If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11

Προεπιλογή Θόρυβος από βολάν;

Γειά σας παιδιά!! Εδώ κ λίγο καιρό, όταν ξεκινώ με το αυτοκίνητο κ είναι κρύο αποτι έχω παρατηρήσει ακούγεται ένας θόρυβος, σαν σφύριγμα.. νόμιζα ότι ακουγόταν από τους πίσω τροχούς από το χειρόφρενο.. τώρα που πήγα στην Όπελ για το 7ο σέρβις μου είπαν τα παιδιά ότι είναι βολάν διπλής μάζας γι'αυτό κάνει αυτό το θόρυβο και να μην ανησυχώ..
    Τι λέτε εσείς;;
    Έχει τύχει σε κάποιον άλλο;;
    Opel Astra H GTC 1.6Turbo Sport

Προεπιλογή

καλησπερα,και σε μενα το ιδιο κανει (1η και οπισθεν) και μου ειπαν τα ιδια. ζ16λετ κινητηρας.

Προεπιλογή

Ναι. Z16LET. Όταν είναι κρύο το ακούω.. λέτε να έχουμε θέμα;; Ο μηχανικός πάντως μου είπε πως δεν είναι κάτι ανησυχιτικο..

Προεπιλογή

Κανείς άλλος που να έχει το ίδιο θέμα;;

Προεπιλογή

Μπορείς να παρομοιάσεις τον ήχο??Σαν να σφυρίζουν ελάχιστα ας πούμε τα τακάκια??Αυτο τον θόρυβο τον έχεις μόνο στο ξεκίνημα με την πρώτη ταχύτητα και στην όπισθεν??

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο morrison Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας παιδιά!! Εδώ κ λίγο καιρό, όταν ξεκινώ με το αυτοκίνητο κ είναι κρύο αποτι έχω παρατηρήσει ακούγεται ένας θόρυβος, σαν σφύριγμα.. νόμιζα ότι ακουγόταν από τους πίσω τροχούς από το χειρόφρενο.. τώρα που πήγα στην Όπελ για το 7ο σέρβις μου είπαν τα παιδιά ότι είναι βολάν διπλής μάζας γι'αυτό κάνει αυτό το θόρυβο και να μην ανησυχώ..
    Τι λέτε εσείς;;
    Έχει τύχει σε κάποιον άλλο;;
    Σου είπαν ότι είναι το βολάν (για μένα άσχετο αν είναι μονής ή διπλής) και να μην ανησυχείς για το θόρυβο....και ο λόγος που γιατί να μην ανησυχείς???τι να πω πρώτη φορά το ακούω!!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Με το πάτημα άφημα του συμπλέκτη τι ακούς???Και αν έχουν θέμα τα ελατήρια του βολάν???δλδ το θεωρούν φυσιολογικότατο αυτοί εκεί και όλα μια χαρά...Περίεργα πράγματα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο papalas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να παρομοιάσεις τον ήχο??Σαν να σφυρίζουν ελάχιστα ας πούμε τα τακάκια??Αυτο τον θόρυβο τον έχεις μόνο στο ξεκίνημα με την πρώτη ταχύτητα και στην όπισθεν??
    Ακριβώς έτσι..όπως τα περιγράφεις! περισσότερο ακούγεται όταν είναι κρύο το αυτοκίνητο..

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το πάτημα άφημα του συμπλέκτη τι ακούς???Και αν έχουν θέμα τα ελατήρια του βολάν???δλδ το θεωρούν φυσιολογικότατο αυτοί εκεί και όλα μια χαρά...Περίεργα πράγματα
    Πραγματικά το θεωρούν σαν κάτι συνηθισμένο. Δεν μου είπαν τπτ άλλο...

Προεπιλογή

Το ίδιο κάνει και εμένα ......τώρα να σου πω την αλήθεια ότι και εμένα το μυαλό μου ήταν στο βολάν .....γιατί δε θέλω να πιστεύω ότι είναι σασμάν!!!Αν έχεις κάτι νεότερο να μας ενημερώσεις να ξέρουμε!!οκ??

Προεπιλογή

Εννοείται ότι θα ενημερώσω αλλά προς το παρόν θα μείνει έτσι αφού δεν παρουσιάζει κάποιο άλλο πρόβλημα..

Παρόμοια Θέματα

1. Βολάν διπλής μάζας
    Από τον/την dimitrissss στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-19, 21:10
  2. Corsa D και.... Βολάν, πλατό....
    Από τον/την emmanoss στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-18, 11:10
  3. Θέμα βολάν;
    Από τον/την jim_thb στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-17, 17:59
  4. Αλλαγή βολάν διπλής μάζας σε βολάν μονής (κλασικό δλδ)???
    Από τον/την EPIVITOR στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-16, 13:47
  5. πιθανο πρόβλημα με βολάν
    Από τον/την PAPATREXAS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-10, 11:07

Δικαιώματα - Επιλογές