If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Προεπιλογή .......Ποντικάκια.....!!!

Γειά σας,
    Μένω εκτός πόλης και έχω σοβαρό πρόβλημα με τα ...ποντίκια. Είναι η δεύτερη φορά (ενώ έχω βάλει σπρέυ απωθητικό) που βγάζω τροχούς, θόλους, καθαριστήρες, σαλιάρα κ΄λ΄π΄, γιατί έπρεπε να βρω και να κολλήσω τα καλώδια που είχαν φάει, με αποτέλεσμα να ανάβουν λαμπάκια ABS και να μη δείχνει ο δείκτης καυσίμου. Καλά μέχρι εδώ, αλλά περάσανε και μέσα,με αποτέλεσμα κάτω απ'τη κονσόλα στο λεβιέ, να βρω κομμένα κομματάκια αφρολέξ... και να ανάβει ένδειξη για τον αερόσακο του συνοδηγού... Εκεί, ΔΕΝ βρήκα κομμένο καλώδιο, καθάρισα, αλλά η ένδειξη δε σβήνει.(τη σβήνει στο διαγνωστικό και σε λίγο ξανά ανάβει).Τι προτείνετε;
    Καλημέρα και καλά να'στε.

Προεπιλογή

Δύσκολο πρόβλημα τα ποντίκια... Όπως και το σαράκι στα ξύλα....
    Και εγώ μένω σε εξοχή και σε καταλαβαίνω...
    Για αρχή πάρε μία γάτα .....

Προεπιλογή

Και οι γάτες έχουν χαλάσει...
    Αν τις ταΐζεις, δεν κυνηγάνε κι αν δεν τις ταΐζεις, ....και δεν κυνηγάνε και φεύγουν

Senior Member
    Περιοχή
    Αθήνα - Κόστα Πορτοχελίου
    Αυτοκίνητο
    Vectra A

Προεπιλογή

Βρε παιδια... το έχω απορία.. έχει δοκιμάσει κανείς απο τους παθόντες καμιά ηλεκτρονικη συσκευή απώθησης ποντικών με υπερήχους??. Μπήκα σε διάφορα site, και είδα οτι αρκετοι που κάνουν camping με αυτοκινούμενα, έχουν εγκαταστήσει 12Voltους "ποντικο-απωθητές", γιατι αντιμετωπιζαν πολλά τρωκτικοπροβλήματα. Βέβαια άλλοι έλεγαν ότι σώθηκαν, άλλοι οτι δεν κάνουν για τους αρουραίους κλπ..

Προεπιλογή

Νομίζω δε χάνει κανείς τίποτα με τις συσκευές αυτές. Είναι και πολύ φτηνές πλέον. Το μόνο θέμα είναι με το κατά πόσο είναι υγιεινό να βρίσκεται κανείς εκτεθειμένος σε τέτοιο περιβάλλον....

Δικαιώματα - Επιλογές