If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 78 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 2868767778
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.541 έως 1.553 από 1553

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Corsaros21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένουμε εντυπώσεις απο το δούλεμα του κινητήρα.
    Θα φανει στο...χειροκροτημα!!!

Παντως γνωστος μου με Meriva B, ιδιο μοτερ με το δικο μου, στα ιδια km με εμενα, πριν 2 βδομαδες τα εκανε και αυτος ελενχο καθαρησμα, σε αλλον μπεκα, γιατι εχανε το ενα μπεκ απο την χαλκοροδελα, εκεινον του ειπε οτι το ενα μπεκ ειναι αδυναμο. Αλλα δεν θα εχει θεμα. Δεν τον ρωτησα αν του εδωσε χαρτι με μετρησεις, αν τον δω θα τον ρωτησω για να συγκρινω.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    300€...εκαστος!!
    ...και καπου εδω, σιγα σιγα, ολη αυτη η διαφορα εξηκονομησης καυσιμου σε αυτα τα km, σε σχεση με την βενζινη, ...γυρνανε στον κατασκευαστη.
    Ωωωωωω.... Κρίμα, μεγάλο το κόστος..
    Γιάννης

Προεπιλογή

https://www.redat.com/it/

Καλημέρα Νίκο, στείλε ένα email σε αυτούς να δούμε τι τιμή θα σου πουν για καινούργια ή επισκευή τον 4 μπέκ.
    Έτσι για να δούμε τι θα σου πουν???

Προεπιλογή

Υπάρχει και βιντεο για το τι και πως το κάνει...
    https://www.youtube.com/watch?v=6XJb0ghya0w

Όπως και καταλογο εξαρτημάτων....
    https://www.redat.com/en/51-diesel-catalogs

Προεπιλογή

Δεν ξερω κατα ποσο ευκολο ειναι να ανοιξεις ενα μπεκ για καθαρησμα και οταν το κλεισεις να δουλευει οπως πριν. Επειδη εγω τα τραβηξα με εξωλκεα βγαζοντας το πηνιο, ο μπεκας τα ευθηγραμισε και τα εσφιξε λεγοντας μου, αν και ειναι ολα σωστα ευθηγραμμισμενα, αν καποιο ηταν στραβο με την φυσα να μην ξεσφιξω, γιατι θα πρεπει να το ξαναβαλει στο μηχανημα. Δεν ρωτησα και δεν ξερω τον λογο, μιας και το πηνιο που ειδα, τα παρελκομενα μεσα ειναι φιξ, δεν εχει κατι να ξερυθμιστει, εκτος και αν παιζει ρολο με τι ροπη θα σφιξει το παξιμαδι του πηνιου.

Βιντεακια εχω δει και εγω στο ιντερνετ που τα κανουν βιδες και τα καθαριζουν, ισως το δοκιμαζα στα μπεκ του...Λαζαρου!! Ποιο δυσκολο απο ολα νωμιζω ειναι να κρατησεις ενα αποστειρωμενο περιβαλον, παρα να τα βαλεις ολα στην θεση τους.

Προεπιλογή

Νίκο το κάθε πράγμα θέλει τον μάστορα του, αρκεί να τον βρεις!!!
    Ο μπεκάς πόσα σου πείρε?

Βρε τον Λάζαρο θα βάλει καινούργια μούρη...

Στείλε ένα email εκεί που σου είπα για να δούμε πόσο πάει το μαλλί.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο το κάθε πράγμα θέλει τον μάστορα του, αρκεί να τον βρεις!!!
    Ο μπεκάς πόσα σου πείρε?

Βρε τον Λάζαρο θα βάλει καινούργια μούρη...

Στείλε ένα email εκεί που σου είπα για να δούμε πόσο πάει το μαλλί.
    Ο μπεκας μου πηρε 20€, φιλικα, παραπανω περνουν για καθαρησμα, δεν ξερω ποσο ειναι η τιμη, ο γνωστος μου με το meriva 13αρι, σε αλλον μπεκα, βγαλσιμο, καθαρησμα/ελενχος, τοποθετηση, πληρωσε 150€.

Θα τους στειλω ενα ιμελ να δω τι θα νου πουνε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και βιντεο για το τι και πως το κάνει...
    https://www.youtube.com/watch?v=6XJb0ghya0w

Όπως και καταλογο εξαρτημάτων....
    https://www.redat.com/en/51-diesel-catalogs
    Το να τα ανοιξεις και να τα κλεισεις μπορει να πετυχει, αλλα να τα επισκευασει καποιος στο σπιτι του δυσκολα...παρακατω φενεται τι κανει ο τυπος, αν και δεν καταλαβαινω γκρι τι λεει!!!

Προεπιλογή

Ευτηχως κρατησε ο καιρος και προλαβα και τα εβαλα πανω στο αμαξι, εντυπωσεις ακομα δεν μπωρω να πω με σιγουρια, πηρε με την τριτη μιζια, αλλα δεν εκανε το κροταλισμα που κανει κανονικα, αυτο θα φανει αυριο το πρωι στο 1ο μιζαρισμα, στο δρομο δεν παρατηρισα κατι σε αυτα τα λιγα km που το εκανα βολτα, το βραδυ θα κανω περισοτερα οποτε εκει θα καταλαβω και να δω και καταναλωσεις. Ο κινητηρας μου φενεται να δουλευει ποιο μπασα ή με γελανε τα αυτια μου απο την μεταβαση απο το combo που ουρλιαζει!!!

Αλλαχτηκαν οι τσιμουχες υγρασιας των μπεκ, τις ειχα παρει καιρο και πηρα γνησιες, κοστος 2 φορες πανω σε σχεση με elring, δεν θα ξαναγινει αυτο το λαθος!! Μπηκε γρασσο κεραμικο στα μπεκ ωστε να μην ξανακολλησουν και να βγενουν ευκολα, ισως και χωρις εξωλκεα, θα φανει στο μελλον. Σφιχτηκαν ολα στα προβλεπομενες ροπες, αλλαχτηκε και το σωληνακι απο τις επιστροφες των μπεκ, αν και δεν ηταν τοσο γερασμενο.

Προεπιλογή

Μεσα στην τρυπα του 1ου μπεκ οπου βγαζει διαρροη απο την φλαντζα του εκκεντροφορου, εβαλα στο σημειο περιμετρικα λιγο φλαντζοκολλα dirko, αν κρατησει γλυτωσαμε το ανοιγμα, αλλιως καλοκαιρι θα ανοιχτει σχεδον ολος ο κινητηρας για να αλλαχτει η φλαντζα, αν και μπορει να αλλαχτει χωρις να βγει ολη η καδενα, καρτερ κτλ, βγαζοντας μονο το γραναζι και κοβοντας την φλαντζα της καδενας στο 1/3, αλλα κατα ποσο μπορει να πετυχει καλη στεγανοποιηση δεν το εμπιστευομαι.

Προεπιλογή

Νίκο να σου στείλω μερικές σοκολάτες για να σε γλυκάνουν???
    Είναι τέλεια σοκολάτα... Χα χα χα

Κάθε πρωί θα τρως και ένα δοντάκι

Χα χα χα...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο να σου στείλω μερικές σοκολάτες για να σε γλυκάνουν???
    Είναι τέλεια σοκολάτα... Χα χα χα

Κάθε πρωί θα τρως και ένα δοντάκι

Χα χα χα...
    Ειναι σιγουρα σοκολατα???? Για στειλεεεε!!!!!!!!

Προεπιλογή

Σημερα το πρωι με 13 βαθμους εξωτερικη θερμοκρασια, εβαλα μπροστα και δεν κροταλισε καθολου αυτα τα κρισιμα 30-40 δευτερολεπτα, που ηταν χαλια το ρελαντι του, εκανε ενα φιλοπαρπαρισμα 2 δευτερολεπτων και μετα κανονικο ρελαντι. Μεχρι να βγω απο την αυλη, καμια σχεση με πριν. Πριν κροταλιζε μεχρι να βγω στον κεντρικο σαν τρακτερ. Επιφυλασομαι για τις επομενες μερες πως θα παει.

Χτες βραδυ εκανα 160km, εθνικη, διαφορα στο περματημα δεν εχω παρατηρισει, οπως πηγαινε παει, οπως αρπαζε αρπαζει, δεν πηρε καθολου παραπανω, απλα το νιωθω ποιο αερατο να πηγαινει, σαν καταναλωσεις θα φανει στο μελλον, αν και μου φενεται με σταθερο γκαζι εχει πεσει. Το τρεμουλο που εβγαζε μετα απο ταξιδι, εχει εξαφανηστει. Μεσα στην πολη στα στενα ο κινητηρας ακουγεται ποιο ''πολητισμενος'' ποιο αθορυβος.

Μεχρι στιγμης μονο θετικα βλεπω απο το καθαρησμα των μπεκ.

Σελίδα 78 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 2868767778

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 706
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-21, 22:45
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 00:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 03:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 17:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 20:17

Δικαιώματα - Επιλογές