρενα ειναι ελειπης και τα βλεπω να κουραζονται αν το κινηγας, αλλιως ειναι ικανοποιητικα. Αμορτισερ ακομα φοραει τα δικα του, και τωρα με τα κρυα αλλα και τα επιπλεον km που γραψανε στους ελληνικους δρομους, αρχισαν να δειχνουν σημαδια κοπωσης, το τρεναρω λιγο μεχρι ανοιξιατικα οπως και θα αλλαχτουν. Το μονο αρνητικο ολης της εικονας του αμαξιου, ειναι ο θορυβος του κινητηρα που περναει στο εσωτερικο της καμπινας και ακομα δεν μπωρω να χωνεψω. Στα συν το θερμενομαινο τιμονι, που τωρα στα κρυα αξιζει τα λεφτα του σε οποιον το πληρωσε αρχικα στην αγορα του αμαξιου, απλα θα μπορουσε να ειναι ολοκλητο θερμαινομενο και οχι στα σημεια δεξια αριστερα. Τα θερμενομενα καθησματα, απο την αλλη, λογω απουσιας ρυθμισης ειναι λιγο αβολα, μετα απο καποια λεπτα λειτουργιας νιωθεις οτι καθεσαι πανω σε αναμενα καρβουνα!!! Καταναλωση, το ηθελα ποιο οικονομικο, αλλα δεν, εχει ακριβως την ιδια καταναλωση με το C, 5,1-5,5 λιτρα μεικτα, εκτος πολης μπορει να πεσει κατω απο 5 λιτρα, αν κινησε στα 120km και κατω.
    Κατα τα αλλα το αμαξακι, και η κινηση μου για αλλαη, αξιζε με 1000, και δεν το μετανιωσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 3 Εβδομάδες πρίν στις 14:09

Προεπιλογή

Λαμπες DRL, λευκες απo ebay, 2€ οι 2...για να δουμε, την μερα παντως ειναι πολυ ποιο ασπρες, απο τις 1ες που πηρα απο εδω και καηκανε γρηγορα...

Προεπιλογή

Χρονια πολλα Νικο! Να χαιρεσαι το ονομα σου και ευχομαι οτι καλυτερο!

Senior Member Το avatar του χρήστη corsadi
    Περιοχή
    Χαλκίδα,Θεσ/νίκη κ ακόμα παραπέρα...
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Με τα φρένα ελπίζω να μείνεις ευχαριστημένος και να μη φας το ξενέρωμα που έφαγα εγώ 10+ χρόνια πριν όταν έβαλα στο c εμπρός 280 και πίσω 240. Σε κάθε φρενάρισμα το abs έκανε υπερωρίες αφού το φρένο ήταν απλά πολύ δυνατό για την πρόσφυση των ελαστικών στους ελληνικούς σαπουνόδρομους!
    Συν ότι το αμάξι λόγω του αισθητά παραπάνω βάρους των μεγαλύτερων δίσκων είχε κόψει...
    Αν θυμάμαι καλά ούτε μία εβδομάδα δεν τα κράτησα και έβαλα πάλι μπροστά τα μικρά φρένα (260).
    Opel: Αυτοκίνητα με νεανική εμφάνιση αλλά γέρικη ψυχή...

Προεπιλογή

Χρονια πολλα Νικο! Να χαιρεσαι το ονομα σου και ευχομαι οτι καλυτερο!
    Ευχαριστω πολυ Ανδρεα.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα φρένα ελπίζω να μείνεις ευχαριστημένος και να μη φας το ξενέρωμα που έφαγα εγώ 10+ χρόνια πριν όταν έβαλα στο c εμπρός 280 και πίσω 240. Σε κάθε φρενάρισμα το abs έκανε υπερωρίες αφού το φρένο ήταν απλά πολύ δυνατό για την πρόσφυση των ελαστικών στους ελληνικούς σαπουνόδρομους!
    Συν ότι το αμάξι λόγω του αισθητά παραπάνω βάρους των μεγαλύτερων δίσκων είχε κόψει...
    Αν θυμάμαι καλά ούτε μία εβδομάδα δεν τα κράτησα και έβαλα πάλι μπροστά τα μικρά φρένα (260).
    Θα φανει, αν δεν με ικανοποιησει, τα 260 ξανα πανω.

Προεπιλογή

Χρονια πολλα να χαιρεσαι τη γιορτη σου!
    1.7D opc line

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

χρόνια πολλά νίκο.

Σελίδα 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 695
    Τελευταίο Μήνυμα: 3 Εβδομάδες πρίν, 05:46
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 01:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 03:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 17:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 20:17

Δικαιώματα - Επιλογές