If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 42 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 324041424344 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 821 έως 840 από 942
    Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPAMPIS.1.7D Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1 και από εμένα. Δεν ήξερα ότι οι banner ήταν τόσο καλές. Εάν είχα τα λεφτά τέτοια θα έβαζα και εγώ και όχι μια φθηνή που έβαλα σαν λύση ανάγκης.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα σου έλεγα ή να βάλεις πάλι την ίδια, ή bosch s5
    Και εγώ έχω bosch s5 πάνω από 3 χρόνια, και κάνω πραγματικά ελάχιστα km. Τέλεια μπαταρία. Αλλά την επόμενη μάλλον θα πάω σε Varta.

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Είμαι ευχαριστημένος με την varta, 3 χρόνια τώρα, το αμάξι κινείται αρκετά συν τα subια, ενισχυτής

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα αλλαξα και το φιλτρο καμπινας, αυτη την φορα Valeo ενεργου ανθρακα, για να δουμε πως θα τα παει...
    Κατασκευαστικα φενεται μελετιμενο, πανω κατω εχει ενυσχημενο σκληρο αφρολεξ το οποιο βοηθαει να μπει μεσα στην θηκη χωρις να τσαλακωνει.

Μαπα το καρπουζι!!! δεν φιλτραρει απολυτως τιποτα, ολες οι μυρωδιες περνανε μεσα στην καμπινα, για να πω την αληθεια, αντε ενα 50% τις κοβει, της filtron με τριπλασια τιμη προς τα κατω, χιλιες φορες καλυτερο...
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

+1000
    filtron Κ1014Α χρησιμοποιώ 4-5 χρόνια στο astra και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γιατί τριπλάσια η τιμή του valeo? Το Filtron K1172A δεν φοράς? 12,5€ στοιχίζει. Και γύρω στα 14-15€ πουλάνε το Valeo 715553.
    Πάντως το filtron φτιάχνονται Πολωνία στο ίδιο εργοστάσιο με τα Mann.

Προεπιλογή

Και εγώ συμφωνώ για τα filtron. Έχω πολύ θετική άποψη. Τα δοκίμασα αφού πρώτα μιλησα με τον Βασίλη. Και είχε δίκιο. Είναι πολύ ποιοτικό και καλό φίλτρο. Και οικονομικό επίσης
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1000
    filtron Κ1014Α χρησιμοποιώ 4-5 χρόνια στο astra και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γιατί τριπλάσια η τιμή του valeo? Το Filtron K1172A δεν φοράς? 12,5€ στοιχίζει. Και γύρω στα 14-15€ πουλάνε το Valeo 715553.
    Πάντως το filtron φτιάχνονται Πολωνία στο ίδιο εργοστάσιο με τα Mann.
    Ναι εχεις δικιο, μπερδευτηκα με το απλο της filtron, του ανθρακα το επερνα κανα 9€ στο C, που το φοραγα, το Valeo το πηρα 15,6€ Αλλα μηδεν αποτελεσμα, περνανε οι μυρωδιες μεσα.

Προεπιλογή

Προχτες το απογευμα αρχισε να μου εβγαλε insp2 στην οθονη του καντραν, λεω τι να ειναι παλι αυτο?? Εχω αλλα 2500km για αλλαγη λαδιων. Συνεχισε να εμφανιζεται οποτε εβαζα μπρος, χτες βραδυ, απο πισω μου ηταν ο κουμπαρος μου, με περνει τηλεφωνο μου λεει εχεις καμενη πισω λαμπα πορειας....οποτε να γιατι αναβε το insp2, μαθαμε και κατι ακομα χτες!!!

Προεπιλογή

Προχτες το απογευμα αρχισε να μου εβγαλε insp2 στην οθονη του καντραν, λεω τι να ειναι παλι αυτο?? Εχω αλλα 2500km για αλλαγη λαδιων. Συνεχισε να εμφανιζεται οποτε εβαζα μπρος, χτες βραδυ, απο πισω μου ηταν ο κουμπαρος μου, με περνει τηλεφωνο μου λεει εχεις καμενη πισω λαμπα πορειας....οποτε να γιατι αναβε το insp2, μαθαμε και κατι ακομα χτες!!!
    Δεν θα έπρεπε να στο είχε πετάξει και στην οθόνη;

Προεπιλογή

Δεν μου βγαζει τιποτα στην οθονη, μονο μια φορα μου εβγαλε για καμενο 3ο στοπ, αλλα δεν θυμαμαι αν ειχα ενεργοποιημενο μεσα απο την οθονη το check control?? ή καπως ετσι πως το λενε, αλλα εκει οταν το ενεργοποιω μου βγαζει invalid.
    Για τα φαναρια εμπρος, στα φωτα ημερας δεν μου βγαζει, αλλα ουτε για την λαμπα πορειας που μου ειχε καει, μονο για τα γωνιακα μου βγαζει βλαβη λαμπακι των afl, γενικα οτι ναναι!!!!!

Προεπιλογή

Service time!!

Ηρθε η ωρα για σερβις, 169500Km στο καντραν, 196000km στο μοτερ. Παρθηκαν ολα τα αναλωσιμα, κυριακη θα γινει η δουλεια, σημερα ψεκασα μονο το καθαρηστικο εισαγωγης egr, βγαζοντας το κολαρο πανω απο την εισαγωγη, συνηθιζω να ψεκαζω πριν απο καθε αλλαγη λαδιων, που σε περιπτωση καποια ποσοτητα καταληξει στα λαδια.
    Αυτη την φορα ξεκιναω νεα λαδια Liqui Molly Mollygen, θα γινει και ενας ελενχος της καδενας μετα απο 40000km περιπου που την ειχα ξαναελενξει και να δω διαφορες...

Προεπιλογή

Νίκο η δεύτερη φωτογραφία είναι εκεί που ψεκαζεις για την egr? Και εγω ενδιαφέρομαι να ριξω κανένα σπρέι καθαριστικό προληπτικά!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kikonec Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο η δεύτερη φωτογραφία είναι εκεί που ψεκαζεις για την egr? Και εγω ενδιαφέρομαι να ριξω κανένα σπρέι καθαριστικό προληπτικά!
    Ναι, 2 βιδακια τορξ στην πολλαπλη πανω, και ενα κατω 10αρακι χαμηλα που ποιανει το κολλαρο, για να παιζει ευκολα.

Το περπατησα περιπου 10km απο το πρωι, διαφορα δεν ειδα ουσιαστικη, διαφορα ειδα ομως απο τοτε που εριξα το καθαριστικο για το τουρμπο, εχω δει μια μεγαλη και σταθερη βελτιωση στην λειτουργεια και αμεσωτητα/ελαστικοτητα του κινητηρα.

Προεπιλογή

Service time!!

Ηρθε η ωρα για σερβις, 169500Km στο καντραν, 196000km στο μοτερ. Παρθηκαν ολα τα αναλωσιμα, κυριακη θα γινει η δουλεια, σημερα ψεκασα μονο το καθαρηστικο εισαγωγης egr, βγαζοντας το κολαρο πανω απο την εισαγωγη, συνηθιζω να ψεκαζω πριν απο καθε αλλαγη λαδιων, που σε περιπτωση καποια ποσοτητα καταληξει στα λαδια.
    Αυτη την φορα ξεκιναω νεα λαδια Liqui Molly Mollygen, θα γινει και ενας ελενχος της καδενας μετα απο 40000km περιπου που την ειχα ξαναελενξει και να δω διαφορες...

Ωραιος ο Νικος!
    Βλεπω πολλα καθαριστικα wynns,για που ειναι το καθενα?
    Τα mollygen νομιζω οτι τα ειχες ξαναδοκιμασει στο c αν δεν κανω λαθος... Καλυτερα απο τα 4600? Τι διαφορες εχεις δει σε σχεση με τα 4600?
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραιος ο Νικος!
    Βλεπω πολλα καθαριστικα wynns,για που ειναι το καθενα?
    Τα mollygen νομιζω οτι τα ειχες ξαναδοκιμασει στο c αν δεν κανω λαθος... Καλυτερα απο τα 4600? Τι διαφορες εχεις δει σε σχεση με τα 4600?
    Αντρεα η κονσερβα ειναι καθαριστικο για τα λαδια, το σπρει ειναι το καθαριστικο εισαγωγης egr, το οποιο ψεκασα, και το μπουκαλι δεξια ειναι για τα μπεκ. Ναι τα mollygen τα ειχα βαλει και στο C, ειναι πολυ καλα λαδια, πιστευω καλυτερα απο τα 4600. Διαφορες στο C, ειχα δει ακομα ποιο αθορυβο μοτερ και στρωτο. Ηθελα να τα βαλω και στο D, αλλα για αρχη δεν τα εβγαζε για DPF, τωρα τα βγαζουν και για DPF, οποτε προχωρησα.

Προεπιλογή

Εγινε σημερα το σερβις, μπηκανε τα νεα λαδια Mollygen, διαφορα πριν με μετα μεχρι στιγμης καμια, το μοτερ αν και με 10250km, απο την τελευταια αλλαγη, ηταν το ιδιο αθορυβο πριν και μετα την αλλαγη λαδιων, δηλαδη δεν μου φανηκε απο την ηχο του μοτερ τα τελευταια km, οπως αλλες φορες που φτανω στα 10000km, να ακουγεται περισοτερο ο κινητηρας, δεν ξερω αν επαιξε ρολο και το ceratec που ειχα ριξει πριν 18000km περιπου.
    Εγινε και ενας ελενχος της καδενας, αυτη την στιγμη οπως γραφω παραπανω το μοτερ εχει 196000km, και η τανιση της καδενας ειναι ικανοποιητικη, δεν παρατηρω μεγαλη διαφορα, με την προηγουμενη φορα που την ελενξα οταν αγορασα το αμαξι. Φωτογραφιες απο τον πρωτο ελενχο υπαρχουν στην 3η σελιδα
    Επισης ενυπωση μου κανει ποσο καθαρο ειναι το μοτερ εσωτερικα, δηλαδη οπως φενεται μεσα απο την τρυπα, πισω απο τον τεντωτηρα ο καθρευτης του κινητηρα που γυαλιζει το αλουμινιο, δεν πιστευω να καθαρισε τοσο επειδη εριξα το καθαριστικο λαδιων πριν αλλαξω τα λαδια, ο ελενχος εγινε αφοτου αλλαξα τα λαδια....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 19-01-20 στις 21:19

Προεπιλογή

Niko την καδένα την έχεις αλλάξει;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kikonec Εμφάνιση μηνυμάτων
    Niko την καδένα την έχεις αλλάξει;
    Οχι δεν εχει αλλαχτει ποτε.

Προεπιλογή

καλημερα μηπως εχεις προχειρους τους κωδικους απο τις δισκοπλακες και τα τακακια;;; εσυ τι συνδυασμό προτεινεις;;;;

Προεπιλογή

Και Νίκο ήθελα να σε ρωτήσω εντυπώσεις από τα koni τα πορτοκαλί. Σκέφτομαι πολύ να τα βάλω όταν έρθει η ώρα τους.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Σελίδα 42 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 324041424344 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 699
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-19, 21:27
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 00:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 03:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 17:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 20:17

Δικαιώματα - Επιλογές