If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 71 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 2161697071
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.401 έως 1.415 από 1415

Προεπιλογή

Χτες το βραδυ 3τωσε το κακο που με κινηγουσε απο την προηγουμενη βδομαδα.
    Εθνικη και βλεπω τελευταια στιγμη κατι στο δρομο, δεν μπορεσα να το αποφυγω και το βρηκα με την δεξια μερια μπροστα ροδα και με την πισω. Στην αρχη νωμιζα οτι ειναι γατα χτυπημενη ή καποιο ζωο, αλλα μου εμοιαζε σαν καπακι απο τεποζιτο φορτηγου, ειχε και κατι σαν αλυσιδα, οποτε κυριαρχει το 2ο σεναριο, γιατι δεν εχω αιματα στους θολους. Θελει να δω την καμερα αν το εποιασε. Συνεχισα μιας και δεν μου εδειξε κατι να εχω παθει, ουτε τρεμουλα ουτε τιποτα. Στην εξοδο απο την εθνικη μετα απο 30km, με το που φρεναρα και εκοψα ταχυτητα να βγω, το αμαξι αρχησε να τρεμει και να κανει θορυβο, οποτε καταλαβα οτι εχω παθει λαστιχο, σταματησα και ειδα οτι ειναι στο πισω μερος. Συνεχισα σιγα σιγα μιας και το σπιτι μου ειναι στο 1km.
    Σημερα εβγαλα την ζαντα και εχει το 1ο σκισιμο στην 2η εικονα που ειναι σιγουρα απο αυτο που πατησα ειναι μεχρι τα λινα μεσα, και το 2 σκισιμο στην 3η εικονα το καθετο στο προφιλ, πρεπει να εγινε απο το που το περπατησα κλαταρισμενο, ειναι σκισιμο μεχρι μεσα, τρυπα. Μπροστα ελενξα το λασιχο, το εχω βρει κεντρο, γιατι λειπει ενα μικρο κομματι απο το τακουνι που φενεται φρεσκο, και εχει σημαδι και μεσα στο αυλακι. Οποτε παει το λαστιχο, ειχα σκοπο του χρονου να τα αλλαξω, τωρα να δω αν εχει κανα μεταχειρησμενο ο λαστιχας μου να βγαλω το καλοκαιρι, αλλιως εχει ο κολλητος μου ενα, αλλα ειναι 205, αντι για 215 που φοραω. Τωρα φθηνα, ακριβα την βγαζουμε, μπορει να ηταν και χειροτερα τα πραγματα.

Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα οκ??
    Ναι ολα οκ, εβαλα ενα μεταχειρησμενο, απλα αντι για 45αρι προφιλ μπηκε 40αρι, ειναι στον πισω αξονα, οποτε δεν παιζει τοσο ρολο, αν δεν μου εβγενε το εξοδο με την κεφαλη στο combo θα τα αλλαζα τωρα, μιας και δεν τα βλεπω να κρατανε τοσο φετος, εχουν χασει αρκετα, κυριως στο σπινιαρισμα που χανουν πολυ ευκολα, αν και 3 χρονων, εχουν γραψει σχεδον 50000km. Λιγο προσοχη κυριως εθνικη κοφτη στα 120Km, να βγει το καλοκαιρι.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

παλι καλα που δεν σου χτύπησε την ζάντα ή τις λαμαρίνες.
    Γιάννης

Moderator Το avatar του χρήστη Γιώργος Ντάνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη-Αλμυρός-Νέοι Πόροι, κτλ
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

Πω γκαντεμιά... Ετσι έπαθα πέρυσι έξω από ΣΕΑ Αλεξάνδρειας, ενα μικρό σιδερο καμια 10εκ το ειδα τελευταία στιγμή, αναγκαστικά το πατησα με την μπροστνη αριστερή αλλά το σήλωσε και πήγε στην πίσω αριστερή κι έκοψε το λαστιχο σαν λεπίδα, ξεφουσκωσε όλο επιτόπου και η ζάντα χτυπήθηκε στο χείλος. Ηταν και με τις καραντινες, οπότε ουτε αστυνομία ουτε τιποτα, όχι ότι βγαζεις άκρη..
    Ascona C 1982
    Engine: C20NE -2.0 8v
    Gearbox: F16CR
    Brakes: 256x24mm
    Suspension: KYB+MAD -30mm

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ντάνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πω γκαντεμιά... Ετσι έπαθα πέρυσι έξω από ΣΕΑ Αλεξάνδρειας, ενα μικρό σιδερο καμια 10εκ το ειδα τελευταία στιγμή, αναγκαστικά το πατησα με την μπροστνη αριστερή αλλά το σήλωσε και πήγε στην πίσω αριστερή κι έκοψε το λαστιχο σαν λεπίδα, ξεφουσκωσε όλο επιτόπου και η ζάντα χτυπήθηκε στο χείλος. Ηταν και με τις καραντινες, οπότε ουτε αστυνομία ουτε τιποτα, όχι ότι βγαζεις άκρη..
    Το εχει το μερος!!! ....εγω το επαθα ακριβως με το που περασα τον κομβο της Αλεξανδρειας για Βεροια, με το που βγηκα απο τον φωτισμο.

Moderator Το avatar του χρήστη Γιώργος Ντάνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη-Αλμυρός-Νέοι Πόροι, κτλ
    Αυτοκίνητο
    Ascona C

Προεπιλογή

Τι γίνεται εκεί πέρα... μη χειρότερα!
    Ascona C 1982
    Engine: C20NE -2.0 8v
    Gearbox: F16CR
    Brakes: 256x24mm
    Suspension: KYB+MAD -30mm

Προεπιλογή

Σε αυτο το κομματι απο Βεροια μεχρι το κομβο στο Κλειδι, ενω ειναι καλος δρομος, ουτε λακουβες κτλ, εχει καλη ορατοτηρα, καλη ασφαλτο, δεν ξερω τι γινεται, τα τελευταια χρονια, καθε χρονο εχει σιγουρα 10 τροχαια, τα οποια μεσα σε αυτα ειναι 1-2 θανατηφορα τροχαια, πριν το πασχα, πατερας και κορη εχασαν την ζωη τους...πριν κανα μηνα μια νταλικα εφυγε πανω στις μπαριερες και επεσε κατω απο το αναχωμα... δεν ξερω που ωφειλονται, υποτιμανε οτι ειναι καλος δρομος και χανουν την προσοχη τους??? παιζουν με τα κινητα τους???

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Υπερβολική ταχύτητα,χαλάρωση ή και κινητό....
    Η μάστιγα του αιώνα
    Γιάννης

Προεπιλογή

Νίκο καλησπέρα.

Αν θυμάμαι καλά είχες αλλάξει το στρογγυλό λάστιχο της ταπας καυσίμου. Μήπως έχεις κάποιο λινκ γιατί και στο δικό μου έχει αρχίσει να δείχνει τα χρόνια του ώστε να το αλλάξω;;

Έχει κωδικό πάνω αλλά στο τιμοκατάλογο της Opel δεν βγάζει αποτελέσματα και το Google βγάζει όλο το καπάκι και όχι το λάστιχο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο feedoxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο καλησπέρα.

Αν θυμάμαι καλά είχες αλλάξει το στρογγυλό λάστιχο της ταπας καυσίμου. Μήπως έχεις κάποιο λινκ γιατί και στο δικό μου έχει αρχίσει να δείχνει τα χρόνια του ώστε να το αλλάξω;;

Έχει κωδικό πάνω αλλά στο τιμοκατάλογο της Opel δεν βγάζει αποτελέσματα και το Google βγάζει όλο το καπάκι και όχι το λάστιχο.
    Ο κωδικος για το λαστιχο ειναι GM 9184895, το πηρα απο opelexpert.gr 8,2€ αλλα βλεπω δεν το εχει διαθεσιμο, μαλλον ειχε ενα κομματι και βρεθηκα εγω και το ξεστοκαρισα!!!

Προεπιλογή

Και εγώ ψάχνω για το g του πατέρα μου

Προεπιλογή

Πάλι καλά που έχουμε και το Νίκο και μας σώνει σε κάτι τέτοια περίεργα!

Βρήκα και τον παρακάτω κωδικό σε περίπτωση που δε βρίσκεται κάτι με τον παραπάνω:
    GM 13183310

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Νίκο, όταν το Corsa σου κάνει αναγέννηση τρέμει στο ρελαντί;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο feedoxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι καλά που έχουμε και το Νίκο και μας σώνει σε κάτι τέτοια περίεργα!

Βρήκα και τον παρακάτω κωδικό σε περίπτωση που δε βρίσκεται κάτι με τον παραπάνω:
    GM 13183310

Υποψην ο κωδικος που εδωσα το δινει για corsa/combo c, ενω αυτος που δινεις εσυ ειναι για corsa D, και λιγο διαφορετικο στο εσωτερικο σχεδιασμο, τα καπακια δεν τα μετρησα διαμετρο, αλλα πιστευω ειναι ιδια.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ceedboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο, όταν το Corsa σου κάνει αναγέννηση τρέμει στο ρελαντί;
    Οχι δεν τρεμει.

Σελίδα 71 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 2161697071

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 706
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-21, 22:45
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 00:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 03:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 17:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 20:17

Δικαιώματα - Επιλογές