If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 36 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 263435363738 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 701 έως 720 από 745

Προεπιλογή

Νίκο υπέροχη δουλειά!
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Νίκο είσαι πολύ μπροστά απ όλους μας, πολύ καλή δουλειά φίλε μπράβο.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

φοβερός!!!
    Γιάννης

Προεπιλογή

Εγώ ένα πρόβλημα βρίσκω..............είσαι μακριά!!

Προεπιλογή

Ωραιο σημείο βρήκες, μπράβο και για την δουλειά σου.
    Έχω το έχω ένα χρόνο χύμα, σφηνωμένο στο ταμπο και δεν ξερω που να το τοποθετήσω...

Προεπιλογή

Ευχαριστω ολους σας, η τοποθετηση εγινε οσο τον δυνατον ποιο διακριτικα και αισθητικα ομορφα, ειχα μια σκεψη να το βαλω μεσα στο καντραν με παντεντα σε μια κενη θεση, αλλα ολα τα λαμπακια στο καντραν μου αναβουν εκτος απο αυτο για τους αισθητιρες αερα στα λαστιχα, και επειδη ισως καποια στιγμη τοποθετησω εργοστασιακο συστημα, δεν το εκανα, ασε που πας σε πατεντα, ανοιξε το καντραν, βαλε καλωδια, κοψε κυκλωματα πανω στην πλακετα κτλ.

Τωρα περιμενω να κανει αναγεννηση να δω πως θα συμπεριφερθει, πιστευω να ειναι λειτουργικα χρησιμο, γιατι τελευταια το εχω αμελησει και εχω κοψει 2-3 αναγεννησεις.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Karaman μπράβο για το λαμπάκι πολύ καλή δουλειά.τώρα με τις αναγεννησεις πως τα πας; εγώ είμαι στα 250 χιλ μέσο όρο μεικτά πόλη και εκτός! Τώρα Παρασκευή θα κάνω μεγάλο ταξίδι κάτω Αίγιο να δω πόσο θα μεγαλώσει η απόσταση αναγγενησης λόγο ταξιδιού? Και ελπίζω το χειμώνα να ανέβουν τα χιλιόμετρα!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kikonec Εμφάνιση μηνυμάτων
    Karaman μπράβο για το λαμπάκι πολύ καλή δουλειά.τώρα με τις αναγεννησεις πως τα πας; εγώ είμαι στα 250 χιλ μέσο όρο μεικτά πόλη και εκτός! Τώρα Παρασκευή θα κάνω μεγάλο ταξίδι κάτω Αίγιο να δω πόσο θα μεγαλώσει η απόσταση αναγγενησης λόγο ταξιδιού? Και ελπίζω το χειμώνα να ανέβουν τα χιλιόμετρα!
    Μεσω ορο ανα 400-450km κανει, αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το φιλτρο μαζευει ποιο γρηγορα σε ανηφορες, εθνικη πανω απο 140km ή με το κλιματιστικο ανοιχτο, δηλαδη σε αυτες τις περιπτωσεις θα κανει στο 300-350km. Τα παραπανω με το racechip πανω.

Προεπιλογή

Χτες εγινε το 4ο σερβις απο τοτε που το πηρα, φιλτρο λαδιου και λαδια αυτη την φορα, ακομα μια φορα μπηκανε τα LM4600, μιας και ειχα 1 λιτρο περισευμα απο την προηγουμενη φορα, και την επομενη φορα εχω σκοπο να βαλω τα molygen της LM. Αν και εκανα αυτη την φορα περιπου . Εγινε και ενας καθαρισμος του λαμδα, μιας και μου εβγαλε για 2η φορα την βλαβη P2626, ο λαμδα μου μαλλον ειναι αλλαγμενος??? Γιατι δεν εντοπισα σημα της GM ουτε στον λαμδα πανω ουτε στην φυσα, ειναι της Bosch παντως. Απο βρωμια ειχε την συνηθη καπνα, δεν ξερω αν ειναι απο αυτο το σφαλμα, αλλιως παω για αλλαγη.

Αυτη την φορα τα λαδια τα κρατησα περιπου 11200km, ωστε να στρωγγυλεψω τις αλλαγες. Αλλα και ειχα μηδενισει και το χρονομετρο του υπολογιστη να δω σε ποσες ωρες θα γινουν αυτα τα km, το χρονομετρο εδειξε 235 ωρες λειτουργιας, μαζι με τις στασεις.
    Ενδιαμεσα απο την τελευταια αλλαγη ειχα ριξει μεσα και το Ceratec της LM, και αν δεν με γελουν τα αυτια μου, μεχρι και την τελευταια μερα που κρατησα τα λαδια δεν τα ειδα να ειναι ''κουρασμενα'' απο τον ηχο του κινητηρα κυριως, ο οποιος μεχρι και το τελευταιο Km, ηταν το ιδιο αθορυβος και νορμαλ στην λειτουργια του, οσο με τα καινουρια λαδια που εβαλα, δεν ξερω αν επεξε ρολο το ceratec, μιας και αλλη ουσιαστικη αλλαγη δεν ειδα απο τοτε που το εριξα στον κινητηρα.

Προεπιλογή

Εχω την εντυπωση οτι το ακτουετορ τον μεταβλητων της τουρμπινας, πρεπει να ειναι στα τελευταια του, κοιτοντας το, ειδα οτι με τον κινητηρα σε λειτουργια η φουσκα πρστασιας σαν να ρουφιετε οπως φενεται στην φωτογραφια, ενω με σβηστο κινητηρα που το δοκιμασα με ενα κατσαβιδι, η φουσκα δεν κανει αυτο το ρουφηγμα, μεχρι στιγμης καποιο θεμα δεν εχω.

Προεπιλογή

Και σημερα εγινε και το ετησιο πλυσιμο του κινητηρα, με ζεστο νερο αυτη την φορα, και φυσημα μετα με αερα, δεν ηταν πολυ βρωμικος, αλλα η διαφορα ηταν εμφανης μετα το πλυσιμο και κυριως να φυγουν μερικες μυρωδιες απο διαρροες πετρελαιου που ειχα, και απο τα λαδια που σταζουν οταν αλλαζεις το φιλτρο, που αναποφεκτα καποια πεφτουν πανω στον κομπρεσορα του a/c. Το καπακι του κινητηρα ειναι παραπλευρη απωλια και προσωρινο μεχρι να βρω ενα αλλο.

πριν

μετα

Προεπιλογή

Στην πένα το εργαλείο!!!

Όσο για το καπάκι... Μια χαρά είναι... Να παίρνει και τις διαστολες-συστολες...

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

ελαμψε!!μπραβο Νικο!!
    Γιάννης

Προεπιλογή

Καινούριο Νικολάκι, άντε καλό φθινόπωρο να έχουμε

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων

Στην πένα το εργαλείο!!!

Όσο για το καπάκι... Μια χαρά είναι... Να παίρνει και τις διαστολες-συστολες...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελαμψε!!μπραβο Νικο!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPAMPIS.1.7D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καινούριο Νικολάκι, άντε καλό φθινόπωρο να έχουμε

Προεπιλογή

Νίκο, τι έχει σειρά? Γιατί σίγουρα κάτι έχεις στο νου σου......

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο, τι έχει σειρά? Γιατί σίγουρα κάτι έχεις στο νου σου......
    Καλη ερωτηση!!!!!

Λιγα πραγματα θελω να κανω....

Εχω παρει φιμε ζελατινα για να κανω ελαφρως φιμε τα πισω φωτα.

Θελω να αλλαξω την πλεξουδα/καλωδιο/φις απο το ενα εμπρος φαναρι μου, που ειχε λιωσει.

Χειμωνα σιγουρα θα κανω αλλαγη εσωτερικου φωτισμου, απο το κιτρινο σε κοκκινο/λευκο.

Και φυσικα να παρω χιονολαστιχα για το χειμωνα, δεν εχω κατασταλαξει, αν θα παρω παλι τα goodyear ultragrip παλι, ή παω σε κατι αλλο...

Προεπιλογή

Φίλε μου επειδή εμπιστεύομαι τις επιλογές σου, σε παρακαλώ πες μου ποια ζελατίνα έχεις πάρει για να κάνεις φιμε τα φώτα και από που.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Petntoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου επειδή εμπιστεύομαι τις επιλογές σου, σε παρακαλώ πες μου ποια ζελατίνα έχεις πάρει για να κάνεις φιμε τα φώτα και από που.
    Ebay, μου την προτεινε φιλος που την εχει βαλει, και οταν ειδα τα φαναρια του, νωμιζα οτι ειναι εργοστασιακα, ειναι ελαφρως φιμε, δηλαδη σκουρενουν και βλεπεις μεσα στο φαναρι κανονικα.

https://www.ebay.com/itm/30cm-x-120c...72.m2749.l2649

Σελίδα 36 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 263435363738 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 695
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-18, 04:46
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 00:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 02:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 16:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 19:17

Δικαιώματα - Επιλογές