If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 9 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 161 έως 180 από 620

Προεπιλογή

Στις daylight ποιες λάμπες έβαλες led? Τ20 είναι?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις daylight ποιες λάμπες έβαλες led? Τ20 είναι?
    t20 Πρεπει να ειναι, 2 σκαλες, 21w5w, αυτες ειναι. Η μεγαλη σκαλα την μερα φενεται προς το λευκο, το βραδυ η μικρη παλι κιτρινιζει λιγο.
    http://www.ctd.gr/product/7180/proio...w215w-w3x16q-/
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Καλοριζικο και καλοταξιδο να ειναι. Και καλη συνεχεια στο να καλυτερευεις την αμαξαρα σου. Αν μπορεις στειλε μια φοτο με τον τεμπελη και ενα λινκ πιον πηρες. Γτ θελω και εγω καποια στιγμη να παρω.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sotikour Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοριζικο και καλοταξιδο να ειναι. Και καλη συνεχεια στο να καλυτερευεις την αμαξαρα σου. Αν μπορεις στειλε μια φοτο με τον τεμπελη και ενα λινκ πιον πηρες. Γτ θελω και εγω καποια στιγμη να παρω.
    Απο το παραπανω λινκ που πηρα και τις λαμπες, πηρα και τον τεμπελη, αυριο αν θες να βγαλω φωτογραφιες, φενεται παρα πολυ ποιοτικα καλος, καμια σχεση με αυτον που ειχα στο C, ο οποιος και εκεινος βγηκε καλος και ειχε εργοστασιακη εμφανηση. Αλλα τελικα πρεπει να αλλαξω και το κομματι τις πισω κονσολας που σε εμενα εχει βαση για τηλεφωνο, να το κανω με ποτυροθηκη, γιατι δεν τεροιαζει η βαση του τεμπελη η οποια κουμπωνει σε κονσολα απο ποτυροθηκη. Και τωρα με τον 15αυγουστο να δω ποτε θα ερθει.

Προεπιλογή

Εφυγε το πρωτο 20ευρω εντος πολης, καταναλωση ιδια με το C, 5,5λιτρα/100κμ, 265km εβγαλε απο λαμπακι σε λαμπακι. Ο υπολογιστης μεν κλεβει μισο λιτρο κατω. Πιστευω αν το κινηγισω θα το ριξω κατω απο 5.

Αυτο που παρατηρω τελευταια, εκτος του οτι συνηθησα τον θορυβο του και πλεον τον γουσταρω με ανοιχτα παραθυρα μεσα στα στενα της πολης, παρατηρω οτι ο θορυβος του κινητηρα εχει αλλαξει σε λιγοτερο οξυς απο οτι ηταν πριν προς το μπασο θα ελεγα, και κανει ενα γουργουρητο που μου θυμιζει κατι απο το Golf 1.9tdi του ξαδερφου μου, το στροφαρισμα του μεχρι της 4000+ αναιβενει αθορυβα σε σχεση με το C που στις 4000 ουρλιαζε!!!

Τα uniroyal rainexeprt 3 που φοραει πραγματικα ειναι βεντουζες σε στεγνο, μεχρι στιγμης δεν εχω πεσει φρεναριστος με abs, και σε κανα 2 στροφιλικια που το εδωσα μπας και μπει το esp, δεν τα καταφερα. Λιγο θορυβοδες ειναι στα πλαινα τους, οπως πλαγιαζει το αμαξι, αλλαζει ο θορυβος οπως πλαγιαζει και το λαστιχο.

Ο θορυβος απο το καθησμα μου που ετριζε, εξαφανηστηκε μονος του!!!

DPF??? μακαρι να αποδηχτει οτι δεν θα ασχοληθω μαζι του, απο χτες ασχοληθηκα λιγο με το torque και βλεπω τα ποσοστα πληρωσης.

Μπηκανε και οι μπαρες οροφης, δεν τεροιαζανε απο το C αν και επρεπε να αλλαξω μονο τα κουμπωματα και να κρατησω τις μπαρες, αλλα στο C τις ειχα κοψει για να ειναι ποιο καλαισθητες, και στο D ο ουρανος ειναι ποιο πλατυς, οποτε πηρα παλι τις ιδιες, αλλα βυαστικα, μετα ειδα οτι οι γνησιες μπαρες της opel, εχουν προτινομενη τιμη καπου 160€, θα ρωτησω καποια στιγμη που θα παω στην Opel τιμη και ισως τις αλλαξω.

Προεπιλογή

Προεπιλογή

Σημερα εκατσα καθαρησα και εβαψα τις εμπρος δαγκανες, ειχα σκοπο να τις κανω μαυρες για αλλαγη, αλλα σπρει δεν πηρα και ενα σπρει που ειχα δεν θα εφτανε, οποτε τις εκανα ασημι κλασικα.

Προεπιλογή

Δαγκανες ειναι τις bosch, αυτο το logo σαν S, το εχουν και τα αμορτισερ, ειχα μπερδευτει νωμιζα οτι ειναι τις sachs, αλλα δεν ειναι, λιγο που κοιταξα δεν ειδα να γραφουν bosch τα αμορτισερ, αλλα cofap, πρωτη φορα την βλεπω αυτη την μαρκα.
    Τακακια και δισκοι τις Ate, αλλαγμενα πριν 60000km, τα τακακια εχουν ακομα αρκετο ψωμι, οι δισκοι μηδενικο δοντι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 12-08-18 στις 16:35

Προεπιλογή

Με το ασήμι δείχνει εργοστασιακό! Το μαυρο δεν νομίζω ότι ταιριάζει...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων

Με το ασήμι δείχνει εργοστασιακό! Το μαυρο δεν νομίζω ότι ταιριάζει...
    +1
    Ωραια δουλειά
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Στου κολητου μου το punto evo, ειναι βαμενες μαυρες, ισως απο το εργοστασιο, και οταν τις ειχα δει μου αρεσαν. Και ασημι δεν πανε πισω, διχνουν εργοστασιακες.
    Αυριο αδειευομαι!!! Οποτε σαν 1η κινηση να παω να τραμπαρω τις ζαντες τις 5ακτινες πανω, και ενα detailing εξωτερικο να γυαλισει λιγο...

Σημερα περασα και μια κρεμα τα δερματινα καθησματα, αλλα δεν μου φενεται για γνησιο δερμα, για δερματινη ή συνθετικο τα κοβω, η κρεμα δεν αποροφονταν οπως στα δερματινα που ειχα στο golf.

Επισης εριξα ενα απολυμαντικο στην εβαπορετα του κλιματιστικου, εχω καπου καπου μια περιεργη μυρωδια, σαν μυρωδια απο...ομπρελα!!!! Ελπιζω να μην περνει απο πουθενα νερο και στην 1η βροχη να το βρω ψαρογυαλα μεσα!!!

Εν το μεταξυ το εσωτερικο του εχει το ιδιο αρωμα με το astra του πατερα μου, μερικα corsakia που ειχα δει μυριζανε αλλιως, μια ποιο λαιτ μυρωδια. Υπαρχει κανενα αρωμα που πουλαει η opel σαν ανταλακτικο/αξεσουαρ να το πω??

Προεπιλογή

Σημερα detailing day!!!

Ξεκινησα με πλυσιμο, και με σκοπο ενα χερι αλοιφης, το επλυνα, και λεω τι να περασω αλοιφη να κουραζομαι?? μια χαρα γυαλιζει, αργοτερα καποια στιγμη περναω.
    Στο στεγνωμα στοο πορτπαγκαζ ενιωθα οτι ηταν ζαγρε, βρωμικο να το πω, περνω το πηλο που εχω, το καθαρησα, εβγαζε καραμελι χρωμα το νερο στο καθαρισμα, εεεεεε αυτο ηταν το πλακωσα ολο με το πηλο!!!! Το χρωμα αν και φενοταν πεντακαθαρο ειχε ολο κολημενα μπιμπικακια σαν σκουρια, λες και καποιος τροχιζε κοντα στο αμαξι, αλλα αυτο το σκηνικο ηταν απο ολες τις μεριες, εκτος του ουρανου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 13-08-18 στις 13:58

Προεπιλογή

Η πορτα του οδηγου χαμηλα στην ροδα πριν τον πηλο, φαινεται η βρωμια.

Μετα τον πηλο, φυγανε ολα τα σημαδακια που με το σφουγγαρι δεν φευγανε.

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Αυτο θελω να το κανω και εγω σε μενα.Πηλο απο που μπορω να παρω.Επισης,τι διαδικασια θελει πριν τον περασεις και κατα την διαρκεια;
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SotosKon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο θελω να το κανω και εγω σε μενα.Πηλο απο που μπορω να παρω.Επισης,τι διαδικασια θελει πριν τον περασεις και κατα την διαρκεια;
    Πηλο εγω εχω παρει απο εβαυ, 7€ 100γρ, εδω ελλαδα εχουν απο 15€ και πανω, λογικα καλυτερη ποιοτητα, με αυτον απο το εβαυ εγω εκανα δουλεια. Ο πηλος ειναι πχ 100γρ, τον τεμαχιζεις πχ στα 4αρα, εγω δεν ηξερα και την 1η φορα που χρησημοποιησα στο C τον ειχα ολοκληρο, οποτε, οποτε λερωνεται πρεπει να τον πλαθεις, και οταν ειναι μεγαλο κοματι ειναι ποιο δυσκολο. Πλενεις το αυτοκινητο το στεγνωνεις και αναλογα τον πηλο που θα παρεις πχ ο δικος μου ελεγε σκετο νερο, αλλοι λενε σαπουνερο, αλλοι εχουν δικο τους λυπαντικο. Βρεχεις την επηφανεια και τριβεις, μεχρι να δεις οτι ο πηλος γλυστραει δεν σκαλωνει και δεν κανει θορυβο οπως τον μετακινεις πανω στο χρωμα, με καθετες κινησεις, και οχι κυκλικα, μολις δεις οτι ο πηλος λερωνεται, τον πλαθεις ωστε να ερθει νεα καθαρη επιφανεια, αν σου πεσει κατω, και λερωθει, πρεπει να τον πεταξεις. Εγω με το που τελειωνα ενα κομματι, το επλενα και το στεγνωνα, οποτε για να μην ξαναπλυνω στο τελος ξανα ολο το αμαξι, αλλιως μετα το τελος του πηλου πρεπει να ξαναπλυνεις το αμαξι.
    Οταν τελειωσεις με το πηλο θα δεις οτι το χρωμα εχει χασει την γυαλαδα του, και ειναι μουντο, για να επανελθει θελει γυαλισμα με αλοιφη. Απο εκει και περα υπαρχουν διαφορες λυσεις που δεν τις ξερω ακριβως, στο C εγω το ειχα περασει με μια αλλοιφη που ειχα της amway, και το χρωμα γυαλισε ξανα, και εγινε στην αφη βελουδο. Αναλογα τα πλυσηματα και την αλοιφη θα δεις και ποσο θα κρατησει η προστασια της αλοιφης, πχ στο C κρατησε ενα 3 μηνο, η γυαλαδα παραμενει, αλλα στο πλυσιμο το νερο πλεον κολλαει ξανα στο χρωμα, ενω με το περασμα της αλοιφης το νερο δεν κολλαει, δηλαδη σημιουργει σταλες πανω στο χρωμα. Τωρα στο D εχω μια αλλη αλοιφη της sonax, η οποια εχει και κερι μεσα, και θα δω κατα ποσο θα διαρκεσει.

Προεπιλογή

Τελειωσα με το γυαλισμα, αντιθετα με το C που στο μαυρο χρωμα οταν τελειωσα, απλα εμεινα εκπληκτος με το αποτελεσμα, στην περιπτωση του ασημι??? Απλα δεν καταλαβα διαφορα, στο ασημι απλα δεν καταλαβαινεις διαφορα χωρια οτι δεν μπορεις να καθρευτιστεις τοσο ευκολα οσο το μαυρο, αλλα τα πλεονεκτηματα του αλλα, 3 βδομαδες απλητο το ειχα και λες και το ειχα πλυνει χτες...

Προεπιλογή

Εκανα και ενα καθαρησμα τα σημεια στους μεντεσεδες στις πορτες, κυριως καθαρισα τα γρασσα απο τα σπρει που ριχνουν στην αντιπροσωποια στους μεντεσεδες.

Προεπιλογή

Εβαλα και τον τεμπελη που ειχα στα χερια μου εδω και αρκετες ημερες, για τον λογο οτι επρεπει να αλαξω και την πισω κονσολα στην οποια εμενα ειχε βαση για τηλεφωνο, επρεπε να την αλλαξω με ποτυροθηκη. Τεμπελη αυτη την φορα πηρα εναν της rati τον armster 2, και οχι ιδιο με τον παλιο που ειχα στο C, γιατι υπολογιζα να κουμπωσει κατευθειαν χωρις να αλλαξω την πισω κονσολα, αλλα τελικα το τελειωμα της κονσολας δεν ειναι ιδιο σε σχημα, οποτε αλλαξα και την κονσολα με ποτυροθηκη.

Προεπιλογή

Προεπιλογή

Ο συγγεκριμενος τεμπελης ποιοτικα φαινεται πολυ καλος, εχει και μια θηκουλα πισω σαν πορτοφολι που θα χρησημεψει για παρκιν για το κινητο!! , 3 ρυθμισεις υψους, και το πανω μερος επεκτεινε περιπου 5 ποντους, δεν το οδηγισα να δω κατα ποσο βολικος ειναι, αλλα φενεται οτι πεφτει ακριβως εκει που πρεπει, και δεν εμποδιζει και το χειροφρενο, οπως γινεται πχ στο astra H, που ο εργοστασιακος τεμπελης εμποδιζει την ανοδο του χειροφρενου.
    Το μονο θεμα που εχει ο συγγεκριμενος τεμπελελης και παιζει ρολο η κονσολα, ειναι θεμα στατικοτιτας, λογο οτι η κονσολα εκει στο σημειο ειναι στερεωμενη με σαλιο!! χωρια οτι η ποτυροθηκη ειναι κουμπωτη στο υπολοιπο μερος, σκεφτομαι να την ενυσχησω με καποιο τροπο γιατι θα μου μηνει στο χερι σιγουρα.

Σελίδα 9 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Karaman's Corsa C 1.3Cdti
    Από τον/την Karaman στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 695
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-18, 05:46
  2. Karaman=άψογος
    Από τον/την Kostas_Corsa στο forum Αξιολογήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-15, 01:08
  3. Τραχυς ο ηχος του corsa 1.3 ecoflex ?
    Από τον/την Garus στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-14, 03:50
  4. Corsa Ecoflex 1.3 ή 1.7
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-12, 17:26
  5. opel corsa 1.3 c'mon ecoflex
    Από τον/την geoliol στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-12, 20:17

Δικαιώματα - Επιλογές