If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 35 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 2533343536 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 681 έως 700 από 708

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος Νίκο! Μικρές και χρηστικές αλλαγές!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO-07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία η βασουλα, πιάνει καλά εκεί που την έχεις;
    Λες είναι μαγνητική.
    Δεν ξεκολαει με τιποτα!! Μου εκατσε ελαχιστα στραβα και δεν μπορεσα να την ξεκολησω, η βαση ειναι μαγνιτης και εχει 2 σχεδια μεταλακια που τα κολλας στο κινητο, τα οποια δεν ενοχλουν καθολου, ειδικα το ενα το δοκιμασα μεσα απο την θηκη σιλικονης που εχω και κρατιοταν κανονικα στην βαση, αλλα κολλησα απο εξω απο την θηκη, το 2ο μεταλακι που ειχε μεσα, το οποιο ειναι επενδυμενο με πλαστικο και ποιο παχυ, ωστε να παρει λιγο οφσετ, γιατι φοβομουν μηπως βρησκει το κινητο στους αεραγωγους και δεν ποιανει στον μαγνιτη, Δεν την δοκιμασα ακομα σε κινηση, αλλα ο μαγνιτης ειναι πολυ υσχηρος.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    δουλευει μονη της αυτη η βασουλα ή θελει το κιν να εχει πανω του αυτο το μεταλλακι?
    Με μεταλακια, οπως περιγραφω παραπανω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 15-05-19 στις 22:46
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Θέλουμε φώτο Νίκο χαχαχα Πολύ ωραίο, θέλω και εγώ.

Προεπιλογή

Πολύ ωραία είναι,υπάρχουν και άλλες τετοιου είδους!
    Διακριτική είναι αλλά έχω ένα θέμα με το κόλλημα πάνω το ταμπλό/πλαστικά.

Ο μαγνήτης δεν επηρεάζει το κινητό ρε παιδιά;

Προεπιλογή

Νίκο τι λένε τα ζαντολάστιχα? Εντυπώσεις?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο τι λένε τα ζαντολάστιχα? Εντυπώσεις?
    Τα Goodyear κορυφαια, αλλα μου φαινονται ενα κλικ ποιο κατω απο τα uniroyal!!!! αν και λαθος γιατι συγγρινω διαφορετικες διαστασεις.
    Μεχρι στιγμης το λαστιχο ειναι ανετο, εχω συνηθισει το χαμηλο προφιλ, αλλα θελει παντα προσοχη. Λιγο προβλημα και παραπανω χρονος στο παρκαρισμα θελει, σε στροφες δεν το εφερα στα ορια, μια φορα μπηκε το abs σε φρεναρισμα και σερνοταν, αλλα η ασφαλτος ηταν καθρευτης!!
    Η ζαντα?? τα λογια ειναι περιτα!! Ονειρο!!

Προεπιλογή

Σημερα ''αξιοθηκα'' και ασχοληθηκα και περασα την κεραια του Gps που την ειχα απο τα Χριστουγεννα, η διαδικασια σχετικα μπελαλιδικη, για να αλλαχτει η κεραια σχεδον βγενει ολος ο ουρανος, μεχρι και τις μπροστα χειρολαβες της οροφης εβγαλα, εκτος τα σκιαδια, για να κρεμασει χωρις να τσακιζει, μιας και ο ουρανος ειναι πολυ λεπτος σε παχος και με το παραμικρο τσακιζει. Ελπιζα μπας και υπαρχει και το 3ο καλωδιο της κεραιας του gps, αλλα τελικα ειχα 2 μονο μιας και εχω το uhp4, και βρηκα το καλωδιο της κεραιας του στην θεση της βασης του τηλεφωνου πισω απο το χειροφρενο, οποτε δεν τραβηξα 3ο καλωδιο, αλλα θα χρησημοποιησω αυτο το καλωδιο του τηλεφωνου, το μονο που χρειαστηκε ηταν να αλλαχτει η θεση του καλωδιου στην φυσα της πλεξουδας του αμαξιου, απο την θεση του τηλεφωνου στην θεση του gps. Μενει μονο να προεκτεινο το καλωδιο προς το Touch & connect. Μαζι αλλαξα και το λαστιχο της κεραιας με κανουριο, το οποιο βρηκα απο ebay, μιας και το παλιο ηταν λιγο ταλαιπωρημενο, και αντιαισθητικο.

Προεπιλογή

Σημερα εκανα και την προεκταση για την κεραια του navi, με την γνησια κεραια, βρησκει ποιο γρηγορα το σημα και ειναι σταθερο, με την ιμιτασιον εβλεπα οτι καπου καπου το εχανε, τωρα μενει να το δοκιμασω εντος πολης, που η ιμιτασιον δεν εποιανε. Στην φωτογραφια το λαθος ειναι το πρασινο βυσμα, το οποιο θελει να ειναι μωβ, αλλα με μια μικρη πατεντα κουμπωσε κανονικα.

Εγινε και ενα καθαρησμα στα μπροστινα φρενα, 12500km απο τοτε που μπηκανε, ποιο πολυ γιατι μου εκανε η δεξια μερια ενα τριξιμο σταματημενος οταν πατουσα το πενταλ.

Προεπιλογή

1 χρονος και 7 ημερες με το κορσακι, 31000km...απολαυση το τερατακι!!!

Προεπιλογή

Καθημερινοί ήρωες τα κορσάκια μας! Απίστευτα βολικά για κάθε χρήση!
    Κουκλάκι το d!

Προεπιλογή

Μπράβο ρε Νίκο στην πένα το έχεις το εργαλείο, καλά χλμ

Προεπιλογή

Καλημερα, προχτες ειδα οτι το λαμπακι με το γαλικο κλειδι μενει αναμενο οταν γυρναω το κλειδι πριν μιζαρω, αρα ειχε κρατημενη βλαβη. Κουμπωνω το opcom και μου εβγαλε την παρακατω βλαβη
    P2626 O2 Sensor Pumping Current Trim Circuit/Open
    Που παραπεμπει στον λαμδα, στην λειτουργεια του κινητηρα δεν ειδα καποια διαφορα ουτε προσεξα το λαμπακι να αναβοσβηνει στο καντραν, παρα μονο δεν ξερω αν σχετιζεται με την βλαβη, οτι ειδα οτι εκανε αναγενηση περιπου στα 100km υπολογιζω, με μια αποτυχημενη προσπαθεια, μιας και την προηγουμενη μερα ειχε κανει την προτελευταια μαζεμενη στα 450km την οποια αναγεννηση δεν πηρα χαμπαρι μιας και δεν προσεχα τον υπολογιστη.

Η βλαβη που εψαξα στο ιντερνετ δεν φωτογραφιζει ακριβως την βλαβη, παρα μονο αναφερεται στον λαμδα, να ειναι στα τελευταια του ο λαμδα ή απλα ετυχε?? Μετα το σβησιμο της βλαβης εχω κανει περιπου 200km, χωρις να ξαναεμφανηστει.

Προεπιλογή

Ερώτηση:
    Στα opel, στην δεύτερη σκάλα του διακόπτη, η ενδειξη του κινητήρα πρέπει να σβήνει μαζί με τα άλλα λαμπάκια, ή πρέπει να βάλεις μπροστά?

Προεπιλογή

Μενει αναμενη και σβηνει οταν βαλεις μπρος, μονο το γαλικο με το αμαξακι πρεπει να σβηνει πριν παρει μπρος.

Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ Νίκο!

Προεπιλογή

Αναβαθμιση ασφαλειας!!!

Ηθελα εδω και καιρο να αλλαξω τον πυροσβεστηρα που ειχα, με κατι σαφως καλυτερο και ποιο σιγουρα αξιοπιστο, ειχα εναν απο τους φτηνους (που αποδειχτηκε ακριβος) ενος κιλου που πουλανε στα σουπερ μαρκετ κτλ, απο το προηγουμενο corsa, και μεσα σε 1 βδομαδα εβγαλα off, 2 πυροσβεστηρες απο αυτους, ειχα εναν στον πορτπαγκαζ στερεωμενο στην πλατη του καθησματος, και καταλαθος χτυπησα την περονη και αρχισε να σταζει οπως ειδα απο το πρεσαρισμα της φιαλης, οποτε πεταμα, πηρα εναν 2ο ιδιο που ειχα στο σπιτι μεσα, και πριν περασει η βδομαδα, ξαναχτυπημα κατα λαθος στην περονη, το ιδιο ακριβως εχανε απο το πρεσαρισμα, να φυγει η κεφαλη μεσα στο αμαξι να γινει μεσα για εγγεφαλικο.
    Οποτε πηγα σημερα και αγορασα εναν κανονικο πυροσβεστηρα σκονης 2 κιλων, κοστος??? 20€ μονο, και οι πυροσβεστηρες τις πλακας του ειχα παρει πριν 2 χρονια απο τα leroy 9,5€ ο ενας, οι οποιοι ειναι μονο και μονο για να μην σε γραφει η τροχαια, δοκιμασα να δω πως ψεκαζουν, μαλλον πως ''φτυνουν'' να πω καλυτερα, και η γνωμη μου ειναι οτι ειναι για να σβηνουν μονο κερια αναμενα, ειχα δοκιμασει και παλαιοτερα ενας παρομοιο 5ετιας να σβησω καρβουνα, μιας και ειχε ληξει, και δεν εκανε απολυτος τιποτα, αλλα το αιτιολογισα οτι ειχαν περασει τα χρονια.
    Οποιος εχει τετοιους πυροσβεστηρες της πλακας στο αμαξι του, ειναι σαν να μην εχει καμια μα καμια προστασια. 1 φορα θα χρειαστει... Με τον 2κιλο πιστευω για το αμαξι ειναι υπεραρκετος, ειδα πως ψεκαζουν τα ενος κιλου σκονης, και πραγματικα ''πηδανε''!!!

Προεπιλογή

Αυτοί των "σούπερ μάρκετ" δεν κάνουν τίποτα.
    Στο astra έχω δύο του 1 κιλού σαν τους δικού σου.

Στο corsa έχω αυτον που έκανε δώρο η opel μς την αγορά του αυτοκινήτου. Αυτός θέλει πετάμα....

Προεπιλογή

Ειχε καμια βδομαδα που μου μυριζε πετρελαιο καπου μεσα απο τον κινητηρα, η διαρροη απο το σωληνακι του 3ου μπεκ, πριν κανα μηνα ιδια διαρροη απο το 4ο μπεκ, με την σειρα πηγαινει??? Για να σταματησει η διαρροη δεν φτανει μονο σφιξιμο του ρακορ, που περνει λιγο, πρεπει να βγει το σωληνακι και να καθαριστει με ενα ψιλο γυαλοχαρτο, και ειναι οκ.

Προεπιλογή

Σημερα μετα απο καιρο επιθυμιας, εβαλα ενα λαμπακι να βλεπω ποτε γινεται αναγεννηση στο DPF. Το λαμπακι το εβαλα στο κεντρο απο το καλυμα του καντραν, μπηκε και μια αντισταση ωστε να μην ειναι τοσο φωτεινο και ενοχλει το βραδυ, το λεντακι ηταν καθαρο/διαυγες, και με ενα ψιλο γυαλοχαρτο το εκανα ματ/θαμπο ωστε να μην φεγγει γυρω γυρω το βραδυ σαν ΄΄φακος΄΄. Εντολη πηρα απο την αντισταση του καθευτη, το καλωδιο το βρηκα στα καλωδια που πανε προς την πορτα, ειναι χρωματος καφε με κοκκινη ριγα θετικης τασης, και με εναν κλεφτη καλωδιων δεν εκοψα το καλωδιο πγρα την εντολη απο εκει, αρνητικο πηρα απο το σασι του ταμπλο, στο πλαι ειχει μια βιδα που βολεψε και δεν ενοχλει στο καπακι. Στο καλωδιο πανω μπηκανε και 2 φισακια ψιλα, δεν φεντονται στις φωτο, ωστε οποτε βγενει το καλυμα του καντραν να αποσυνδεω το καλωδιο μεσα απο το πορτακι που ειναι ο διακοπτης απο τα φωτα, ωστε να μην κρεμεται το καλυμα στον αερα.

Προεπιλογή

Το λαμπάκι μοιάζει εργοστασιακό! Τέλειο!

Σελίδα 35 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 2533343536 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 695
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-18, 04:46
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 00:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 02:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 16:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 19:17

Δικαιώματα - Επιλογές